Forum Polityka, aktualnościKraj

Gra orkiestra Owsiaka, ale tym razem jest inaczej

Gra orkiestra Owsiaka, ale tym razem jest inaczej

Wyświetlaj:
chodziarka / 83.10.132.* / 2013-01-16 20:35
ja zawsze wspierałam wośp, bardzo pozytywna akcja :) zresztą, nadal można brać udział w aukcjach. na allegro można na wośpowych aukcjach przedmioty przeróżne, nawet foto-tip włączył się w pomoc i ma swoje aukcje. super, że coraz więcej firm się angażuje :)
figchter29 / 217.212.231.* / 2013-01-15 10:31
co wy piszecie jaka demoralizacja? Zastanówcie sie zanim coś napiszecie! Lepiej żeby dzieciaki chodziły z puszkami i zbierały na szczytny cel? Czy lepiej żeby bujały się po blokowiskach i popalały?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tatuś Ernesta / 217.212.230.* / 2013-01-15 10:06
A CO WY PSEUDO KRYTYCY ZROBILIŚCIE DLA DOBRA DZIECI!!! TAKA ORKIESTRA TO DOBRA SPRAWA!!! ZAGLĄDACIE W NIE SWOJĄ KIESZEŃ WRZUĆ DO PUSZKI I DOPIERO ROZLICZAJ WOŚP NIKT TYLE NIE ZROBIŁ JAK DO TEJ PORY I NIE ZROBI CO OWSIAK. ZAMIAST ŻUCAĆ KŁODY TO WEŹ ZAREJSTRÓJ FUNDACJE I ZRÓB POŁOWE CO WOŚP. ALBO CHOCIAŻ UTRZYMAJ JĄ Z 5LAT TO WTEDY ZOBACZYCIE CO TO JEST ORKIESTRA GRA CAŁY ROK A W STYCZNIU TO SĄ FINAŁY NA WOODSTOK TEŻ JEST POTRZEBNE SIANO TAM TEŻ SĄ ZBIÓRKI PANIE OWSIAK DOBRA ROBOTA ZASTANAWIAM SIE KTÓRY Z TYCH PSEUDO KRYTYKÓW URATOWAŁ CHODŹ JEDNO ŻYCIE A PAN PANIE OWSIAK DASZ RADY POLICZYĆ? MÓJ SYN BYŁ RATOWANY NA SPRZĘCIE Z SERDUSZKIEM MODLIŁEM SIE W SZPITALU O JEGO ŻYCIE BYŁEM W TAKIM STANIE ŹE BEZ CHWILI NAMYSŁU ODDAŁ BYM SWOJE NAŻĄDY OD RĘKI ZA ŻYCIE MOJEGO SYNA. DZIĘKUJE CAŁEMU SZTABOWI WOŚP I PANU PANIE OWSIAK ŻE TAK POPROWADZIŁEŚ ORKIESTRE.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sprawdzam! / 89.250.195.* / 2013-01-14 16:59
Caritas robi swoje. Nie ma takiego czasu antenowego ani nie jest wspierana przez "autorytety". Nikt nie pyta dlaczego bo pytanie jest tak proste, że aż za trudne. Powoduje naturalną niechęć odpowiedzi.

Czymś godnym naśladowania jest wspieranie tych, którzy się nigdy o tym nie dowiedzą.

Zresztą z tego całego zbierania na dzieci pierwsze kilka milionów (niecale 3 mln) idzie na przystanek woodstock. Powiedz to tej dziewczynce z puszką, ze teraz ona zbiera na imprezke Owsiaka aż uzbiera 3 mln. Na pewno to zrozumie.

Zresztą jakby tego było mało wykorzystanie na sprzęt (czyli to co faktycznie ma być kupowane) stanowi niezbyt duży procent wszystkich kosztów fundacji. Powinno być co najmniej 95%! Po to to do cholery powstało i takie są hasła! Skąd to wiem? Bo wszedłem na ich stronę i przeczytałem kilka ostatnich sprawozdań finansowych chocby zaczynając od 2009 roku gdzie jeszcze przystanek woodstock jest wyróżniony:
http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf

potem to już jest wszystko w jednym worku czyli "wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego" na parę ładnych baniek.

Z 2009 wynika jeszcze jeden ciekawy wniosek. Fundacja ma cały czas nie wydane 30mln PLN (na kontach bankowych). Kolejne sprawozdania nie pokazują, że ta kasa jest wydawana na sprzęt dla dzieci. Ciekawe na co prezesowi Owsiakowi ta kasa?
jogibabuuuu / 37.47.131.* / 2013-01-13 22:18
Obciach będzie z Polski jak cholera. Jakiś pewnie zdezelowany busik po Brukseli zacznie krążyć z obciachowymi Polskimi przyśpiewkami. I co to ma niby pokazać że Polska jest w tej Europie?? Skoro jest to dlaczego nie stać jej na leczenie własnych obywateli tylko trzeba zbiórki organizować?
Z Moherów się śmiejecie jak w Brukseli coś obciachowego zorganizują - i dobrze. Szkoda tylko że podobnie nie wytykacie obciachowości drugiej strony, która moim skromnym zdaniem jest nie mniejsza niż moherowa. Zwłaszcza jeśli tym busikiem jeżdżą jakieś woodstockowe brudne, niedomyte i nie ostrzyżone ćpuny od Owsiaka
Budyn / 89.72.218.* / 2013-01-13 22:28
Obciach, a w zasadzie hańba, to organizowanie zbiórek na kosztujących rocznie więcej niż WOŚP zebrała przez 20 lat wojnach w Iraku i Afganistanie.
pl1133 / 83.168.106.* / 2013-01-13 21:48
DOBRZE JEST, RZĄD NIE DAJE RADY TO CHOCIAZ WOSP COS ROBI
Budyń / 89.72.218.* / 2013-01-13 22:21
..i od 20 lat ludzie znieczulaja się WOŚPem, zamiast zrobić porządek w systemie.
JanuszPOlikot / 2013-01-13 20:25 / Tysiącznik na forum
Swoją drogą panie Owsiak nie ucz pan wyciągać ręce PO pieniadze .....Bo to demoralizuje młodzież....Nie wspominając o Woodstock
Pokaż pan coś konstruktywnego tym dzieciakom np. jak pomagać starszym...itp..Bez rozgłosu.....Jesteś pan stary facet to pewnie pamiętasz Teleranki i klub "Niewidzialnej ręki"
pl1133 / 83.168.106.* / 2013-01-13 21:47
A CO TY POKAZAŁES TYPOWY POLAKU, MALKONTENCIE DPRESYJNY? KUFFA CO ZA NAROD!!!
L_W / 83.27.64.* / 2013-01-13 22:07
A co Ty pokazałeś? Wyciągniętą na ulicy rękę po pieniądze? Bohater....
Budyń / 89.72.218.* / 2013-01-13 22:04
Facet ma rację, ale w Polsce dyskusja merytoryczna nie ma sensu... WOŚP do tej pory zebrała mniej, niż NFZ rocznie wydaje na administracje. Ile kosztowały imprezy towarzyszące - nie wiadomo.
Polacy finansują zbędne stadiony, wojny, przerośniętą administrację ale rozgrzeszają się poprzez wrzucenie groszy na Owsiaka. Nie interesują ich mechanizmy działania NFZ, przez które ich płacone przez nos składki są marnowane. Nie potrafią myśleć dlugoterminowo. Nie liczy się praca u podstaw, codzienne działanie - tylko zrywy, efektowne, ale nieefektywne.
LOT dostał tyle pomocy publicznej w ciągu miesiąca, co WOŚP zebrała przez....20 lat.
mmar / 212.49.52.* / 2013-01-13 20:17
zwolennicy pislamu i pseudoklechy z torunia, mozecie placic rydzykowi na paliwo do jego limuzyn, na utrzymanie przepelnionych nienawiscia mediow torunskich, albo na powiekszenie ochrony dla Waszego guru, jedynego Polaka i katolika Jaroslawa w Warszawie, juz broni go wiecej niz caly rzad i prezydenta, ale to malo, mozecie mu dozucic jeszcze ze 100 komandosow, bo przeciez trzeba go chronic, bo Putin z Tuskiem i Merkel sa za karzdym drzewem i moga go zaatakowac trotylem, zwlaszcza ze Tusk jest w dolomitach, prawie jak dynamitach
smieszy mnie PiS i ich zwolennicy, kole ich w oczy dobro innych, sami potrafia tylko nienawidzic i przesluchiwac w stylu stalinowskim!!
Budyn / 89.72.218.* / 2013-01-13 22:09
Mnie śmieszą ludzie jarający się fundacją która nieznanym faktycznym kosztem delegowanym na społeczeństwo, zebrała mniej niż NFZ rocznie wydaje na samą administrację (500 vs.700 mln PLN)
i potrafią tylko rozumować w dwóch kategoriach - Rydzykowi vs. Owsiakowi.
1999 / 81.246.250.* / 2013-01-13 18:58
Kazdy kraj ma swoj karnawal.

