Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Home Broker - ostrzegam

skomentuj
mtf / 83.168.75.* / 2010-07-01 17:32
Miałem bardzo niemiły kontakt z przedstawicielem agencji Home Broker. Dałem ogłoszenie o sprzedaży mieszkania z wyraźnie zaznaczoną opcją, że nie życzę sobie pośredników. Zadzwonił pan z agencji w której zapewniał, że ma klienta na mieszkanie i z chęcią by z nim przyszedł. Stwierdził nawet, że poda mu specjalnie inną cenę, a różnica to będzie jego prowizja. Oczywiście facet przyszedł sam i próbował wymusić podpisanie standardowej, bardzo niekorzystnej umowy. Odprawiłem go z kwitkiem. Piszę to aby ostrzec innych przed tego rodzaju praktykami.
Wyświetlaj:
Waldi951 / 188.164.149.* / 2018-04-09 09:57
Polecam sprawdzonego i zaufanego pośrednika, z którym współpracowałem 2 razy i nie było żadnych problemów - Marcin Wilczyński z Twój Pośrednik.
tawk976 / 83.6.116.* / 2018-03-20 11:43
jeśli chodzi o sprawdzoną agencję pośredniczącą w biurach do wynajęcia to polecam firmę www.gwiazda.info
A259 / 78.9.185.* / 2018-02-27 20:15
Home Broker to nic innego jak próba wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych klientów. Pośrednik chciał sprzedać nieruchomość nie mając kompletu niezbędnych dokumentów, których nie sprawdził przez kilka miesięcy !!!! brak profesjonalizmu, strata czasu a przede wszystkim pieniędzy.
Anna0251 / 89.67.114.* / 2018-02-19 13:43
Nie polecam nikomu firmy Home Broker!Mja znajoma,przy kupnie mieszkania straciła przez nich 30.000 zł!W koncu moja rodzina sama znalazła jej super mieszkanie,szukając go przez internet!W dodatku rodzina,ktora sprzedawała to mieszkanie bezposrednio,obnizyla cene tego mieszkania o 100.000!!!
DDREPORTER / 37.47.5.* / 2018-01-11 23:54
Jak dla mnie super firma i ja polecam ich usługi ale oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z mojego doświadczenia super doradca ale pewnie na rynku lubelskim jest co innego niż w wielkim wrocławiu
Klient poszkodowany / 89.67.114.* / 2018-02-19 13:59
Raczej Home Broker to "super" firma w oszukiwaniu klientow!Dzialaja w całej Polsce,stosując takie same,oszukańcze praktyki!
Michał464 / 94.254.251.* / 2018-01-09 22:28
Lichwiarska prowizja. Obsługa klienta na żenującym poziomie. Determinacja jakiej potrzeba do kontaktu z agentami z Wrocławia nie jest warta żadnej ceny..
JK610 / 31.182.188.* / 2018-03-30 17:18
Czy prowizja 2.9% od pomocy w sprzedaży mieszkania jest wysoką prowizją? no nie powiedział bym przecież oni załatwiają wszystkie formalności.
Betka1162 / 188.164.149.* / 2018-01-09 10:32
Jeśli szukasz kogoś sprawdzonego i uczciwego z Poznania to polecam biuro Twój Pośrednik. Współpracowałam z nimi 2 razy i wszystko w jak najlepszym porządku.
Natalia907 / 195.95.144.* / 2017-11-24 12:33
Ja na przykład mam bardzo dobre wspomnienia ze współpracy z tą firmą. Kupowałam mieszkanie z Doradczynią z Poznania. I trwało to bardzo szybko i sprawnie, w piątek zadzwoniłam, w czwartek zobaczyłam kilka nieruchomości, które wcześniej zostały mi wysłane na adres email a we wtorek podpisałam już Akt notarialny. Mieszkam tu do dziś, przeniesienie własności odbyło się już jakieś 3 miesiące temu i jestem bardzo zadowolona z dokonanego wyboru!
Myślę, że wszystko zależy od Pośrednika, na którego się trafi. Dlatego nie oceniajmy od razu całej firmy a wspomnijmy też o osobach, które robią tam świetną robotę!
Brawo dla POZNANIA za świetną obsługę :)
Cała prawda / 89.67.114.* / 2018-02-19 14:01
Nie polecam firmy HOME BROKER!!!
krzysiek84293 / 62.244.129.* / 2017-11-19 22:32
Tez mialem do czynienia z HB. Chcialem kupic mieszkanie. Zaproponowano mi 2 mieszkania i ogladanie inwestycji w trakcie wykanczania, ale pani pierwszy raz dopiero ze mna wchodzi do budynku, nie potrafi zlokalizowac mieszkan, ktore proponowala, nie wie jaka cena komorek lokatorskich, nie wie co to jest prospekt informacyjny developera. Nie ogarnieta, nie zorientowana. Komus takiemu mam zaplacic ladne kilka tysiecy za doradztwo i opieke prawna? Sam nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.
Mirosława / 91.231.248.* / 2017-04-26 13:48
przed chwileczką również miałam bardzo nieprzyjemną rozmowę z przedstawicielem home Broker. Arogancja i zupełny brak kultury. Zainteresowana byłam konkretną nieruchomością,Ponieważ w opisie było podane, że wyposażenie jest oferowane w cenie, a blok był oddany w 2016 r, chciałam się dowiedzieć, czy jest to stan deweloperski, a jeżeli tak, to co oznacza informacja podana w opisie. Pan "nadawał', jakby była włączona taśma, a nie rozmowa, nie chciał mnie dopuścić do głosu, ciągle zadając pytanie, czy jestem zainteresowana nieruchomością, to mnie umówi w oddziale w łodzi. ciągle powtarzał jak katarynka te same frazesy i nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy jest to stan deweloperski czy nie, bo tego mogę się dowiedzieć dopiero na spotkaniu z nimi. Przypuszczam, że dopiero wówczas, jak bym podpisała z nimi umowę o współpracy. Wcześniej taki warunek postawiono mi przy innej nieruchomości, do której były załączone zdjęcia i wówczas zrezygnowałam z ich usług. obecnie nie ma nawet 1-go zdjęcia, a oni chcą, abym jechała 100 km do łodzi na spotkanie i w ciemno podpisanie umowy. Nieprawdopodobny pośrednik. proszę o opinię i własne przygody z tą firmą
Kliento / 89.68.141.* / 2017-12-19 17:58
Prawdopodobnie dodzwoniła się Pani do człowieka z call center który nie wiedział nic o nieruchomości i dlatego próbował Panią na siłe umówić na spotkanie
A&A / 91.212.242.* / 2017-03-24 10:04
Witam, ja także miałam okazję natknąć na pośrednika z rzeczonej firmy. Znalazłam świetne mieszkanie, idealnie odpowiadała nam lokalizacja. Zadzwoniłam i okazało się pośrednik ….., od pierwszej rozmowy telefonicznej miałam przeczucie, że z pośrednikiem będzie mi ciężko się porozumieć, przez większość rozmowy podkreślała „jestem profesjonalistą…..”. Jego profesjonalizm dało się ocenić już przy pierwszym spotkaniu w mieszkaniu właścicieli, gdyby nie sympatyczna właścicielka od niego bym się nic nie dowiedziała. Dodam, że prowizja leżała w tym przypadku po stronie kupującego czyli mnie (nie mała w dodatku). Pan pośrednik na którego trafiliśmy to zwykły krętacz, który stosował najbardziej prymitywne metody manipulacji. Nie chcę tutaj przytaczać konkretnych przykładów bo to chyba dziś już nie ma znaczenia. Mam tylko APEL do sprzedających, zwracajcie uwagę na to komu powierzacie mieszkanie. Ja dziś zrezygnowałam z zakupu tego mieszkania, nie z powodu ceny, czy też samej nieruchomości – zrezygnowałam bo pośrednik, który prowadził tą sprawę był beznadziejnie beznadziejny. Nie zaufam komuś takiemu. Szkoda, będę szukać dalej. Pozdrawiam miła Panią właścicielkę mieszkania w Gdańsku , widzi Pani gdyby nie pośrednik mieszkanie było by już sprzedane .
Anna-M / 77.254.230.* / 2017-01-01 18:04
Ja również przestrzegam przed Home Broker. Agenci kłamią, nie chcą umawiać się od razu w wybranym mieszkaniu na sprzedaż, ale żądają przyjścia do biura - po przyjściu okazuje się, że dane mieszkanie jest już sprzedane albo nie ma agenta, który ma klucz itp. Ponadto jeden z agentów pokazał mi wydruk z księgi wieczystej sprzed 2 lat, twierdząc, że to aktualny dokument!!! Ponadto biorą największą prowizję na rynku. Ja nigdy więcej nie chcę mieć z nimi do czynienia.
Krzysztof16 / 5.172.255.* / 2017-01-25 01:30
Wszystkich ostrzegam przed Home Broker. Agent Home Brokera w Warszawie namówił mnie na kupno pokoju w Hotelu Plaza w Ostródzie nie informując, że developer ma problemy finansowe. W niedługim czasie Sąd ogłosił upadłość developera. Nie mam możliwości odzyskania pieniędzy. Home Broker oferując mi kupno pokoju w Hotelu Plaza przedstawił tylko korzyści związane z ta inwestycją a nie poinformował mnie o zagrożeniach, opóźnieniach w budowie i kłopotach finansowych developera. Zostałem ordynarnie oszukany.
Janusz876 / 31.174.74.* / 2016-10-25 11:53
Witam, ja dla odmiany mam mieszkanie do wynajęcia, firma HB kontakowała się ze mną zapewnijąc, że mają wielu klientów na tą lokalizację.
Warunkiem było wcześniejsze podpisanie umowy, poprosiłem o przesłanie jej na meila. A po przeczytaniu śmiałem sie przez 10 minut:). Dzwonili jeszcze kilkakrotnie nie byli niezbyt uprzejmi przestali dopiero kiedy postraszyłem UOKIKiem.
Laurra560 / 89.75.138.* / 2015-10-22 21:23
Podpisałam z HB umowę na wyłączność (sprzedaję mieszkanie). Ze względu na całkowity brak kontaktu z pośrednikiem od momentu podpisania umowy, złożyłam pismo o rozwiązanie umowy. Otrzymałam potwierdzenie, że ogłoszenia zostaną usunięte ze wszystkich portali, niestety do dziś ogłoszenia z moim mieszkaniem wiszą w sieci. Chciałabym sama wystawić ogłoszenie, ale boję się że to będzie dla nich podstawa do nałożenia na mnie kary, choć zrezygnowałam z ich usług. Co mam z tym zrobić, żeby mnie w coś nie wrobili?
kasiak83 / 83.238.145.* / 2016-02-25 10:01
Jak się Pani sprawa skończyła, też podpisałam wyrok na wyłączność, agent od 3 tyg nic nie robi, 0 kontaktu, 0 klienta. Zastanawiam się czy mogę zarwać umowę i sama sprzedać, będę wdzięczna za info, pozdrawiam
Jovi1965 / 79.189.23.* / 2016-04-20 13:45
U mnie to samo. Od miesiąca cisza. Miały być banery, akcje itp. a do doradcy nie można się dodzwonić. Do biura zresztą też nie. Też nie wiemy co robić.
Pośrednik. / 94.254.129.* / 2015-07-16 10:47
W każdym mieście jest kilka innych rodzimy firm z wieloletnią tradycją podobnie jest z marketami i naszymi sklepikami...po co się
kusić na coś innego. Wspieraj swoich, doświadczonych, znajomych z sąsiedztwa.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy