Home Broker - warto?

becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
szczurooo / 77.253.192.* / 2011-08-23 09:08
Słuchajcie, nie sugerucie się tym co piszą ludzie bo ile ludzi tyle opinni. Osobiście brałem kredyt przez pośrednika tego typu i jestem bardzo zadowolony, kobieta wiedziała wszystko odpowiadała na wszystkie nasze pytania w przeciwieństwie do Pań pracujących w bankach...Prawda jest taka, że pośrednicy przerabiają masę kredytów i więdzą co w trawie piszczy! Nie biorą złamanego grosza bo ich pęsję wypłaca im bank, dla mnie mogą zarabiać po 10 tyś. mnie to nie obchodzi mnie interesowało to abym dostał kredyt na dobrych warunkach i taki dostałem;)
moper / 192.168.254.* / 2011-08-23 13:29
a nie wydaje Wam się że mogą oni pracować dla jakiegoś banku konkretnie?
justyna,80_28 / 77.254.243.* / 2012-02-11 16:30
mam pytanie czy prawdą jest że podpisując zgodę na umieszczenie w systemie HB mimo późniejszej rezygnacji z ich usług wybierając inne biuro nieruchomości i innego doradcę finansowego HOME BROKER pobiera 2 procent od uzyskanego kredytu za to że udostępnił bankom nasze dane. Proszę o szczere wiadomości
Olala87 / 195.140.154.* / 2014-02-22 16:06
Bzudra z tymi 2%. Nie wiem skąd się biorą takie opinie. HB udostępnia dane osobowe tylko tym bankom, do których za zgodą klienta zgłaszane jest zapytania o zdolność kredytową. Taką samą zgodę musiałbyś podpisać w banku załatwiając sobie kredyt na własną rękę. Absolutnie za coś takiego HB nie dostaje pieniędzy. Pośredników wynagradza bank, w którym klient weźmie kredyt. Po prostu to co bank "zarobiłyby" sam na kliencie (np. tysiąc złotych)
- dzieli między siebie i pośrednika, czyli np. bank ma 750 zł, pośrednik 250 zł.
Muzia / 83.25.231.* / 2012-02-06 14:49
Oczywiście, wnioski przyjmują do kilku banków a załatwiają tylko w Getinie, najdroższym na rynku, a potem każą refinansować z prowizją 5% od wcześniejszej spłaty to lichwa uważajcie!!!
basia555 / 212.244.210.* / 2011-06-12 08:57
Polecam aukcje-
Otwierając swoją aukcję podajesz informacje na temat poszukiwanego produktu finansowego (np. kredytu hipotecznego). Twoja aukcja jest zaproszeniem, które kierujesz do banków: szukam kredytu – czekam na oferty.
Na podstawie określonych przez Ciebie parametrów (kwota kredytu, ilość rat, itp.), banki uczestniczące w serwisie będą składały Ci swoje propozycje. W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

http://pozyczka.oni.cc
PaolaWrocek / 2011-06-12 17:58
Powiem krótko, dla Home broker liczy sie tylko liczba ofert i nic więcej. Są nachalni
i kompletnie nie liczy się dla nich klient. Nie odświeżają ofert. Promują się że mają
np we Wrocławiu 3000 kawalerek na sprzedaż ale jak przyjdzie moment że będziesz
zainteresowany obejrzeniem tych mieszkań to okaże się że aktualnym jest tylko 50. To
już mówi samo za siebie jakie podejście mają. Jeżeli chodzi o inne biura to
zdecydowanie odradzam LIME HOUSE! Bezprawnie wprowadzają oferty klientów z którymi nie
mają podpisanej umowy o pośrednictwo! A jak dzwoni zainteresowany klient mieszkaniem
które nie powinno byś w ich zasobach to wtedy dzwonią do właściciela i mówią że mają
klienta. i w ten sposób załatwiają sobie umowę z właścicielem. nie wspomnę już nic o
tym że często te oferty ogłaszają za dużo niższą kwotę niż właściciel. Tłumacząc się
potem błędem systemu... żenada
tez klient HB / 94.231.228.* / 2011-06-13 23:59
ja też korzystałem z HB we Wrocku:) moj posrednik wybral dla mnie 4 oferty, ale dokladnie takie o jakie mi chodzilo. wszytkie byly aktualne i udalo sie nam je zobaczyc za jednym zamachem:)
zgadzam sie w 100 procentach z Twoją drugą wypowiedzią, dodatkowo jak działąsz tylko z jedna firma to mozna cos wiecej urwac z prowizji!
kommar / 2011-06-14 10:25
też nie wiem do końca skąd te negatywne opinie o Home Broker, ja również z ich usług jestem zadowolony, powiem więcej, właśnie z ich oferty zdecydowałem się na mieszkanie, widać po prostu zależy to od każdej siedziby indywidualnie, od podejścia obsługi do klienta
bastekkk / 2011-06-13 09:19
czyli wychodzi na to że lepiej szukać na własną rękę, bo jeszcze nie słyszałem żadnej pozytywnej opinii o żadnych z tego typu pośrednikach...
PaolaWrocek / 2011-06-13 13:48
Można szukać samemu tylko trzeba mieć na to dużo czasu. Ja osobiście zachęcam do współpracy z pośrednikiem. Ty jako klient zainteresowany zakupem określasz jakieś swoje podstawowe wymagania odnośnie mieszkania, kryteria które musi spełniać i na tej podstawie pośrednik szuka mieszkań. Umawiacie się np że oferty będzie wysyłał Ci na maila i ty zamiast siedziec godzinami na necie wchodzisz na skrzynke i odpisujesz które mieszkania chcesz zobaczyć. Potem pośrednik umawia prezentację tych mieszkań, najczęściej tak aby wszystkie zobaczyć jednego dnia, jedno po drugim i tak sobie działacie. Trzeba wziąść też pod uwagę że jak szuka się samemu to często się natrafia na oferty biur nieruchomości. I kiedy umawiasz się na prezentację tych mieszkań z każdym pośrednikiem musisz spisać umowe a jeżeli współpracujesz z jednym to omija cie to i zarazem kilkakrotne negocjacje prowizji z pośrednikami.
niezadowoleni / 153.19.19.* / 2011-06-03 13:08
Nie zlecaliśmy firmie HB kupna/sprzedaży nieruchomości. Z góry zastrzegam,że wierzę, iż mój przypadek jest jednostkowy. Zleciliśmy firmie HB wynajem mieszkania. Dodam, że mieszkamy w innym mieście i agent o tym doskonale wiedział. Po upływie miesiąca, skontaktowaliśmy się z biurem, ponieważ nie mogliśmy znaleźć oferty wynajmu naszego mieszkania, nikt tez z nami się nie skontaktował. Jakież było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się, że oferta taka nie została sporządzona. Po wejściu do mieszkania okazało się, że ktoś z niego korzystał o czym świadczyły ślady użytkowania łazienki, mebli, itp. Postanowiliśmy przyjechać do biura i odebrać klucze, lecz kluczy w biurze nie było, bo trzymał je w siebie agent. Pan się tłumaczył, że nie sporządził oferty bo był chory. Co się działo w tym czasie w mieszkaniu pozostawiam wyobraźni czytających. Wiem, że jest wielu zadowolonych z pracy HB. Ja jednak ostrzegam, by stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec firm, którym powierzamy nasza własność i pieniądze. My daliśmy się zwieść.
becia77 / 2011-06-02 11:49
jak przedstawia się kwestia prowizji za ich usługi?
tez klient HB / 94.231.228.* / 2011-06-03 01:46
standardowo maja niecale 3,6%, ale mi sie udalo troche zejsc:) bylem tez w innej firmie i rzeczywiscie prowizja byla sporo nizsza, ale pani raz, ze w ogole nie zrozumiala czego szukam, a dwa to nie potrafila odpowiedziec mi na wiekszosc moich pytan. generalnie tani nie sa, ale patrzac na ta druga firme to jakosc obslugi i wiedza sa na zupelnie innym poziomie:) jak to mowia "tanie mieso jedza psy" hehe to tak zartem:)
becia77 / 2011-06-03 10:46
czyli za jakość usługi warto zapłacić więcej? czy aby na tyle są bardziej kompetentni od konkurencji że mają prawo pobierać o tyle wyższą prowizję? to są dość duże opłaty
michal_p / 178.73.49.* / 2012-01-10 12:07
jak Cię nie stać, to nie korzystaj
tez klient HB / 94.231.228.* / 2011-06-06 01:16
mi ciezko bylo zaufac osobie, ktora nie potrafila odpowiedziec na pytania o kosztach okolotransakcyjnych, podatkach (chcialem tez cos sprzedac) itp oraz ogolnie chciala wozic mnie bez konca po nietrafionych ofertach. ja doszedlem do wniosku, ze wydajac taka duza kwote warto pracowac z kims kto ogarnia ten temat. mieszkanie kupuje sie raz na kilka lat, wiec mysle ze lepiej zaplacic kilka zl wiecej, ale czuc sie bezpiecznie i zrobic to jak nalezy, niz szukac oszczednosci i zaryzykowac znacznie wieksza kwote.
becia77 / 2011-06-06 10:24
to macie może jakąś sprawdzoną, alternatywną firmę dla Home Brokera? bo na pewno chciałabym żeby w zakupie mieszkania ktoś mi pomógł.
tez klient HB / 94.231.228.* / 2011-06-08 21:44
a z jakiego miasta jestes?
ja po tej drugiej firmie w sumie przez przypadek trafilem do hb i tak juz zostalo, wiec nic innego polecic nie moge.
oszukany474 / 194.33.77.* / 2014-10-07 07:55
nie warto korzystać z tej złodziejskiej firmy to naciągacze i oszużci
becia77 / 2011-06-09 10:44
Kraków, co sądzicie o firmie Emerson?
tez klient HB / 94.231.228.* / 2011-06-13 23:50
ja nie korzystałem, ale to tez sieciówka, więc pewnie warunki finansowe podobne
tez klient HB / 94.231.228.* / 2011-06-02 01:37
uwazam, ze warto sprawdzic jak dzialaja. bylem sprawdzilem i wg mnie jest ok. uzyskalem odp na wszytskie pytania i fajne oferty.
nie kupilem nic, bo sytuacja zyciowa troche mi sie zmienila, ale wspominam mile:)
klientHB / 89.72.185.* / 2011-06-01 13:09
nie warto - 3,5% za reklamę w TV i obsługa przez studentów :) ... to firma nastawiona na zysk a nie na na pomoc klientowi
dobry pasterz / 195.95.144.* / 2011-11-29 16:55
A znasz jakąś firmę nastawioną na pomoc klientowi a nie na zysk??????????????
Krzysztof Brosowski / 195.184.82.* / 2011-06-15 11:06
Jam mam złą ocenę usług HB. Rozmawialiśmy telefoniecznie i osobiście z P.Marzeną Zielińską , HB-Warszawa i ustaliliśmy że cena mieszkania ( kawalerki )będzie zawierać prowizję i nie będziemy jej fizycznie placić. W umowie pośrednictwa sprawa ta , pomimo ustnego zapewnienia,nie została jasno zaznaczona(są dwa punkty ze sobą sprzeczne) i teraz tzn. od wczoraj-od 14.06,20011 jesteśmy w sporze z HB.Czytałem o dobrych wynikach finansowych HB, a jakie byłyby wyniki odpowiedzialności za słowa??
ytaka / 2011-06-15 11:54
trzeba wszystko od razu spisywać, bo w dobre intencje pośrednika nie ma co wierzyć
zubi / 2011-10-13 13:28
każdy dba o swój interes...
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze

Najnowsze wpisy