Forum Forum emerytalneZUS

Jak dostać świadczenie przedemerytalne?

Jak dostać świadczenie przedemerytalne?

skomentuj
Wyświetlaj:
Agniecha714 / 89.228.79.* / 2019-09-05 18:35
Mam pytanie. 59 lat,29 lat pracy ,skrócony okres wypowiedzenia tj zatrudnienie na świadectwie będę miała do 31 sierpnia 2019 ,za wrzesień rekompensata za skrócony okres wypowiedzenia
,zwolnienie z przyczyn ekonocznych dużego zakładu pracy. CHCĘ Ubiegać się o świadczenie przedemerytalne,ale Pani w Up powiedziała,że za wrzesień z tytułu,że otrzymam z pracy rekompensatę nie dostanę kuroniówki . Kiedy mam się zarejestrować w Urzędzie Pracy już we wrześniu?,jeśli zrobię to w październiku utracę chyba prawo do złożenia wniosku i świadczenia przedemerytapnego,pobieważ zgodnie z przepisami Zus po rozwiązaniu pracy czyli na świadectwie bedzie data 31.08.2019r. ,muszę w ciągu 30 dni zarejwsteowac się w Urzędzie pracy,pobrać 6 kurnóiowek i złożyć w Zus wniosek .Czy jak zarejestruj³się we wrześniu w Urzędzie pracy będę miała zdrowotne a później od paździeebika otrzymam przez 6 miesięcy zasiłek dla bezrobotnych czy się mylę,proszę o poradę??
kruszynka2909 / 94.254.175.* / 2018-01-28 18:54
Witam, moja mama w tym roku w lipcu kończy 55 lat. Obecnie zarejestrowana w PUP bez prawa do zasiłku. Przed PUP rok wcześniej była na rencie . co w tej sytuacji robić trzymać się PUP i składać papiery o świadczenie przedemerytalne czy składać ponownie papiery o rentę czy np uderzyć w umowę aktywizacyjną niania babcia tylko co wtedy będąc nianią jaką musi mieć sytuację zawodową nie może wtedy być w PUP. Pozdrawiam
Andrzej259 / 62.141.240.* / 2017-10-19 21:27
Utraciły prawo do renty, którą pobierały co najmniej przez pięć lat, Ten przepis 5 letniego pobierania renty eliminuje możliwość przejścia na zasiłek przedemerytalny, ludziom wiek 62-65 pracy 45-49 lat. ten chamski przepis 5 letniego pobierania renty ,ZUS wprowadził specjalnie aby ludzie długo pracujący,nie mogli skorzystać z pomocy państwa ,oraz nie mogli skorzystać ze swoich składek emerytalnych które mają za swoich kontach w ZUS. Biorą nas głodem, a jak ktoś dożyje to dostanie emeryturę.
Andrzej259 / 62.141.240.* / 2017-10-19 21:27
Utraciły prawo do renty, którą pobierały co najmniej przez pięć lat, Ten przepis 5 letniego pobierania renty eliminuje możliwość przejścia na zasiłek przedemerytalny, ludziom wiek 62-65 pracy 45-49 lat. ten chamski przepis 5 letniego pobierania renty ,ZUS wprowadził specjalnie aby ludzie długo pracujący,nie mogli skorzystać z pomocy państwa ,oraz nie mogli skorzystać ze swoich składek emerytalnych które mają za swoich kontach w ZUS. Biorą nas głodem, a jak ktoś dożyje to dostanie emeryturę.
job13 / 95.108.127.* / 2016-01-07 21:51
Witam,
szukam jakiegoś precedensu w kwestii świadczeń przedemerytalnych. Pracodawca zastosował wobec mojego taty skrócony okres wypowiedzenia do miesiąca. Miesiąc minął do końca marca. Za kwiecień i maj dostał odszkodowanie. W maju tata skończył 60 lat. Zus stwierdził, że w momencie ustania stosunku pracy tata nie miał wymaganych 60lat. Czy ktoś zna jakiś paragraf, którym można się podeprzeć, że skoro pracodawca miał możliwość skrócić okres wypowiedzenia to pracownik nie może ponosić tego konsekwencji. Skoro za kwiecień i maj zostały odprowadzone składki to powinno się go traktować tak, jakby był cały czas pracownikiem. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenie?
wiwan / 2016-01-08 09:28
To, że dostał odszkodowanie za kwiecień i maj, nie oznacza że są składki za te miesiące- jeśli wypłacono całość w marcu- to po prostu zwiększyło to składki za marzec.

Zresztą wprost w ustawie emerytalnej okres taki- tj. za który wypłacono odszkodowanie, a były pracownik w tym czasie nie podlegał innemu/nowemu ubezpieczeniu (nie podjął np. zlecenia) jest okresem nieskładkowym.

Czyli te dwa miesiące zwiększyły ogólny staż ubezpieczeniowy ojca o dwa miesiące jako okresy nieskładkowe. Nie zmienia to jednak sytuacji, że 60 lat skończył PO ustaniu zatrudnienia.

Orzecznictwo sądów w zakresie św. przedemerytalnego i skrócenia okresu wypowiedzenia dotyczy tylko kwestii takiej, gdy pracownik uzyskał odpowiedni wiek i staż tzw. zakładowy w czasie zatrudnienia, ale na skutek skrócenia okresu wypowiedzenia zabrakło mu stażu ogólnego. Wtedy- mimo, że ów okres z odszkodowaniem przypadł PO rozwiązaniu umowy o pracę, traktuje się go jako okres nieskładkowy, który przypadł jakby PRZED tym rozwiązaniem umowy.

Tu np. Tytuł:
Sąd Okręgowy w Sieradzu z 2014-02-25
Data orzeczenia:
25 lutego 2014
Data publikacji:
17 marca 2014
Data uprawomocnienia:
29 marca 2014
Sygnatura:
IV U 1296/13

Ale u Pana ojca nie jest problemem zbyt krótki staż ogólny, tylko ukończenie wymaganego wieku.

Oczywiście od decyzji odmownej Zakładu można się odwołać do sądu.
ja150 / 37.8.251.* / 2015-06-22 21:53
witam::
mam 54 lata i 35 lat stażu chce się zwolnic, ponieważ pracodawca dołożył takie obowiązki, których wiem ze nie wykonam są bardzo odpowiedzialne, jestem nie przeszkolona w tym kierunku, a źle wykonane mogą być nawet karalne.
czy mogę ubiegać się o świadczenia.
wiwan / 2015-06-23 10:44
Nie bardzo.
Z dwu powodów:

1. Warunkiem uzyskania świadczenia jest utarta zatrudnienia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Zwykłe wypowiedzenie umowy o pracę, nawet ze wskazaniem przyczyny, o której Pani pisze tej definicji nie spełnia. Musiałyby okoliczności/nieprawidłowości być na tyle poważne, aby stanowiły ciężkie, świadome naruszenie obowiązków pracodawcy wobec pracownika. Pani musiałaby rozwiązać umowę bez wypowiedzenia w trybie art. 55, par. 1'1 KP- czyli 'dyscyplinarki' dla pracownika. Tyle, że wtedy na ogół pracodawca się odwołuje, więc zasadność tego rozwiązania musi potwierdzić bardzo często sąd pracy.

Zatem konieczne byłoby jednak uzyskanie świadectwa pracy z tym wpisem okoliczności ustania stosunku pracy - art. 55, par. 1'1 KP.

2. W tych okolicznościach jest około rok za wcześnie- bo nie ma Pani:
- stażu min. 35 lat ubezpieczeniowego lub
- wieku min. 55 lat przy stażu min. 30 lat.
marta507 / 79.110.195.* / 2015-06-12 20:00
witam,
jeśli mama ostatnie 4 miesiące przebywała na zwolnieniu lekarskim a następnie po powrocie została zwolniona z przyczyn ekonomicznych przez pracodawcę to czy zostaje spełniony warunek zatrudnienia conajmniej 6 miesięcy? dodam ze mama zatrudniona jest nieprzerwanie 15 lat u tego pracodawcy
wiwan / 2015-06-15 11:18
Tak. Okres niezdolności do pracy w czasie stosunku pracy jest okresem zatrudnienia.
Anna1077 / 91.236.6.* / 2015-05-21 11:11
jestem nianią, rodzice chcą ze mną rozwiązać umowę zawartą na 2 lata ponieważ się przeprowadzają, przepracowałam u nich 1,5 roku. Mam uprawnione 35 lat do świadczenia przedemerytalnego. Czy w takim przypadku jest możliwe otrzymanie tego świadczenia. Dowiadywałam się, że zasiłek dla bezrobotnych będzie należał.
wiwan / 2015-05-21 11:57
Nianią na podstawie umowy uaktywniającej jak rozumiem.
Fakt- zasiłek mimo braku składek na Fundusz Pracy za nianię będzie należny na podstawie art. 71, ust. 2, pkt. 6 Ustawy o promocji zatrudnienia.

Co do świadczenia- ustawa o nim wskazując na warunki jego uzyskania mówi o rozwiązaniu stosunku pracy i pracodawcy i odsyła też do ustawy o promocji.
Co ...wyklucza prawo do świadczenia przedemerytalnego dla niani- bo rodzice dziecka nie są pracodawcami w rozumieniu prawa pracy, niania pracownikiem, a umowa uaktywniająca nie powoduje nawiązanie stosunku pracy.

Oczywiście można być nianią na podstawie regularnej umowy o pracę zawartej z rodzicem- tylko z wiadomych względów składkowych i uprawnień pracowniczych- takich sytuacji jako egzotycznych jest niewiele.
katarzyna607 / 85.221.217.* / 2015-05-01 19:05
stosunek pracy ustal w wyniku rozwiązania art.30parag.1 pkt2 kp przyczyny ekonomiczne pracodowcy -redukcja etatu.przepracowalam 28 lat składkowe i 4 lata nieskładkowe.Mam 55 lat.Mogę starac się o swiadczenie przedemerytalne
wiwan / 2015-05-04 11:14
Czyli wypowiedzenie złożone przez pracodawcę, nie ma upadłości likwidacji pracodawcy, a jedynie redukcje etatów - tak ?

Tak, spełnia Pani warunki wyjściowe uzyskania świadczenia- jeśli owe 55 lat miała Pani ukończone już w dniu ustania stosunku pracy i u tego pracodawcy zatrudnienie trwało min. 6 miesięcy.

Oczywiście konieczne będzie jeszcze uzyskanie zasiłku dla bezrobotnych i utrzymanie go przez min. 180 dni.
aneta611 / 188.33.239.* / 2015-03-27 17:59
Mam pytanie jeżeli teściowa jest po chorobie dokładnie po raku i nie pracuje już co najmniej 5 lat to czy też jej się należy świadczenie przedemerytalne? Miała własną działalność przed chorobą i musiała zamknąć więc chorobowe itp. nie wchodziło w rachubę.
aneta611 / 188.33.239.* / 2015-03-27 18:08
dodam jeszcze że po za tym kwalifikuje się do świadczenia ma 57 lat przepracowała 25 lat itd.
wiwan / 2015-03-30 15:32
Niestety NIE, bo przecież po takim czasie od zakończenia DG nie uzyska zasiłku dla bezrobotnych, a jego pobieranie przez min. 6 miesięcy pozwala uzyskać świadczenie przedemerytalne.
agnie5ia / 159.205.177.* / 2015-03-22 19:57
Witam, proszę o pomoc w następującej sprawie.
Pracodawca wypowiada umowę o pracę stosując skrócony okres wypowiedzenia - 1 miesiąc (likwidacja zakładu), z dniem 30 kwietnia, za miesiąc maj i czerwiec pracownik ma dostać odszkodowanie (pracownikowi przysługuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia). Czy jeżeli pracownik zachoruje przed końcem skróconego okresu wypowiedzenia tj. przed końcem kwietnia, to czy jeżeli po okresie pobierania zasiłku zarejestruje się w up i będzie przez 6 miesiecy pobierał zasiłek z up to czy po upływie tych 6 miesięcy pracownik będzie mógł starać się o świadczenie emerytalne, zakładając że spełni warunku dotyczące stażu pracy (suma okresów składkowych, nieskładkowych i uzupełniających - praca w gospodarstwie rodziców - łąznie do 31.12.2014 r. - 39 lat i 1 miesiąc? Jak to się ma do otrzymanego w spadku gospodarstwa rolnego, sprawa spadkowa jest narazie w toku i pracownik otrzyma 1/3 udziału w tym gospodarstwie. Całkowita ilość ha przeliczeniowych użytków rolnych w tym gospodarstwie wynosi 4,5 ha, więc na osobę przypadnie po 1,5 ha? Czy to nie będzie przeszkodą w ubieganiu się o świadczenie emerytalne? I jeszcze jedno pytanie: Czy jeżeli pracownik z końcem kwietnia dostarczy l4 to czy zus wypłaci zasiłek chorobowy i czy nie będzie to miało wpływy na odszkodowanie za 2 miesiące w powodu skróconego okresu wypowiedzenia? Z góry dziękuję za pomoc w mojej sprawie
wiwan / 2015-03-23 15:40
1. by uzyskać zasiłek chorobowy po ustaniu ubezpieczenia (tu zatrudnienia) niekoniecznie niezdolność do pracy musi powstać jeszcze w jego czasie.

2. tak, warunek stażowy byłby spełniony dla prawa do świadczenia przedemerytalnego.

3. limit pozbawiający świadczenia to ponad 2 ha przeliczeniowe, i szczęśliwie ustawa o świadczeniach jasno (art. 4, ust. 1) mówi tu o areale przypadającym na udział we współwłasności gospodarstwa. Zatem spadek będzie bez wpływu.

4. odszkodowanie to co innego niż wynagrodzenie, więc zwolenienie lekarskie nie powinno mieć wpływu na jego wypłatę. Jak najbardziej niezdolność powstała w czasie jeszcze zatrudnienia bez dodatkowych warunków da prawo do zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia. Przed ustaniem zatrudnienia- wynagrodzenie chorobowe lub* zasiłek na ogólnych zasadach. Po ustaniu - jest górny limit podstawy zasiłku - 100 proc. przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale, ogłaszanego dla celów emerytalnych.

* to zależy od wyczerpania już w 2015 liczby 14 dni niezdolności do pracy.
agnie5ia / 159.205.177.* / 2015-03-23 17:39
Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, Czy w urzędzie pracy mogę zarejestrować się już po skończonym zwolnieniu, czy nie ma jakiś dodatkowych wymogów że rejestracja powinna być w określonym czasie po ustaniu zatrudnienia, tak aby po 6 miesiącach pobierania zasiłku była możliwość starania się o świadczenie przedemerytalne?
wiwan / 2015-03-23 20:07
Taki określony termin (30 dni) jest tylko w opcji świadczenia przedemerytalnego dla ubezpieczonego, który utracił rentę z tyt. niezdolności do pracy.
Dla wszystkich starających się o zasiłek dla bezrobotnych (niekoniecznie z myślą o świadczeniu przedemerytalnym) jest jednak termin pół roku- wynika po prostu z ogólnego warunku łącznego ubezpieczenia od podstawy nie niższej niż płaca minimalna przez łącznie minimum 365 dni w ciągu ostatnich 18 mc przed rejestracją w PUP. Siłą rzeczy więc zwlekanie z rejestracją pół roku lub dłużej spowoduje już niespełnienie warunku uzyskania zasiłku dla bezrobotnych. Okres zasiłku chorobowego do owych 365 dni się wlicza (oczywiście jeśli jest od podstawy nie niższej niż płaca minimalna)
agnie5ia / 159.205.177.* / 2015-03-23 23:17
Czyli dobrze zrozumiałam, na rejestrację w up mam do pół roku po zakończonym zwolnieniu? I wówczas po 6 miesiącach pobierania zasiłku z up mogę się starać o świadczenie przedemerytalne?
wiwan / 2015-03-24 08:02
To jest maksymalny okres- pod warunkiem, że wcześniej przez pełny rok miała Pani wynagrodzenie przynajmniej minimalne i zasiłek chorobowy od takiej też podstawy.

Tyle, że przecież przez takie pół roku jest kwestia:
- braku ub. zdrowotnego,
- braku kieszonkowego w postaci zasiłku dla bezrobotnych

Więc czemu niby taka zwłoka miałaby służyć ?
agnie5ia / 159.205.177.* / 2015-03-24 10:05
Tak tylko teoretycznie pytałam, głownie chodziło mi o to czy po rozwiązaniu umowy mogę iść na zwolnienie lekarskie i czy nie ma jakiegoś wyznaczonego czasu po rozwiązaniu umowy o pracę na zarejestrowanie się w up, głównie pod kątem starania się o świadczenie przedemerytalne. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
wiwan / 2015-03-24 10:55
No więc tak jak pisałem- nie, bo nie będzie w Pani przypadku świadczenia przedemerytalnego związanego z utratą renty. Jest jeszcze zdaje* się kwestia nie tyle związana z terminem, co z następstwem- mianowicie podjęcie po utracie pracy kolejnego zatrudnienia lub pracy zarobkowej np. na tydzień.

*A pytanie o to było b. dawno, nie mogę znaleźć orzecznictwa w tym zakresie, ale coś mi się kołacze, że pomiędzy utratą zatrudnienia spełniającego warunki 'przedemerytalne' a rejestracją w PUP nie może być innego zatrudnienia, czy pracy zarobkowej.
karolina$$$ / 83.16.83.* / 2015-01-20 12:18
moja mama dostała wypowiedzenie przez długie przebywanie na zwolnieniu z powodu choroby powołali się na art 30 &1 pkt 3 KP (w związku z art 53&1 KP) później była na rencie przez 3 lata i utraciła rentę, zarejestrowała się w urzędzie pracy ale nie znaleźli żadnej i zasiłek już się kończy czy przysługuje jej świadczenie przedemerytalne? ma 59 lat
wiwan / 2015-01-20 12:37
Niestety nie, bo nie pobierała owej renty przez min. 5 lat- a taki jest jeden z warunków uzyskania świadczenia po utracie renty z tyt. niezdolności do pracy - z art.2, ust.1, pkt. 4 Ustawy o świadczeniach przedemerytalnych. A kończący się zasiłek dla bezrobotnych związany jest z rentą, a nie z poprzedzającym je zatrudnieniem.
Mariola.b / 89.206.17.* / 2014-09-16 19:40
Mam 57 lat i 37 lat pracy w jednej i tej samej firmie.Obecnie od września do grudnia 2014 roku jestem na urlopie bezpłatnym.W styczniu mam wrócić do pracy. Obawiam się zwolnienia w ramach likwidacji stanowiska.Pragnę się dowiedzieć czy mogę skorzystać ze świadczenia przedemerytalnego.
Czy te 3 miesiące urlopu nie mają wpływu na skorzystaniu ze świadczenia
wiwan / 2014-09-17 12:01
Sam w sobie u. bezpłatny NIE jest przeszkodą w uzyskaniu świadczenia- bo nie jest to przerwanie stosunku pracy, a bardziej zwieszenie. Czyli zakładając np. rozwiązanie umowy 28 lutego- warunek 6 miesięcy zatrudnienia u ostatniego pracodawcy zostanie spełniony.
NO CHYBA, że w czasie u. bezpłatnego była/będzie Pani w zatrudnieniu u innego pracodawcy.
ALE zwłaszcza w przypadku gdy ostatnio miała pani okresy zarobkowania z pensją niższą od minimalnej u. bezpłatny może sprawić, że w dniu rejestracji w PUP nie spełni już Pani warunku 365/18 dla uzyskania zasiłku dla bezrobotnych, a więc i świadczenia w konsekwencji.

Warunki stażowo- wiekowe już Pani spełnia, odliczamy oczywiście ze stażu ubezpieczeniowego owe 4 mc u. bezpłatnego- nie jest to okres ani składkowy, ani bezskładkowy.
wiwan / 2014-09-12 11:50
"[...]czy cały okres urlopu wychowawczego przyznanego na chore dzieci 11 lat , wlicza się do okresu wymaganego, żeby otrzymać świadczenie przedemerytalne ? [...]sumie mam 37 lat pracy ale te 11 na dzieci i trochę mojego chorobowego"

ODP:

To zależy od liczby dzieci i tego, kiedy urlop przypadał.
Na potrzeby świadczenia przedemerytalnego, jak i emerytalnego czy rentowego łączny staż ubezpieczeniowy to suma o. składkowych i o. nieskładkowych. Ale tych drugich w wymiarze maks. 1/3 okresów składkowych.

u. wychowawczy trwający przed 1999 r. jest o. nieskładkowym, trwający po 1998- składkowym.

W przypadku u. wychowawczego nieskładkowego zalicza się do stażu:

- 3 lata na każde dziecko, ale nie więcej niż 6 lat łącznie na wszystkie dzieci
- DODATKOWO po 3 lata na każde dziecko, które ze względu na jego stan fizyczny, psychiczny lub psychofizyczny przysługiwał zasiłek pielęgnacyjny.

W tym drugim przypadku potrzebne jest więc dodatkowo w odniesieniu do okresów niewykonywania pracy z powodu opieki oświadczenie i dokumentacja medyczna, w tym zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia dziecka.

Czyli wstępnie widać, że nawet gdyby całość 11 lat była nieskładkowa, to raczej wraz z chorobowym nie przekracza to 12 lat i 4 miesięcy, czyli warunek 1/3 owych 11 lat nie ogranicza.
Natomiast liczba dzieci i stan ich choroby może powodować obniżenie zaliczenia owych lat w najgorszym razie do lat 6.
danuta 973 / 87.239.180.* / 2014-09-11 18:32
Witam ponownie
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli chcę przejść na świadczenie przedemerytalne to muszę odpracować wszystkie zwolnienia lekarskie?
wiwan / 2014-09-11 19:44
???

NIE. Skąd taki egzotyczny pomysł ?

Dotyczy to górników jeśli chcą skorzystać z atrakcyjnej możliwości e. górniczej, ale warunkiem jej uzyskania jest minimalny staż pracy górniczej, do której od 2008 nie wlicza się większej liczby okresów niezdolności do pracy. Zatem musi taki kandydat czasem jakiś czas jeszcze dopracować, by mają np. nominalnie 25 lat i 5 mc pracy górniczej, mieć rzeczywiście owe 25 lat po odliczeniu zwolnień.

Nie ma wymogu by były odrobione wszystkie zwolnienia.
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy