Home Broker - ostrzegam

mtf / 83.168.75.* / 2010-07-01 17:32
Miałem bardzo niemiły kontakt z przedstawicielem agencji Home Broker. Dałem ogłoszenie o sprzedaży mieszkania z wyraźnie zaznaczoną opcją, że nie życzę sobie pośredników. Zadzwonił pan z agencji w której zapewniał, że ma klienta na mieszkanie i z chęcią by z nim przyszedł. Stwierdził nawet, że poda mu specjalnie inną cenę, a różnica to będzie jego prowizja. Oczywiście facet przyszedł sam i próbował wymusić podpisanie standardowej, bardzo niekorzystnej umowy. Odprawiłem go z kwitkiem. Piszę to aby ostrzec innych przed tego rodzaju praktykami.
Wyświetlaj:
Maria Kowalska / 79.186.46.* / 2012-08-27 17:34
Ostrzegam wszystkich ! HB to oszusci, uwaga na wroclaw _ sa bezczelni i nieuczciwi!
naiwny / 84.10.212.* / 2012-10-01 21:21
Nieuczciwi to może przesada, ale wyrachowania i obłudy można pozazdrościć.
A.L / 203.173.194.* / 2014-02-24 10:35
Witam, Ja jeszcze nic nie kupowalem w HB ale sprzedawalem i bylo wszystko OK.Moj Agent Cezary Czapiewski z Wroclawia.Tu polecam Firma Lemax Leslaw Kazimierski I biuro Marian Strzelecki nieruchomosci. Ale grzyba na scianie oni tez nie sa w stanie znalez jezeli sprzedajacy wyperfumuje mieszkanie.Pozdrawiam Pan Andrzej
pama / 89.79.117.* / 2012-07-16 19:44
Dziś także miałam z mężem identyczną sytuację. Wystawiliśmy mieszkanie na sprzedaż i tego samego dnia dzwonił Pan z HB z centrali zapewniając, ze ma klienta tylko żebyśmy zeszli z ceny. Więc się zgodziliśmy, gdyż była to kwota do negocjacji. Umówił nas na spotkanie w oddziale w naszym mieście w Lubinie. Na drugi dzień dzwonił potwierdzić spotkanie, a na sam koniec jeszcze napisał smsa. Kiedy w końcu udaliśmy się do biura specjalista ds. nieruchomości zdziwiony zaczął się tłumaczyć, że nie odpowiada za pracę ludzi w centrali, którzy nierzetelnie pracują. Jak widać już od kilku lat praktyki są takie stosowane, więc nic dziwnego, że kilka razy w m-cu pojawiają się u nas w mieście nowe ogłoszenia do pracy. Mało kto umie prosto w oczy oszukiwać i kłamać no i całkowicie przy okazji zaproponować skorzystanie z ich pomocy i "super marketingu". STANOWCZO ODRADZAM!!!!!!!!
Inka 1096 / 89.69.98.* / 2012-08-11 01:58
Gorąco ostrzegam przed firmą Home Broker!!!!!! Nie podpisujcie z nimi żadnych umów, a tym bardziej umów na tzw."wyłączność" bo będziecie "ugotowani"!!!!!! Dlaczego?
Chciałam obejrzeć mieszkanie(które sama znalazłam w internecie)w dzielnicy Przymorze w Gdańsku.Warunkiem obejrzenia mieszkania było podpisanie umowy z pośrednikiem./UWAGA!!!!! biorą dużą prowizję od sprzedającego i od kupującego!/ Nie wyraziłam na to zgody na podpisanie takiej umowy,ponieważ jest to bezprawne. Jako osoba oglądająca mieszkanie powinnam podpisać tzw.Umowę/Oświadczenie za wskazanie adresu. H.B.nie chciał takiego argumentu przyjąć. Zadzwoniłam do SPPON(można znaleść w Googlach)w Gdyni i utwierdzili mnie, że mam rację co do tej umowy. Zaskoczyłam H.B.że znam prawa klienta i chcąc mnie ukarać bardzo skutecznie zadbali o to,abym tego mieszkania nie obejrzała,i oczywiście zamilkli jakby zapomnieli o sprawie. Daleko im do profesjonalizmu!!!!!! Banda cwaniaków!!!
zgroza / 195.95.144.* / 2014-10-13 13:12
Kolejny przykład cwaniaka z miodem w uszach i słoma w butach:)
Kto z Was chciałby pracować za darmo??????
Lepiej chyba zapłacić podwójną prowizję od sprzedającego i ok 3% więcej przy akcie dla Notariusza??
Chcesz = Płać!!
balbina48 / 31.183.26.* / 2015-05-01 18:38
nie , nie chce i nie place
medionmax / 2012-06-20 00:27
Witam serdecznie,
a czy ktoś pracowałam może w Home Broker i miał problem z odejściem z tej firmy ? To znaczy czy ktoś z Was musiał płacić lojalkę ? Będę wdzięczna za odpowiedź i jakiekolwiek info w tym temacie.
Pozdrawiam
Były doradca / 89.228.134.* / 2013-05-20 19:02
TAK! Uważajcie, co podpisujecie!! A może odwrotnie: NIE PODPISUJCIE niczego! Obejdźcie tę firmę obwodnicą i zatrudnijcie się gdzie indziej. Ja zmarnowałam tam 5 miesięcy; a miało być tak fantastycznie! Wolne żarty. Chociaż oni zatrudniają na 1/10 etatu, a wymagają aby człowiek pracował 12h dziennie - bo tak ustawiają spotkania. Mówią, że sami dają klientów a Ty musisz ich jedynie obsłużyć, ale nie mówią, że zabierają od Ciebie 0,5% od takiego klienta; mówią, że dostaniesz 1,5% od kredytu w Getin i min 1% w innym banku, ale nie mówią, że jak nie wyrobisz targetu, to otrzymasz 0,15%!!! SZKODA CZASU!!
1234rtyuio / 94.75.121.* / 2012-03-28 21:24
po przeczytaniu - nie idę tam jutro, chociaż miałem podpisać umowę
Andreas987 / 2012-03-25 11:47
Miałem kontakt z Home Broker. Znalazłem nieruchomość, niestety we władaniu HB. Umówiłem się na oglądanie. Godzina, data, biuro Lublin-Lipowa. Niezliczona ilość sms z przypomnieniem spotkania. Powitało nas dwóch w tanich garniturkach z żelem na głowie. Jeden od nieruchomości, drugi od ustawiania nam sytuacji finansowej i drogi życiowej. Zero taktu i wyczucia, zero kompetencji. Po długim molestowaniu okazał się że nie mają nam nic do pokazania bo nie są przygotowani. Zmarnowaliśmy sobotę. Teraz skontaktuję się z właścicielem nieruchomości i omówię z nim warunki. Ostrzegam przed tym biurem.
Zawiedziona / 46.239.136.* / 2012-03-09 14:22
skorzystałam z oferty HB w pomocy z kupnem mieszkania. co się poźniej okazało błędem. po obejrzeniu mieszkania kontaktowaliśmy się prywatnie z właścicielem oczywiście bez wiedzy agenta w sprawie negocjacji ceny. posrednik powiedzial nam, że właściciel nie opuścił ceny a nawet podwyzszył o kilka tys. a w rzeczywistości opuścił. strasznie się zawiedliśmy na tej firmie. a co gorsze kilka godzin później dzwonił do nas właściciel mieszkania i powiedział że pośrednik złożył mu pewną propozycję. chciał żeby właściciel sprzedał nam mieszkanie bez pośrednika a wówczas firma HB poda nas do sądu za złamanie warunków umowy i zarobi więcej. na jego nieszczęście potrafimy jeszcze czytać umowę. odradzam wszystkim tą firmę !!!!!
tomasz427 / 109.243.42.* / 2012-02-29 10:47
Szok !!! Głupota nie zna granic.
Banki,sklepy,prywatne praktyki lekarskie, autokomisy, prywatne uczelnie itp.. Z ich usług też nie korzystacie? Przecierz oni też na Was zarabiają.
kiki / 109.95.206.* / 2012-06-07 15:04
To ty jesteś głupi jak but.Kupowałam raz mieszkanie z pośrednikiem bo ten, który sprzedawał tak sobie zażyczył.Ta ich ,,robota'' to śmiech na sali a prowizje są złodziejskie.Za sprawy prawne odpowiada notariusz.Dziwię się,że ludzie korzystają z pomocy pośredników wystarczy w poradniku poczytać jak mieszkanie sprzedać tzn jak formalności załatwiać z wodą,gazem i spółdzielnią i tyle w tym temacie.
Andrzej22277888 / 90.156.9.* / 2017-09-29 18:17
W pełni się zgadzam. Piszę z perspektywy potencjalnego kupującego.
pracownik 2424 / 195.95.144.* / 2014-10-13 16:42
Z takim nastawieniem życzę powodzenia!!
Czy możliwy jest zakup mieszkania - odrębnej własności z dziadkiem lub babcią na dożywociu, gdzie nie ma nic w KW??
Oczywiście, że tak i może nie być tego w Księdze Wieczystej :) - wszystko zgodnie z literą Prawa!!
A Notariusz jak najbardziej zrobi Akt!!
Good Luck!!
Oczywiście są pośrednicy, którzy nic nie robią i kasują prowizję!!
Ja jestem pracownikiem HB i wiem, co możemy Wam - klientom zaoferować!!
Dział prawny - jakie inne biuro to posiada??
Możliwość oglądania ofert z innymi biurami - jeżeli doradca się Wam spodoba, to kto lepiej Wam pomoże wybrać nieruchomość, jak nie osoba, która obejrzała to co Wy?? I nikt nie będzie windował ceny w górę aby więcej zarobić, gdyż myśląc logicznie, jeżeli polecicie człowieka znajomym, to na tym więcej zarobi niż kolejne 5 zł na podbiciu ceny o 5000zł :)
Horrendalna prowizja?? - Litości - W HB nie płacicie tylko za taksówkę - jak chcecie, to negocjujcie, ale nie jest to firma jednoosobowa, gdzie Pani Czesia zgarnia wszystko. Dlatego prowizja jest wyższa, gdyż nie płacicie osobie, która 15 lat temu zrobiła licencję i uważa się za "Guru Nieruchomości" - a prawo się ciągle zmienia!! Czy pracownik może jednocześnie poszukiwać, wprowadzać do systemu, prezentować oferty, sprzedawać, zbierać dokumenty i ogarniać zmiany w prawie??
Ja osobiście uważam, że jeżeli ktoś lub coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - tak jak piekarnik ze zmywarką :)
Dlaczego jeżeli dochodzi do współpracy HB z innym pośrednikiem, to ten drugi zawsze chce aby to HB pisało umowę przedwstępną?? - gdyż zawsze umowy są do poprawy i lepiej napisać nową niż poprawiać te steki bzdur od innych pośredników!! Myślicie, że kłamie - zapytajcie Notariuszy, co sądzi o umowach przedwstępnych na podstawie których piszą Akty - czyje są najrzetelniejsze i kto najlepiej zabezpiecza Wasze pieniądze??
HB jako pierwsze wychodzi do klientów z inicjatywą - Daj pełnomocnictwo a my wszystko załatwimy - KOMPLEKSOWO - a inni to kserują i mówią "To nasze:)"
Czytając te wszystkie posty uważam, że 90% z nich napisanych jest przez konkurencję!!
Zamiast siedzieć i pisać te steki bzdur weźcie się do roboty i zacznijcie zarabiać!!
Dzięki Bogu Polska idzie do przodu - tak jak w innych - bardziej cywilizowanych krajach coraz częściej sprzedaż jest z pomocą pośrednika!! Większość osób, która trafi do HB wie, za co płaci!! - Jeżeli Ty nie wiesz, to zapraszam a się dowiesz!!
I jeszcze jedno - jeżeli ktoś jest zadowolony ze współpracy, to nie marnuje czasu na pisanie, jaki to HB jest boski itp - czynią to sfrustrowane osoby, które chciały kupić "Okazję" i żeby było ich mnóstwo w necie - sorry, ale okazji się długo szuka i szybko się sprzedają - nie są dla osób, które po tygodniu dzwonią i mówią, że chciałyby obejrzeć - trzeba działać - i to jest właśnie Mój Sposób na Sukces - dawać ludziom, czego sobie życzą!! Moi klienci raczej się nie skarżą, jeżeli kupią mieszkanie o ok 30-40 000zł tańsze niż reszta ofert i chętnie płacą 3,57% brutto - gdyż wiedzą za co płacą!!
Przejrzyjcie na oczy ludzie!! - Jak Spółka Akcyjna może ludzi w konia robić??
kaja196 / 193.25.2.* / 2015-03-28 21:23
Może pracowniku2424 i to ty przejrzyj na oczy i tu nie kłam !
Zapytaj kolegi z oddziału krakowskiego przy Bora-Komorowskiego jak to robić. Kolegi doradcy finansowego !!
Beszczelny oszust i tyle !!!
Ludzie uważajcie na doradce finansowego zanim udostępnicie mu swoje najwrażliwsze dane i nie wierzcie,że robi cokolwiek dla waszego dobra !!!
wkr / 78.149.25.* / 2011-10-13 16:38
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy tutaj pewnie bala bym sie spojrzec w strone Home Brokera, jednakze sama mam bardzo odmienne opinie . Dokonalismy z mezem zakupu przez home brokera , agenci to ludzie ktorzy potrafia doradzic i wytlumaczyc , nigdy nie zdazylo nam sie nie dodzwonic do ktorejs z osob. Owszem prowizje sa wysokie ale nikt was nie zmusza do brania posrednika jakim jest home broker . Jesli nie masz pieniedzy na prowizje albo tez na zakup , zrob wszystko sam , zalatw dokumenty , idz do banku po kredyt.Polski rynek jescze dlugo bedzie owtieral sie na na takie produkty dlatego ze Polacy nie maja pieniedzy na zbedne wydawanie . Na zachodzie nikt nie powiedzialby ze prowizje , ubezpieczenia to kradziez i oszsustwo.
Rozczarowana / 89.68.161.* / 2012-06-07 20:08
Agenci z Home brokera to niepowazni ludzie.Umawiaja sie na spotkania,w miedzyczasie wylatuja sobie w cieple kraje a potem dlugo nie odzywaja sie.W dodatku daja zafalszowane oferty sprzedazy mieszkan na internet.Rece opadaja!
Milfi / 89.73.8.* / 2013-11-02 21:45
tak ich ofert sa zafalszowane moj znajomy udzielil mieszkania jako tzw pozysku choc nigdy nie mial zamiaru go sprzedac
Ewa K-M. / 195.13.38.* / 2011-08-08 10:55
Zomer, a w jakim mieście chcesz sprzedać dom? Bo ja właśnie poszzukuję domu w Łodzi. Znalazłam, owszem, ofertę w Gratce z przekierowaniem do Home Broker. W ubiegłym tygodniu podpisałam umowę (prowizja horrendalna, 3,5% brutto!), pośrednik pokazał mi dom, o którym NIE WIEDZIAŁ NICZEGO! Za chwilę będę dzwonić do centrali HB w Warszawie - ciekawe, jak odniosą się do mojej relacji z pierwszego i - jak na razie - jedynego kontaktu z ich Firmą! :-)
.,bczxvvb / 195.95.144.* / 2011-08-05 18:06
Zwykłe biuro nieruchomości - nastawieni na zysk - no faktycznie oszuści - za darmo nie pracują. Chyba nikt nikogo nie zmusza do podpisywania kredytu czy umowy, albo sprzedawania mieszkania. Znajdą kupca na waszą ofertę dobrze, mają ale na mniejszą kasę to nara. Nie podpisuje się umowy na wyłączność i jest ok.
zgroza / 195.95.144.* / 2014-10-13 13:18
Fakt - zwykłe biuro - popieram!!
Zysk?? - każdy chce zarabiać!! - norma
Dobrze, że nie chodzą w bojówkach i sandałach tak jak w niektórych biurach!!
Inna sprawa, że mają pojęcie o swej robocie!!
i / 77.252.190.* / 2011-08-19 19:09
Ty głupi chyba jesteś ? umowy otwarte są ok? ludzie nie zdajecie sobie sprawy z zagrożeń jakie niosą umowy z kilkoma biurami czasami ludzie mają kilkanaście i kilkadziesiąt umów nikt nic z tym nie robi ale po kasę może przyjść każdy... Ja jestem zwolennikiem jeden ale poważny agent który czynnie pracuje i raportuje co robi z moją nieruchomością .Ludzie myślcie jak podpisujecie którąś z kolei umowę!!!!!!!!!!!1
bk21 / 31.63.241.* / 2011-08-01 20:21
W tym tygodniu miałam jechać na spotkanie z doradcą z Home Broker, ciągle wydzwaniali do mnie żebym koniecznie przyjechała, a jak spytałam jaką prowizję pobierają gdy znajdą mieszkanie to powiedzieli, że prowizja może być ukryta w cenie mieszkania.Po przeczytaniu Państwa opinii nie pojadę.Dziękuję.
Amila / 78.131.196.* / 2011-08-04 21:50
Słuszna decyzja. Już nie mogę słuchać o tym, jak Home Broker próbuje grać na naiwności pracowitych ludzi. Za dostęp do swojej mizernej bazy danych kasują takie piniądze, że człowiek przez dwa miesiące tyle nie zarobi. Najgorsze jest to, że jak przychodzisz kupić mieszkanie, to od razu pojawia się pseudo-doradca, który będzie wciskał mega-DROGI kredyt w Getin Noble Banku. Wraz z tym kredytem MUSISZ wziąć oczywiście dodatkowe DROGIE ubezpieczenia, a pseudo-doradca kasuje sobie słoną prowizję, bo sprzedał Ci jeden z najdroższych na rynku kredytów. Uciekajcie jak od zarazy. I ci niemili ludzie, którym się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadali, miałam okazję się przekonać na wlasnej skórze. Tanie garnitury, śmierdzące w dodatku . I ten fałszywy uśmiech. Home Broker - uciekajcie jak od zarazy, bo ostatnią koszule z Ciebie zedrą
jola222 / 83.6.155.* / 2016-04-20 01:14
ja tez zostałąm oszukanna przez hombrokeer,nic nie sprzedałam ,a musiałam zapłacić2500 zł do ich biura ,zastraszali sadem,komornikiem.W umowie stosuja niedozwolone wpisy,które sa karalne. Ludzie nagłosnijcie ta sprawe ,chciałabym sie do was dołączyc,
zgroza / 195.95.144.* / 2014-10-13 13:19
Nie chcesz - Nie bierz!!
Ja jestem zadowolony!!
Szybki refinans i załatwione!!
Prowizja 0%
zdegustowana / 62.233.167.* / 2011-07-26 11:23
Popieram !!!!!!!! wypowiedzi poprzedników, jest to firma idąca po trupach do kasy, poprzez kłamstwo i szachrajstwo aby jak najwięcej, przywłaszczając sobie pieniądze, które sprzedający opuszcza na korzyść kupującego nazwać to należy złodziejską praktyką. Mam nadzieję, że ta zachłanność odbije się wszystkim pracującym na tych zasadach w home broker czkawką.
anna0000 / 217.99.1.* / 2016-05-05 19:45
Ja również zostałam w sposób perfidny oszukana przez te firmę.Miałam do sprzedazy niewielki domek z działką.Znależli mi klienta,podpisałam umowe przedwstępną z klientem,który to miał wpłacić zadatek za 2 dni,ale umowę trzeba podisac już dzisiaj mówi pani Dorota z hom -broker.Podisałam więc umowę przedwstępną z kobietą ,która nie wpłaciiła mi ani grosza.Za 2 dni dowiedziałąm się ,żze nie sprzedała jeszcze swojego mieszkania,więć nie ma z czego zapłacić.A ,,Ham-Broker" wymusił prowizje za podpisaną umowę przedwstępną 2200 zł.Straszyli komornikeim i sądem.Jak sie okazało był to niewłaściwy wpis w umowie,szukam ,poszkodowanych przez te firme.Zapłaciłam 50% porwizji.Pozaliłam się innemu agentowi z innego biura nieruchomości .prosze mi wierzyc to biuro od umowy przedwstepnej ,nie dało mi klienta sprawdzonego i tez nie miał klient kasy aby kupic a miał kupić za 3 dni,co było podejrzane,chca prowizji 100%,czyki 3000 zł.
zastosowali klauzle niedozwolone w umowie ,bo byłam u adwokata.Ostrzegam ,jesli ktoś was oszuka nie powtarzajcie innemu ag. z innego biura,bo może okazać się oszustem w większym stopniu.
Ania0251 / 89.67.114.* / 2018-02-19 13:45
Dlatego nigdy nie popieram agencji nieruchomosci,tzw.molochow!
Prosze szukac małych Agencji,ktore nie reklamują sie,bo ich na to nie stac!Natomiast zawsze starają sie,aby ich klienci byli zadowoleni z ich usług!
bardzozniesmaczona / 83.5.197.* / 2011-07-24 23:19
Ja nie podpisałam z nimi umowy pośrednictwa kupna. Odrazu atakuje pokazywacz ofert i pośrednik kredytowy. Godzinami potrafią okazywać oferty i jak klient pada na nos ze zmęczenia to podsuwają mu !!!kilku!!! stronicową umowę pośrednictwa. Bezszczelnie wysoka prowizja, kompletna niechęć do negocjacji i pułapeczki na klienta. Ruchem koszącym umowa została rzucona na biurko. Zdecydowanie nie polecam i głęboko wierzę, że można odchorować współpracę z nimi.
Taka sama jest według mnie Tecnocasa, też nie podpisałam umowy.
I niech bóg broni przed podpisywaniem umów na wyłączność / bezpośrednich, akurat jeśli o nie chodzi to ze wszystkimi pośrednictwami.
jola222 / 95.49.56.* / 2016-04-18 23:16
Zgadzam sie ,poniwaz tez jestem poszkodowana,podstawiaja swoich znajomych jako kupujacych ,aby podpisac z nimi umowe przedwstepna.I wtedy kupujący wycofuje sie z kupna,a prowizje każa zapłacić.Dobry przekret na nieludzkim dorabianiu sie i szybkim.Ostaraegam wszystkich ludzi w całej Polsce przed tymi złodziejami.
oszukana w Homebroker / 46.205.87.* / 2011-07-23 09:53
Mnie też oszukano i to w sposób perfidny. W Łodzi sprzedałam mieszkanie i kupiłam nowe, ale potrzebowałam jeszcze pieniędzy. Home broker załatwiał mi to w trzy miesiace, adoradca finansowy zachowywał sie jak ktoś kto jest wiecznie zajęty, zdyszany, nieodbierający telefonu. Ale z drugiej strony jak coś chciał , to zadzwonił. Zwodził mnie w mojej sprawie. Miał być kredyt hipoteczny na 10 lat, on go załatwił po pozbieraniu podpisów i machaniem mi czymś przed nosem, na 16 lat. Teraz się nie odzywa, nie mam umowy z bankiem, nie mogę nic załatwić w US. Po mojej interwencji, przełożony doradcy krzyczał na mnie i powiedział, że nie miałam zdolności kredytowej. Doradca uwzględnił tylko jedno źródło zarobku, nie brał świadomie pod uwagę działalności gospodarczej i innych. Pani, która sprzedawała moje mieszkanie oszukiwała kupującego, mówiła, że to moja wina, że sie nie wyprowadzam, a ja nie miałam gdzie mieszkać. Na przeprowadzkę miałam 1 dzień.To był koszmar.
pytak / 195.95.144.* / 2011-08-04 10:55
Czyli to perfidne oszustwo to wydłużenie okresu kredytowania o 6 lat?
still / 80.51.168.* / 2016-07-20 10:34
Tak, to jest perfidne oszustwo. Policz sobie ile zapłacisz odsetek od kapitału biorąc kredyt na 10 lat, a ile biorąc na 16 lat. Jaki jest całkowity koszt kredytu branego na 10, a jaki na 16?
becia77 / 2011-06-03 13:03
a ja chciałam skorzystać z ich usług, nie wiem czy się teraz na to zdecydować :/

Najnowsze wpisy