Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
moon_dial / 2015-03-09 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@Ziemek

Oczywiście, że tak. Tylko współpraca może dać wymierne efekty, każde inne podejście skazuje nas na błędne wnioski. Stąd nasz regulaminowy zakaz krytyki postów osób o innych czy niewygodnych dla kogoś tam poglądach. Wolność rozumu i rozumnego słowa jest bardzo ważna.

@Tworaz555
Znamy się już tyle lat... że wyjaśnienia (jakiekolwiek) są tu stratą czasu.

Co do PKN Orlen, oczywiście brawa i gratulacje. Wytłumaczenie fundamentalne także było do przewidzenia, jeszcze przed technicznym sygnałem kupna; mianowicie taniejący surowic bazowy=> rosnący margines zysku. Dzięki w przestrzeni pomiędzy dotychczasową a obecną marża brutto vs. zdecydowanie niższe koszty pozyskania surowca bazowego.

Przez analogię można było większość moich postów odnośnie KGHM również częściowo wyprowadzić i zastosować w przypadku PKN do mechanizmu wyjaśniania wpływu cen "odpowiednich" surowców na tendencje na rynku akcji.

Faktem jest że nie pisałem tego wprost, lecz ograniczyłem się do ogólnego sformułowania odnośnie możliwości wykorzystania wpływu zmian cen surowców do przewidzenia zmian na rynkach walutowych oraz przewidzenia możliwego wpływu na naszą (głównie "surowcową" - KGHM, PKN, LOTOS i "Bankową")GPW.

Tym nie mniej jestem pewien, że wielu Klubowiczów skorzystało - Chociażby ci co sprzedali KGHM razem ze mną w końcówce grudnia 2012. Pozdr. Moon.
tworaz555 / 83.9.52.* / 2015-03-09 18:44
Witam Moon!
Tylko, że techniczny sygnał zakupu dla PKN ORLEN wystąpił 5.08.2014!
Raczej wtedy brak było przesłanek fundamentalnych do takiego wnioskowania!
Pozdrawiam!
tworaz555 / 83.9.52.* / 2015-03-09 20:42
Co powiecie koledzy na temat PZU?
Pytanie adresowane do Moona (fundamenty) oraz do Ziemka (AT)?
Pozdrawiam!;-))
moon_dial / 2015-03-06 15:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
S&P500 Fut 2094.45 -0.25% 14:54
DAX 11553.68 +0.43% 14:38

Nasi inwestorzy dziś bardziej wierzą w S&P niż w DAX dane makro odnośnie rynku pracy w Stanach bliskie konsensusowi rynkowemu, dalekie jednak od takich, które można by było nazwać satysfakcjonującymi...

Dodatkowo deficyt w bilansie HZ dla Kanady również wypadł fatalnie w tym odczycie ponad dwukrotnie słabiej od konsensusu rynkowego.

Na dziś powinno więc dominować chwilowo "S"
tworaz555 / 83.9.53.* / 2015-03-06 19:17
Witam Panowie!
@Moon-Dial.
Jestem w rozterce...
Z jednej strony nie mam zamiaru swoimi wypowiedziami powodować konfliktu z Tobą, z drugiej strony chciałbym pisać prawdę zgodnie z tym, co wiem i umiem.
Cenię Twoje komentarze fundamentalne, myślę, że w tym jesteś dobry!
Niestety Twoja ostatnia wypowiedź dotycząca Analizy Harmonicznej ...
Powiem tak!
Pisanie, że AH ogranicza się do pomiaru zjawiska nie jest prawdą!
Określanie wsparć i oporów to tylko jeden z elementów tej analizy.
Niektóre z formacji harmonicznych są np. formacjami kontynuacji trendu. Wszystkie formacje wskazują na potencjalne punkty zmiany trendu!
Ty chciałbyś znać przyczyny zmiany trendu, a ja chcę zająć pozycję jak najbliżej początku trendu wzrostowego!
Jeżeli będę znał przyczynę zmiany trendu na np. wzrostowy to OK.
Jeżeli nie, też OK najważniejsze jest prawidłowe zajęcie pozycji!
Zarzut, że AT działa ex-post także jest nieuprawniony.
Poczytaj np. moje posty na tym forum dotyczące PKN Orlen!
Wszyscy "fundamentaliści" od sierpnia 2014 twierdzili, że nie ma powodów do wzrostu...;@))
@Ziemek
Jeżeli dobrze pamiętam jakiś czas temu sygnalizowałeś temat Lubawy.
Jestem ciekawy czy zarobiłeś?
Napisz do mnie na prv czy udało Ci się zarobić.
Czy i jak potwierdziłeś formację harmoniczną na Lubawie?
Pokażę Ci jak mogłeś zająć pozycję na Lubawie.
To Ci pomoże w przyszłości...
Pozdrawiam!
Ziemek19 / 84.39.162.* / 2015-03-06 21:27
Witam .Wasza dyskusja to tak troche jak w starym przysłowiu ''Co było pierwsze jajko czy kura"" Nie ma na to racjonalnej odpowiedzi.To czynniki wzajemnie zalezne .A jeśli chodzi o AT to mysle ,że tu chodzi raczej o jej pod grupe czyli analize dynamiczną która stosuje na pewnym etapie zajmowania pozycji teorie zawarte w klasycznej AT .Ale pozwala w sposób dynamiczny wnioskowac o przyszłym przebiegu wykresu ,na podstawie obecnego zachowania kursu.AF pozwala wywnioskować to samo lecz nie tak precyzyjnie i nie z taką dokładnośćią czasową.Więc spór daremny .Tylko wzajemna współpraca AF dająca szerokie horyzonty czasowe i AT Dynamiczna daje to o co chodzi nam wszystkim ,czyli minimum ryzyka przy maxymalizacji zysku.
moon_dial / 2015-03-06 12:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Ziemek

Analiza harmoniczna, choć to tylko narzędzie, jest przydatna, bardzo pomocna w dość skutecznym wyjaśnianiu wielu zjawisk, nie tylko na giełdzie.

Jednak trzeba również mieć na uwadze fakt, iż w analizie trendu, czy ściślej przebiegu zmienności kursów, o wiele bardziej istotnym elementem jest nie tyle stwierdzenie, lub zmierzenie harmoniczności, co zdiagnozowanie jej przyczyn i odniesienie ich do wariantów zachowań kursów ex ante, a nie ex post.

Analiza ograniczająca się tylko do pomiaru zjawiska - dla nas nie jest wystarczająca.

Stąd moje oczekiwania odnośnie poszerzenia dyskusji o faktyczne przyczyny zjawisk makro i mikro - wpływających na zachowania inwestorów.

Bardzo bym chciał, aby nie było to odebrane jako kwestionowanie czyjegokolwiek wkładu do dyskusji na tym wątku, tylko jako próbę zmobilizowania siebie i innych Klubowiczów do przemyśleń nie na poziomie liczb, lecz na poziomie ustalającym KONKRETNIE co z tych liczb wynika.

Każdy z nas ma program do AT i zna sposoby liczenia, ale każdy widzi co innego. Mam nadzieję, że nie zawiesiłem poprzeczki nadmiernie wysoko.

Pozdr. Moon.
Ziemek19 / 37.209.143.* / 2015-03-06 10:57
http://www.biztok.pl/biznes/darley-energy-skarzy-polske-do-ke-bedziemy-dochodzic-swoich-praw_a20481
moon_dial / 2015-03-05 15:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dwie ważne (dość oczywiste) przesłanki makro do "L" po pierwsze wczorajsza decyzja NBP o obniżeniu stóp procentowych oraz dzisiejsza decyzja EBC zarówno w kwestii stóp, jak i w kwestii QE

Na reakcje rynków nie trzeba było długo czekać;

S&P500 Fut 2100.65 +0.20% 15:00
DAX 11472.72 +0.72% 14:44

Strefa faworytów klubowych;

KGHM Polska Miedź SA 5 Mar, 15:05 119.40 +2.00 (+1.70%)

Sygnity SA 5 Mar, 14:40 13.69 +0.31 (+2.32%)

pozdr. Moon.
moon_dial / 2015-03-05 10:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Pozycja na kontraktach FKGHM już domknięta... Ciepło zainkasowana gotóweczka wyleguje się na rachunku.

Na drugim faworycie klubowym również sytuacja zgodnie z planem...

Sygnity SA 5 Mar, 9:36 13.70 +0.32 (+2.39%)

Zarząd ponad 6 mln zł chce przeznaczyć na skup własnych akcji, tak więc skupowi podlegać będzie 20% kapitału akcyjnego. Walne między innymi - z projektem uchwały, w przedmiocie j/w, odbędzie się 31 marca br. W porządku obrad będzie także podział ubiegłorocznego zysku.
moon_dial / 2015-03-04 11:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Dziś ogłoszono, że 31 marca na SYGNITY będzie WZA w porządku obrad są absolutorium i uchwała o skupie akcji własnych. Co to oznacza nie muszę chyba tłumaczyć.....

( ! ) Sygnity SA 4 Mar, 10:50 13.49 +0.55 ( + 4 . 25 % )
moon_dial / 2015-03-03 16:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Krzysztof
Jestem spokojny, nie bierz wszystkiego do siebie... dyskusja wymaga czasem twardego zajęcia stanowiska, nic to nowego dla nas chyba, przecież od tego jest to forum.

@ All
Tak jak pisałem wczoraj 3 posty wcześniej - sprawdziło się moje "S" na KGHM i już zarabia(cóż za doładowanie i to w trakcie tylko jednej sesji)...

KGHM Polska Miedź SA 3 Mar, 16:23 118.50 -3.05 (-2.51%)

pozdr. Moon.
moon_dial / 2015-03-02 15:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bogaty kraj to bogaty obywatel. Niestety kryzys nie ustąpi sam z siebie... a gospodarka wymaga umiejętnego stymulowania.

Tylko co zrobić, jeśli wszystkie standardowe (stopy procentowe, operacje otwartego rynku etc.) i niestandardowe (QE) środki wpływania na gospodarkę zostały wyczerpane...????

Błąd a właściwie ciężki grzech traktowania kredytów subprime w USA, jako panaceum na niedostateczny wzrost gospodarczy, w dalszym ciągu pokutuje i odbija się czkawką.

O ile w 2007 dominowała moda na subprimy hipoteczne, o tyle teraz w 2015 zapanowała moda na subprimy samochodowe.... to tak jakby dżumę leczyć cholerą....


14:30 USA: Wydatki Amerykanów (styczeń) -0,2% m/m (prognoza -0,1% m/m)
14:30 USA: Dochody Amerykanów (styczeń) 0,3% m/m (prognoza 0,4% m/m) 14:30
moon_dial / 2015-03-02 11:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@Krzysztof,

Zapewniam Cię, że żadne kraby, ryby, żaby i raki ani plamy na słońcu nie mają nic wspólnego ani z rzetelną oceną sytuacji ani z prawdziwą makroekonomią.

Forex reaguje na dane makro natychmiast - tu widać przyszłe reakcje pozostałych rynków najszybciej.

Poza tym zdziwienia żadnego nie ma, ponieważ to co ma miejsce teraz przewidziałem dokładnie miesiąc temu, komentując ważne punkty na wykresie cen ropy.

To prosty dowód na korelację, którą można łatwo zmierzyć statystycznie.

Jak ktoś z matematyką i statystką lub analizą regresji i korelacji jest na bakier lub zwyczajnie tego nie potrafi, wystarczy nałożyć wykresy głównych par walutowych na wykresy kontraktów np. na miedź i ropy.

Ja tego typu ćwiczenia intelektualne zalecam niektórym swoim studentom, którzy bladego pojęcia nie mają o tym, że kontrakty i surowce kupuje się wyłącznie za walutę.

Pozdr. Moon

@ all na temat

KGHM rozważam "S" w średnim horyzoncie rośnie zadłużenie, a kwestia niskich cen ropy, miedzi i srebra (pomimo zabezpieczeń finansowych)może wpłynąć negatywnie na wycenę wartości inwestycji koncernu.
tworaz555 / 83.24.140.* / 2015-03-02 13:27
Witam!
Strasznie się spinasz Moon ;-)).
Nie zamierzam się licytować, kto lepiej zna matematykę.
Skuteczność prawidłowo zastosowanej analizy harmonicznej jest bezdyskusyjna!
Dobrze o tym wiesz i dlatego tak się denerwujesz.
Uspokój się...;-))
Nie będę Cię więcej denerwować.
Pozdrawiam!
Ziemek19 / 37.209.143.* / 2015-03-06 11:16
Niestety ale musze przyznac ,ze harmonicznosc sprawdza sie .A literatura podana przez Krzysztofa dopiero otwiera mi oczy na pewne zagadnienia.Oczywiscie nie ma 100% metody ,ale obecnie o lepszej nie slyszalem .Prosze postu nie odbierac osobiscie zbyt mocno.Choc podziekowania nalerza sie ,chocby za determinacje i upartosc przy swoim.Nauka wiec trwa na efekty przyjdzie pora.
moon_dial / 2015-02-26 16:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zwracam uwagę na forex oraz jego konsekwencje na surowcach,:

( ! ) Crude Light Oil Future 26 Lut, 16:22 49.61 -1.41 (-2.76%)

Silver Future 26 Lut, 16:25 1660.300 +4.300 (+0.26%)

Srebro straciło natychmiast prawie całodzienny wzrost...
tworaz555 / 178.43.29.* / 2015-02-26 21:52
Nie wiem, co Cię tak dziwi?
Przecież wczoraj pisałem o Bullish Shark na FOIL!
Równie dobrze możesz to wiązać z plamami na Słońcu jak i z Forexem.;@)
Wykres dużo wcześniej odzwierciedlał sumę informacji niejawnych, których nawet w tym momencie nie znamy, ale wcześniej były znane ich skutki.
To jest właśnie subtelny urok AT.;-))
Pozdrawiam!
moon_dial / 2015-02-26 15:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@Krzysztof

Zwycięzców się nie sądzi. Nigdy nie żałuj tego co mógłbyś zarobić. Pamiętaj zawsze należy się cieszyć z zarobionej GOTÓWKI ze zrealizowanego zysku, a nie z wirtualnych pieniędzy z jakimś tam prawdopodobieństwem.

Ja wolę realne 10000 zł w kieszeni, 100 razy bardziej, od wirtualnego miliona.

@All
Wracając do tematu danych makro za oceanem, to niestety rewelacyjne nie są:
14:30 USA: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych 313 tys. (prognoza 285 tys.)
14:30 USA: Zamówienia na dobra trwałego użytku (styczeń) 2,8% m/m (prognoza 1,9% m/m)
14:30 USA: Zamówienia na dobra bez środków trans.(styczeń) 0,3% m/m (prognoza 0,5% m/m)

Jednakże teoretycznie przy technicznie dobrej sesji te dane nie powinny zbyt mocno zaszkodzić naszym planom wobec klubowych faworytów

Sygnity SA26 Lut, 15:01 12.78 +0.42 (+3.40%)

KGHM Polska Miedź SA 26 Lut, 15:30 122.70 +3.45 (+2.89%)
moon_dial / 2015-02-26 09:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,

Oczywiście moja wczorajsza realizacja zysków na KGHM, wynika tylko z kalkulacji w zakresie osiągnięcia wymaganej stopy zwrotu, którą z góry założyłem planując tę inwestycję.

Ogólnie na kontraktach na miedź, w krótkim horyzoncie sytuacja wygląda zachęcająco, nasz główny faworyt klubowy powinien na tym zyskać.

Copper Future 26 Lut, 9:38 267.80 +3.50 (+1.32%)

Oczywiście w średnim horyzoncie już byłbym bardziej ostrożny co do oceny sytuacji na surowcach bazowych.

Jednakże dzisiaj Wszystkim Klubowiczom, którzy są dalej w pociągu, życzę przełamania wszystkich oporów i zielonej windy do nieba. Pozdr. Moon.
tworaz555 / 178.43.30.* / 2015-02-26 12:19
Witam!
Nie tłumacz się Moon! ;-))
Decyzja o realizacji zysków w świetle posiadanej przez Ciebie w tym momencie wiedzy była jak najbardziej uzasadniona.
Poprostu założyłeś (niesłusznie), że ten opór zatrzyma wzrosty.
Ja zainicjowałem dyskusję licząc, że Klubowicze się włączą i wspólnie rozpracujemy sprawę...
Niestety skończyło się jak zwykle, więc i ja zajęty czym innym, tematu nie kontynuowałem, bo i po co...?
Dzisiaj kolega bwolf zwracając uwagę na moją pomyłkę, prawie wywołał temat kolejnych oporów, pisząc (jak się wyraził) dla podtrzymania dyskusji na forum.
Niestety pomimo tego, że całą sytuację opisałem dosyć dokładnie we wczorajszej wypowiedzi, nikomu NIE CHCIAŁO się zauważyć, że kolejne 2 opory to 121,39-123,17 i 127,24-127,66.
Pytanie brzmi czy było wiadomo, że opór na którym zrealizowałeś zysk Moon, zostanie pokonany?
Odpowiedź brzmi TAK!
Z dużym prawdopodobieństwem (powyżej 60%) można było tak sądzić.
W tej chwili jesteśmy na drugim oporze, a pytanie jest identyczne...
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2015-02-25 14:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzysztofie, ja też jestem ciekawy. Tak więc również zachęcam innych Klubowiczów do włączenia się w temat.

A tak prywatnie, to może przedwcześnie, ale zrealizowałem zysk na wspomnianej uprzednio puli (kupionej ze średnią ceną 107,xx) ze średnią ceną zamknięcia pozycji w okolicach 119,xx)dokładnie tak jak pisałem wcześniej.

Nie wiem czy pozyskaną w ten sposób gotówkę przeznaczę na kolejny obrót kasowy czy na kontrakty terminowe... się zobaczy na razie w tym miesiącu już nic z rachunkiem inwestycyjnym nie muszę robić. Pozdr. Moon.
moon_dial / 2015-02-25 09:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

O KGHM nie pisałem od paru postów, ponieważ już wszystko mamy opracowane, w krótkim i długim terminie.

Pisałem o warunkach makro i potencjalnym ich wpływie na kurs KGHM indeksy i główne pary walutowe. Pisałem o punktach krytycznych na derywatach surowcowych.

Kto słuchał i chciał zrozumieć to miał nawet w krótkim terminie okazję przykładowo od 107 do 120 do skorzystania...

Panowie, nie oczekujecie chyba, że ktoś na siłę nie będzie tu namawiał kogokolwiek do zajęcia pozycji lub realizacji zysku.

Ja ograniczam się (zgodnie z regulaminem) tylko do wyrażenia swojej skromnej opinii, a wnioski końcowe pozostawiam (tradycyjnie)do wyciągnięcia Klubowiczom.

Odnośnie kryzysu na Ukrainie pisałem wprost: "o pozorowaniu działań" więc już o bardziej jednoznaczne stanowisko, w tej sprawie, jest chyba raczej trudno. Tym niemniej cieszę się że się rozumiemy.

Pozdrawiam i gratuluję wytrwałym, Moon.
tworaz555 / 83.9.52.* / 2015-02-25 13:29
Witam!
Co do KGHM, to uważam, że moje zastrzeżenia są uzasadnione, a ten temat wcale nie jest rozpracowany jak pisze Moon.
Dlatego jestem nieco rozczarowany, gdyż starając się zainicjować dyskusję na ten temat, niczego nie osiągnąłem.
Napisałem wcześniej o formacji Bearish Butterfly na 60 min i dziennym z X=8.01.2015.
Podałem target (koncentracja zniesień fibo i projekcji cenowych wokół Ext.Ret XA=1,27.
Nikt z kolegów nie zauważył, że górna granica PRZ to Ext.Ret.XA=1,618=123,71.
Dodatkowo nikt nie zobaczył, że na wykresie mamy drugą formację harmoniczną Bearish Bat z X=31.10.2014.
PRZ tej formacji posiada część wspólną z PRZ formacji Butterfly.
Piszę o tym dlatego, że ta sytuacja powoduje, że np. kol. Ziemek może się nie doczekać wspomnianych 96!
Z kronikarskiego obowiązku dodam, że górna granica PRZ dla formacji Bat to 127,72.
Opisana sytuacja pozwala wysnuć wiele ciekawych wniosków.
"Ja ograniczam się (zgodnie z regulaminem) tylko do wyrażenia swojej skromnej opinii, a wnioski końcowe pozostawiam (tradycyjnie) do wyciągnięcia Klubowiczom."
Bardzo jestem ich ciekawy...;-))
Pozdrawiam!
bwolf / 88.156.17.* / 2015-02-26 00:13
Miałem się nie wypowiadać, ale dla podtrzymania dyskusji, aby forum nie zamarło.
Krzysztofie, 161.8XA to chyba 123,09 i to (z definicji) jest górną granicą PRZ. 123,79 (tak wychodzi u mnie) to projekcja BC (224%).

Pozdrawiam.
tworaz555 / 178.43.30.* / 2015-02-26 08:15
Witam!
Tak, moja pomyłka, "czeski błąd", u mnie wychodzi 123,171 dokładnie...;-))
Różnice wynikają prawdopodobnie z używanego oprogramowania.
Na siłę dyskusji nie ma co podtrzymywać.;@))
Pozdrawiam!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy