Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

K L U B W/20/40/80 cz. 38

K L U B W/20/40/80 cz. 38

michael_m / 2012-05-11 20:48
_________________________
___ KLUB W20/40/80_______
_________________________


Moi Drodzy Przyjaciele,

Mam przyjemność Was powitać na łamach 38 -mej odsłony Naszego Klubowego Forum.

W poprzednich częściach wpisanych było łącznie ponad 12 tys. postów !!!! Wątek został przeniesiony z innej platformy dyskusyjnej.

Klub W20/40/80 jest spadkobiercą najlepszych tradycji mojego poprzedniego wątku na spółce KGHM; "Horyzont powrotu do poziomu 93 - 97 za szt.", który działał w czasach, gdy KGHM chodził po 20 zł. Wątek tamten został zamknięty z powodu osiągnięcia tytułowego horyzontu....

Obecnie możemy na łamach naszego Forum pisać o wszystkich spółkach z W20/40/80, nie tylko o KGHM. Również mile widziane są Wasze opinie n/t spółek i indeksów zagranicznych oraz instrumentów pochodnych.

Do Klubu należy około dwustu Forumowiczów. Osobą moderującą wątek, upoważnioną do wydawania oświadczeń w sprawach klubowych w moim imieniu, pod moją nieobecność jest ~Moon-Dial.

Dla porządku przypomnę zasady Naszego Forum;

(1) Wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie,

(2) Argumentujemy i kontrargumentujemy wypowiedzi używając wyłącznie liczb i konkretów,

(3) Nie cytujemy siebie i innych (jeśli się powołujemy na czyjąś wypowiedź zamieszczamy link do postu z forum).

(4) Nie krytykujemy i nie obrażamy nikogo. Kultura wypowiedzi i dyskusji obowiązuje WSZYSTKICH!

(5) Wszystkie posty tu zamieszczone traktujemy jako; prywatne, subiektywne opinie, nie stanowiące żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z późniejszymi zmianami i przepisami wykonawczymi zastępującymi tę ustawę (R. M. F. z dn. 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje [...] Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz 1715) .

Osoby, które nie akceptują ww. zasad proszone są o nie dokonywanie wpisów na forum.

Ponad to przypominam, że posty tu publikowane nie mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem oraz Regulaminem Forum - pod rygorem usunięcia postu z Forum i zablokowania dostępu IP użytkownika przez moderatora na zasadach określonych w powołanym regulaminie.

W sprawach klubowych można się kontaktować z nami pod adresem: klub_w204080@wp.pl

Pozdrawiam,

Michael-M.
Wyświetlaj:
ziemek19 / 37.209.150.* / 2015-02-23 19:09
To juz kiedys bylo ,czym to sie zakonczylo tez wiadomo.Niestety takie kraje jak Niemcy i Francja sa gleboko zwiazane gospodarczo z Rosja i Kazachstanem .Liczne firmy i zamowienia zbrojeniowe realizowane dla Rosji .Wyglada to jak by Angela grala tymi samymi kartami co Wlodymir.
tworaz555 / 83.28.245.* / 2015-02-23 21:31
Witam Panowie!
Popatrzcie na wykres np. H4 FOIL.
Wnioski są oczywiste.
W kwestii Ukrainy, to (bez obrazy Panowie) zmieńcie źródło informacji z Wiadomości i Faktów na inne.
Odpowiedzcie sobie np. na pytanie dlaczego Ukraina przyjmuje w ramach pomocy (za darmo) polskie towary, na które założyła i utrzymuje embargo (np. mięso).
Niemcy i Francja poprostu dbają o interesy swoich biznesmenów.
To jest oczywiste.
Pozdrawiam!
tworaz555 / 178.43.30.* / 2015-02-24 13:28
Czołem raz jeszcze!;-))
Widzę , że o polityce to sobie nie pogadamy.;@))
Na FOIL, formacja Bullish Shark (wiadomo dokładnie czego się spodziewać).
Na Wig-20 wyczekiwanie czyli trend boczny.
Na KGHM próba sforsowania oporu, o którym pisałem wcześniej (formacja Bearish Butterfly).
Wiadomo, że rozwój sytuacji na KGHM wprost przełoży się na WIG-20.
Trochę dziwi mnie brak dyskusji na temat KGHM, tym bardziej, że wykres pokazuje wręcz książkowe kolejne formacje harmoniczne określające opory.
Prognozy S&P500 oraz NIKKEI 225, które udostępniłem ponad rok temu, dalej są aktualne, sprawdzają się, więc nie widzę powodu do ich uaktualniania, tym bardziej w kontekście mizernego zainteresowania dyskusją na forum.
Pozdrawiam!
Ziemek 19 / 78.30.89.* / 2015-02-25 00:07
Po formacji xabcd ładnie rośnie w/g mnie dotarł do PRZ .Co do prognoz s&p 500 to pamiętam te prognozy które oscylowały w granicach 2100 pkt.a nawet więcej.Jeśli chodzi o KGHM to czekam na 96 zł.
moon_dial / 2015-02-23 10:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ALL

W uzupełnieniu poprzedniego postu odnośnie kontraktów na ropę, chciałbym zwrócić uwagę na kilka aspektów makro, które wiążą się z okolicznościami politycznymi i mają bezpośredni wpływ na ceny kontraktów na głównych parach walutowych i surowcach bazowych.

Putin gra na wyłom w polityce zagranicznej UE. Wizyta na Węgrzech, ciche kontrakty z Czechami, Włochami, tzw. uśmiech w stronę Grecji. Gdyby do tego nałożyć fiasko rozmów w formule normandzkiej, mamy odpowiedź na pytanie czy mamy do czynienia z nieudolnymi działaniami, czy wręcz z pozorowaniem działań w kwestii tzw. wsparcia Ukrainy.

Konsekwencje na rynkach walutowych i surowcowych więc już nie są takie oczywiste jak 2 czy 3 kwartały temu. Zalecam więc ostrożność w formułowaniu radykalnych wniosków na bazie sygnałów technicznych, bo te za chwilę nogą zostać brutalnie zweryfikowane przez dane makro i nazbyt zachowawczą politykę zagraniczną niektórych krajów.
moon_dial / 2015-02-23 10:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Mnie mocno interesuje zachowanie kontraktów na ropę.

Każdy poziom pow. 50 USD za baryłkę to woda na młyn rosyjskiej propagandy (wszystkie ich testy warunków skrajnych opierają się o założenie średniej ceny w okolicach tych poziomów).

Rzecz jasna (w naturalnej konsekwencji tego faktu)aby mówić o restrykcyjnym oddziaływaniu na rosyjska gospodarkę - cena kontraktów na ropę powinna (przynajmniej teoretycznie)oscylować poniżej tej granicy. Dziś to jest...

Crude Light Oil Future 23 Lut, 10:10 50.20 -0.58 (-1.14%)

Wnioski z tego stanu rzeczy są dwa, albo chwilowa odwilż albo chęć zysków, ja stawiam na to drugie.

Apropos faworytów klubowych, to na ten czas zgodnie z prognozą;

Sygnity SA 23 Lut, 9:00 13.35 +0.05(+0.38%)

KGHM Polska Miedź SA 23 Lut, 9:58 117.95 +0.15 (+0.13%)

Dzięki za wszystkie maile. Odpowiadając hurtem na wszystkie pytania proszę tylko o jedno; Pamiętajcie o komentarzach makro, o których pisałem uprzednio i nie mylcie proszę perspektywy krótkoterminowej ze średnioterminową.

Gratuluję odważnym, Pozdr. Moon.
moon_dial / 2015-02-19 10:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ Wszystkich odnośnie szerokiego rynku

O tym, że chwilowo możemy nie mieć łatwej sesji może świadczyć kilka przesłanek.

S&P500 Fut 2089.15 -0.30% 9:52
DAX 10878.69 -0.75% 9:37

Kryzys porozumienia w Mińsku i wizyta Putina na Węgrzech to klęska propagandowa i militarna, ale tak to jest gdy za pomocą kartki papieru(rozwiązań pseudo dyplomatycznych) próbuje się walczyć z rakietami, czołgami i ciężką artylerią.

Te wydarzenia (rzecz jasna) nie pozostają bez echa na rynkach finansowych i surowcowych.

EUR/PLN 4.18150 +0.00% 9:59
USD/PLN 3.65798 -0.26% 9:59
EUR/USD 1.14312 +0.26% 9:59
Ropa Crude 50.51 -1.29% 9:59

Problemy Europy daleko są od USA mentalnie i geograficznie.

Na szczęście trochę się to zmienia (lepiej późno niż wcale).

Dobrym (jedynym sensownym) rozwiązaniem byłoby stworzenie zdemilitaryzowanej strefy i wprowadzenie weń międzynarodowych sił pokojowych bez udziału wojsk rosyjskich i ukraińskich.

pozdr. Moon.
moon_dial / 2015-02-19 09:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
@ BWolf

Wczorajsza sesja pokazała pozorną słabość AT wobec AF i twardych danych makro publikowanych za oceanem - dlaczego pozorną widać było z mojego przykładu wyceny odnośnie SYGNITY, który nota bene od kilku sesji idzie systematycznie i co raz mocniej do góry

SYGNITY 13,20 ( +1,5% )

Generalnie przyczyną wyboru przez inwestorów czy w danym momencie wierzyć AT czy AF jest psychologia rynku i priorytety ważności pewnych komunikatów "makro" z rynków i komunikatów "mikro" z poszczególnych spółek.

W moim przekonaniu jesteś dostatecznie długo z nami, aby umieć to rozróżnić i samodzielnie dobrze czuć od strony praktycznej, a nie książkowej te subtelności.

Pozdr. Moon.
moon_dial / 2015-02-18 16:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Apetyty na "L" w toku sesji wyraźnie zmalały po publikacji danych makro za oceanem

15:15 USA. Wykorzystanie mocy produkcyjnych (styczeń): 79,4% (prognoza 79,9%)
15:15 USA. Produkcja przemysłowa (styczeń): +0,2% m/m (prognoza +0,3% m/m)

Poranna popytowa luka otwarcia całkowicie została zasłonięta przez podaż, a kontrakty na ten czas na S&P weszły pod kreskę;

S&P500 2094.57 -0.27% 16:36

Faworyci klubowi zgodnie z uprzednimi przewidywaniami;

Sygnity SA 18 Lut, 16:21 12.95 +0.10 (+0.78%)

KGHM Polska Miedź SA 18 Lut, 16:23 116.90 +1.40 (+1.21%)

Gratuluję odważnym... pozdrawiam Moon.
tworaz555 / 83.28.245.* / 2015-02-19 07:52
Witam!
W uzupełnieniu dodam , że na wykresie dziennym pojawiła się formacja świecowa "objęcia bessy".
Oczywiście wymaga ona potwierdzenia, ale (to do kol. bwolf) jak popatrzysz dokładniej na wykres Wig-20, to w przeszłości pojawienie się takiej formacji źle wróżyło.
To tak a propos podpowiedzi do kwestii potwierdzania lub nie pewnych formacji.
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-19 11:22
Krzysztofie, zgadza się (objęcie bessy), ale czekamy na potwierdzenie.
Oddałem eSki po 43 (metodą Overbalance). Jeżeli nie wyjdziemy powyżej 2356 to najprawdopodobniej będę brał S z zasięgiem na 2332 (punkt C for. harm. co wcześniej przedstawiłem)

Pozdrawiam
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-19 11:41
Jeśli chodzi o świece, to:
W - wzrostowy
D1 - spadkowy
H4 - spadkowy
H1 - Inside Bar. Czekamy na wybicie i zajęcie pozycji.
moon_dial / 2015-02-18 09:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich z rana,

Bardzo ładna sesja w Tokio, kontrakty na indeksy za oceanem też na plusie... a na 20 może być ciekawa technicznie do ew. rozegrania dla amatorów "L" sytuacja niektórzy widziałem piszą o ewentualnym teście 2387...

Póki co jednak...
WIG20 Fut 2372 +0.34% 8:55

Życzę Wszystkim udanych inwestycji, pozdrawiam Moon_Dial
moon_dial / 2015-02-18 09:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich z rana,

Bardzo ładna sesja w Tokio, kontrakty na indeksy za oceanem też na plusie... a na 20 może być ciekawa technicznie do ew. rozegrania dla amatorów "L" sytuacja niektórzy widziałem piszą o ewentualnym teście 2387...

Póki co jednak...
WIG20 Fut 2372 +0.34% 8:55

Życzę Wszystkim udanych inwestycji, pozdrawiam Moon_Dial
tworaz555 / 83.28.54.* / 2015-02-18 13:15
Witam Panowie!
@Moon-Dial.
Dziękuję za informacje.
Jak widać setup na razie prawidłowy, zlecenie nie zrealizowało się póki co...
Według mojego systemu, kurs banku o którym mówimy znajduje się w tzw. Golden Zone, ale ja i tak starając się zminimalizować ryzyko stawiam zlecenia z limitem aktywacji.
@bwolf
Kwestia, o której piszesz to temat rzeka...
Na razie patrzysz i nie widzisz całości zagadnienia.
Rozrysowałeś dobrze 60 min., ale nie dociekasz jak to się wpisuje w wyższe horyzonty czasowe.
Doradzam poczytać prace Roberta Minera w oryginale.
Dla treningu doradzam zanalizować PKN Orlen, o którym pisałem wcześniej na forum (także bankiera).
Rozrysuj sytuację w horyzoncie dziennym, czasowym, a nawet miesięcznym...
Jakie widzisz targety?
To powinno Ci pomóc.
Zastanów się dlaczego Moon pisze o ew. teście
2387?
Technicznie z czego to wynika?
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-18 13:38
2387 - szczyt z 13.01.2015. W okolicach 2387 biegnie też kreska prowadzona po szczytach od 19.09.2014.
I możemy mieć 5 falowy impuls wzrostowy (od 2321) i teraz falę 5, gdzie 1=5=2381
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-19 07:52
Witam.

Mam. Wiem z czego może wynikać 2387. Ale wczoraj stuknęli 127.2 i na ścisłość, to nie muszą już tam iść.

Pozdrawiam
moon_dial / 2015-02-17 20:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Dziękuję za wszystkie maile,pytania oraz wyrazy poparcia dla naszego klubu.

Zgodnie z tradycją będę się starał odpowiadać na pytania mailowe (w miarę możliwości czasowych) sukcesywnie na łamach forum klubowego.

@Krzysztof
Bank o który pytałeś mnie w mailu generalnie ma właściwy poziom rezerw związanych z ryzykiem portfela kredytowego. Generalnie jest to jeden z bardziej konserwatywnych banków, pod względem polityki kredytowej (to zaleta w obecnych warunkach makro). Dodatkowo wpływ umocnienia franka nie powinien (zdaniem agencji Fitch) spowodować istotnych problemów.

@ Wszystkich

Mieliśmy sesję zakończoną w horyzoncie. Bez kompasu made in NYSE inwestorzy na GPW jak zwykle bez decyzji.

Grono faworytów klubowych ogólnie zgodnie z wariantami określonymi w poprzednich postach

Sygnity SA 17 Lut, 17:00 12.85 +0.08 (+0.63%)

KGHM Polska Miedź SA 17 Lut, 17:04 115.50 -1.80 (-1.53%)

Na spółkach surowcowych zalecam ostrożność i czujne reagowanie na korelację kursów z kontraktami na ropę miedź i srebro oraz głównych par walutowych.

Gratuluję realizacji zysków, tym którzy tego dokonali z sukcesem.

Pozdrawiam Wszystkich,

Moon_Dial
moon_dial / 2015-02-16 11:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Krzysztofie oczywiście, że nie mam Ci za złe, odwrotnie ciszę się, że starasz się pomagać, przecież od tego jest to forum.

Truizmem z naszej strony byłby, gdybyśmy twierdzili, że zawsze można zarobić więcej lub mniej - nie ma w tym nic ani obraźliwego ani odkrywczego.

Sygnity SA 16 Lut, 9:40 12.85 +0.12 (+0.94%)

Trafianie idealnie w dołki przy zakupach i w górki przy sprzedaży (co rzadko się zdarza) to jedno, ale nie tylko to jest ważne.

Gdybyśmy pisali o zakupie na poziomie kilkudziesięciu akcji, to oczywiście na "teoretycznie" płynnej spółce zgoda.

"Praktycznie" jednak ta spółka NIE jest płynna, więc ja ze swoimi aktywami potrzebuję znacznie bardziej obrotowej sesji do zbudowania pozycji(w ostatnim miesiącu pojawiły się zaledwie dwie takie sesje na SYGNITY).

Pisałem o planach zajęcia pozycji w przedziale 13,xx - 14,xx plan swój (w odniesieniu do średniej ceny zakupu) zrealizowałem trochę niżej niż planowałem.

Dziś już nie kupisz po takiej cenie takiej ilości tego waloru... (vide prawa strona CAŁEGO arkusza zleceń) Jestem więc zadowolony, że zrealizowałem swój plan.

Poza tym ogólny rachunek finansowy z pozycji to nie tylko wycena rynkowa waloru, lecz sprzedaż - zakupy - koszty zajęcia pozycji (prowizje i podatki, do zapłacenia) + dywidenda - podatki d.

To czy miałem rację inwestując w tę spółkę czy nie okaże się za rok. Wtedy wrócimy do tematu, który uzupełnię o ewentualny rachunek dywidendowy.

Wracając do szerokiego rynku dziś dominuje "L" pod wydarzenia ze szczytu ukraińskiego, bardziej bym to wpisał w wariant odrabiania strat naszych indeksów w stosunku do Europy i NYSE. Reasumując nie upatruję w tym jakiejś trwałej tendencji, raczej grę w atmosferze oczekiwania na dane makro. Indeksy na kontrakty indeksów NYSE w horyzoncie.

S&P500 Fut 2090.45 -0.19% 11:02

Mimo to, jak pisałem wcześniej cieszy (zapewne nie tylko mnie lecz większość Klubowiczów) dobre zachowanie KGHM

Gratuluję zarobionym, pozdr. Moon.
tworaz555 / 178.43.26.* / 2015-02-16 13:18
Witam Wszystkich!
Oczywiście Moon, rozumiem i trzymam kciuki!
Ja na razie czekam...
@bwolf
Nie odpuszczaj niczego ;-))
Podałem te 50% także w określonym celu!
Pozdrawiam!
bwolf / 88.156.17.* / 2015-02-17 00:37
Krzysztofie, a co sądzisz o takiej interpretacji fw20?

http://www.bankfotek.pl/view/1858923

Pozdrawiam.
tworaz555 / 178.43.26.* / 2015-02-17 07:05
Witam!
Całkiem dobrze.
Pozostaje popracować nad potwierdzeniem tej koncepcji.
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-18 11:53
A podpowiesz coś na temat potwierdzenia? Masz na myśli świece, wskaźniki (dtosc), linia trendu, węzeł fibo. Czy może coś jeszcze innego?

Pozdr.
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-13 14:51
@Tworaz555

Wcześniej kreśliłem taki scenariusz, jeżeli chodzi o EW. Teraz spodziewałbym się 4 i ostatniej fali w dół. Ale na EW, to ja się kompletnie nie znam. Jeżeli masz inną rozpiskę i jeżeli możesz - prześlij. Email, forum - nie ma znaczenia.

http://bankfotek.pl/view/1856976
Pozdrawiam
tworaz555 / 83.9.53.* / 2015-02-13 19:05
@bwolf
Wszystko rozpisane prawidłowo.
Brakuje Ci jedynie umiejętności interpretacji i analizy Price Action.
Jeżeli chcesz inwestować z powodzeniem, nie możesz pisać,że np. o EW nie masz pojęcia!
Takie podejście oznacza, że świadomie ograniczasz sobie możliwość zarobku.
W przypadku WIG-20 widać, że noga CD formacji nie jest elliotowskim 5 falowym impulsem spadkowym.
To jednak otwiera inne możliwości...
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-16 07:43
Krzysztofie, jeszcze wrócę do tego wykresu.

Ale tu fala 4 zachodzi na 1. Na rynku pochodnym jest to możliwe, ale na rynku kasowym? Coś chyba nie tak z tą rozpiską. Dodatkowo, chyba mamy tam diament (trochę krzywo namalowałem). Diament jest formacją kontynuacji trendu (w tym przypadku należałoby oczekiwać spadków), ale jak widać, zaczyna wychodzić górą.
Pozdrawiam
tworaz555 / 83.28.57.* / 2015-02-16 08:01
Rozumiem, że dalej rozmawiamy o Wig-20.
Nie traktuj jego jako krytyki, ale uparłeś się na fale Elliota i masz "klapki na oczach".
Zauważ, że podbitka na dziennym stanowi ok. 50% zniesienia fibo nogi CD, a to może generować inne prawdopodobne warianty.
Istnieją jeszcze także inne formacje harmoniczne oraz fale (np. Wolfe'a).
Musisz to mieć w jednym palcu, gdyż inaczej nie będziesz w stanie z sukcesem rozstrzygać tego typu dylematów.
Potraktuj poważnie to co napisałem!
Pozdrawiam!
bwolf / 194.165.48.* / 2015-02-16 10:07
Odpuściłem EW. Rozpisałem Wolfe'a. Dzięki. Krytyki się nie boję.

Dyskusja między nami tylko widzę.
moon_dial / 2015-02-13 10:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Ostatnie zmiany na SYGNITY to efekt odbioru kwartalnych sprawozdań przez inwestorów, a nie jakiegoś rzekomego magicznego pseudo wpływu sygnałów technicznych. Wydawało mi się, że dostatecznie jasno opisałem to poprzednim poście. W krótkim terminie nie miałem racji, co wyraźnie napisałem.

Jednakże warto też pamiętać, że lat temu kilka, silna fundamentalnie spółka KGHM była wyceniana przez rynek w okolicach kilkudziesięciu złotych wszelkie tzw. sygnały techniczne wskazywały dalsze spadki.

Jak pisałem o skupie akcji po 20 - 40 oraz o horyzoncie powrotu do 90 zł to także tzw. "technicy" pisali że kopię się z koniem, niektórzy pisali nawet bardziej dosadnie.

Gdy po dłuższym czasie (niecałym roku) kurs KGHM przekroczył 160,xx wszyscy ci specjaliści dziwnym trafem zniknęli z klubowego forum.

Jestem przekonany, że z SYGNITY jest duża szansa, że za jakiś czas będzie podobnie.

Oczywiście nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać, każdy ma swoją perspektywę inwestowania i w dłuższym horyzoncie na dobrych spółkach nie ma mowy o żadnej utracie kapitału, no chyba, że ktoś się wystraszy i zrealizuje stratę zamiast zysku.

Co do całości szerokiego rynku spodziewam się dziś spokojnej sesji.

Co do KGHM i FKGHM podtrzymuję "podejście" opisane dwa posty wcześniej.

Gratuluję zarobionym...

Pozdrawiam,

Moon_Dial
tworaz555 / 83.9.53.* / 2015-02-13 11:52
Witam Moon!
Przepraszam jeżeli Cię uraziłem...
Wszyscy jesteśmy omylni, ale w tym wypadku sytuacja jest tak oczywista, że zdziwiłem się, że nie bierzesz pod uwagę ostrzeżeń technicznych.
Przyjmuję do wiadomości Twoją argumentację i teoretycznie się z nią zgadzam obserwując Sygnity.
Na razie jednak sygnały techniczne w tym Price Action przeczą oczekiwaniom wysnuwanym na podstawie dostępnych informacji o sytuacji fundamentalnej spółki.
Przyczyn może być kilka. Niezależnie jednak od nich, powinno to nas skłaniać do sceptycyzmu.
To co napisałem wcześniej było działaniem w dobrej wierze, a nie w celu zdyskredytowania Ciebie.
Wybacz, ale nadal uważam, że kupowanie w ciemno przy spadkach (z luką) w trendzie spadkowym, nie jest dobrą taktyką.
Nie neguję, że prawdopodobnie zarobisz, ale przecież mógłbyś więcej gdybyś z tym zakupem się wstrzymał.
Podkreślam, że sam obserwuję Sygnity i zamierzam dokonać zakupu, ale wtedy gdy będzie szansa na wzrosty.
Jeżeli uważasz, że fakt, iż ostrzegłem wszystkich przed zakupem w tym momencie jest naganny, to oczywiście przestanę pisać.
Nie upieraj się jednak, że czarne jest białe w momencie, gdy fakty temu przeczą.
Jestem przekonany, że rozumiesz moje dobre intencje, a dyskusja chyba nie polega na tym, aby zawsze się ze sobą zgadzać czy sobie "kadzić".
Pozdrawiam!
moon_dial / 2015-02-11 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich,

Po publikacji przychody ze sprzedaży SYGNITY za Q1 2015 okazały się niższe od tych osiągniętych w analogicznym kwartale rok temu, choć w styczniu Prezes w cytowanym przeze mnie na tym wątku wywiadzie zapowiadał taką możliwość i w sprawozdaniu wyjaśniono wyraźnie, iż różnica r/r wynika z przesunięcia w czasie niektórych projektów, to dziś po tej publikacji rynek nie przyznał mi racji i nie przyjął nadmiernie dobrze tych podsumowań.

http://pulsinwestora.pb.pl/3995758,63598,sygnity-rozpoczelo-rok-od-nizszego-zysku

Obiektywnie jednak (pomimo spadku przychodów r/r)wyniki te, w mojej ocenie, należy uznać za bardzo dobre, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej - ponieważ Spółka ma ciągle bardzo dobry dodatni wynik finansowy z realną perspektywą jego poprawy w najbliższych kwartałach.

Jest jeszcze coś, co może umknęło naszej uwadze.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,17383725,Sygnity_ma_strategiczna_umowe_partnerska_z_firma_MISYS.html

Oraz

http://it.wnp.pl/sygnity-w-multimedia-polska-nowy-standard-dla-wdrozen-billingu-energii,244262_1_0_0.html

Zgodnie z moim planem o którym pisałem tydzień temu, dziś dokupiłem jeszcze trochę akcji po 13.xx z zamiarem przetrzymania do następnego kwartału lub nawet do przyszłego roku.

Akcje tej spółki są obecnie bliskie minimów dwuletnich, a wyniki finansowe najlepsze od kilku lat.

Jeśli kogoś nie zrażają wahania nastrojów (raz ku górze jak 2 tyg. temu raz w dół jak trzy dni temu i dziś) to polecam do obserwacji tę spółkę jako jeden z ciekawszych fundamentalnie "średniaków".

Pozdrawiam,

Moon_Dial.
bwolf / 88.156.17.* / 2015-02-11 01:07
Witam.

Krzysztofie, o takiej formacji myślisz na Wig-20?

http://www.bankfotek.pl/view/1856135

Pozdrawiam.
tworaz555 / 178.43.29.* / 2015-02-11 07:01
Czołem!
Tak o to chodzi.
Aby mieć pełny obraz sytuacji, na wykresie tygodniowym, wyrysuj 2 formacje .
Pierwszą z X=28.10.2011, A=25.05.2012, B=6.07.2012, C=27.07,2012, D=4.01.2013 Bearish Butterfly. Niech Cię nie zmyli zniesienie punktu D (0.707), takowe też definiuje formację Butterfly.
Drugą z X=25.05.2012, A=4.01.2013 itd. Bullish Gartley.
Wtedy widać, że Wig-20 porusza się w trendzie de facto bocznym pomiędzy PRZ tych formacji, co pozwala wnioskować z dużym prawdopodobieństwem o rozwoju sytuacji na Wig-20 w kontekście formacji z wykresu dziennego.
Wykres tygodniowy, który opisałem, udostępniłem Klubowiczom jakieś 2 lata temu!
Niestety jak widać niewiele osób potrafi wykorzystać informacje z niego płynące. Trzeba czytać (wykres) i rozumieć go.
Pozdrawiam!
bwolf / 88.156.17.* / 2015-02-11 23:30
Dzięki Krzysztofie.

Czy podzielasz moje zdanie, że PRZ danej formacji harmonicznej XABCD jest zazwyczaj testowana dwukrotnie? Jeżeli tak, to powinniśmy oczekiwać ponownego testu PRZ formacji motyla z wykresu dziennego.

Pozdrawiam
tworaz555 / 83.31.204.* / 2015-02-12 06:54
Nie ma za co!
Dobrze rozumujesz. Idź tym tropem dalej.
Nie dzieje się tak bez przyczyny.
Decydujące znaczenie ma struktura nogi CD.
Sporo informacji podałem w komentarzu do kwestii Sygnity.
Jak widzisz Moon zupełnie go zignorował i postanowił "kopać się z koniem".
Jego prawo...
Jednak tej metody na forum nie można polecić, gdyż prostą drogą prowadzi do utraty kapitału.
W tym wypadku wyraźnie napisałem, że impuls CD jest prawdopodobnie 5 falowym impulsem spadkowym!
Na ewentualne wejście w Sygnity przyjdzie czas, gdy sygnały techniczne na to wskażą.
Pozdrawiam!
moon_dial / 2015-02-10 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Wszystkich Klubowiczów,

Cieszy poranne odreagowanie na KGHM, mimo iż nie skorzystałem z ruchu powrotnego. Będę jednak konsekwentny przy obstawianiu swojego wariantu, niezależnie od formacji technicznych. Głównym argumentem za moim wariantem jest nadwyżka finansowa ZREALIZOWANA na "S" jak pisałem sporo wcześniej.

Prawdopodobnie nie zmienię tej taktyki do momentu gdy trend na surowcach nie zmieni się na tyle wyraźnie aby rozważyć "L" na kontraktach w bezpiecznej perspektywie co najmniej 1M.

Przy ropie na poziomie pow. 50 za baryłkę miedź zaczęła również trochę zachowywać się lepiej, co wyklucza (chwilowo) wejście na krótką pozycję.

Na razie mam gotówkę na rachunku i dla sportu trochę zainwestowane w SYGNITY, choć jak słusznie Krzysztof T. zauważył będę miał okazję do zakupów odrobinę taniej to wcale nie przeszkadza mi w realizacji wcześniej założonego planu. Na razie z gotówką czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Oczywiście czy miałem rację co do SYGNITY czy nie okaże się najwcześniej w marcu tego roku lub lutym przyszłego roku.

Co do ogólnej sytuacji to oczywiście moja poranna diagnoza z wczoraj sprawdziła się, zarówno co do przebiegu wydarzeń na indeksach w Europie jak i za oceanem. Dziś także nie spodziewam się rewelacji ani na foreksie ani na rynkach akcji.

Tym nie mniej trzymam kciuki za wszystkich faworytów klubowych (zarówno KGHM jak i SYGNITY) i Pozdrawiam Wszystkich przypominając jednocześnie o naszym regulaminie klubowym. Wszelkie ewentualne uwagi i pytania odnośnie prowadzenia dyskusji klubowej przeze mnie i pozostałych Klubowiczów proszę kierować na klubową skrzynkę e-mailową (vide post przewodni tego forum).

Pozdr. Moon_Dial
tworaz555 / 83.28.246.* / 2015-02-10 13:30
Witam raz jeszcze!
Jak zwykle jest problem z tym, że się nie rozumiemy.
Na KGHM moim zdaniem mamy falę 4 w 5 falowym impulsie spadkowy, tak więc wzrosty nie są niczym dziwnym, a niezmienność taktyki Moona jest jak najbardziej uzasadniona.
Analizując ten scenariusz, wykres 60 min KGHM wyraźnie pokazuje formację Bearish Butterfly z prawdopodobną PRZ 117,13-118,04.
Oczywistym jest, że wzrost kursu powyżej 121, zaneguje ten scenariusz.
Mamy więc jeszcze miejsce do wzrostów.
Podobnie z Sygnity.Jak już pisałem, widać na wykresie potencjalna formację Bullish Gartley, kurs już raz zaliczył PRZ, a teraz po wybiciu ze strefy, mamy do czynienia z korektą tego wybicia.
Scenariusze są 2.
Jeden to korekta wybicia poniżej 1, a druga powyżej 1.
W drugim przypadku oznaczać to będzie falę 5 spadkową z typowym zakresem ok.11,xx.
Rzut oka na wykres tygodniowy pozwala oszacować, że zakres widocznej na nim typowej formacji AB=CD to 11.94-11.76.
To było motywacją do napisania słów, które napisałem i nie oznacza krytyki zakupu Sygnity przez Ciebie Moon.
Generalnie uważam, że pisząc posty, powinniśmy wyrażać się w sposób precyzyjny, choć przyznam się, że już nie wiem jak pisać, aby zostać zrozumianym.
Dodam jeszcze tylko, że 19.12.2014, pisałem o PKN Orlen.
Liczyłem, że ktoś zauważy dobrą poradę, ale się jak zwykle się rozczarowałem ;-((
Pozdrawiam!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy