Home Broker - warto?

becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
Zażenowana / 89.70.90.* / 2016-03-25 17:28
Absolutnie nie polecam obsługi tej firmy !! Ani doradca finansowy ani mieszkaniowy nie okazał się specjalistą. Pan który pokazał nam w sumie 3 oferty mieszkań ( z czego wstepnie zdecydowalismy się na jedno z nich) nie wiedział kiedy jest koniec budowy - poylił się o jakieś 9 miesięcy o czym dowiedzieliśmy się już w biurze sprzedaży ! Chcielismy sprzedac kawalerke- podajac nam zła date odbioru mieszkań namówił nas na podpisanie umowy , po czym namawial na podpisanie umowy przedwstępnej już u notariusza jeszcze przed otrzymaniem decyzji kredytowej ! zrezygnowalimsy z niego po miesiącu natomiast Pani która nas obsługiwała namieszała tyle razy że az krew mnie zalewa ze takie osoby chcą udzielać "fachowej" porady w tej kwestii. Składała wnioski do 3 banków z czego do jednego okazało się ze wcale nie złożyła i naciskała od samego początku na kredyt w banku w którym miała najszybszą decyzję ( możę nie chciało jej się dłużęj czekac) Nastepnie kiedy otrzymalismy pozytyw. decyzje i mielismy juz finalizowac wszystko okazało się za wkład własny trzeba mieć przed uruchomieniem kredytu o czym przez trzy miesiące wczesniej w ogole nie bylo mowy !!! potem ciągle dochodziły kolejne wydatki nawet przy podpisywaniu Umowy kredytowej ! bylismy z mezem już tak zmęczeni tym że nie zrezygnowaliśmy z tego ale żałuje ze nie zakończyliśmy współpracy na samym początku. Polecam iść po kredyt bezposrednio do banku - ponoć szybciej dostaje się decyzję ( bo przez HB to trwa dłuzej) i jest szansa negocjacji jakichkolwiek - przez HB nie ma żadnych..
Aleksandra433 / 109.173.223.* / 2016-07-13 19:02
Każdy bank pobiera prowizję, niezależnie czy idzie się bezpośrednio czy z HB obecnie OF. Wyjątkiem jest promocja. Wkład własny należy uiścić przed podpisaniem umowy kredytowej. Bank musi mieć pewność, że klient daną kwotę posada. Na piękne oczy już nic się nie załatwi. Znów gdzie konkrety? Jakie miasto i jacy doradcy?
Arek653 / 89.65.164.* / 2016-02-05 12:40
Witam,
Ja podzielę się swoim doświadczeniem z HB i zakupem mieszkania z rynku wtórnego.
Na etapie szukania nie mam większych zastrzeżeń, oprócz tego, że kontakt ze strony Doradcy NB był bardzo częsty i po 2 dniach od pierwszej wizyty w biurze namawiano mnie na kupno pierwszego obejrzanego mieszkania. W momencie gdy znaleźliśmy mieszkanie i podpisaliśmy umowę przedwstępną - za chwilę musieliśmy spisać nową. Powód: okazało się, że jest 3 właścicieli mieszkania (matka z synami) a nie 1. HB nie sprawdza w ogóle przed aktem notarialnym stanu prawnego mieszkania. Najlepszy dowód - w mieszkaniu była zameldowana była żona właściciela - przez 4 miesięcy trwało wymeldowanie administracyjne. Zmusiło to nas do przedłużenia umowy przedwstępnej w obawie przed utratą zadatku. W tym momencie ze strony Doradcy nieruchomości HB padła propozycja, że podpiszemy akt notarialny z zameldowaną osobą i po wprowadzeniu do mieszkania dalej będzie trwało jej wymeldowanie. Zadałem tylko jedno pytanie - czy ta osoba będzie miała prawo wejść do mieszkania - otrzymałem odpowiedź - tak. Na tyle chciał mi pomóc mój Doradca nieruchomości. Porażka.
Inną mam opinie na temat Doradcy finansowego - akurat tą osobę, która zajmowała się moim tematem polecam w rodzinie i uważam, że pomoc była bardzo profesjonalna.
michu79729 / 194.181.144.* / 2016-01-12 17:40
zdecydowanie odradzam, znam firme od podszewki, drogo, nieprofesjonalnie i czesto osukuja, zanizają cene zbycom, kaza płacić wysoki prowizje kupujacym itp
Aleksandra 433 / 109.173.223.* / 2016-07-13 19:04
Niezadowolony pracownik też się znalazł? Każą płacić wysokie prowizje??- a co nad klientem z batem stoimy żeby płacił?
Może to Ty byłeś nieprofesjonalny?
max286 / 178.252.39.* / 2016-08-02 11:35
Droga Pani, jeśli Home Broker życzy sobie od zbywcy zapłaty ok 4500 i od kupującego 4500 (tak było w moim przypadku)to pracownicy firmy powinni być na każde zawołanie klienta. Ja jako kupujący musiałem wypraszać się o aneks do umowy przedwstępnej przez dwa tygodnie, zbywca załatwił wszelkie formalności w Spółdzielni Mieszkaniowej sam w dwa dni, a agent HB nie umiał tego załatwić przez prawie 4 tygodnie. Ciągle słyszeliśmy tylko wykręty, że kogoś nie ma, że ktoś nie umie spisać umowy czy napisać aneksu. Kiedy już w końcu podpisaliśmy akt notarialny agent HB wręczył nam kolejne faktury do zapłaty. Pisaliśmy reklamacje i zażalenia. Jedyne co dostałem do po miesiącu od napisania reklamacji to ponaglenie do zapłaty. Na Pani pytanie czy zmuszacie klienta do zapłaty wysokiej prowizji, odpowiadam TAK. Wasz dział reklamacji nawet nie umie reklamacji rozpatrzyć. Dla firmy liczy sie tylko kasa a nie zadowolenie klientów.
Ireneusz2 / 81.190.150.* / 2017-08-14 12:26
Potwierdzam - miałem to samo.
ja1234993 / 37.47.1.* / 2016-01-31 19:06
Bzdura
Krzysztof975 / 94.254.210.* / 2015-12-22 22:21
Śmieszne komentarze jeden chodzi do dentysty za 50 zł drugi za 500, płaci się za obsługę i jakosc. Co mnie obchodzi ze firma krzak która siedzibę ma w domu i zerowa bazę bierze 1%. Ja trafiłem na nich szukając mieszkania pod wynajem umuwilem się z doradcą i w jeden dzien kupiłem dwa mieszkania.Pokazał, wytlumaczyl bardzo polecam do tego sprzedal jedno z mieszkań z którym miałem problem z wynajmem wcześniej zakupione. Takie niestandardowe dwa pokoje 75 metrów myślałem swoją miarą nie znając rynku i się przeliczylem. A czy warto zastanówcie się jeśli każdy duży deweloper płaci im kupę kasy za sprzedaz mając lepsze możliwości sprzedaży jak my zwykli ludzie to chyba jest wystarczający argument. Decyzja ze chcą z nimi pracować bardziej mnie przekonuje niż marudzenie nieznanych osób. A i jeszcze coś co mi powiedział mi doradca zadowolony klient nigdy nie pójdzie pisać na forach tylko ci co są obrażeni marudza. Jakby nie patrzeć sprzedają najwięcej w kraju i jestem zadowolony. Polecam z Wrocławia doradcę Pan Mateusz Jaszczuk
lucky683 / 178.252.39.* / 2016-01-04 09:26
Chyba jesteś pracownikiem Home Brokera! Piszesz bez składu i ładu, do tego z błędami. Ten bełkot przypomina mi rozumowanie i poziom doradców Home Brokera na których ja trafiłem. Z jednym się zgodzę, że za jakość się płaci, niestety usługi pracowników oddziału w Lesznie są na poziomie żenująco niskim, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek jakości.
Mati560 / 91.228.88.* / 2016-01-08 13:10
Może ty jesteś z konkurencji jak ktoś pisze o nich pozytywnie to już od nich a jak źle to klient?! Typowy leming i jego myślenie, ja również polecam, dobry doradca przyjmuje tylko z polecenia nie takich z ulicy. Tylko tamten koleś pisał w nocy nie wiem czy w Home Broker do 23 pracują a ty piszesz jak zwykły ale doradca z podrzędnego biura o 9. W sumie co masz do roboty jak nikt nie chce z Tobą współpracować.
Jorgo / 37.7.0.* / 2015-11-19 20:32
Właśnie "hołm brouker" podał mnie do sądu o zapłatę im prowizji za nic. Nic nie zrobili i o mały włos nie straciłem zadatku (10 tys!) który wpłaciłem na kupno mieszkania. Na szczęście dla mnie sprzedający zrozumiał problem i mi przedłużył termin do zapłaty.
UCIEKAJCIE OD NICH JAK NAJDALEJ. A SZCZEGÓLNIE OD TYCH Z LUBLINA !!!!!!!!!
Lucyna393 / 91.228.88.* / 2015-12-09 11:52
W listopadzie zakupiłam mieszkanie za pośrednictwem Home Broker w Siedlcach i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Basia 787 / 79.185.163.* / 2016-11-24 08:14
a ja szczerze odradzam wszystkim tą firmę! klient płaci niebotyczną prowizję ZA NIC nie szanują klienta, straszą windykacją i odsetkami mimo iz transakcja nie doszła do skutku mało tego opryskliwośc i chamstwo pseudo doradców...nie polecam żałuję ze dałam się nabrać!!i jeszcze jedno..piszą że kupujący nie płaci prowizji co jest totalną bzdurą bo płaci i kupujący i sprzedający...piszę o home broker SIEDLCE
lucky278 / 178.252.39.* / 2015-11-19 19:44
Zdecydowanie nie polecam! Oddział w Lesznie. Zbywca mieszkania podpisał umowę na wyłączność, toteż jako kupujący jestem na nich skazany. Umowy przedwstępnej nie umieją spisać (mnóstwo błędów). Dlatego, że mieszkanie nie ma KW, mieli załatwić zaświadczenie ze spółdzielni, tymczasem od trzech tygodni nie załatwili... Doradca kredytowy zupełnie nie profesjonalny, we wniosku wpisał nasze dane personalne i nic poza tym... nawet kwoty kredytu o jaki się staramy! Teraz biegam po bankach sam poprawiam i uzupełniam wnioski. Sprawa strasznie się ślimaczy a pracownicy Home Brokera mają wszystko w nosie. Tylko fakturę za swoje "usługi" wystawili na czas!
Adam HB / 83.30.128.* / 2016-01-14 21:03
Panie Łukaszu chyba kwota i okres były wpisanie o ile dobrze pamiętam? Pozdrawiam
maja756 / 109.241.208.* / 2015-11-09 17:54
zdecydowanie nie polecam! zwłaszcza oddziału w Bielsku-Białej! Po 2tyg od podpisania umowy agent nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, mimo wielokrotnych zapewnień o szerokiej ofercie mieszkań, bo baza jest aktualizowana co 2 dni - do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej oferty, bardzo nieprofesjonalne podejście do klienta.
Janusz109 / 176.109.163.* / 2015-11-09 16:43
Zdecydowanie nie polecam. Dla mnie jako kupującego wzięli pieniądze za nic, chyba tylko za umieszczenie ogłoszenia w internecie i pokazanie nieruchomośći. Liczne błędy w umowie przedwstępnej w dodatku kilkukrotnie poprawiane przez co był problem u notariusza. Również sytuacja prawna sprzedawanej nieruchomości nie została należycie sprawdzona a jak się ich upomni to zwalają winę na sprzedającego, żadnej odpowiedzialności. Jeżeli jest możliwość to polecam dogadanie się bezpośrednio ze sprzedającym a ułamek prowizji dać radcy prawnemu który na pewno załatwi sprawę bardziej profesjonalnie.
adamnick / 159.205.110.* / 2015-10-19 18:30
przestrzegam przed pewna nieruchomością na osiedlu Wojnów-Strachocin(zółta elewacja) we wrocławiu,byłem ogladałem,to odmalowana ruina,użyto najtańszych materiałów,ciezko powiedziec by robili to fachowcy,wszytko po kosztach,dziwne rotacje w obrębie aktu wlasności,poprawkom nie ma tam końca,kilka miesiecy temu wyremontowany a tynk juz odpada z elewacji,pekajace sciany wciaz na nowo w pospiechu robione by znalezc "jelenia"i zarobic kupe $ bez jakiegolwiek wkladu praktycznie,beznadziejna akustyka,nawet płot wyglada jak by go gimnazjalisci na PRAKTYKACH robili,nie polecam wszytkim tym którzy nie szukaja dziury bez dna aczkolwiek to tylko moja opinia...
Na szczescie niedoszla klientka / 83.20.247.* / 2015-10-06 15:53
Strata czasu... Dzien przed umowionym przez konsultanta terminem dostalam sms potwierdzajacy, ze doradca zostal poinformowany o mojej wizycie, myslalam wiec, ze na spotkaniu otrzymam konkretne, interesujace mnie oferty. Tymczasem pan byl totalnie nieprzygotowany do rozmowy, przy mnie spisywal dane dotyczace moich kryteriow wyszukiwania z komputera a pozniej goraczkowo przegladal baze danych w poszukiwaniu lolokalu pokazal dwie oferty totalnie odbiegajace od moich kryteriow, po czym stwierdzil, ze nic dla mnie nie ma... Smiech na sali. Dodatkowo w placowce brak intymnych warunkow do rozmowy, przez szybe zagladaja przechodnie a stanowiska nie sa od siebie w zaden sposob oddzielone, wiec interesant ze stanowiska obok przysluchuje sie rozmowie o zarobkach, wydatkach... Serdecznie polecam Expander, gdzie nikt nie zwracal uwagi na to, ze malo na mnie zarobi bo chce wziac stosunkowo nie wysoki kredyt a otrzymalam WSZYSTKIE informacje niezbedne do bezpiecznej transakcji.
Tomasz517 / 66.102.9.* / 2015-10-01 13:31
Mega :) zadowolony .Prowizja faktycznie nie jest niska , ale obsługa jest super . Córka dostała zastępcze gratisowe lokum na czas oczekiwania wyprowadzki przez właścicieli , opieka od początku szukanie mieszkania jakie mi pasuje do przepisania liczników i odwiezienia na stacje PKP ( mieszkam w innym mieście ) Mega Mega zadowolony :)

Polecam Panią Marzenę Bag....
qba555 / 31.178.165.* / 2016-05-14 15:49
Nie polecam nikomu!!!!
Podpisałem umowę z firmą, ponieważ oczekiwałem, że będą załatwiać wszelkie sprawy związane z kupnem mieszkania. Nie dość, że ustawili łańcuszek sprzedających i kupujących, to gdy pojawiły się problemy zapadli się pod ziemię. Teraz sprawa toczy się w sądzie, bo żądają zapłaty prowizji (udało mi się samemu w końcu doprowadzić sprawę kupna mieszkania do finału). Uważam, że za niewykonaną pracę nie powinno się brać pieniędzy. Oni jednak twierdzą inaczej. Zobaczymy jak sprawa rozegra się w sądzie
Jeżeli ktoś chce korzystać z usług firmy powinien uważać na każdym kroku!
em828 / 212.91.29.* / 2016-05-18 10:58
Dołączam się !!
Absolutnie odradzam tę firmę, nie dość , że sprzedawca naciska cały czas na podpisanie aktu kupna mieszkania nawet przed otrzymaniem decyzji kredytowej to jeszcze przy sprzedaży mieszkania są problemy ! Raz klienta sama zadzwoniła do nas bo czekała z poł godiny na sprzedawcę który koniec końców nie przyjechał i nawet nie raczył o tym kliena zawiadomoć. Wypowiedzieliśmy umowę sprzedaży mieszkania w lutym a ono do tej pory wisi na różnych portalach !!!!
To jest jakaś kpina.
Właścicielka mieszkania / 195.22.99.* / 2015-09-12 12:11
UWAŻAJCIE NA HOMEBROKER Z WROCŁAWIA!!! umiescili ogłoszenie w sprawie mojego mieszkania na portalu internetowym bez mojej zgody i bez podpisanej umowy! Zgłosiłam naruszenie!!!!!!!!!!!!!!!
Nie chciałam współpracy bo umowa, była niekorzytsna (wyłączność, kary) a prowizja jedna z najwyższych we Wrocławiu! Pomimo tego przysłali innego angenta, który nie podał początkowo z jakiej jest firmy tylko poinformował, że ma klientów - oczywiscie klienci nie byli zainteresowani, a pan w trakcie wizyty zrobił zdjęcia mieszkania i wykorzystał bez zgody!!!!
Właścicielka mieszkania / 195.22.99.* / 2015-09-12 13:35
Sprawa na szczęście się skończyła dobrze. Pan usunął bardzo szybko ogłoszenie po mojej interwencji i przeprosił za załą sytuację.
dorota_ze / 2015-09-06 21:42
Jestem aktualnie klientką home brokera. Moja sprzedaż mieszkania trwa już trochę długo. Z początku dali wysoką cenę - 599 tys zł. Ja ufając że mieszkanie zostanie szybko sprzedane - zadatkowałam również przez HB mieszkanie w innym mieście. W międzyczasie hb zasugerował mi obniżenie ceny mojego sprzedawanego mieszkania. Obniżyłam. Po jakimś czasie zasugerowano mi ponownie obniżenie - również obniżyłam. Ale teraz mam nóż na gardle bo do zadatkowanego mieszkania muszę dołożyć.

Opis mojej posiadłości zrobili niedokładnie. Z pokoju mającego 8 m kw zrobili 14 m kw, z widoku na ogród zrobili widok na podwórko, napisali że w okolicy jest cukiernia i supermarket a jest o wiele więcej.
katazrwwa / 85.193.240.* / 2015-09-03 21:02
Nie warto. Najwyższe prowizje. Podpisałam umowę z kilkoma biurami, z czego tylko ta nie przyprowadzili żadnego klienta.
Brak profesjonalizm.
Alla766 / 77.253.2.* / 2015-08-26 17:21
NIE!!!!
Uciekaj jak najdalej. Jestem właścicielką mieszkania, którego nie zamierzałam sprzedawać. Home Broker dogadał się z lokatorką, że sprzeda moje mieszkanie: ustalili cenę, porobili zdjęcia, sporządzili umowę - nawet nie sprawdzili kto jest w KW. Żenada. Acha... Home Broker przyprowadził też kupca - oczywiście podczas mojej nieobecności. UWAŻAJCIE na nich.

Najnowsze wpisy