Home Broker - ostrzegam

mtf / 83.168.75.* / 2010-07-01 17:32
Miałem bardzo niemiły kontakt z przedstawicielem agencji Home Broker. Dałem ogłoszenie o sprzedaży mieszkania z wyraźnie zaznaczoną opcją, że nie życzę sobie pośredników. Zadzwonił pan z agencji w której zapewniał, że ma klienta na mieszkanie i z chęcią by z nim przyszedł. Stwierdził nawet, że poda mu specjalnie inną cenę, a różnica to będzie jego prowizja. Oczywiście facet przyszedł sam i próbował wymusić podpisanie standardowej, bardzo niekorzystnej umowy. Odprawiłem go z kwitkiem. Piszę to aby ostrzec innych przed tego rodzaju praktykami.
Wyświetlaj:
Natalia907 / 195.95.144.* / 2017-11-24 12:33
Ja na przykład mam bardzo dobre wspomnienia ze współpracy z tą firmą. Kupowałam mieszkanie z Doradczynią z Poznania. I trwało to bardzo szybko i sprawnie, w piątek zadzwoniłam, w czwartek zobaczyłam kilka nieruchomości, które wcześniej zostały mi wysłane na adres email a we wtorek podpisałam już Akt notarialny. Mieszkam tu do dziś, przeniesienie własności odbyło się już jakieś 3 miesiące temu i jestem bardzo zadowolona z dokonanego wyboru!
Myślę, że wszystko zależy od Pośrednika, na którego się trafi. Dlatego nie oceniajmy od razu całej firmy a wspomnijmy też o osobach, które robią tam świetną robotę!
Brawo dla POZNANIA za świetną obsługę :)
Cała prawda / 89.67.114.* / 2018-02-19 14:01
Nie polecam firmy HOME BROKER!!!
krzysiek84293 / 62.244.129.* / 2017-11-19 22:32
Tez mialem do czynienia z HB. Chcialem kupic mieszkanie. Zaproponowano mi 2 mieszkania i ogladanie inwestycji w trakcie wykanczania, ale pani pierwszy raz dopiero ze mna wchodzi do budynku, nie potrafi zlokalizowac mieszkan, ktore proponowala, nie wie jaka cena komorek lokatorskich, nie wie co to jest prospekt informacyjny developera. Nie ogarnieta, nie zorientowana. Komus takiemu mam zaplacic ladne kilka tysiecy za doradztwo i opieke prawna? Sam nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.
Mirosława / 91.231.248.* / 2017-04-26 13:48
przed chwileczką również miałam bardzo nieprzyjemną rozmowę z przedstawicielem home Broker. Arogancja i zupełny brak kultury. Zainteresowana byłam konkretną nieruchomością,Ponieważ w opisie było podane, że wyposażenie jest oferowane w cenie, a blok był oddany w 2016 r, chciałam się dowiedzieć, czy jest to stan deweloperski, a jeżeli tak, to co oznacza informacja podana w opisie. Pan "nadawał', jakby była włączona taśma, a nie rozmowa, nie chciał mnie dopuścić do głosu, ciągle zadając pytanie, czy jestem zainteresowana nieruchomością, to mnie umówi w oddziale w łodzi. ciągle powtarzał jak katarynka te same frazesy i nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy jest to stan deweloperski czy nie, bo tego mogę się dowiedzieć dopiero na spotkaniu z nimi. Przypuszczam, że dopiero wówczas, jak bym podpisała z nimi umowę o współpracy. Wcześniej taki warunek postawiono mi przy innej nieruchomości, do której były załączone zdjęcia i wówczas zrezygnowałam z ich usług. obecnie nie ma nawet 1-go zdjęcia, a oni chcą, abym jechała 100 km do łodzi na spotkanie i w ciemno podpisanie umowy. Nieprawdopodobny pośrednik. proszę o opinię i własne przygody z tą firmą
Kliento / 89.68.141.* / 2017-12-19 17:58
Prawdopodobnie dodzwoniła się Pani do człowieka z call center który nie wiedział nic o nieruchomości i dlatego próbował Panią na siłe umówić na spotkanie
A&A / 91.212.242.* / 2017-03-24 10:04
Witam, ja także miałam okazję natknąć na pośrednika z rzeczonej firmy. Znalazłam świetne mieszkanie, idealnie odpowiadała nam lokalizacja. Zadzwoniłam i okazało się pośrednik ….., od pierwszej rozmowy telefonicznej miałam przeczucie, że z pośrednikiem będzie mi ciężko się porozumieć, przez większość rozmowy podkreślała „jestem profesjonalistą…..”. Jego profesjonalizm dało się ocenić już przy pierwszym spotkaniu w mieszkaniu właścicieli, gdyby nie sympatyczna właścicielka od niego bym się nic nie dowiedziała. Dodam, że prowizja leżała w tym przypadku po stronie kupującego czyli mnie (nie mała w dodatku). Pan pośrednik na którego trafiliśmy to zwykły krętacz, który stosował najbardziej prymitywne metody manipulacji. Nie chcę tutaj przytaczać konkretnych przykładów bo to chyba dziś już nie ma znaczenia. Mam tylko APEL do sprzedających, zwracajcie uwagę na to komu powierzacie mieszkanie. Ja dziś zrezygnowałam z zakupu tego mieszkania, nie z powodu ceny, czy też samej nieruchomości – zrezygnowałam bo pośrednik, który prowadził tą sprawę był beznadziejnie beznadziejny. Nie zaufam komuś takiemu. Szkoda, będę szukać dalej. Pozdrawiam miła Panią właścicielkę mieszkania w Gdańsku , widzi Pani gdyby nie pośrednik mieszkanie było by już sprzedane .
Anna-M / 77.254.230.* / 2017-01-01 18:04
Ja również przestrzegam przed Home Broker. Agenci kłamią, nie chcą umawiać się od razu w wybranym mieszkaniu na sprzedaż, ale żądają przyjścia do biura - po przyjściu okazuje się, że dane mieszkanie jest już sprzedane albo nie ma agenta, który ma klucz itp. Ponadto jeden z agentów pokazał mi wydruk z księgi wieczystej sprzed 2 lat, twierdząc, że to aktualny dokument!!! Ponadto biorą największą prowizję na rynku. Ja nigdy więcej nie chcę mieć z nimi do czynienia.
Krzysztof16 / 5.172.255.* / 2017-01-25 01:30
Wszystkich ostrzegam przed Home Broker. Agent Home Brokera w Warszawie namówił mnie na kupno pokoju w Hotelu Plaza w Ostródzie nie informując, że developer ma problemy finansowe. W niedługim czasie Sąd ogłosił upadłość developera. Nie mam możliwości odzyskania pieniędzy. Home Broker oferując mi kupno pokoju w Hotelu Plaza przedstawił tylko korzyści związane z ta inwestycją a nie poinformował mnie o zagrożeniach, opóźnieniach w budowie i kłopotach finansowych developera. Zostałem ordynarnie oszukany.
Janusz876 / 31.174.74.* / 2016-10-25 11:53
Witam, ja dla odmiany mam mieszkanie do wynajęcia, firma HB kontakowała się ze mną zapewnijąc, że mają wielu klientów na tą lokalizację.
Warunkiem było wcześniejsze podpisanie umowy, poprosiłem o przesłanie jej na meila. A po przeczytaniu śmiałem sie przez 10 minut:). Dzwonili jeszcze kilkakrotnie nie byli niezbyt uprzejmi przestali dopiero kiedy postraszyłem UOKIKiem.
Laurra560 / 89.75.138.* / 2015-10-22 21:23
Podpisałam z HB umowę na wyłączność (sprzedaję mieszkanie). Ze względu na całkowity brak kontaktu z pośrednikiem od momentu podpisania umowy, złożyłam pismo o rozwiązanie umowy. Otrzymałam potwierdzenie, że ogłoszenia zostaną usunięte ze wszystkich portali, niestety do dziś ogłoszenia z moim mieszkaniem wiszą w sieci. Chciałabym sama wystawić ogłoszenie, ale boję się że to będzie dla nich podstawa do nałożenia na mnie kary, choć zrezygnowałam z ich usług. Co mam z tym zrobić, żeby mnie w coś nie wrobili?
kasiak83 / 83.238.145.* / 2016-02-25 10:01
Jak się Pani sprawa skończyła, też podpisałam wyrok na wyłączność, agent od 3 tyg nic nie robi, 0 kontaktu, 0 klienta. Zastanawiam się czy mogę zarwać umowę i sama sprzedać, będę wdzięczna za info, pozdrawiam
Jovi1965 / 79.189.23.* / 2016-04-20 13:45
U mnie to samo. Od miesiąca cisza. Miały być banery, akcje itp. a do doradcy nie można się dodzwonić. Do biura zresztą też nie. Też nie wiemy co robić.
Pośrednik. / 94.254.129.* / 2015-07-16 10:47
W każdym mieście jest kilka innych rodzimy firm z wieloletnią tradycją podobnie jest z marketami i naszymi sklepikami...po co się
kusić na coś innego. Wspieraj swoich, doświadczonych, znajomych z sąsiedztwa.
irenalis / 31.61.129.* / 2015-06-06 15:50
ja niestety już zostałam oszukana..szukam ludzi, wykorzystanych i zmanipulowanych przez Home Brokera do pozwu zbiorowego!!!
Ryszard Gawlik / 185.18.133.* / 2017-09-22 18:34
Witam Pani Ireno . Ja też zostałem oszukany - chciałem sprzedać mieszkanie w mojej miejscowości i zadatkowałem w innej (30.000 PLN + zapłata (6.000 PLN)dla wspaniałej osoby za znalezienie owego mieszkania . "Opiekunką" mojego mieszkania była przedstawicielka HB - i przez 67 dni plus byłem przez nią oszukiwany . Nie jestem pewny cz nie stracę całej zadatkowanej sumy - część na pewno ! Czy na takich łajdaków nie ma rady w XXI wieku w centrum Unii Europejskiej?!?!?! Z poważaniem , Ryszard .
Knestadeta / 46.223.19.* / 2017-01-30 07:13
My mielismy umowe wiazana czyli sprzedaz mieszkania i zalatwienie kredytu i kupno nowego .Kredytu ktorego nam obiecali bez wiekszych problemow nie zalatwili ,a za mieszkanie ktorego nie kupilismy zadaja prowizji 2000 sprawa jest w sadzie .Przestrzegam przed ta firma.Najbardziej nieuczciwa firma na rynku
real / 46.22.163.* / 2016-08-11 21:43
Ja też zostałam oszukana. Jestem zainteresowana tym pozwem zbiorowym.
panixx / 2015-02-10 19:49
Skorzystałam z usług firmy H. - pośrednictwa kupna nieruchomości. Zachęciła mnie promocja opłaty notariusza, którą umieścili na stronach WWW.
Podpisałam z pośrednikiem HomeBroker umowę i uzgodniliśmy wspólnie prowizję w ustalonej wysokości.
Podczas oglądania mieszkań z pośrednikiem zostałam kilkukrotnie poinformowana o promocji – opłacie notariusza w cenie wynagrodzenia za pośredniczenie
w transakcji.
Udało mi się ustalić wszystko ze stroną sprzedającą. Pośrednik tuż przed transakcją
u wyznaczonego przez firmę H. notariusza powiadomił mnie o kosztach.
W tym momencie dowiedziałam się, że jednak nie opłacą kwoty należnej notariuszowi, bo procent jaki ustalono podczas pierwszego spotkania nie mieści się w tabelkach, o których wiedzieli tylko wtajemniczeni firmy H. Postawiono mnie przed faktem dokonanym. Nie zostałam jasno poinformowana wcześniej o tym, że promocja obejmuje klientów, którzy zapłacą prowizję w wyznaczonej wysokości, o czym dowiedziałam się w dniu zakupu mieszkania, przed wejściem do kancelarii notarialnej. Mimo wielu listów, odwołań i próśb nie zostałam uczciwie i honorowo potraktowana. NIE POLECAM NIKOMU NIEUCZCIWEJ FIRMY HOMEBROKER!!!!
sonsiem / 31.183.129.* / 2016-01-03 19:19
MnietTeż firma Home Broker naciągnęła na tańszego notariusza i oszukała w ogłoszeniu a prawda wyszła na jaw po podpisanej umowie. To naciągacze i odradzam wszystkim interesy z nimi.
maria861 / 91.228.88.* / 2016-01-19 14:03
Bardzo jestem zaskoczona takimi opiniami, ze względu na fakt, iż z firmą Home Broker sprzedałam mieszkanie i zakupiłam dwa nowe i zostałam obsłuzona z pełnym profesjonalizmem i chętnie polecam doradcę z którym współpracuję.
Uwaga! / 89.67.114.* / 2018-02-19 14:07
Stanowczo nie polecam korzystania z usług tej nieuczciwej firmy,o nazwie HOME BROKER!!!Zreszta,sami przekonacie sie,gdy Was oszukają!
ArturAmstaff / 83.24.90.* / 2015-08-26 09:19
Mam pytanie: czytała Pani umowę? była w niej tabelka lub chociaż informacja, że tabelka taka istnieje w jakimś załączniku?
!QWERTY / 178.42.141.* / 2015-02-09 10:09
To wszystko jest nic w porównaniu z mega przekrętem Home Brokera w sprawie condo hoteli w 4 kolorach ( HB było sprzedawcą na wyłączność tych "apartamentów" ) - setki oszukanych ludzi, miliony złotych utopione... Co ciekawe miała to przejąc inna spółka Pana Czarneckiego Idea Bank ale widzę że nikt nie bierze odpowiedzialności za to co sprzedaje i najłatwiej pogrążyć ludzi, którzy za namową doradców z HB wpłacili tam pieniądze... ( jest artykuł w najnowszym tygodniu "Polityka" - warto przeczytać )
Tamper / 37.190.147.* / 2015-01-28 12:38
Witam.
To jest standardowe działanie HB. Czytałem poniżej wpisy "szczęśliwych" doradców zapewniających że Home Broker działa uczciwie i wszyscy klienci są zadowoleni, ale to brednie i wierutne kłamstwa.
Znam sprawę z obu stron, byłem klientem HB, a także pech zechciał że i pracownikiem tzw. "Doradcą ds. nieruchomości".
Od razu wyjaśnię że telefonował do pana gość z CC, który ma dzwonić i umawiać tzw. "pozyski". Żeby dostać swoją nędzną pensyjkę ten typ musi wykonać minimum 100 telefonów dziennie i umówić minimum 20 udanych pozysków. Taki jest target, więc ludzie z CC stają na rzęsach,wciskają niesamowite kity, byle by tylko umówić doradcę ze sprzedającym nieruchomość.Doradcy muszą podpisać umowę z minimum pięcioma klientami miesięcznie (zdobyć minimum 5 nieruchomości do bazy CRM). Jeśli nie zrobi się targetu to... na um. zlecenie nie dostaje się podstawy (robisz za free), jeśli jest się na własnej działalności trzeba zapłacić firmie HB 1000pln kary za nie zrobiony target.
Firma zarabia czy sprzedajesz, pozyskujesz czy też nie, bo jak nie klient to pracownik jakiś grosz zapłaci.
Wciskania kitów uczą już na szkoleniach.
Jak nawet już znajdzie się klienta, nieruchomość i dopnie się transakcję, bywa tak jak u mnie że klient wpłacił prowizję a doradca wciąż czeka na swoją kasę, że już o podstawie nie wspomnę. Dla HB każdy powód jest dobry by jak najdłużej obracać kasą pracowników.
Kierowniczka rządząca w jednym z warszawskich oddziałów jest niekompetentna, opryskliwa w stosunku do klientów, kłamczucha tak dla klientów jak i pracowników, totalnie nie zorientowana w kwestii rozliczeń z klientem i pracownikami.
Kasa nigdy nie jest wypłacana na czas, a jak już jest, to trzeba się o to mocno wykłócić.
Ponieważ jestem za uczciwy i nie lubię wciskać nikomu kitu, zwolniłem się z Home Broker i nikomu nie polecam współpracy z tą firmą, ani bycia klientem ani pracownikiem.
renlis / 31.61.129.* / 2015-06-06 16:26
zostałam zmanipulowana, a następnie oszukana przez Home Brokera, próbowałam zareklamować wadliwa prawnie umowę przedwstępną ( której np. nie podpisał mój mąż, a tak się umawialiśmy, w dniu podpisania, okazało się, że na lokalu są zajęcia komornicze) tej umowy nie podpisał mój maż ( mamy wspólnotę!) ...wiec uważałam ją za nieważną, zresztą agentka sama mówiła, ze umowa jest nieważna bez podpisu męża..tego samego dnia jeszcze zadzwoniłam i powiedziałam, ze wycofujemy się i mąż nie podpisze..po miesięcy przyszła faktura..naliczona oporowo z prowizją mega..zareklamowałam ją odrzucili..napisałam kolejne pismo już przez prawnika nikt na nie nie odpowiedział, tylko były ciągłe telefony i straszenie windykacja elektroniczną, prawnik uspokajał, ze musi być wyrok sądu, a do sadu pójdziemy i opowiemy, jak było..tylko , że zaproszenia na rozprawę nigdy nie dostałam, za to konto zajęli ot tak! sprawa jest gruba, teraz pisze w telegraficznym skrócie, szukam ludzi wykorzystanych przez HB i dziennikarza , który to wszystko opisze...z kolosem nie wygra się pojedynkę, ale razem , mamy jakąś szansę...czuje się jak Józef K. w starciu z naszym systemem prawnym, juz po raz trzeci w swoim życiu, zawsze odpuszczała..ale teraz nie poddam się, szukam ludzi: prawników, dziennikarzy, oszukanych, i tych którym w porę udało się wycofać, pracowników byłych znających system od środka...zgłoście się proszę..rlisiecka@gazeta.pl dziś doszłam do muru, ale zamierzam go przebić..ale samej ..nie mam wątpliwości, nie starczy mi życia
Mania38 / 188.146.16.* / 2016-04-18 17:40
Zlecilismy z mężem HB sprawdzenie nieruchomosci przed zakupem na wszystkie możliwe sposoby, jak sie okazało nie zrobiono tego. Za to wystawiono fakturę na łączna kwotę ponad 10 tys. Zł i naciagnieto nas na ubezpieczenie w OPEN LIFE, gdzie od ponad 3lat co miesiąc wołają coraz to wyższe kwoty ubezpieczenia. Nikt nie chce w tej sprawie rozmawiać. To prawda HB to oszuści. Handlują baza danych. Z naszej strony cierpliwość kończy sie i kierujemy sprawę do sadu.
anonim602 / 95.41.52.* / 2015-09-27 20:42
prosze przeczytac umowe czy niema tam klauzul nie dozwolonych.wiecej na stronie UOKIK
Tom1033 / 194.146.217.* / 2014-12-17 00:08
Pośredniczyłem w ponad 180 transakcjach, nikt nie został oszukany. Miło jest otrzymać telefon po 3 latach od klienta z informacją, było tak jak pan mówił. Pozdrawiam wszystkich pośredników.
Grzegorz Zabielski / 89.67.114.* / 2018-02-19 14:14
Zostaliśmy oszukani w Warszawie przez firmę HOME BROKER na 30.000 zł.Mieszkanie nowe znaleźliśmy sami,bez pośredników...Odtąd te firmę omijamy szerokim łukiem i nie polecamy jej nikomu z szerokiego grona naszych znajomych!
Tomasz45 / 89.67.114.* / 2018-02-19 14:11
Nie polecam firmy HOME BROKER!
Izabela / 95.175.14.* / 2016-12-09 11:34
Uprzejmość pracowników Home Broker kończy się z chwilą gdy klient rezygnuje z ich usług a wtedy klienta czeka ostra reprymenda z ich strony. tak jest w Łodzi.
Mar522 / 89.68.24.* / 2017-03-26 11:06
Tak jest też w Warszawa\ie
A.a. / 188.146.69.* / 2014-12-07 22:03
Z ogromnym zdziwieniem czytam powyższe komentarze. Jestem bardzo zadowolona ze wspolpracy z home broker. Od kilku lat mam swojego doradcę finansowego i nieruchomościowego. Śmiało mogę napisać ze dzieki nim zyskalam bardzo duzo, szczególnie w kwestii finansowej. Nie oszukujmy sie, jezeli idziesz do fryzjera-placisz za obciecie, jezeli idziesz po bulki, placisz za te bułki. Jezeli przychodzisz po nieruchomość - placiszvprowizje za poswiecony czas na poszukiwaniach/sprzedaży tej nieruchonisci. Do tego dostajesz w pakiecie dział prawny i w 100% zaangarzowanych specjalistoww!
ewa676 / 91.228.88.* / 2016-01-19 14:14
Tak jak Pani bardzo chwalę sobie współpracę z doradcami Hb ale wiem z doświadczenia że zawistność ludzka nie zna granic. Wszyscy znajomi, którym poleciłam Home Brokera byli bardzo usatysfakcjonowani ze współpracy.
farmceuta / 78.154.90.* / 2015-02-09 11:47
Jeśli idę do fryzjera oczywiście oczekuję usługi.Jak w takim razie nazwać usługę polegającą na zamówieniu plandeki z ogłoszeniem (120 zł) i zamieszczenie ogłoszenia na portalach/Dodam ze mój lokal był specyficzny i na portalach branżowych musiałam ogłoszenia zamieszczać sama ,gdyż tzw. konsultant nie miał o tym pojęcia. Dodam ,że prowizja rzędu 2% to chyba trochę dużo za tak niewiele wniesionego wkładu.Info dla przedówcy słowo"zaangażowanych" piszemy tak .
Ewa E / 178.73.10.* / 2015-01-09 17:08
No tak, ale po pierwsze ten Pan, który pisze nie chciał żadnej usługi i nie zamierzał za nic płacić w związku z tym, po drugie zaangażowanych pisze się przez samo "ż". Ludzie chętnie płacą za to co jest im potrzebne i co chcą z własnej woli kupić.
toretto / 31.1.211.* / 2014-11-21 18:59
Home Broker Rzeszów NIE POLECAM. Telefony odbierają jakieś dzieci z podstawówki które nic nie wiedzą na temat nieruchomości, totalnie brak jakiejkolwiek kompetencji. Kogo wy tam zatrudniacie i wy nazywacie się profesjonalną firmą jedną z najlepszych na rynku śmiech na sali!!!a dyrektorkowi oddziału polecam trochę zejść na ziemie bo wcale nie jesteś tak inteligentny jak myślisz i nie wiem skąd znalazłeś się na takim stanowisku bo jeszcze przed Tobą dużo nauki! NIE POLECAM!
Tamper / 37.190.147.* / 2015-01-28 12:44
W HB jest tak...
Ostry przemiał personelu, co 2 tygodnie szkolenia dla nowych, nowi po miesiącu max dwóch orientują się że dobre zarobki i kasa na czas to ściema, tak jak wszystko co kierownicy każą klientom wciskać, i koło się zamyka... Miejsce nowych doradców zajmują jeszcze nowsi.
Byłem klientem i pracownikiem, więc znam tą firmę z obu stron.
Nie polecam ani zakupów z tą firmą, ani pracy w HB.
Grewunia / 93.105.176.* / 2015-03-07 21:19
Mnie Biuro podało do sadu,bo moje nazwisko było pod adresem mieszkania którego nigdy nie oglądalam a kupiłam w innym biurze... Potrzebuje wiedzieć jak wyglada ich w HB którą sie podpisuje...

Najnowsze wpisy