Forum Spółki giełdowe GPW SA

GPW: To już koniec trzymiesięcznej korekty?

GPW: To już koniec trzymiesięcznej korekty?

Money.pl / 2011-07-22 08:20
Komentarze do wiadomości: GPW: To już koniec trzymiesięcznej korekty?.
Wyświetlaj:
Longterm / 2011-07-23 21:08 / Mostek Zwyciężymy!
http://bankier.tv/kuczynski-nadal-beda-ataki-na-strefe-euro-9435.html
janlew / 2011-07-23 21:24 / portfel / Tysiącznik na forum
jak już jesteś - znasz jakieś dobre strony up to date z wynikami aukcji zagranicznych bondów? coś tam mam ale może masz coś lepszego, szczególnie obligi euro by mnie interesowały
Longterm / 2011-07-23 21:41 / Mostek Zwyciężymy!
Przyznam się szczerze że patrzę tylko na poszczególne rentowności które śledzę na bloombergu. faktycznie takim danym by wypadało teraz częściej się przyglądać z uwagą. Zgadzam się z Kuczynem że to nie koniec ataków na strefę Euro
srebrnooka / 2011-07-23 21:58

Zgadzam się z Kuczynem że to nie koniec ataków na strefę Euro

Dla mnie to że analitycy już otwarcie mówią że "ktoś" atakuje strefę Euro, dowodzi końca tej zabawy. Pozdrawiam.

-----------------------------------------
http://srebrnooka.bblog.pl
Sprawdźcie o czym Longterm tak napisał:
ten wpis jest
super. Tak powiem szczerze że jak by nie Twój:)
janlew / 2011-07-23 21:46 / portfel / Tysiącznik na forum

Zgadzam się z Kuczynem że to nie koniec ataków na strefę
Euro


ja temu panu już dawno podziękowałem, on ma zbyt silny nawyk do patrzenia we wsteczne lusterko
Longterm / 2011-07-23 21:51 / Mostek Zwyciężymy!
a zauważyłeś że on nie daje innemu rozmówcy dojść do słowa jak jest CNBC...to wręcz śmieszne jest jak i aż prowadzący był ostatnio zażenowany.
janlew / 2011-07-23 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum
bo to taki narcyz despota jest, woda sodowa do głowy mu uderzyła bo został nieoczekiwanie polskim guru od giełdy z przyczyn nie mających nic wspólnego z jego rzekomymi kompetencjami

tak jak wojewódzki został w polsce nagle "specem" od muzyki, z przyczyn nie mających nic wspólnego z jego kompetencjami, których nie ma w tej kwestii

po prostu otumanione społeczeństwo lubi mieć guru, którzy guru być nie powinni a umieją się tylko dobrze popisać pod publikę
Longterm / 2011-07-23 21:51 / Mostek Zwyciężymy!
PS: jak byś znalazł gdzieś stronkę z wynikami europejskich aukcji to podrzuć na bloga. z góry dziękuje
janlew / 2011-07-23 22:05 / portfel / Tysiącznik na forum

z wynikami
europejskich aukcji


z tego co widzę to mało realne, pół dnia dziś chyba szukałem

można jednak uzyskać agendę na temat aukcji zbliżających się

http://tnij.org/mq9e

a to już bardzo dużo, bo potem już bardzo łatwo wiadomo czego szukać googlem
janlew / 2011-07-23 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Dow Jones Greece Total Stock Market Index (EUR) +6.97%
janlew / 2011-07-23 19:45 / portfel / Tysiącznik na forum
pajac i transwestyta uaktywnieni nawet w sobotę - wiadomo co to zapowiada

a dziś chłopaki w arabii sobie kupują i nie pekają

6522.52 +0.51%
Ale z tym to będzie trudno cię przebić / 178.36.172.* / 2011-07-23 19:51
To ty wystraszony naganiaczu tu kiblujesz całymi dobami, żeby wciskać te swoje ciemnoty naiwnym na zasadzie szukania większego głupca od siebie...
janlew / 2011-07-23 19:59 / portfel / Tysiącznik na forum
o czym ty jak zwykle bredzisz pajac

przecież ty nawalasz cały TYDZIEŃ pracujący tutaj postami, podczas gdy ja wtedy sporadycznie coś napiszę, jedynie w weekend częściej tu coś skrobnę bo mam wtedy więcej czasu gdy sobie nadrabiam zaległości w sprawdzaniu różnych wskaźników giełdowych, robiąc różne analizy i przeglądy

więc jak zwykle trujesz
Pseudonaukowe jankructwo / 178.36.172.* / 2011-07-23 20:11
Nie dyskutuję z chamstwem, udającym mędrca, który zjadł wszystkie rozumy, poza najważniejszym, na poziomie magla i piaskownicy, w której raczkujesz całe życie, zachłystując się swoim ego, myśląc, że im więcej wody polejesz, to nikt nie zauważy, że nie ma w niej żadnej treści...
janlew / 2011-07-23 20:28 / portfel / Tysiącznik na forum

udającym mędrca


ja mam przynajmniej rachunek a ty udajesz mędrca giełdowego nie mając nawet konta - i kto tu jest bardziej żałosny?


Nie dyskutuję z chamstwem


i w ramach tego "nie dyskutowania z chamstwem" napisałeś mi na forum dwa posty, nie ma to jak koniobijska konsekwencja; ale nie przejmuj się, transwestyta też ma cycki a jest tatą, jesteście w jednym klubie "konsekwentnych inaczej"
jankrut co ma rachunek do zapłacenia / 178.36.172.* / 2011-07-23 20:49
Spróbuj odnieść się merytorycznie do wpisów innych, bo same chamskie personalne ataki i gówniarskie wyśmiewanie się, świadczą o twojej infantylności, jak i braku argumentów.I to by zamykało temat, narcyzie
janlew / 2011-07-23 21:00 / portfel / Tysiącznik na forum

Spróbuj odnieść się merytorycznie do wpisów
innych


dziesiątki razy odnosiłem się merytorycznie do twego bełkotu, który na zasadzie kopiuj-wklej wpuszczasz tu od dna bessy. nigdy nie odpisałeś, jedyne co robiłeś to tylko dalej wklejałeś tony spamu z zerohedge, więc o czym tu pitolisz paranoiku nie mający od dawna najmniejszego kontaktu z rzeczywistością???
Warto nie mylić koła z kołkiem... / 178.36.172.* / 2011-07-23 19:10
Teraz wszyscy trzymają długi, a nie akcje...
I chcą je spłacać jeszcze większymi, co jest wiadome, że jest matematyczną niemożliwością...
Od 1980 r. nie ma w Stanach żadnego wzrostu PKB z kwartału na kwartał, jeśli go skorygować o wzrost długu...
Spowodowało to kompletne oderwanie się giełdy od realiów gospodarki...
Fikcja pompowania giełdy powietrzem miała za zadanie stworzyć złudzenie, że to niby gospodarka rośnie, a to rośnie jedynie balon wypełniony powietrzem, który właśnie pęka...Prezydent Obama walczy o reelekcję, dobrze wie, że dotychczasowe stymulacje nic nie dały, poza wzrostem długu i utrzymaniem mirażu, że jeszcze nie ma krachu, a republikanie na pewno mu w tym nie będą pomagali, bo walczą o to samo...
Ale nie można wydawać w nieskończoność tego, co się nie zarobiło, stale czekając na to, że gospodarka, którą się wyprowadziło do Azji i innych krajów, za moment, za chwilę ruszy...
I tak ciśniemy ten gaz do dechy, silnik wyje, a samochód stoi w miejscu, bo nie ma kół...
Longterm / 2011-07-23 13:12 / Mostek Zwyciężymy!
Dzisiaj zamiast wpisu jeden wykres który mówi więcej niż tysiące słów...

www.longterm.log.pl
janlew / 2011-07-23 13:30 / portfel / Tysiącznik na forum
zbyt dużą wagę przywiązujesz do wykresów Long
Longterm / 2011-07-23 20:38 / Mostek Zwyciężymy!
no nie wiem janlew, może nie jestem specjalistą od AT ale czegoś takiego jak narysowałem chyba nie należy lekceważyć. fale, ganna czy inne fiba można sobie darować w większości przypadków sprawdzają się po fakcie ale skrzyżowania tych dwóch trendów raczej nie wezmą od razu z marszu
janlew / 2011-07-23 21:11 / portfel / Tysiącznik na forum

skrzyżowania tych dwóch trendów raczej nie wezmą od razu
z marszu


przypomnij sobie jak się kiedyś podłączyłeś do podniety na punkcie golden-cross a później death-cross

kto to w ogóle jeszcze pamięta i co to komu dało?

nie mówię, że AT w ogóle nie ma znaczenia, ale moim zdaniem liczą się tylko pewne elementarne indykatory (np. 200sma, 50sma, LOP, obrót/wolumen), a czasem nawet i one nie. na dłuższą metę rządzą fundamenty (oczekiwania), na krótkę metę emocje i psychologia a reszta to podniety leszczy, które rynek zlewa

btw, a jeśli już gadamy o AT to ku mojemu zaskoczeniu A/D (nie mylić z AD Line) od marca pokazuje akumulację na wigach mimo spadania rynku od maja. szczególnie na swig i mwig to mocno widać, które zaliczają mocne doły. bardzo ciekawe, dawno już nie pamiętam takich mocnych wskazań A/D u nas. wygląda jakby papier był zbierany przez dużych od słabych rąk z okazji mocnego zniżkowania szerokiego rynku. na WIG też A/D rośnie mimo spadków w ostatnim czasie
Longterm / 2011-07-23 21:24 / Mostek Zwyciężymy!
a wiesz że właśnie AD line czyli współczynnik spółek rosnących/spadających wygląda mi na absolutne dno i wykazuje symptomy odwrócenia trendu spadkowego. Czyżby to zapowiedź nadejścia hossy szeroką ławą?
janlew / 2011-07-23 21:45 / portfel / Tysiącznik na forum

AD line


dla mnie ten wskaźnik jest bezużyteczny na naszej giełdzie gdyż bez przerwy spada od marca 1998 i nic nie mierzy tak naprawdę poza tym, że upakowywane u nas wciąż na nowo IPO ściągają szeroki rynek w dół z powodu braku idei akcjonariatu obywatelskiego w polsce.innymi słówy nie ma u nas kapitału, który by ten balast windował do góry podczas gdy w usa jest dużo więcej spółek a na giełdzie gra tam 70% społeczeństwa co sprawia, że jest w tej kwestii zupełnie inaczej

idea, że do hossy jest potrzebny szeroki rynek jest błędna co pokazuje nasza giełda od ponad 10 lat
Longterm / 2011-07-23 22:55 / Mostek Zwyciężymy!
no u nas na giełdzie jest 10% całości oszczędności Polaków...w USA ok. 50%
Longterm / 2011-07-23 12:13 / Mostek Zwyciężymy!
Wszyscy ostatnio piszą o sentymencie na rynku, o pesymizmie i że to jest sygnałem końca korekty. Ale ten pesymizm jest w pełni uzasadniony. Dwa wielkie problemy mamy już praktycznie rozwiązane: odcięcie QE 2 oraz Grecję. Teraz pozostał jeszcze jeden krótkoterminowy: podwyższenie sufitu zadłużenia w USA. Nie wydaje wam się że republikanie nie poddzadzą się bez walki a przynajmniej bez pokazania "kto tu rządzi"? Pamiętacie jak było z pierwotnym planem Paulsona zwanym TARP. Najpierw republikanie właśnie go zablokowali i mieliśmy spadek dow jonesa o 777 punktów...teraz myślę że podobnie rynki mogą zareagować na odrzucenie podwyższenia długu przez Kongres. To nie znaczy wcale że ostatecznie nie będzie on podwyższony ale jak pokazał nam 2008 rok Republikanie potrafią sprawić psikusa nawet własnemu prezydentowi a co dopiero Obamie
janlew / 2011-07-23 12:35 / portfel / Tysiącznik na forum
czyli czekamy aż podwyższą i dopiero kupujemy? no taka logika

tylko sp500 już rośnie i nie czeka na to podwższenie więc gdzie już będzie jak to podwyższą?


Pamiętacie
jak było z pierwotnym planem Paulsona zwanym TARP. Najpierw
republikanie właśnie go zablokowali i mieliśmy spadek dow jonesa
o 777 punktów


błędnie porównujesz tamten rynek z obecnym. teraz gołym okiem widać, że kto inny trzyma akcje. przecież gdyby teraz był 2008 rok to same plotki o bankructwie grecji spowodowałyby krach2. widać, że po prostu rynek jest teraz stabilny bo kto inny ma akcje, twoje analogie są błędne bo nigdy tego nie uwzględniasz
Longterm / 2011-07-23 12:36 / Mostek Zwyciężymy!
Tylko przypomnę Ci ten dzień 29.09.2008:

Dow Jones -7%
S&P500 -8,79%
Nasdaq -9,14%
MEGA BESSSSA nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-07-23 18:47
przecież rok temu było -9,2 % na DJonsie po wygaśnięciu QE1 co tu daleko szukać
janlew / 2011-07-23 12:42 / portfel / Tysiącznik na forum

Tylko przypomnę Ci ten dzień 29.09.2008


2011-07-23 12:35:44 janlew [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
błędnie porównujesz tamten rynek z obecnym. teraz gołym okiem
widać, że kto inny trzyma akcje.
Longterm / 2011-07-23 12:46 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz że wtedy Dow Jones runął w 5 sekund 150 punktów a kolejne 550 punktów stracił w 5 minut po ogłoszeniu decyzji?
janlew / 2011-07-23 13:10 / portfel / Tysiącznik na forum
pamiętam tamtą sesję chłopaku jakby była wczoraj

tylko jak pisałem, wtedy kto inny miał akcje i teraz kto inny, kiedy to pojmiesz?

nie zastanawia cię to czemu rynek nie załamuje się mimo takiego napływu negatywnych informacji codziennie (pół świata ma bankrutować), a w 2007 roku w lato zaczął spadać pod wpływem samej plotki o subprimach? (dopiero później tak naprawdę subprimy potwierdziły się jako problem, wcześniej to bagatelizowane)
Longterm / 2011-07-23 12:51 / Mostek Zwyciężymy!
i jeszcze jedna ciekawostka. pewnie wszyscy zastanawiają się ile rynek amerykański wzrósł od czasu ostatecznego uchwalenia TARP...stracił kolejne 40%...
Longterm / 2011-07-23 12:28 / Mostek Zwyciężymy!
To może przecież wyglądać równie dobrze tak jak wtedy:

http://modeledbehavior.files.wordpress.com/2011/04/image.png
wykresyGieldowe / 2011-07-23 12:08 / Tysiącznik na forum
W zasadzie oczyszczanie rynku, rozpoczęte w styczniu tego roku powinno się już kończyć. Przed nami rekordy hossy.

Tyle, że jak patrzę na forum, to te same, wulgarne indywidua, które przegapiły pociąg, piszą: dzida, dzida, dzida, wzrostu. Cały czas z siebie, po pół roku boczniaka zadowoleni. Czy możliwy jest więc rajd ? Czy może będzie rajd ale bez "wiatraków".
janlew / 2011-07-23 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum

wulgarne indywidua,
które przegapiły pociąg, piszą: dzida, dzida


tak, ty jesteś jedyny genialny inwestor, który trafił w dno bessy a reszta to dno i prostactwo

tylko taki byłeś genialny, że musiałeś wyjechać na saksy do pracy bo zwyczajnie porządnie zarobić we własnej ojzczyznie nie umiałeś
Eternit z Azbestu / 2011-07-23 21:32 / Tysiącznik na forum
Bo to taka badziewna ojczyzna, gdzie uczciwie zarobić się nie da. Amator dzid teżna sakasach się dorobił.
janlew / 2011-07-23 21:53 / portfel / Tysiącznik na forum
nonsens, każdą złotówkę w życiu zarobiłem uczciwie i nigdzie nie musiałem wyjeżdżać, tak samo moja kobita, która prowadzi swą firemkę. i takich jak my jest wielu, a że są też kombinatorzy to inna sprawa, gdzie ich nie ma?
Longterm / 2011-07-23 12:39 / Mostek Zwyciężymy!
On zaczął widzieć dno bessy już w lutym 2008 roku
janlew / 2011-07-23 12:45 / portfel / Tysiącznik na forum

On zaczął widzieć dno bessy już w lutym 2008 roku


wiem, przecież to była ironia........

2008-01-22 11:45:39 anonim_03
być może bessa się właśnie powli kończy ...

2008-01-23 13:51:49 anonim_03
jak dla mnie ta bessa jest pozbawiona podstawy merytorycznej.
skończy się nagonka w prasie i zaczą się wzrosty ...
... szybciej niż później.

2008-01-23 22:06:59 anonim_03
modlicha tej zwałki kompletnie nie przewidziałem (i certyfikaty na DAXa poszły się ... hmmm)
ale fundamentalnych podstaw ta zwałka nie miała -- fakty były falszowie przedstawiam ub
przemilczywane przez media.

2008-01-24 19:31:39 anonim_03
Na długie trzymanie teraz
jest bardzo dobra okazja do zakupów.

2008-01-21 21:53:49 anonim_03
ja do swoich papierow przywykłem i cały czas je zaleszczam.

2008-05-19 22:02:24 anonim_03
długo lansowałem teorię że spadki skończyły się 21 stycznia, po czym zaczęła się faza
akumulacji.
Longterm / 2011-07-23 12:49 / Mostek Zwyciężymy!
he he :-) ja pamiętam taki post anonima z początku 2008 roku w którym pytał mnie które spółki z Dow Jonesa mogą mieć problemy bo ona takich nie widział na tamten czas...
janlew / 2011-07-23 13:04 / portfel / Tysiącznik na forum
ale i tak zawsze jest najmądrzejszy i najgenialniejszy z wszystkich
Longterm / 2011-07-23 13:07 / Mostek Zwyciężymy!
taki to już z niego galaktyczny umysł:)
janlew / 2011-07-23 13:23 / portfel / Tysiącznik na forum
taki niby geniusz giełdowy z idealną zdolnością do timingu, w przeciwieństwie do mnie, a jak się przeanalizuje jego wpisy to wychodzi na zwykłego leszcza, który całą bessę był optymistą a od dna bessy i początku hossy emanuje od niego natarczywy pesymizm, taki sam jak obecnie w mediach

tymczasem ja całą bessę byłem pesymistą, gdy jeszcze mówili, że nie ma recesji i to tylko spowolninienie, gdy bagateliozwali subprimy aż do upadku lehmana. byłem pesymistą do upadku lehmana, byłem pesymistą po upadku lehmana, byłem pesymistą na dnie bessy i jeszcze jakiś czas po. zmieniłem nastawienie w 2009

i kto tu jest bardziej w zgodzie z tym co pokazuje rynek?
Longterm / 2011-07-23 20:43 / Mostek Zwyciężymy!
ale teraz uważaj bo jak ten koleś ostatnio ogłasza hosse w USA to następuje niezłe tąpnięcię.., natomiast jak siedzi cicho w spokoju to są odpały...nie to żebym się nabijał bo sam długo byłem bez formy i takie okresy ma każdy w tym biznesie
janlew / 2011-07-23 21:33 / portfel / Tysiącznik na forum

ale teraz uważaj bo jak ten koleś
ostatnio ogłasza hosse w USA to
następuje niezłe tąpnięcię


w hossę w usa on wierzy od dawna, natomiast nie wierzy w hossę u nas, przypomnij sobie tę śmieszną duyskusję o tym jego AD Line albo te jego ciągłe ataki na naszą budowlankę i deweloperkę

dla mnie jedno jest pewne - jak on mówi, że coś nie urośnie to znak, że trzeba to siorbać, patrz niżej

2008-07-03 23:05:42 anonim_03
myślę że jak ropa zacznie spadać, to będzie spadała ok. 10 lat ...
janlew / 2011-07-23 11:23 / portfel / Tysiącznik na forum
transwestyta często pisze tu, że "wszędzie widać optymizm", w mediach, wśród anali itd.

a tymczasem po wpisaniu słowa 'kryzys" w google widać, że stosowanie tego słowa jest obecnie najczęstsze w polskim necie od czasu gdy w marcu 2009 byliśmy chwilę po zrobieniu dna bessy

http://www.google.com/insights/search/overviewReport?cat=&q=akcje&geo=&date=&gprop=&cmpt=q#q=kryzys&geo=PL&cmpt=q
janlew / 2011-07-23 11:49 / portfel / Tysiącznik na forum
warto też sobie wpisać słowo "bankructwo" w google aby zobaczyć, że występuje obecnie najczęściej od 2008 roku

http://www.google.com/insights/search/overviewReport?cat=&q=akcje&geo=&date=&gprop=&cmpt=q#q=bankructwo&geo=PL&cmpt=q
Longterm / 2011-07-23 11:33 / Mostek Zwyciężymy!
wciąż podtrzymujesz summer rally? :-)))
janlew / 2011-07-23 11:43 / portfel / Tysiącznik na forum
podtrzymuję, jeśli nie zdążą w lipcu to może w sierpniu

medialna lawina pesymizmu musi zostać odreagowana, tak było zresztą rok temu i skończyło się nawet bull rally na jesieni, która z reguły jest spadkowa

poza tym po zeszłotygodniowym bailoucie dla grecji podaż wyschła i rozpoczynają się silne odreagowania (getin 5%, lotos ponad 4%, rosnący pkn w czwartek na mega obrocie), widać to zwłaszcza na papierach małych słabych spółek (np. 7% rajd na ciechu), co przy obecnych absurdalnie niskich wycenach i rosnącym usa zapowiada rajd

no i zobacz sobie ile było obrotu w czwartek u nas na rosnącym rynku i jak CDS-y i rentowności piigsów walą na ryj, o czym piszę niżej

idealny klimat dla rozpoczęcia summer rally na dobre
Longterm / 2011-07-23 11:58 / Mostek Zwyciężymy!
Zgadzam się z tezą że zasadnicza część korekty została już zakończona. Pod tym mógłbym się podpisać. Aczkolwiek zwróć uwagę że te wzrosty są zwykłym odreagowaniem silnych spadków. To są wyskoki często czysto spekulacyjne robione przez DT lub traderów kilkudniowych. Przecież cała ta hossa jest rajdem ale co z tego skoro ktoś kto trzyma akcje od 2007 roku jest przegranym? Tak samo teraz jak ktoś trzyma akcje od kwietnia to wciąż jest przegranym i jeszcze długo pewnie będzie...jeśli zobaczę wig20 powyżej 2940 do końca sierpnia to przyznam Ci rację że było summer rally
janlew / 2011-07-23 12:23 / portfel / Tysiącznik na forum

Aczkolwiek zwróć uwagę że te wzrosty są zwykłym
odreagowaniem silnych spadków


każdy wzrost na rynku jest odreagowaniem wcześniejszych spadków, każda hossa jest odreagowaniem wcześniejszej bessy, w tym tej z 1929 i 2008. hossa 1980-2000 była odreagowaniem bessy z lat 70-tych itd. jak chcesz zarabiać inaczej jak nie kupując taniej po spadku i sprzedając później po wzroście, czy jak wolisz "odreagowaniu"?


To są wyskoki często
czysto spekulacyjne robione przez DT lub traderów
kilkudniowych


tego nigdy nie wiesz. w 2009 zaczęła się hossa a też wszyscy myśleli, że to tylko spekulacyjne odreagowanie, ba, sam tak wtedy myślałem i pisałem. po prostu trzeba tanio kupić i darować sobie takie spekulacje


Przecież cała ta hossa jest rajdem ale
co z tego skoro ktoś kto trzyma akcje od 2007 roku
jest przegranym?


jesli ktoś kupił akcje w 2007 z zamiarem długiego trzymania jest po prostu idiotą nie rozumiejącym takich pojęć jak "tanio", "wartość" itd. "kup i trzymaj" oznacza "kup tanio i trzymaj". w 2007 roku wszystko przemawiało przeciw "kup i trzymaj". a teraz wyceny są bardzo rozsądne i wszystko przemawia za "kup i trzymaj"


Tak samo teraz jak ktoś trzyma akcje
od kwietnia to wciąż jest przegranym i jeszcze długo
pewnie będzie...


zaprzeczasz sam sobie. z jednej strony jesteś niechętny rynkowi na obecnych poziomach, jak jest tajnio, a z drugiej strony ogarnia cię entuzjazm ale dopiero jak wracamy na 2940. a przecież na 2940 byliśmy właśnie w kwietniu kiedy to właśnie (jak twierdzisz) jeśli ktoś kupił to będzie miał długo straty


jeśli zobaczę wig20 powyżej 2940 do
końca sierpnia to przyznam Ci rację że było summer
rally


masz ciągle ten sam problem co ulica: kochasz rynek gdy jest wysoko, ale jednocześnie przyznajesz, że kto wtedy kupuje ma straty. i nienawidzisz rynku gdy jesty nisko, choć wtedy może dać właśnie największe zyski i jak najmniejsze straty. nie potrafisz się wyplątać z tych paradoksów
Longterm / 2011-07-23 12:32 / Mostek Zwyciężymy!
Janlewku, zbaczasz na boczne tory w dyskusji. Nie piszmy o rzeczach oczywistych jak pojęcia hossy. Skupmy się na obecnej sytuacji. Pisałeś o summer rally a rynek runął 5% w dół...wciąż się upierasz przy summer rally ale jeśli będzie to tylko dzięki wcześniejszym spadkom. To nie będzie w takim razie summer rally ale summer recovery...
janlew / 2011-07-23 12:40 / portfel / Tysiącznik na forum

Pisałeś
o summer rally a rynek runął 5% w dół


summer nawet nie jest jeszcze w połowie, nikt nie wie kiedy może się zacząć, czasem zaczynało się dopiero w sierpniu


Janlewku, zbaczasz na boczne tory w dyskusji


po prostu odpisuję na twój post


wciąż
się upierasz przy summer rally ale jeśli będzie
to tylko dzięki wcześniejszym spadkom. To nie
będzie w takim razie summer rally ale summer
recovery...


ja pisałem o summer rally z poziomem 3000 a to nie jest żadne odreagowanie
Longterm / 2011-07-23 12:52 / Mostek Zwyciężymy!
ale myślę że obydwaj się zgadzamy że należy zmienić szyld z 'summer rally" na "summer recovery"
Longterm / 2011-07-23 12:01 / Mostek Zwyciężymy!
PS: na wypadek gdybym wyraził się niezbyt zrozumiale to wyjaśniam: nie można nazywać zwykłego odreagowania spadków rajdem...rajd to by był gdybyśmy byli już na 3000 a nie na 2725 i wielkie nadzieje na zwyczajne odrobienie strat...to nie będzie rajd - to będzie zwykłe odrobienie strat o ile w ogóle będzie...
janlew / 2011-07-23 12:29 / portfel / Tysiącznik na forum

nie można nazywać zwykłego
odreagowania spadków rajdem...rajd to by był
gdybyśmy byli już na 3000


czyli czekajmy na 3000 i kupujmy dopiero wtedy? ale kiedy będzie taniej, teraz czy na 3000?

jak pisałem, nie potrafisz się wyplątać z tych paradoksów, które wciąż wmanewrowują twoje myślenie w pułapkę kupowania na górce i sprzedawania w dołku

tak jak transwestyta, który pisze o sygnałach kupna dopiero na samych górkach i sygnałach sprzedaży dopiero w samym dołku
Longterm / 2011-07-23 12:38 / Mostek Zwyciężymy!
ale ja nie piszę czy kupić czy nie kupić czy sprzedać...ja piszę o zachowaniu się rynku. Ty rozumiesz że byłeś obkupiony na koniec czerwca?
janlew / 2011-07-23 13:14 / portfel / Tysiącznik na forum

ale ja nie piszę czy kupić czy nie kupić czy
sprzedać


jaki sens jest rozprawiać o poziomach rynku w oderwaniu od rozważania momentów wejścia na rynek? Loniu drogi proszę cię, mam o tobie wyższe mniemanie niż o radiomaryjnym pajacu, który rozprawia całe dnie o rynku a nawet rachunku maklerskiego nie ma


Ty rozumiesz że byłeś obkupiony na koniec
czerwca?


ja kupuję regularnie na wszystkich spadkach bez względu na porę roku
janlew / 2011-07-23 09:59 / portfel / Tysiącznik na forum
głupcy czekają na poranek czyli o tym jak drukowanie dolarów nie jest w stanie wywołać hiperinflacji w przyszłości, na którą niemal wszyscy czekają w związku z QE

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/07/22/david-rosenberg-o-inflacji-ktorej-nie-ma/#more-10958

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2010/01/08/gdzie-sie-podziala-inflacja/

współczucie dla tych co właśnie zajęli długie pozycje na złocie pod "erę hiperinflacji", rynek obligacji w usa wie co robi nie dyskontując "wielkiej nadchodzącej inflacji"
janlew / 2011-07-23 09:04 / portfel / Tysiącznik na forum
kapitał znów zaczyna przepływać z rynków dojrzałych do rynków wschodzących

For the week ended 07/20/2011 all Equity funds report net outflows totaling $0.947billion, with Domestic Equity funds reporting net outflows of $1.551 billion and Non-Domestic Equity funds reporting net inflows of $0.604 billion... Emerging Markets Equity funds report net inflows of $0.236 billion...

7/13/2011
Domestic -4,056
Foreign 648
janlew / 2011-07-23 08:55 / portfel / Tysiącznik na forum
CDS-y na Irlandię mocno w dół

Value 870.04
Change -43.820 (-4.795%)

od szczytu z 18 lipca na 1195 pkt spadły już o 27%

CDS-y na włochy od szczytu z 18 lipca na 331 pkt spadły do 253 (spadek o 23%)

CDS-y na portugalię ponad 3% w dół

Value 915.76
Change -29.813 (-3.153%)

od swego szczytu z 18 lipca na 1214 spadły już 24%

CDS-y na hiszpanię od swego szczytu z 18 lipca (384 pkt) spadły do 309 pkt (spadek o 19%)
janlew / 2011-07-23 08:38 / portfel / Tysiącznik na forum
rentowności obligacji greckich bardzo mocno w dół - 2-latki (z 39% do 27%), 3-latki (z 35% do 24%), 5-latki (z 21% do 16%), 10-latki (z 18% do 14%), 30-latki (z 12% do 10%)

rentowności obligacji irlandzkich bardzo mocno w dół - 2 latki (z 23% do 15%), 10-latki (z 14% do 11%)

rentowności obligacji portugalskich mocno w dół - 2 latki (z 20% do 15%), 5-latki (z 17% do 15%), 10-latki (z 13% do 10%)

rentowności obligacji hiszpańskich w dół - 2 latki (z 4,5% do 3,8%), 5-latki (z 5,7% do 4,9%), 10-latki (z 6,3% do 5,7%)

rentowności obligacji włoskich w dół - 2-latki (z 4,6% do 3,6%), 5-latki (z 5,5% do 4,7%), 10-latki (z 6% do 5,4%), 30-latki (z 6,4% do 5,9%)
janlew / 2011-07-23 08:00 / portfel / Tysiącznik na forum
spready między rentownościami obligacji niemieckich i greckich kilkanaście % w dół

Value 11.86
Change -1.752 (-12.874%)

spready między rentownościami obligacji niemieckich i portugalskich blisko 7 % w dół

Value 8.12
Change -0.608 (-6.962%)

spready między rentownościami obligacji niemieckich i irlandzkich ponad 4% w dół

Value 9.06
Change -0.414 (-4.371%)
janlew / 2011-07-23 07:50 / portfel / Tysiącznik na forum
CDS-y na grecję 22% w dół

Greece 1799.84 -522.19 -22.49%

CDS-y na banki hiszpańskie i portugalskie po kilkanaście % w dół

Banco Comercial Portugues SA (SUB) 1400.04 -258.00 -15.56%

Banco Popular Espanol SA 528.58 -81.64 -13.38%

Banco Comercial Portugues SA 1080.82 -145.90 -11.89%
Eternit z Azbestu / 2011-07-22 23:05 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=qGmLBmFGTcM
Na filmie widać zakaz wjazdu samochodów i motocykli.
Kierowcy wyrazili swojąopinię. Norweski premierzyna niech lepiej szybko przestanie szykanować kierowców albo kierowcy go dopadną.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy