Forum Forum inwestycyjneFundusze

ing budownictwa i niruchomości

ing budownictwa i niruchomości

nowalijka / 80.55.183.* / 2007-05-16 20:22
trzymać czy opchnąć i zainwestować w inny fundusz? mam miesiąc za 50000 i jestem na zero
Wyświetlaj:
ARTS / 2007-05-21 23:52
jeżeli potrzebujesz kasy, sprzedajj. Jezeli chciałabyś inwestowac kilka lat (min. 3-4) to zatrzymaj. Od kilku tygodni mamy wahania indeksów. Bez wyraźnego trendu , a raczej z trendem spadkowym (na razie niewielkim). Nie jest to fundusz , na 2-3 m-ce. Dopiero jest w fazie niemowlęcej - zakupów. Ma nieco ponad 30% akcji, docelowo 50 do 70%. z racji tego nie moze w trakcie przeceny przynosić zysków. Poczekaj kilka misięcy i dopiero oceń ten fundusz (mam na myśli 6-9 m-cy). W tej chwili to tak jakby oceniac zdolności matematyczne niemowlaka.

pozdro

ARTS

P.S. jak miałabyś pytania to mailuj.
nowalijka / 80.55.183.* / 2007-05-23 17:37
Dzięki za rady zarówno te konkretne(jertom,arts,gippo) jak i te trochę mniej :)-przemyślałam temat trochę poczekam i ...pożyjemy zobaczymy.Na razie trochę "odrabiam" straty.
radziej / 2007-05-23 17:57 / Bywalec forum
a na co będziesz nowalijka czekać?
nowalijka / 80.55.183.* / 2007-05-23 19:44
Na co będę czekać?Na wzrosty hehe ;) część przerzuciłam na ing akcji-może będzie lepiej.Pozdro dla radzieja-chociaż nic konkretnego mi nie poradził.
radziej / 2007-05-24 17:44 / Bywalec forum
bo ja nie miałem nic konkretnego poradzić Nowalijko, zwyczajnie zrobiłbym to co Ty zrobiłaś, tylko jeszcze troszkę inaczej, no ale dałaś radę!!! :::):):):) trzymam kciuki za wzrosty! pozdrowienia!
jertom / 2007-05-19 10:24 / portfel / Bywalec forum
a zaiwestowałaś na ile na dwa miesiące to tragedia a jak na dłużej to nie panikuj
bo co mają powiedzieć ci co po miesiącu są np.5% w plecy
fundusze to inwestycja długoterminowa faktem jednak jest że ing po dobrym początku trochę zaczął sie obniżać jeżeli jesteś na zero czyli nic nie tracisz jak np 50% przeniesiesz do innego funduszu nigdy nie trzyma się tylko jednego funduszu gdyż ryzyko iunwestycyjne jest duże a przy kilku już znacznie maleje
radziej / 2007-05-20 17:08 / Bywalec forum
witam jertoma, widzę że kolega juz podzielil sie cennymi uwagami z kolezanka, zwlaszcza z zakresu psychologii inwestowania. nowalijka raz ze tragedia jest i dwa ze nie panikuj, teraz bedzie lepiej, bo po poradzie jertoma bedzie 50% tragedia i nadal nie panikuj, bo to juz o połowe tragedii mniej. w co ma nowalijka zainwestowac pozostale 50% i na ile funduszy podzielic te 15tys.?
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-18 14:59
nom jeśli w ciągu miesiąca jesteś na 0 to ja bym się wkurzył i zmienił ;) jeśli dodatkowo masz konto w mbanku to nie ma co kombinować tylko zmieniać. wrzuć w coś akcyjnego np. legg mason, skarbiec, unikorona, fortis.. dodatkowo wygospodaruj z tych 50k z 10k i wrzuć w coś bezpieczniejszego np unikorona obligacji czy aktywnej alokacji, gdzie będziesz miała pewność, że będzie szło w górę ;)
semen / 87.239.31.* / 2007-05-21 22:50
czytam posty gippo i widze ze koles jest żałosny
radziej / 2007-05-23 17:56 / Bywalec forum
nie jest żałosny, zwyczajnie lubi obligacje :), a z funduszy unikoronę :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy