Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Grecja w ogniu - 53 ofiary żywiołu

Grecja w ogniu - 53 ofiary żywiołu

Money.pl / 2007-08-26 12:29
Komentarze do wiadomości: Grecja w ogniu - 53 ofiary żywiołu.
Wyświetlaj:
obserwator / 2007-08-26 12:29 / Tysiącznik na forum
Każdy pożar to tragedia dla ludzi i wszystkiego co zyje, pozar zniszczy wszystko na wiele lat. Dlaczego do takiej tragedii doszło, dlaczego przepisy unijne nie zapobiegły tragedii. Pomoc jest chwalebna ale lepiej by było gdyby do pozaru nie doszlo, czy przepisy sa zle i ich sosowanie wzmaga ryzyko powstania pożarów. Żadne publikatory o tym nie mówia. Czy przez analogie ochrona zab w dolinie Rozpudy powoduje że ludzie cierpią w Bydgoszczy bo tiry musza jeździć i niszczyc ludzi. To jest moje gdybanie ale nie mogę uwierzyc że Grecja od dawna w Unii nie ma wbudowanych w lasach zabezpieczeń pozwalających szybko zlokalizowąć pozar czy też pozary. Tlumaczenie że to są podpalenie nie usprawiedliwia, nawet gdyby były to nie można dopuscić do tak duzych strat. Widoczne pozostawienie natury w naturze spowodowalo takie spustoszenie, ale moge się mylić. Jezeli ktoś coś więcej wie to niech napisze. W zeszłym roku tylko raz wyczytałem że dziesiątki tysięcy reniferow ginie z głodu, poxniej ta informacja zaginęla , a renifery nie piszą skarg. Dzisiaj słysze że nasi rybacy nie moga łowić dorszy bo ich nie ma tam gdzie łowia, za to lowić moga inni ktorzy je mają. Tak sobie myślę że hipokryzja w sprawie ochrony na najwyzszych szczeblach władzy jest obrzydliwa, a somorzady lokalne nie maja głosu, być może to jest przyczyna pożarow i innych trudności spadających na ludzkie bytowanie.
obserwator / 2007-08-26 12:32 / Tysiącznik na forum
pomyłka to nie w Bydgoszczy a w Bialymstoku, za pomyłke przepraszam , szybkie pisanie to przyczyna roztargnienia.
antyobserwator / 80.53.157.* / 2007-08-26 13:20
Nie w Białymstoku tylko w Augustowie. To po pierwsze. Po drugie co mają wspólnego pożary z przepisami UE.
Cytuje:

"Dlaczego do takiej tragedii doszło, dlaczego przepisy unijne nie zapobiegły tragedii. Pomoc jest chwalebna ale lepiej by było gdyby do pozaru nie doszlo, czy przepisy sa zle i ich sosowanie wzmaga ryzyko powstania pożarów. Żadne publikatory o tym nie mówia"

Pożary są dlatego, że z powodu ocieplenia klimatu zaszły zmiany pogodowe. Na lądzie panuje susza i upały a z morza przychodzą powodzie. W Chorwacji ziemia jest sucha jak skała, rzeki to puste koryta a drzewa to wyschnięte gałęzie. W Grecji musi być jeszcze trudniej. Taki pożar jest wstanie ugasić jedynie deszcz.
Żadne czujniki na drzewach tego nie zmienią bo od tego są wieże obserwacyjne.
Myśle, że gdyby w Grecji rządził PIS od razu powstałyby przepisy prawne, że conajmniej raz w tygodniu ma padać deszcz a temperatury nie mogą przekraczać 35 stopni.
Trzecia sprawa. Cytuje:

"Dzisiaj słysze że nasi rybacy nie moga łowić dorszy bo
ich nie ma tam gdzie łowia, za to lowić moga inni ktorzy je
mają"

To chyba naturalne, że jak zniszczyli łowisko połowami w sezonie godowym to teraz ryby nie ma. Jak ktoś szanuje rybe to ma. Zajmujesz się wedkarstwem? Jedz do Kołobrzegu za 120 pln wypłyniesz kutrem na łowisko dorsza. Na kutrze jest 10-15 wędkarzy i każdy z nich w ciągu 3 godzin jest wstanie wyciągnąć nawet 50 dorszy. Ryby oczywiscie po wyciagnieciu z 70m sa do wywalenia a w sezonie godowym biorą jedna po drugiej. Oczywiście to nie jest główna przyczyna, że nie ma ryby ale to dowodzi jakie jest podejscie do ryb w Polsce. Tak samo sytuacja wyglada sródlądowo - np. drawsko pomorskie, bory tucholskie - tam wogóle nie ma ryb. Dlaczego? Bo w Polsce ściga się drobnych kłusowników a rzeki i jeziora są dzierżawione prywatnym osobą, które niszczą łowiska. Łowią na sieci a zarybianie jest tylko na fakturze.
Może jak się zmieni rząd to coś z tym zrobią bo obecny prócz propagandy nie robi nic.
jamrci / 83.17.216.* / 2007-08-27 08:32
Kompletna bzdura z tym wylowieniem dorsza przez wedkarzy!!! Ryby wylawiaja, ale rybacy sieciami!!!
obserwator / 2007-08-27 08:20 / Tysiącznik na forum
Nie wiedziałem,, moja wiedza jest jak widac gazetowa, zapamietam sobie że publikatory to nie wszystko?, wędkarzem nie jestem , nie bylem. Anomalie pogodowe zaczynaja się i u nas, ale na brak deszczu nie narzekam tam gdzie mieszkam. Nie bylem w Chorwacji, ale tam sie paliło, nie bylem w Grecji , tam sie pali. Być może jak wiele tygodni jest sucho to nic nie pomoże jak sie zacznie palic, wszystko musi sie spalić. To dlaczego wine spycha sie na podpalaczy a z treści Pana komentarza wynika inna przyczyna, globalne ocieplenie. Zatem sparawa jest bardziej złożona niz mi się wydawało. Tym więcej biurokraci muszą się napocić żeby stało się dobrze.

Najnowsze wpisy