A wiec:

"Niech zyje bal!
Drugi raz nie zaprosza nas wcale!
Orkiestra gra!
Jeszcze tancza i drzwi sa otwarte!
Dzien warty dnia!
A to zycie zachodu jest warte.

Sucha kostucha ta Miss Wikidajlo
wylaczy nam prad w srodku dnia.
Pchajmy wiec taczki obledu, jak Byron,
bo raz mamy bal.

Niech zyje bal" /Maryla Rodowicz/.
1999 / 81.246.250.* / 2013-01-13 19:06
Slowa "Niech zyje bal" - Agnieszka Osiecka
mc kwadratowe / 174.133.120.* / 2013-01-13 17:32
BARDZO celna EKSPOZYCJA z Einsteinem, te wywalone ozory to ozory wywalone na GODNOŚĆ CZŁOWIEKA. Einstein pogardził swoim pierworodnym synem bo był UŁOMNY, pogardził swoja pierwszą żoną, która traktował jak niewolnicę. Syn po śmierci Einsteina, odwdzięczył sie nikczemnikowi pozwalając na pokawałkowanie mózgu ojca, choć stary nigdzie takiej woli nie wyrażał. FAKTY skrzętnie ukrywane przez CYWILIZACJĘ ŚMIERCI.
joł / 79.191.27.* / 2013-01-13 17:29
Jak co roku nie dałem ani grosza na Owsiaka. I nie mam z tym problemów moralnych.
STALIN wiecznie ŻYWY ! / 67.159.5.* / 2013-01-13 17:23
WOJSKO, POLICJA, STRAZ POZARNA i cała rzadząca klika partyjna postawiona na BACZNOŚĆ - tego by i STALIN sie nie powstydził. Funcjonariusze ofsiarza spisuja się lepiej niż stalinowcy -- KTO nie kręci LODÓW ten WRÓG !!
234567 / 86.111.118.* / 2013-01-13 17:02
Owsiak zbiera na dzieci i starych, a Rydzyk na starych robi biznes. Okazało się że kupczył prawem do życia razem z PiSem, bo negocjował hajs dla swoich odwiertów. To jest skandal.
L_W / 83.27.64.* / 2013-01-13 19:53

Owsiak zbiera

To niech przestanie zbierać, niech się weźmie do pracy. Im mniej będzie w Polsce takich darmozjadów jak Owsiak, tym będzie lepiej.
Niech ten Owsiak w końcu przestanie demoralizować młodzież, ucząc ją wyciągania ręki po pieniądze.
Weź, zwolenniku Owsiaka, zarób te pieniądze, które "uzbierałeś" i wpłać Owsiakowi czy komu tam chcesz. Twoja sprawa.
Albo pomóż jakiemuś staremu człowiekowi, który tej pomocy potrzebuje - tak codziennie, bez rozgłosu.
Tylko to byłoby za trudne, wymagałoby wysiłku - łatwiej "zbierać".
k aczordonald / 92.20.102.* / 2013-01-13 16:36
jak co roku jest inaczej, wyjatkowo i lepiej.
przeciez jakis magnes przyciagajacy gawiedz musi byc.
troche myslacy / 83.24.159.* / 2013-01-13 14:07
Pytanie? Czy zwykly darczynca orkiestry moze wystapic z wnioskien o okazanie wynikow finansowych do wglondu za ubiegly rok ???/poniewaz przyczyniam sie do wynikow?/
Budyń / 89.72.218.* / 2013-01-13 22:12
Sprawozdanie Fundacji akruat jest dostępne dość szczegółowe.
Natomiast kosztów ponoszonych przez Samorządy w tej sprawie - jak i w każdej innej - nie uświadczysz.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy