Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny tydzień zmarnowany

GPW: Kolejny tydzień zmarnowany

Money.pl / 2008-05-30 17:16
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny tydzień zmarnowany.
Wyświetlaj:
_Borys_ / 2008-05-31 11:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Swoją drogą uwzględniając ramy czasowe to chyba najwyższy czas by realizować to odwrócone RGR na tym WIG20dziestym.
I dopiero po tym na wakacje.
yayurek / 2008-05-31 10:46 / Kompulsywny looser na forum
no to nadchodzi czerwiec i chyba „make or break”, trend średnioterminowy na świecie jest już bardzo zaawansowany, pierwszy atak na granicę pomiędzy dłuższymi wzrostami, a głębszymi spadkami się nie udał, nie wiem jak inni, ale ja dopóki SP 500, nie przekroczy 1410 jestem w nastroju takim sobie, zaś dopóki nie przekroczy 1460, zaś MSCI WORLD 1570, nie dokładam do nowych pozycji, obojętnie czy by to był WIG, czy KOSPI, czy BOVESPA… ale miejmy nadzieję (podobnie jak Marlowe), że ropa - podobnie jak pszenica w marcu - także padnie… i jednak będzie „make” i coś się na długich zarobi
http://tnij.com/j0OX
anonim_03 / 2008-05-31 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nasdaq jest w dość ciekawym miejscu.
jak poradzi sobie ze zdecydowanym wzrostem ponad 200-setkę to będzie dobrze.
jak nie, to się "fundamentalne powody do spadków" gdzieś znajdą.

http://finance.yahoo.com/q/ta?s=%5EIXIC&t=3m&l=on&z=l&q=c&p=m20,m50,m200&a=&c=
Amigo11 / 2008-05-31 11:01 / SAMA PRAWDA
Nasdaq jest w podobnej sytuacji jak DJIA pare sesji temu odbił się od dna kanału ale nie daje rady przebić poprzedniego szczytu co widać po dywergencji na MACD .
Jeśli MACD nie da sygnału kupna niedługo to będzie dupa.

http://www.voila.pl/409/h97n4/index.php?get=1&f=1
Amigo11 / 2008-05-31 11:03 / SAMA PRAWDA
http://www.voila.pl/411/s6fub/index.php?get=1&f=1

A tu sytuacja z DJIA o której wspomniałem
marlowe / 2008-05-31 11:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
bardzo trafne
Amigo11 / 2008-05-31 10:48 / SAMA PRAWDA
A jakie masz pozycje ??
Długie??
Na czym??
yayurek / 2008-05-31 11:06 / Kompulsywny looser na forum
ja indeksy kupuję, kupiłem w marcu i kwietniu, i jak na razie trzymam
Amigo11 / 2008-05-31 11:27 / SAMA PRAWDA
Ale co kontrakty opcyje czy jak ??
yayurek / 2008-05-31 11:30 / Kompulsywny looser na forum
po prostu indeks, krótki czy długi, lewrowany czy nie lewarowany, ETFy czy certyfikaty, wszystko ma swój indeks, od wody, po kakało, czy giełdę w Kazachstanie... kontrakty czy opcje to dla tych co mają IQ, przynajmniej z 90, to gdzie ja z moimi 75 podskoczę?
Amigo11 / 2008-05-31 11:31 / SAMA PRAWDA
A mógłbyś dać linka do specyfikacji takiego instrumentu.

Tylko błagam nie po niemiecku.
yayurek / 2008-05-31 13:33 / Kompulsywny looser na forum
no niestety
http://www.abnamrozertifikate.de/DE/Showpage.aspx?pageID=4
yayurek / 2008-05-31 09:33 / Kompulsywny looser na forum
FLUGO!!!! wszystkiego najlepszego z okazji święta, kakała i białej śmierci po -50%, wiadomej rzeczy po pińcet... wszystkiego najlepszego także dla licznych gimnazjalistów i licealistów piszących na tym Forum, i poświęcających w tym celu swe przerwy lekcyjne, niech Wam nigdy Ojce nie bronią dostępu do kompa, olać lekcje, niech żyje bicie piany!!!
bollullos / 2008-05-31 10:14 / portfel / Uznany Muł Pancerny
bez Ciebie życie byłoby smutniejsze
anonim_03 / 2008-05-31 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z azji piszesz ??
dzisiaj jest 31.05 prznajmniej w Europie.
adrianoo / 2008-05-31 09:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
WOG - wychowanie o giełdzie do podstawówek! wróóóóć... do przedszkoli... nie ma jak swieży narybek
marlowe / 2008-05-31 09:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam w sobotni poranek. Zapraszam na marlowe.bblog.pl

Spłodziłem w bólach i mękach nowy wpis :)
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 11:15 / Tysiącznik na forum
Przepraszam, ale co wspólnego ma ropa ze złotem?
marlowe / 2008-05-31 11:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a co ma wspólnego Netia z Optimusem? Albo polska giełda z amerykańską? Podobieństwo wykresów i przepływ kapitału, trendy - to ma wspólnego.
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 11:29 / Tysiącznik na forum
Te wykresy są do siebie podobne ponieważ złoto i ropę łaczy tylko jeden wspólny element o którym Pan nic nie napisał. Stąd moje pytanie.
marlowe / 2008-05-31 11:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Oczywiście. Bez panowania, proszę :)
Łączy je dolar, o którym pisałem wcześniej na blogu. Ale czy zmiana trendu na tych dwóch towarach wywoła zmianę trendu na dolarze, czy odwrotnie, to jak zastanawianie się co było pierwsze - jajko czy kura... Nie wiem. Zobaczymy. Ale nie jestem pewien, czy fakt nie napisania o dolarze neguje tezy, które postawiłem w tekscie o ropie...
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 11:42 / Tysiącznik na forum
Tu nie ma co patrzeć :)
Z tego co ja wiem to do rynków surowcowych nioodnawialnych pasuje tylko jedna teoria w długich okresach czasu.
Jeżeli chodzi o relację dolar-złoto to jest to prawie pewne (jeżeli odbywa się wyprzedaż). Jeżeli chodzi o relację ropa-złoto to bedzie odwrotnie (tu nie jest mozliwa wyprzedaż).
marlowe / 2008-05-31 11:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No właśnie. Problem w tym, że wyprzedaż na ropie jest możliwa, bo kontrakty na ropę to nie jest surowiec. One kreują cenę surowca i wyznaczają trendy, ale kontrakty można sprzedać. Można zamknąć długą pozycję i otworzyć krótką na ropie bez względu na jej wydobycie, odnawialność, czy inne cechy surowca...
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 11:53 / Tysiącznik na forum
Wyprzedaż na ropie nie jest możliwa. Mozna jedynie "zakręcić kranik".
Na złocie taka wyprzedaż jest mozliwa i odbywa się cyklicznie co kilka lat. Wynika to stąd że złota nie opłaca się składować w długich okresach czasu. Tzn teoretycznie stać na składowanie rządy i duże banki ale i oni wolą odnawiac zapas - złoto też sie starzeje :)
marlowe / 2008-05-31 11:50 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
warto zerkać na Indeks CRB. I warto traktować towary jak towary (konkretnie rynek terminowy towarów) a akcje ogólnie jako rynek kasowy. Indeks CRB podlega trendom i chyba wszystkie jego składniki wyceniane są w dolarach. Indeks spada dolar się umacnia i w drugą stronę. Plus obligacje i stopy procentowe. Przyznam, że jest to dosyć skomplikowane, dlatego patrzę na wykresy osobno i potem dopiero wysnuwam jakieś wnioski. Gdybym chciał wszystko opisać to jeszcze bym pisał od rana :))
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 12:36 / Tysiącznik na forum
Jeżeli chodzi o rynek towarów to jest to rynek towarów, rynek futures to rynek futures, rynek akcji to rynek akcji itd. :) Nie ma co się zagłębiać w wykresy - relacje są proste a sytacje lubią się powtarzać. Pozdrawiam
marlowe / 2008-05-31 11:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a przy okazji przepraszam, że potraktowałem Cię jak trolla, kiedy byłeś nie zalogowany. Nie widziałem Cię wcześniej i nie wiedziałem, że tu bywasz :)
Amigo11 / 2008-05-31 10:38 / SAMA PRAWDA
CZerwono u ciebie w porfelu jak w jakimś za przeproszeniem burdelu

Siorbnij BYTOM a zagości tam zieleń patrz na mój .
marlowe / 2008-05-31 10:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
o mój portfel pozwól, że będę się martwił sam :) Chciałem przeżyć bessę a nie ją pooglądać i mam czego chciałem. 14% straty w czasie bessy to piękny wynik. I co? Mam sprzedawać akcje? hehehe. Nic z tego... A Bytomia nie obserwuję i nie zamierzam...
Amigo11 / 2008-05-31 10:45 / SAMA PRAWDA
+8% to jeszcze lepszy...
marlowe / 2008-05-31 10:53 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Brawo... I dlatego Twoim zdaniem mam kupić spółkę, która produkuje badziewne garnitury, których bym nigdy nie ubrał, która organizuje co chwilę 50% wyprzedaże? Choć muszę przyznać, że wykres źle nie wygląda :)
Jednak nie sądzę, że kupiłbym spółkę dlatego, że ktoś na niej zarobił, czy stracił :)
Pozdro oczywiście foreksowcu :))
anonim_03 / 2008-05-31 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo dobry wpis.

taka ciekawostka. Gdy ropa jest droga, państwa i organizacje ją wydobywające nie są zainteresowane zwiększaniem produkcji -- mają wystarczająco pieniędzy, a dodatkowo są zainteresowane "zabawą w zakręcanie kurka". Gdy ropa tanieje a pieniądze się kończą, te same państwa pompują ropy ile się tylko uda by zachować standard życia.
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 11:19 / Tysiącznik na forum
Jeżeli dany surowic jest "wzglednie tani" to "nie opłaca się" go wydobywać. A prawda jest taka, że nadal surowce energetyczne i energia są względnie tanie. Duża część cen to wszelkiego rodzaju opłaty, koncesje i podatki narzucane także przez kraje konsumentów.
Kenobi / 2008-05-31 12:08 / Uznany malkontent giełdowy
To tylko część prawdy, i to wcale nie ta najważniejsza. Znacznie bardziej intrygująca jest kwetia subsydiowania w niektórych, dość istotnych miejscach, ale to już pozostawiam zastanowieniu każdego z osobna.
Przy okazji jest jeszcze inny aspekt zagadnienia - dlaczego niektórzy, posiadający zasoby, wolą je oszczędzać, a jednocześnie zmuszać innych do pompowania swoich?
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 12:26 / Tysiącznik na forum
Wynika to stąd że wystepowały problemy z dostawą ropy ale nigdy jej realnie nie brakowało (przynajmniej przy źródle). Byc moze jest tak, że posiadający zasoby obawiają się sytuacji w której ropy realnie zabraknie :)
anonim_03 / 2008-05-31 11:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na ropie to rentowność chyba nienajgorsza :-))

swoją drogą, solidna zwałka na rynku ropy, raz na jakiś czas, jest na rękę krajom OPEC, by zniechęcić innych do dlugoterminowych inwestycji w wydobycie, efektywne wykorzystanie czy przesiadkę na inne źródła.

ale to tylko wynużenia "dziacka we mglę" bo wielu liczb po prostu nie znam, albo znam mocno fragmentarycznie.
przypadkowy czytelnik / 2008-05-31 11:57 / Tysiącznik na forum
Jest chyba taka sobie. Nadal koncerny naftowe wola prowadzić skup swoich akcji. Ale to sie powoli zmienia bo obecnie duże pieniadzę inwestuje się w energetykę. Powiedziałbym że rozpoczął sie mały wyscig zbrojeń w tej dziedzinie.
marlowe / 2008-05-31 11:41 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Cena za baryłkę to cena ropy. A opłaty i koncesje są w cenach benzyny. To dwie różne rzeczy. A ropa nie jest względnie tania tylko cholernie droga :)))
anonim_03 / 2008-05-31 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
drobna uwaga -- długolenie wykresy z trendem wzrostowym dużo lepiej i czytelniej wyglądają na skali logarytmicznej.
marlowe / 2008-05-31 10:19 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to prawda. Teraz się przyjrzałem. Pierwszy wykres złota w liniowej (skopiowany z dawnego wpisu), ale drugi w logarytmicznej :)

No i ropa z bizzone w liniowej (arytmetycznej), ale akurat taki był wykres. Nie dało się tam nic zmienić :)
marlowe / 2008-05-31 10:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dziękuję
Zielarz / 2008-05-31 09:48 / Uparty Gracz Giełdowy
troszke mnie zatkalo ... musze to przeczytac jeszcze pare razy :)
Pozdrawiam.
Zielarz / 2008-05-31 10:04 / Uparty Gracz Giełdowy
z ta ropa to od dawna zastanawia mnie jedna sprawa - co bedzie "wczesniej" - czy ona sie skonczy czy skonczy sie na nia popyt bo zacznie sie jazda na wodor, 100%biopaliwo, prad z akumulatorow i baterii slonecznych ...
wiadomo ze ropa nie skonczy sie z dnia na dzien ani z roku na rok bo wtedy to byloby jak w mad maxie ..., ci co teraz maja rope zrobia wiele zeby powstrzymac wszelkie pomysly i rozwoj innego paliwa ...
Zloto jest wydobywane ale tez w jakims stopniu "zuzywane" w przemysle (ale i tez odzyskiwane -ropa oczywiscie nie). W jaki wielkim stopniu mozna porownywac te dwa surowce ... hmmm ... Czy kreski mozna kreslic zawsze i wszedzie ? AT wynika z psychologii. strach, chciwosc te sprawy. mozna analizowac formacje dzienne, miesieczne ale formacja ktora ma 10 lat ?? Nie jestem pewien czy to dziala tak samo ...
marlowe / 2008-05-31 10:09 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
działa tak samo. Widziałem dwudziestoletnie kanały na DJI, widziałem i takie formacje podwójnego dna... Trzydziestoletnie trendy boczne. To normalka. Nikt nie potrafi wytłumaczyć jak to jest, że wykres pamięta dołek sprzed dwudziestu lat i od tego samego dołka się odbija ale tak jest. Polecam "Analizę techniczną rynków finansowych" Johna Murphy'ego. Przystępnie napisane 400 stron (z czego całe mnóstwo wykresów).

Kolejna rzecz to to, że co innego ropa i rzeczywiste kontrakty Orlenu z rosyjskim dostawcą, a co innego kontrakty terminowe. A kontrakty terminowe podlegają AT bezdyskusyjnie.

No i dodam tylko, że nawet cenę cytryny na bazarach można wpleść w wykres i trzasnąć linię trendu. Kiedyś o tym pisalem na blogu chyba...
_Borys_ / 2008-05-31 10:27 / portfel / Tysiącznik na forum
To rany boskie z sp500, sodoma i gomora oraz czarna doupa.
Cały czas zastanawiam się co z podwójnym szczytem na tym indexie.
Jeśli się ma realizować, to inwestor długoterminowy to bankrut i dureń albo dureń a następnie bankrut.
Mnie nie starczy czasu na nową hossę, kiedy to będzie za 5, 10 lat?.
Chyba że powstanie nowa potęga i ona będzie dyktować warunki.
POLSKA BIAŁOCZERWONI!! –
marlowe / 2008-05-31 10:29 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
SP500 pobiło rekordy z roku 2000... Nie ma tam podwójnego szczytu.
_Borys_ / 2008-05-31 10:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Marlow, otóż moim zdaniem nie chodzi o trafienie punkt z zegarmistrzowską precyzją.
Formacja taka mówi, że jest ryzyko, a diabelnie robi się groźnie gdy wartość spadnie po niżej minimów z pomiędzy.
marlowe / 2008-05-31 10:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
różnica ponad 40 punktów to już jest pobicie szczytów z 2000 roku... Książki i przeszłość pozwalają na stwierdzenie, że to nie jest wieloletni szczyt. Poza tym w USA jest jeszcze Nasdag (w połowie ruchu w górę w pięcioletnim kanale wzrostowym) oras DJI (który szczyty z 2000 pobił bardzo zdecydowanie).
marlowe / 2008-05-31 10:41 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
errata: wieloletni podwójny szczyt.
_Borys_ / 2008-05-31 11:04 / portfel / Tysiącznik na forum
OK ;)) Ja jestem za tym by rosło rosło rosło!
pozdrawiam!
i rosło
marlowe / 2008-05-31 11:08 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Aż pęknie :))

również pozdrawiam :))
marlowe / 2008-05-31 11:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a jeśli miałeś na myśli ten podwójny szczyt to nie sposób sie nie zgodzić
http://www.voila.pl/409/h97n4/index.php?get=1&f=1
_Borys_ / 2008-05-31 11:17 / portfel / Tysiącznik na forum
A co z wig20 w lipcu i październiku 2007 roku?
Realizował się podwójny czy nie? :))
Osobiście uważam, że jak najbardziej, ale jestem ciekaw Twojej opinii.
marlowe / 2008-05-31 11:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Owszem, ale tam była niewielka różnica między jednym a drugim szczytem. Nie 40 punktów. Jeśli połączysz kreską oba szczyty to jest linia bardzo bliska poziomowi. Z SP500 jest trochę krzywiej :)
_Borys_ / 2008-05-31 11:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Po tamtych wakacjach przysiągłem sobie, że jeśli kolejnym razem nie zwieję przy takiej formacji to odrąbie sobie łapki przy nadgarstkach i skończy się klikanie.:))
marlowe / 2008-05-31 11:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a poza tym cały czas patrzę w interwale dziennym i uwzględniam możliwość, że bardziej jak podwójny szczyt wygląda to na tygodniowym. Dlatego nie kłócę się zażarcie :))))
marlowe / 2008-05-31 09:58 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
coś niejasno napisałem? :( Pisałem wczesnym rankiem, więc możliwe...
Zielarz / 2008-05-31 10:06 / Uparty Gracz Giełdowy
nie niejasno. Tezy karkolomne - przynajmniej dla mnie (.. i o poranku ;) )
yayurek / 2008-05-31 10:19 / Kompulsywny looser na forum
wszedłem, przeczytałem, wszystko w porządku, podobnie jak i Twoje posty... tylko czemu dołączyłeś do ludzi z przesmutnymi fotografiami i czemu dzieki temu temu starasz się wyglądać na mającego 2 razy więcej lat niż masz faktycznie i nie pytaj co możesz zrobić dla państwa, ale co państwo może zrobić dla Ciebie... państwo jest dla ludzi, a nie ludzie dla państwa
marlowe / 2008-05-31 10:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
racja. Państwo dla ludzi jest. Nie inaczej. Takie jest tłumaczenie amerykańskiego cytatu niestety. Ja to rozumiem raczej jako ojczyznę, albo kraj. Nie w sensie politycznym, tylko hm... patriotycznym?
marlowe / 2008-05-31 10:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a z fotografią :) Hm... Miałem zabawniejsze, ale nie traktowali mnie poważnie :)))

Zmienię niedługo :))
marlowe / 2008-05-31 10:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Kurczę, szkoda, że nie można edytować postów na forum... Chciałem tylko dodać, że nie starałem się :))) Ja tak cholera wyglądam :)))
bebe;-) / 83.10.73.* / 2008-05-31 03:16
cholera...mam problem...nooo z odzcytem...- powiedziałam Pa...i tego nie było...;-)
----------------
mówię....Pa....- jeszcze raz...;-)
-----------
ależżżżżżżżzz jestem technicznie ...- nie nazwę..- ;-))))....nazwę ; blondynka...;-)
Dobrej Nocy.............
Kenobi / 2008-05-31 03:31 / Uznany malkontent giełdowy
Ponieważ ja też jeszcze nie mówiłem, to też nie było, więc mówie, żeby było. Pa! Po raz pierwszy! Po raz drugi! I po raz trzeci! Coby nie krzywdzić blondynek....
piciu / 2008-05-31 00:57 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
longu dzisiaj moj mostek byl lepszy :)
flavio25 / 2008-05-31 00:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam
Absolutnie nie zgadzam sie tytulem artykuku.
Zmarnowany?
Bardziej, dajacy widoki na przyszlosc!

To nie tak, ze kupujemy pakiet. Jeden, drugi, trzeci i juz bedzie pieknie
cierpliwosci
a jak jej nie ma to bukmacher gwarantuje czestsze rozwiazania

Nadal podtrzymuje ze z pkt widzenia silnej zlotowki i takiej a nie innej polityki RPP na wzrosty musimy poczekac
i chwala za to!
warren buffet / 2008-05-30 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jest dobrze. za pare lat bedzie cudownie.... takim akcentem żegnam sie z wami i zycze milego weekendu =)
czekan / 83.21.113.* / 2008-05-31 22:53
kupl bym bytom gdyby nie amigo
abcabc / 83.14.173.* / 2008-05-31 00:07
zachowujesz sie jak male dziecko, co dostalo do raczek zabawke o nazwie gpw i trzepie sie pod nia kazdego dnia
ty tak zawsze sie zegnasz kilka godzin ? czy tak naprawde czekasz kto ci odpowie na twoje z******** madrosci ?
flavio25 / 2008-05-31 00:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Olek masz inne zdanie
ale do cholery dlaczego na sile narzucasz je innym
przy tym nieumiejetnie walisz w osobe, zamiast w opinie

Graj na spadki, zostan milionerem
abcabc / 83.14.173.* / 2008-05-31 00:26
rozumiem , ze chodzi o kwasa, przypuszczam , ze on by ostrzej powiedzial , dla mnie tez jest baranem.
chodzi mi o to by sie tu nikt nie wymadrzal i nie czarowal ze swojej kuli.
nie jeden tu taki byl i nie jeden tu taki jest , ze uwaza , ze ma racje - przeciez tak naprawde nie ma zielonego pojecia czy ma ta racje czy nie - po co udawac , ze ma sie wiedze czy nie, jak i tak ten sam ch... pojdzie swoja droga, ale dobra, wolny kraj
bebe) / 83.4.183.* / 2008-05-31 01:17
abcabc.........zluzuj............nikt tu nie czaruje.....TU się tylko WOLNO wypowiadamy....- WOLNO..?.................??????.....
jak dobrze , że różni.....- a nie klaszczący klakierzy ......-lub .................zdegustowani...lub.......sflustrowani................../choc tez tak jest...;-))))../
.- TU właśnie należy być tolerancyjnym do wypowiedzi................iiiiiiiiii......mieć dobroduszną łaskawość..- nie atak.....- choć - owszem atakiem jest argument...;-)
pozdrawiam jako nie zalogowana : bebe....
-----------------------------------
myślę, że jutro będę wiedziała, dlaczego nie mogę być.....jako bebe zalogowaną.....
bebe) / 83.4.183.* / 2008-05-31 01:34
acha.....jak czytasz forum...- to przecież doświadczyłeś warrena trafne decyzje.....-ależżżżżżżżżżżżz - na gpw/tudzież na forum- to argument...- nie prawdaż..?......
abcabc.....;-)
abcabc / 83.14.173.* / 2008-05-31 00:28
przypomnie ze nasz mistrz WB wiescil dolek na jesien
matikkk / 2008-05-31 02:30 / Bywalec forum
wiescil tez magne , ponary czy bytom na dlugo przed tym jak pojawil sie amigo
warren buffet / 2008-05-31 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Harry Potter i Komnata Tajemnic
bebe;) / 83.4.183.* / 2008-05-31 00:46
cholera...informatyk podrajcowal mi kompa, aleeeeeeeeee straciłam swój nick.........
-------------------------------------------------------------------------------
no nic....
dla warrena : ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
abcabc / 83.14.173.* / 2008-05-31 00:19
minelo 1.5h - zegnasz sie jeszcze z nami ?
czy napiszesz cos jeszcze co czytasz ?
abcabc / 83.14.173.* / 2008-05-31 00:18
prosty chlopczyku jestes
flavio25 / 2008-05-31 00:21 / portfel / Tysiącznik na forum
zazdrosc to paskudna cecha
online / 2008-05-30 23:27 / Bywalec forum
za bardzo bijesz piane
warren buffet / 2008-05-30 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bilem rok temu, bede bil teraz przez jakies pare lat...... wolno mi...
tomtay / 2008-05-30 23:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a jakże to wolny kraj podobno :)

a piane to biją te uczestniki forum na litere a :)
warren buffet / 2008-05-30 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://pl.youtube.com/watch?v=a04bpvAXn4w


na dobranoc fajna piosnka.... ah jak te zycie ucieka....


pozdrawiam i dobranoc
flavio25 / 2008-05-31 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Warren polecam ksiazke Cejrowskiego
"Gringo wśród dzikich plemion"

sporo wyjasnien na temat czasu
kto czytal wie...moze Indianie maja racje?
warren buffet / 2008-05-31 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki
modliszka / 2008-05-30 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jedno pytanie, na które nie znalazłam odpowiedzi.
Od dłuższego czasu "pieje", ze CHF/PLN zejdzie ponizej 2

Dzisiaj rano był spadek blisko 2% do 2,03 z haczkiem....co było tego powodem? Moze ktos mi wyjasnic ?
Bede wdzieczna.
Amigo11 / 2008-05-30 22:34 / SAMA PRAWDA
Szwajcarskie Banki kupują złotówkę coby kupować akcje i garnitury z Górnego Śląska
assent / 2008-05-30 23:31
Nikt cie tu chłopie nie chwali, ja cię pochwalę za niezadęte spojrzenie na "giełdową rzeczywistość".
s o c o l i c / 2008-05-30 22:44
warimpex łykaj,nie zagajaj tym śmiesznym biotkiem !
jeszcze do niego dołożysz i ludzie cię bedą przeklinać !
s o c o l i c / 2008-05-30 22:54
jak przez twoje brzęczenie ten świstek papieu kupią .
już cię chyba ktoś prześladuje przez te twoje naganianie??!!
modliszka / 2008-05-30 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ten swoje :-))))
szykuj apartament z widokiem na morze, oczywiście all...bo miał byc spadek, ktorego nie widac ;-)
Kenobi / 2008-05-31 03:24 / Uznany malkontent giełdowy
A ta znowu swoje :-)))))
Znowu Jej się Tatry z Bałtkiem mylą...:-)))) A wszystko przez to cudowne rozmnożenie siorpaczy z rozpaczy...
To jak w tej carskiej armii nie wiedzieli, która to prawa, a która lewa, to im dawali w jedną rękę siano, w drugą słomę i tak wojsko maszerowało na komendę : siano- słoma...A tak na marginesie, to już szykuję, coprawda z innym widokiem, ale da się wytrzymać, a do tego w dolinie, więc nie ma już miejsca na spadki, poza jednym, ale innego rodzaju, więc też da się wytrzymać...:-)
modliszka / 2008-05-30 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Marazm...szkoda prądu :-)
Close okolicach 0. Bilans tego tygodnia. Dzisiaj oddana Cyfra po 14,35 / ok 10%/...odkupiony pierwszy pakiet Polic...po 20,50..reszta bez zmian :-)

A na miły weekend chłopcy ze Slaska :-)
A że bardzo sympatyczni, to pozwolę sobie ich promowac ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=UmwVVTvZCBE&feature=related

Pozdrawiam i udanego, słonecznego weekendu wszystkim życze :-)
Kai / 2008-05-30 22:17 / Tysiącznik na forum
Gratuluje Cyfry, ja sie niestety tylko przygladalem jak rosnie.
modliszka / 2008-05-30 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mnie jest mało, ale Miecio zachecał .....;-)
Ona jeszcze wzrosnie, bo ma potencjał, zwłaszcza teraz przed mistrzostwami...licze, ze odkupie......:-))))
Kai / 2008-05-30 22:27 / Tysiącznik na forum
Nie wiesz czy Mietek w odpowiednim czasie opuscil poklad Toory???
anonim_03 / 2008-05-30 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ropa teraz droga ...

http://www.youtube.com/watch?v=2CTPLUcQAjk&feature=related
modliszka / 2008-05-30 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
135 $ moze byc mocnym oporem...wiec nie paniowac ;-) za duzo szumu na swiecie ....i to daje Arabom do myslenia ;-)
anonim_03 / 2008-05-30 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dość wyraźne 3 duże fale (od 2003 r.), 3 podfale i 3 falki. Bicie rekordów przy ogromnej partycypacji prasy, radia i telewizji ... hmmm

ale oczywiści chodziło o piosenkę ;-))
pozdrowienia ;-))
modliszka / 2008-05-30 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w perspektywie 10 lat nawet nie widac zabka spadkowego..musi nadeksc porzadna realizacja zysków....dla równowagi ;-) takie zycie...:-)))
anonim_03 / 2008-05-30 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostatnim razem rekordy biła przenica ... jakoś się ostatnio cicho zrobiło ...

http://stooq.pl/q/?s=kw.f&c=5y&t=l&a=lg&b=1
Amigo11 / 2008-05-30 22:36 / SAMA PRAWDA
Pszenicy ceny łatwo zbić w tym roku wszystkie rolniki obsieją się pszenicą i już
modliszka / 2008-05-30 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Drozejaca ropa, podbija ceny zbóż...ale czy to aby nie pewien pulap, który na ten czas mozna bylo osiagnac ? ....

Wielcy musza ostro dumac, bo wzrost cen ropy zabije swiatowa gospodarke a wraz z nia ich samych, wiec jest nie maly orzech do zgryzienia...
Kenobi / 2008-05-31 03:10 / Uznany malkontent giełdowy
Widzę jakieś braki mamy w lekturze przedmiotu, bo to nie drożejąca ropa podbija ceny zbóż, od szczytu w lutym pszenica straciła połowę na wartości, a powodem była...Proponuję zgadnąć....
Amigo11 / 2008-05-30 22:13 / SAMA PRAWDA
Żywność też droga
pop / 83.25.35.* / 2008-05-30 22:22
i bytom :))))))
adrianoo / 2008-05-30 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
kindla... nie znaju, zaraz sie zapoznaju:) i Tobie milego weekendu:)
modliszka / 2008-05-30 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Koniecznie :-))))
i wzajemnie ;-)
max303 / 2008-05-30 22:01 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
pięknego "straszaka" na koniec jankesi zmajstrowali,po prostu boskiego(:-))))
Kai / 2008-05-30 22:10 / Tysiącznik na forum
U nich jest wszystko tak czytelne, ze az nudne.... za to u nas to jak gra w rulete. Mozna sobie obstawiac, a jak bedzie, zadecyduja grube ryby. Na przyszly tydzien obstawiam odbicie wig40, grane handlowym, echem i ciechem... to tak aby do rymu bylo. Orbis.... ???
adrianoo / 2008-05-30 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
obserwuje ciecha, "szedl" ladnie i cos sie ostatnio "zepsul", zobaczymy czy cos z tego bedzie, niby ma miajsce na wzrost ale idzie z oporami
adrianoo / 2008-05-30 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
maja talent
max303 / 2008-05-30 21:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dobranoc i miłego łykendu(:-)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-30 21:53
remis na początek turnieju
niby ok ale ...

NIE MA TAKIEJ SIŁY KTÓRA ZNISZCZY TO CO W NAS !
TOMOK / 2008-05-30 22:02 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Nie ma...
http://www.youtube.com/watch?v=cvUOC0G2iIo&feature=related
posłuchaj...
Pozdrawiam
adrianoo / 2008-05-30 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
i jankesi realizuja zyski przed weekendem... ale nad kreska... spokojnie... nie to co u nas...
Kenobi / 2008-05-30 21:59 / Uznany malkontent giełdowy
U nas to nie była realizacja zysków, ale przygotowanie pod kolejny miesiąc.
adrianoo / 2008-05-30 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
napisałem "ogólnikiem", spoko dzisiaj nie bylo tak zle, mowie raczej o nerwowkach, gdzie ludzie rzucaja wszystko pkcem (cos a la czwartek)
max303 / 2008-05-30 21:50 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wybierasz się na skoki RED BULL-a , nad Maltę?
adrianoo / 2008-05-30 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
wlasnie nad tym mysle, podobno fajna imprezka
max303 / 2008-05-30 21:56 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
koszmarnie dużo ludzi,ale fajnie
adrianoo / 2008-05-30 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
wlasne o tym slyszalem... ale co tam, ludzie z wyobrazia daja tam z siebie wszystko - warto obkukac:)
adrianoo / 2008-05-30 22:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
wlasnie mi przyszlo do glowy ze jeszcze nikt nie skakal na: "spadajacym WIGu" :) do rozwazenia na przyszly raz ;)
Zielarz / 2008-05-30 20:44 / Uparty Gracz Giełdowy
ehhh episode II - atak klonow mi sie przypomina...
jak spie...les to sie z tym pogodz a nie naganiaj niezorientowanych ludzi. zalosne. Ja na niektorych spolkach mam i 50% procent straty, jakos to znosze i staram sie reagowac w taki sposob jaki uznaje za stosowny. przestan naganiac bo widac ze jestes zalosnym desperatem. milego wieczoru.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-30 21:01
1/
Ja na niektorych spolkach mam i 50% procent straty,

napisz na jakich
2/ Polakom kibicuj a nie tu się ciskasz- niedobrze- Szwedzi dogonili naszych w 1 połowie
Zielarz / 2008-05-30 21:07 / Uparty Gracz Giełdowy
1/ widac w moim portfelu
2/ nawet nie wiem w co sie gra i z kim. nie mam tv. nie interesuje mnie to. 70% tzw kibicow piki noznej dostaloby zawalu po przebignieciu jednej dlugosci boiska. A 80% kibicow Malysza zesr.lo by sie ze strachu stojac na wielkiej krokwi z mysla ze maja z tamtad skoczyc ... kto chce to niech sobie oglada ale nie robmy z tego narodowej tragedii ;)
Amigo11 / 2008-05-30 21:55 / SAMA PRAWDA
O qrwa masz te wszystkie spółki??
Zielarz / 2008-05-30 22:06 / Uparty Gracz Giełdowy
tak. dzieki temu jak sie cos uda trafic to bede mial umiarkowany zysk (zamiast mega odpalu na bytomiu) ale jak nie trafie to tez nie stane sie alem kwasem ...
zaleznie od horyzotu inwestycyjnego to wszystko roznie wyglada ...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-30 21:51
kulva Zielarz!
czy trzeba być muzykiem aby zachwycać się muzyką?
itd. itp.
Zielarz / 2008-05-30 22:01 / Uparty Gracz Giełdowy
nie trzeba. A ja tez musze ?
Muzyka akurat sie zachwycam. Ale to co innego. itd. itp.
Jak tam "nasi" ? ;P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy