Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak zainwestować 6000zł?

Jak zainwestować 6000zł?

Neo99 / 80.53.3.* / 2007-11-18 20:54
Witam
Mam do zainwestowania 6000zł. Okres inwestycji przewiduję na co najmniej rok.
Myślałem żeby podzielić to na 3 części i zainwestować w fundusze akcji i zrównoważone. Zainteresowały mnie przede wszystkim fundusze inwestujące na rynkach azjatyckich oraz w Europie środkowo-wschodniej.
Co sądzicie o następujących funduszach lub jakie inne polecacie?

- LEGG MASON AKCJI FIO
- SKARBIEC Ochrony Kapitału
- BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej
- UniFundusze FIO Subfundusz UniAkcje: Nowa Europa
- LEGG MASON ZRÓWNOWAŻONY ŚRODKOWOEUROPEJSKI FIO
- LEGG MASON SENIOR SFIO
- AIG SFIO Parasol - Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich-
- WIOF Greece-Cyprus Opportunities Fund
- WIOF Russian Opportunities Fund
- WIOF Adriatic-Balkan Opportunities Fund

P.S.
Zamierzam inwestować przez Supermarket z mBanku.
Czy jest to dobre rozwiązanie czy polecacie w inny sposób?
Wyświetlaj:
cortez / 2007-11-18 23:25 / Bywalec forum
Ja z wymienionych przez Ciebie funduszy obecnie posiadam trzy. Uniona, BPHu i LM Akcji. Z dwóch jestem w gruncie zadowolony, mimo ostatnich spadków. Jeszcze trochę zamierzam posiedzieć w tych funduszach, więc sobie odbiję. Natomiast średnio z BPH Eur. Wsch., nie uzyskują wyników podobnych do tych Uniona. Zarówno jesli weźmiemy roczną, półroczną.... zmianę. Jeśli dalej tak będzie i zysk wypracowany przez ten fundusz będzie nadal topniał, wyczekam moment i dokonam konwersji na rzecz Uniona. Co do pozostałych funduszy nie wypowiadam się, bo nie "próbowałem".
krzysiek29 / 2007-11-18 21:12 / Uznany Gracz Giełdowy
wiofy sobie odpusc sa problemy z odkupieniem. wplata do AIG azjatyckiego min 5000 jeszcze mozesz poczekac na zakup funduszy
Neo99 / 80.53.3.* / 2007-11-18 21:21
Ale poprzez mBank w przypadku AIG Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich min. pierwsza wpłata wynosi 1000.
krzysiek29 / 2007-11-18 21:24 / Uznany Gracz Giełdowy
masz racje pomylilem z innym
LdN / 2007-11-18 21:09 / Bywalec forum
Na SFI mBanku zdarzają się duże opóźnienia w realizacji zleceń (co nie tylko ja klnę w "żywy kamień"). Poza tym działa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy