Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gospodarka do przodu a nam coraz gorzej

Gospodarka do przodu a nam coraz gorzej

skomentuj
Wyświetlaj:
Inka / .* / 2004-04-30 22:03
Co tu dużo mówić. Ludzie średnio lub bardziej zamożni, młodzi - których stać jest na to aby się kształcić, mają szanse na lepsze życie. Niestety przeciętny Polak w wieku 30 lat, ze średnim wykształceniem ma niewielkie możliwości. Jeżeli już mają pracę, to niestety za niewielkie wynagrodzenie. A na dodatek znalezienie pracy w dawnym woj. wałbrzyskim niemalże graniczy z cudem:( I tosię nazywa lepiej???
fazi / .* / 2004-04-26 21:59
Ludzie co tu gadać, i tak ze wzrostu,gospodarczego i itnegracji z Unią skorzysta co najwyżej 5-10% społeczeństwa. Ci młodzi, dobrze wykszałceni i średnio zamożni pójda do przodu, a reszta niestety w dół. To prawo ekonomii. Smutne lecz prawdziwe, że nieliczni partycypują w zyskach.
KM / .* / 2004-04-26 21:50
do S.R.Twój wywód byłby w porzo, gdyby nie to że eksport DENOMINOWANY W EURO się bardzo zwiększył, zatem Twój argument jest chybiony.A statystyka jest po prostu trudna - szczególnie dla studentów SGPiS (dzisiaj SGH). Nic dziwnego, że jak jej nie rozumieją to próbują deprecjonować obrzucając wyzwiskami. Co gorsza, niektórzy z nich potem zostają Wielkimi Ekonomicznymi Guru i tworzą teorie gospodarcze a nawet usiłują je udowadniać przy pomocy statystyki. Bywa to żałosne.
S.R. / .* / 2004-04-27 11:27
Wzrost eksportu wyrażony w EURO to jedno , a przeliczenie otrzymanej za eksport waluty wg kursu z początku roku to o wiele mniejsza kwota w złotówkach , niż przeliczenie tej samej ilości EURO wg kursu z końca roku . Porównanie danych w walucie obcej jest miarodajne , po przeliczaniu na złotówki przekłamane . Dane księgowe , a wiec i potem stytystyczne są prezentowane w PLN . Chodzi o to żeby mieć świadomość co kryje się za cyframi i czy mamy do czynienia z realnym wzrostem , czy wzrostem cyfr . Są oczywiście sposoby , żeby to prezentować .Problem nie w tym że statystka jest trudna , tylko w tym , że wyniki w statystyce zależą od przyjętych założeń . Te ostatnie można sobie ustawiać w zależnści od bieżacych potrzeb politycznych . Przykładowo : zaliczamy zwiększenie stanu produktów do przychodów - przysłowiowy węgiel wydobyty w kopalni i sypnięty na hałdę - otrzymaliśmy przez takie podejście zwiększenie przychodów chociaż nic nie sprzedaliśmy , mamy w efekcie poprawę danych gospodarczych i statystycznych . Przeniesienie węgla wymagało pewnych kosztów . Efektem tego jest strata , a nie zysk . Polecam wariant porównawczy rachunku wyników wg ustawy o rachunkowości . Węgiel jest tutaj tylko przykładem . Zamiast niego można znależć inne podobne sytuacje . Takie podejście do statystyki mieliśmy już za Gierka . Niektórym tak się spodobało , że wrzeszczeli " komuno wróć ". Mają w końcu to co chcieli .
S.R. / .* / 2004-04-26 11:21
Kurs EURO/PLN w ciągu 2003 roku zmienił się o prawie 20% na niekorzyść złotówki . Jeżeli w eksporcie przeliczymy tą samą ilość waluty po róznym kursie , to mamy kosmiczny wzrost . Produkcja węgla na hałdy też skutkuje wzrostem gospodarczym . Tak na prawdę to tylko dwa wskażniki odzwierciedlają stan gospodarki :1) stosunek firm upadających do nowo powstających ,2) zmniejszanie się , lub zwiększanie miejsc pracy .Dawnymi laty na SGPiS - dzisiejsza SGH - tłumaczyli , że statystyka jest największą k...ą matematyki .
kri / .* / 2004-04-26 22:37
EXPORT W EURO SIE ZWIEKSZYL, ile razy to trzeba powtarzac!
PKK / .* / 2004-04-26 10:21
Ten caly bum gospodarczy to kolejne oszukaństwo GUSU ,u nas w Lubuskim kolejni przedsiebiorcy padaja lub zmniejszaja zatrudnienie.Wiekszosc zarobków oscyluje wokól 1000zl oczywiscie brutto.....
skomentuj

Najnowsze wpisy