Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Home Broker - warto?

skomentuj
becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
realista / 94.254.234.* / 2018-05-08 17:10
Zdecydowanie odradzam, agencja zbiera wszystkie informacje o rozmówcy zanim udzieli jakiejkolwiek odpowiedzi o sprzedaży nieruchomości. Po co? Zwyczaje przykre, resortowe i dosyć niebezpieczne dla kupującego. Jeśli dorzucimy do tego powiązania z Noble Bank i windykacją nieruchomości , których "naiwni" nie są w stanie spłacić wyłania się ponury obraz rzeczywistości....Szukajcie innych agencji, zwróćcie uwagę kto jest założycielem interesu.
izka529 / 91.198.186.* / 2018-04-06 11:29
Odradzam, zresztą trudno u nich nawet cokolwiek obejrzeć - zamieszczają oferty, tak jak inne cywilizowane agencje, w internecie, ale obejrzeć ich nie można - trzeba się spotkać w oddziale, gdzie ktoś pokaże na komputerze to, co widać w necie!!!! Potem jest tysiąc telefonów z firmy, bo nie ma żadnej koordynacji między pracującymi tam panienkami, co chwilę odbieram telefon od innej osoby: co Pani chce kupić, w jakim mieście?
Plus oczywiście pytania o kredyt - z tym w sekundę po kliknięciu oferty dzwonią doradcy finansowi. Bajzel na kółkach, zero poszanowania czasu klienta. I panienka powtarza jak mantrę: takie mamy zasady, proszę przyjść do oddziału. Raz poszłam, ale próba obejrzenia innego mieszkania wymaga... kolejnej wizyty i kolejnej - istne kuriozum. Coś zupełnie niebywałego w tych czasach. Jak w głębokim PRL-u. Skansen, za to oprocentowanie jak na Manhattanie. Szkoda nerwów.
A259 / 78.9.185.* / 2018-02-27 20:08
zdecydowanie nie polecam, biuro nastawione tylko na zarabianie pieniędzy, do tego stopnia, że pośrednik nie sprawdził przez pół roku dokumentów i chciał nam sprzedać nieruchomość, która tak naprawdę nie mogła być zamieszkała. Ponadto pośrednik mimo to namawiał do umowy przedwstępnej tylko po to, by zarobić chociaż 50 procent prowizji. Żenada i brak profesjonalizmu.
y601 / 83.9.17.* / 2018-01-13 20:31
Hej, interesują mnie biura w Warszawie-Ochota. Czy ktoś z was zna firmę www.gwiazda.info? Jakie macie opinie?
Sława416 / 94.254.249.* / 2018-01-09 19:05
ZDECYDOWANIE NIE POLECAM! Bardzo wysoka prowizja (ponad 3%) zero zabezpieczenia interesów kupującego, do tego we Wrocławiu - wyjątkowo arogancka obsługa klienta. Chyba czas spojrzeć kto płaci Wam pensję, agenci nieruchomości!
justyna553843 / 77.46.96.* / 2017-12-01 17:33
Czy pierwsza wizyta w biurze homebroker jest płatna?
Jollandia / 176.221.120.* / 2017-11-07 11:39
NIE WARTO! Kasa tylko się liczy i najlepiej jak sam znajdziesz mieszkanie, a im dasz prowizję. Dają ogłoszenie mieszkania w centrum Szczecina, mieszkanie znajduje się 50 km od Szczecina. Zadzwonić możesz tylko do Lublina, gdzie oczywiście nic nie wiedzą :) Kpina.!
niepolecam123123 / 83.23.255.* / 2017-11-02 11:04
NIE POLECAM! Chcieliśmy z chłopakiem kupić mieszkanie z dofinansowaniem MDM. Doradca kilka razy zaznaczał nam, że trzeba działać szybko, dlatego już na następny dzień mieliśmy mailowo otrzymać ofertę. Kilkukrotnie upominałam się sms'owo o przesłanie oferty, p.Małgorzata za każdym razem nie mogła rozmawiać i obiecywała, że się odezwie, jednak nie odezwała się do dzisiaj.
nie_polecam! / 83.23.255.* / 2017-11-02 10:59
NIE WARTO!! Chcieliśmy z chłopakiem kupić mieszkanie z dofinansowaniem MDM, doradca kilka razy zaznaczał nam, że trzeba działać szybko, na drugi dzień miał przesłać nam swoją ofertę i kontaktować się z nami w celu wyboru inwestycji, ale niestety nie dostaliśmy ani maila z ofertą ani telefonu, upominałam się kilka razy sms'owo, ale zawsze była jakaś wymówka p.Małgorzaty, że nie może rozmawiać i odezwie się później. Niestety nie odezwała się do dzisiaj.
KRYSTIAN22901 / 109.232.242.* / 2017-10-25 10:43
NIE WARTO. DRODZY i NIE ZAWSZE WSZYSTKO MÓWIĄ. Dodatkowo wciskają produkty bankowe, bardzo niekorzystne dla Klienta.
annb2002 / 2017-10-22 21:57
zdecydowanie odradzam to biuro, śmiech na sali, miałam z nimi do czynienia jako kupująca, stawki strasznie wysokie 2,5% + VAT przy nieruchomości powyżej 700 tys. a wiadomo, że biorą prowizję też od Sprzedającego. O cenie w ogóle ciężko było rozmawiać, pośrednik powiedział nam, że cena jest super atrakcyjna i nie do negocjacji... w zasadzie nie wiem za co od nas chciał prowizję, jeśli takie miał stanowisko to powinien prowizję brać od Sprzedajacego... przestrzegam przed pośrednikami, sami później sprzedawaliśmy nasze małe mieszkanie i faktycznie samemu jak się wystawi to sami agencji dzwonią, w końca wybrałam kilka agentów z niższą prowizją obdzwoniłam jak oni rozmawiają z klientami i ile biorą prowizji od Kupującego no i wybrałam 1 agencję na wyłączność i kobitka nasze mieszkanie sprzedała w 2 tygodnie...
Zniesmaczony / 94.254.154.* / 2017-07-16 12:54
Zdecydowanie NIE WARTO!!! (biuro w Bydgoszczy)
Okropna obsługa. Kłamią. Nikt nie oddzwania. Chciałem kupić dom w Bydgoszczy. Dzwoniłem 4 razy. W końcu chciałem porozmawiać z jakimś kierownikiem. Otrzymałem odpowiedź, że oddzwoni....i NIE ODDZWONIŁ. A dom został wycofany w dwa dni. Ktoś uprawia kolesiostwo, a klientom wciska się kit i nie sprzedaje atrakcyjnych nieruchomości.
SZCZERZE NIE POLECAM!
Nigdy więcej nie zamierzam mieć nic wspólnego z tym biurem.
klient 555 / 159.205.35.* / 2017-08-28 12:15
jak chcesz kupić dobrą nieruchomość w przyzwoitej cenie, to sam musisz szukać, a nie polegać na biurze nieruchomości, chyba że nie masz czasu, no to musisz zapłacić komuś ze by za ciebie przeszukał oferty na internecie, a Home Broker to akurat najdroższe biuro w Polsce i cieżko się z nimi negocjuje, bo to korporacj\.
Px / 46.134.38.* / 2017-07-04 15:48
NEGATYW !!!
Nie polecam, Renomowana firma, ale nierzetelny pracownik ... dlaczego?
Skłamał by tylko podpisać umowę do reprezentowania. Posiadając niby klienta, procent wysoki pisany niewyraźnie mający na celu zmylić klienta. W każdej szanującej firmie formalności załatwia się za klienta, a nie siedzi się i czeka na dokumenty. Dokumenty sami musieliśmy załatwić, a dokumenty do Notariusza nie były dostarczone, trzeba było specjalnie jechać ! Tak wygląda profesjonalny agent, który mało tego cytuje : "... nie mam sobie nic do zarzucenia."
Ze względu na kupującego tylko zakończono transakcje.
Który też nie był zadowolony z obsługi... nic nie zrobili, bo sam otrzymał lepsze warunki od swojego agenta finansowego.

Omijać jest wiele lepszych firm które naprawdę się starają.
przepłaciłam / 178.36.194.* / 2017-08-17 16:34
Płacisz za to co masz w umowie - czytaj co podpisujesz - nie licz na to, że pośrednik zrobi więcej niż ma w umowie. Ja też nie jestem zadowolona, ale nie dlatego, że nie załatwiają dokumentów, bo tego nie było w umowie, ale dlatego, że sprzedali mi mieszkanie za cenę, za którą mogłam sama sprzedać - na pewno są bardzo drodzy biorą prowizję od dwóch stron i to po 2,9%+VAT oczywiście możesz negocjować przy wyłączności. Ja musiałam zapłacić swoją wynegocjonowaną + prowizja kupującego, której już nie miałam możliwości negocjować Sama obsługa z Gdańska ok - oddzwaniali, pokazywali mieszkanie klientom, byli grzeczni, uprzejmi, poświęcili mi czas na rozmowę - sama jestem sobie winna, bo nabrałam się na ofertę z wyłącznością, z której nie mogłam się wycofać, gdy zorientowałam się, że kupujący nie chcą płacić prowizji (taki rynek), a oferty na 0% nie było - jeśli chcesz sprzedać musisz zapłacić obie prowizje inne biura biorą 3-4$ brutto - ja zapłaciłam najwyższą (1,55+2,9) x VAT =4,5% uważam że to dużo - rozumiem, że są koszty reklamy w internecie, marketingu, wizyty na lokalu ale to może kosztować 1000-3000zł Ja przepłaciłam jakieś 10tys. Więcej nie podpiszę takich umów, za dużo straciłam.
Magda.Lena / 84.10.48.* / 2017-05-26 09:45
Nie warto. Nie polecam firmy Home broker (Warszawa). Po pierwsze oszukują już przy dodawaniu ogłoszeń i informacjach telefonicznych. Informują, że mieszkanie jest dostępne, a później na spotkaniu okazuje się, że jest to ściema i takie mieszkanie w ogóle nie istnieje. Moim zdaniem jest to wielki brak profesjonalizmu i zero szacunku do potencjalnego klienta.
Rozczarowana / 94.254.227.* / 2017-05-09 19:06
Jak dla mnie za drodzy,2.9+VAT od dwoch stron to 7.134,% od transakcji pewnie wiekszosc z tego bierze firma. Przy wylacznosci mozna negocjowac prowizje. Lepiej zainwestowac w mieszkanie przygotowac je do sprzedazy odswiezyc, zrobic ladne zdjecia poscic na internet i dac dobra cene to samo sie sprzed bez posrednika.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy