Forum Forum dla firmKadry

Jak najkorzystniej zatrudnić pracownika?

Jak najkorzystniej zatrudnić pracownika?

grzegorz1000 / 2010-07-25 02:09
Założyłem działalność gospodarczą mianowicie sklep z "art. kolekcjonerskimi.nl". Chciał bym kogoś zatrudnić tylko że chcę tak to zrobić żeby było to po minimalnych kosztach tzn zus itd. Pracownika bym już miał (znajomy). Myślę zatrudnić go na umowę zlecenia. Czy wtedy musi mieć jakieś szkolenia bhp czy cokolwiek żeby było to wszystko OK według prawa? Osoba ta jest studentem czytałem ze też są z tego jakieś kożyści. Prosił bym o dosyć jasno sformułowaną odpowiedź gdyz trochę jeszcze się gubie co z niektórymi sprawami zakładania biznesu. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
renata164 / 94.254.148.* / 2018-04-11 11:06
Może Worksol coś pomoże, ja przez nich zatrudniałem kilkanaście osób do szeroko pojętej budowlanki - docieplenia, dach, kostka brukowa, wykończenia wnętrz itp. Dobre pośrednictwo, mają dużo kandydatów w swoich bazach, a też inna sprawa że sporo Ukraińców po prostu chce wyjechać do roboty do Polski bo dla nich to dużo lepsze warunki niż na miejscu.
szklarek / 2010-07-26 10:30
Odniosę się tylko częściowo.
Z zatrudniania studenta na umowę-zlecenie jest taka korzyść, że do ukończenia przez niego 26 lat od umowy zlecenia nie odprowadza się składki zdrowotnej, oraz bez względu na wiek- składek społecznych. Jedynie byłaby składka wypadkowa gdyż wykonywałby umowę w miejscu prowadzenia działalności/ siedzibie zleceniodawcy.
Zatrudnienie natomiast niestudenta, który nie ma innych dochodów- czyt. tytułów do ubezpieczenia nakłada już obowiązek odprowadzania wszystkich składek- poza chorobową, która jest dobrowolna.

Najnowsze wpisy