Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Hossa jest tuż za rogiem. Czy się uda?

GPW: Hossa jest tuż za rogiem. Czy się uda?

Money.pl / 2011-09-16 07:11
Komentarze do wiadomości: GPW: Hossa jest tuż za rogiem. Czy się uda?.
Wyświetlaj:
flavio25 / 2011-09-18 23:34 / portfel / Tysiącznik na forum
WItam!

Jeśli ktoś ma ochote poczytać zapraszam
nowy wpis
http://xat.bblog.pl/
MVX / 2011-09-18 21:52 / Tysiącznik na forum
Ci co sypnęli tanimi akcjami, zrobili dobry prezent, lecz czy stać ich na więcej prezentów?
MVX / 2011-09-18 21:46 / Tysiącznik na forum
Racje mają wszyscy i ci co piszą że będą spadki, jak również ci co piszą że będą wzrosty. Gdyby jeszcze podali konkretne daty, to było by fajnie :))
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 21:22
podsumowując: takiego "czegoś" jak 2003 - 2007 na giełdzie moim zdaniem do 2020 roku nawet nie zobaczymy, przeżyliśmy euforie która powinna starczyć na przynajmniej 10 lat... dyskontowaliśmy w Polsce złoto na Marsie. teraz czas sie zmierzyć z: niżem demograficznym i rozbuchanymi jak piec huty katowice finansami.

żadnej ekipie która wygra - nie zazdroszczę. i dziwię się że tak się biją o fotel lidera....

pozdr
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-09-18 22:01
Ty zawsze jesteś zdziwony:)
Dziwiesz się że ludzie kupuje mieszkania 10x za drogie, dziwisz się jak działa giełda, dziwisz się że KGHM zdrozał 10x, dziwisz się że się wszyscy z ciebie śmieją:)
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 22:19
dobrze że nie widzę tu wpisu: mamusia, renta, kredyt....

uczycie się. dziękuję.
dr_dreyfus / 2011-09-18 22:10 / Tysiącznik na forum

jesteś zdziwony:)

i wcale ten wpis nie jest złośliwy można go wklejać na okrągło od 1200 do 2900 jak besiarstwo było zdziwione, że rosło a teraz jest zdziwione, że nie spada i świat nie wpadł w czarną dziurę
dr_dreyfus / 2011-09-18 21:31 / Tysiącznik na forum

jak 2003 - 2007

nie uczestniczyłem w tak łatwym rynku, przyszło mi się zmierzyć z nim nie łatwych czasach i wiem, że każda hossa kończy się euforią, skrajnym przewartościowaniem walorów także jeszcze czekają nas wzrosty :)
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 21:39
nie w tym kraju, nie w tej fazie. tamta euforia przyszła z euro. euro i tylko euro.

w 2007 roku byłem w czasie eurofii na dyskotece, wracałem w busie ze studentami. każdy z nich mówił o budowlace, o nazwach firm, że to przełom, że to łatwy zarobek. to był chyba luty. od marca węszyłem na forach bessę i do lata byłem wyśmiewany. mamy to co mamy. student nie będzie mówił co w gorpodarce dobre. nie ważne.

moim zdaniem takiej hossy już nie będzie długo
dr_dreyfus / 2011-09-18 22:17 / Tysiącznik na forum

nie w tym kraju,

:)) he he właśnie w tym, tylko emerging będzie szaleć, wysoko podniesie wycenę swoich gospodarek.
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 22:20
zapisz post. przytoczymy, porównamy
janlew nielogo / 31.11.149.* / 2011-09-18 20:59
Giełda jest dla frajerów

http://www.pb.pl/2488465,95859,gielda-jest-dla-frajerow
MVX / 2011-09-18 21:28 / Tysiącznik na forum

Giełda jest dla frajerów

---------------------
ciekawe stwierdzenie, ale dlaczego jest aż tylu frajerów ? i zastanawia mnie, czy ci co wygrywają na giełdzie, są frajerami, czy ci co przegrywają, a może jedni i drudzy ?
----------------------
i jeszcze jedno pytanie, odnośnie tego artykułu - czy można być bogatym, nie inwestując? czy można być bogatym, unikając wszelkich działań? . . ten artykuł napisał człowiek, który porządnie oberwał na giełdzie
dr_dreyfus / 2011-09-18 20:51 / Tysiącznik na forum
synonim / 2011-09-18 18:18
+ - 0 usuń

brać szeroki index to jakaś pomyłka w tej
hossie śmiecie nie będą latać pod
sufitem


Szeroki rynek to nie tylko śmiecie


liczy się płynność, fundamenty,
przyszłość i rynek przesiewa te plewy,
które teraz ciążą na cenowym i ciągną go
w dół


Nawet dobre spółki rozpoczęły trwały trend spadkowy i Indeks
cenowy szerokiego rynku to odzwierciedla, Lotos wrócił na
poziomy z 2009, to też śmieć? Spadanie szerokiego rynku jest
typowym objawem bessy, w 2007 bessa rozpoczęła się tak samo,
nie może być trwałej hossy przy zniżkującym szerokim rynku,
ignorujesz bardzo niebezpieczne sygnały

TRIN przepuszczony przez średnią 100SMA po raz pierwszy od
ponad 2 lat wyraźnie wybił się górą i wrócił do poziomów z
2009, kiedy była bessa i więcej spółek zniżkowało niż rosło a
większy wolumen był po stronie tych spadających


SNS pokazał, że są sposoby na spekulantów
i latający tani pieniądz(-10% w 10
sekund), to proponuje, nie martw się o
EBC


EBC nie ma nieskończonej liczby pieniędzy do topienia a poza
tym już sam jest mocno przelewarowany. Kto uratuje EBC?


na daX to tylko 61,8% zniesienia fibo...


A jak spadnie 85% to też będziesz pocieszał się, że to ileś
fibo? Tak to nigdy nie przyznasz, że to już bessa
dr_dreyfus / 2011-09-18 21:01 / Tysiącznik na forum

Nawet dobre spółki rozpoczęły trwały trend spadkowy i Indeks
cenowy szerokiego rynku to odzwierciedla, Lotos wrócił na
poziomy z 2009, to też ś

po dwóch latach wzrostów bez większej korekty inwestorzy wystraszeni przez rating S&P zaczęli realizować zyski.
EBC nie ma nieskończonej liczby pieniędzy do topienia a poza
tym już sam jest mocno przelewarowany. Kto uratuje EBC?

gospodarka strefy Ojro ma się lepiej jak Stanów, w EBC nie siedzą durnie, wiedza jak uderzyć w spekulantów na rynku długu, ...pozyskać kasę :) he he nie ma najmniejszego problemu, od drukowania po euro obligi

A jak spadnie 85% to też będziesz pocieszał się, że to ileś
fibo

nie żartuj i tak Stany nakreślają kierunek.
synonim / 2011-09-18 22:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wystraszeni przez rating S&P zaczęli realizować zyski


Krach trwał już przed ratingiem przez Europę


gospodarka strefy Ojro ma się lepiej jak Stanów


Nie sądzę, obligi USA nie są na krawędzi wypłacalności, jak włoskie


nie ma najmniejszego
problemu, od drukowania po euro obligi


To nie są żadne wyjścia (euro nie jest jak dolar walutą, którą można na maksa drukować) i tylko pogorszyłyby sytuację, nie bardzo zastanawiasz się nad głębią tych problemów
dr_dreyfus / 2011-09-18 22:55 / Tysiącznik na forum

Krach trwał już przed ratingiem

KRACH :) , zobacz europejskie indeksy indeksy kiedy (data) walnęły
Nie sądzę, obligi USA nie są na krawędzi wypłacalności

obligi się rozjechały i to już dawno po QE1,2 i nic nie mówią o stanie gospodarki tylko o drukarce.
nie bardzo zastanawiasz się nad głębią
tych problemów

od tego są spece w MFW i EBC a teraz doszły jeszcze banki centralne, zresztą jesteśmy za ciency żeby zrozumieć cały ten bajzel i pisać np. SNS zrobił błąd ustalając kurs CH/EUR na poziomie 1,2

... nie będę się ośmieszał jak niektórzy na forum i pouczał ludzi odpowiedzialnych za finanse świata co maja robić, wierze w ich mądre decyzje, które będą gwarantem dalszego rozwoju
synonim / 2011-09-18 22:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Krach trwał już przed ratingiem przez Europę


W USA gwałtowne spadki zaczęły się od 25 lipca a rating poleciał dopiero w sierpniu
dr_dreyfus / 2011-09-18 23:05 / Tysiącznik na forum
przecież dzisiaj już pisałem jak tydzień i wcześniej przed oficjalnym zaniżenia ratingu Soros i reszta grubasów odwiedzała siedzibę S&P (są na to dokumenty)i jako wtajemniczeni wcześniej wywalali jednym słowem zagrali na zysk w tej zwale
synonim / 2011-09-19 08:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jaki był sens grać na obniżkę ratingu przed obniżeniem ratingu???
dr_dreyfus / 2011-09-19 09:20 / Tysiącznik na forum

sens grać na obniżkę ratingu przed obniżeniem ratingu???

wyprzedali się tydzień wcześniej na wyższych poziomach, mogli również o tydzień wcześniej otworzyć 'S', zagrać 'L' na CDS na Europe

a tak poważnie to nie rozumie twojego pytania ??
dr_dreyfus / 2011-09-18 21:11 / Tysiącznik na forum
PS.

TRIN

A/D = akumulacja o innych nie wspomnę jak skrajne wyprzedanie .
synonim / 2011-09-18 22:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A/D = akumulacja


Akumulacja nie musi wywołać wzrostów
synonim / 2011-09-18 22:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

skrajne
wyprzedanie .


To też nie
dr_dreyfus / 2011-09-18 23:16 / Tysiącznik na forum
i twój TRIN,.. wskaźnik, który jest często używany do identyfikacji krótkoterminowych sytuacji wykupienia i wyprzedania, może być również stosowany do wygładzania danych w połączeniu ze średnią ruchoma .

...na dzisiaj on nic nie mówi, liczy się psychologia i decyzje polityków i bankierów
synonim / 2011-09-19 08:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

może być
również stosowany do wygładzania danych w
połączeniu ze średnią ruchoma


Tak też zrobiłem, przepuściłem go przez średnią 100SMA


...na dzisiaj on nic nie mówi


No to najwyraźniej nawet go nie włączyłeś bo od sierpnia pokazuje więcej spółek spadających niż rosnących z większym wolumenem po stronie tych pierwszych
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 19:22
piję piwko, w górach byłem. lokaty tłuste.

na zakupy przyjdzie czas.
MVX / 2011-09-18 20:39 / Tysiącznik na forum
Najlepiej kupować, gdy wig20 osiągnie poziom 3000pkt, wtedy będzie widać wyraźnie, że trend jest wzrostowy :))
wykresyGieldowe / 2011-09-18 20:50 / Tysiącznik na forum
Znam Łukasza od lat.
Z jego podejściem do giełdy, to że jest na lokacie jest najlepsze co może zrobić. Ja mam zacięcie do technologii i demografii -- teraz w tym obszarze jest ruch i wzrosty (Apple weszło na 400, nasdaq100 jest 5% od szczytów). Łukasz, na wyczucie do spekulacyjnych balonów. Na tych walorach hossy nie ma i nie będzie jeszcze długie lata.
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 21:16
bardzo mi miło, aż trudno uwierzyć że ktoś taki komentarz napisał.

Ty obserwujesz Nasdaq, może i Daxa. S&p500.

ale co analiza daxa ma do swig80...totalne nic. ja jeżdzę po Polsce, ja obserwuje ludzi. Giełda wyprzedza przyszłość. Ja obserwuje galerie handlowe, ja obserwuje twarze ludzi. Nie wiem jakie miny mają konsumenci szwajcarscy. Nie ma mnie tam.

Natomiast tu, nie rysuje sie ciekawo. Nie rysuje sie niż demograficzny ciekawo, nie rysuje sie ciekawo kredytobiorca, który stał się niewolnikiem 30 letnim w mieszkaniu, które pewnie za 20 lat się będzie rozpadać.

ale co powiem optymistycznego. nie jezdze wiecej jak 120km\h. dziś byłem wyprzedzany w 80% przez Audii, BMW i Mercedes. Gratuluje motoryzacji.
dr_dreyfus / 2011-09-18 19:40 / Tysiącznik na forum

lokaty tłuste.

jak inflacja
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 20:34
nie wiem czy inflacja w Polsce wynosi 7%.

poza tym, wole jak inflacja niż mieć w miesiąc jak szanowni WY -40% na portfolio.

zdrówko
wykresyGieldowe / 2011-09-18 20:44 / Tysiącznik na forum
jeżeli lubisz lokaty, zdywersyfikuj się na różne waluty ...
... nie koniecznie teraz, gdy się trochę uspokoi.
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-18 20:45
mam euro po 3,90. po 4,60 oddaje. lokat nie lubie, nie nawidze być misiem. kocham akcje.

ale sytuacja mi nie pozwala na kupowanie akcji, bo nie lubie być dawcą...

pozdrawiam serdecznie

ps. moj portfel to

lokaty
obligi
euro

to nie tajemnica
MVX / 2011-09-18 18:25 / Tysiącznik na forum
Nie będzie żadnych bankructw, wystarczy postępować twardo i konsekwentnie względem dłużników, to może lenie i nieroby zaczną pracować. Jeżeli banki udzielają kredytów, to mają prawne możliwości odzyskania swoich długów.
MVX / 2011-09-18 18:18 / Tysiącznik na forum
GIGA HOSSA nie dla leszcza :))
MVX / 2011-09-18 18:16 / Tysiącznik na forum
Jeżeli gruby zorientuje się, że leszcze zaczynają korzystać z tej zwały i kupują akcje, zamiast wywalać, to bardzo szybko zaczną skup całymi garściami. Taka akcja zwalania jest bardzo kosztowna i obliczona na odkupowanie niżej.
MVX / 2011-09-18 18:12 / Tysiącznik na forum
Jeżeli na siłę wyszukuje się coraz to nowe nie korzystne informacje i próbuje się metodą zastraszania zwalać rynki, to leszcze uodparniają się i przestają sypać.
MVX / 2011-09-18 18:08 / Tysiącznik na forum
Spekulanci próbowali straszyć obniżeniem ratingu USA, aby jeszcze bardziej zwalić rynek i nie udało się. Amerykanie nawet gdyby im obniżono rating do zera, to i tak będą największą potęgą :))
MVX / 2011-09-18 17:57 / Tysiącznik na forum
Grecy nauczyli się żerować na turystach odwiedzających ich kraj. To ich lenistwo jest widoczne na każdym kroku. Polacy z**************** w pocie czoła, poza nielicznymi. Nawet z komunizmu wyszliśmy obronną ręką.
MVX / 2011-09-18 17:52 / Tysiącznik na forum
Bankructwo grecji jest bardzo pożądane i zdrowe dla giełdy. Wszelkie inne zachowania uzdrowicielskie są zgubne.
dr_dreyfus / 2011-09-18 17:31 / Tysiącznik na forum
Żydki na plusie +0,95% :))) besiarstwo nawet o tym nie wspomina :) he he
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy