Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kandydaci pustymi obietnicami walczą o biedny elektorat

Kandydaci pustymi obietnicami walczą o biedny elektorat

Wyświetlaj:
andy2024 / 83.18.109.* / 2010-07-02 13:30
ale tysiąc km dróg rozpoczniemy... tyle tylko że po jednych i drugich wyborach kiedy obywatela możemy mieć w d...
rth / 77.112.153.* / 2010-07-02 13:29
HA HA HA
A obietnice dla bogatego elektoratu na pewno zostaną spełnione.
Żal mi Was redaktorzy wypisujący te brednie.
arch / 2010-07-02 13:45 / Tysiącznik na forum
KTO ZAPŁACIŁ ZA LISTY PREMIERA?

Niedawno okazało się, że każdy policjant i strażak w Polsce otrzymał przedwyborczy list od premiera Donalda Tuska.

zgoda buduje, chamstwo PO rujnuje !
Przedwczorajsze WYNIKI Eurostatu odają księżycowy obraz Polski .

"Najniższy parytet siły nabywczej w UE . Polacy najbiedniejsi w Unii "

www.dziennik.pl/gospodarka/article631105/Polacy_wsrod_najbiedniejszych_w_Unii.html
jliber / 2010-07-02 13:20 / Tysiącznik na forum
Lepiej by się zastanowili jak państwo ma nie TWORZYĆ biedy. Bieda jest tworzona prawie wyłącznie przez przemoc państwa czyli podatki i regulacje. Na nieszczęście dla biednych Kaczyński nie chce "zostawić ich samym sobie"... Tymczasem bogaty poradzi sobie w każdym systemie. Np wbrew utartym przekonaniom wyższe stawki PIT nie uderzą w żadnych bogatych, bo to podatek dochodowy a nie od bogactwa. Wyższe stawki PIT zawsze uderzają jedynie w tych którzy dopiero PRÓBUJĄ się wzbogacić.
leberał / 159.245.16.* / 2010-07-02 13:42
O ile pamiętam, to Jaro OBNIŻYŁ stawki PIT
Elektro Devil / 2010-07-02 13:31 / Tysiącznik na forum

Wyższe stawki PIT zawsze uderzają
jedynie w tych którzy dopiero PRÓBUJĄ się wzbogacić.


Amerykę odkryłeś !
maria, / 83.19.196.* / 2010-07-05 08:51
szanopwni panstwo jestvtaki burmistrz w miescie kleczewie co oferuje kobitce 250 zl co miesiac za robote a sam ma 189.000 zl 87 ha 246.000 dochodu aneksy 500.000 dochodu wiatrak za remont 1.256.000 zl a za przyjecie do pracy 10.000 zl a narzad plciowy od kobitki chce za darmo bo jego juz niewydajna .
jliber / 2010-07-02 13:35 / Tysiącznik na forum
Warto aby PiS ją także odkrył i wytłumaczył dlaczego w 2004 głosował razem z SLD za 50% stawką PIT, a następnie wygrał wybory w propagandzie przeciwko liniowemu 3x15.
Elektro Devil / 2010-07-02 14:39 / Tysiącznik na forum
przedsiębiorcy i tak wyślizgną się takiemu PITowi bo miał obowiązywać dla najbogatszych. Czego już twój "obiektywizm" nie pozwala pisać.

Taki PIT uderzył by tylko w Pasożytów siedzących w spółkach SP i wysoko postawionych urzędasów ! Oni niech płacą i 80%.

PiS był przeciwny równym stawkom VAT na wszystkie artykuły, celowo o tym nie wspominasz.

PO miało szanse wprowadzić teraz nawet 3x10% ! I co znowu to tylko obietnice ???
Binarek / 2010-07-02 15:48 / Tysiącznik na forum
Nie bój się wprowadzi.

PiS zresztą sam podpisał się pod uregulowaniami EU, które zmuszają nas do ujednolicenia stawek
normalny / 79.191.248.* / 2010-07-02 13:18
Raz - bo każdy może ich kupić obiecując nawet 2,50 zł podwyzki zasiłku. Dwa - bieda jest dowodem lenistwa i/lub uposledzenia; czy ludzie którzy nie potrafią zadbać o własny los powinni wybierać tych co mają decydować o losie innych? Wiedzieli to już Grecy w swojej wersji demokracji, gdzie prawo głosu mieli tylko ci co płacili spore podatki na rzecz innych.
Floyd / 2010-07-02 20:31 / Tysiącznik na forum
Ciekawe tylko dlaczego ci bogaci, pracowici itd itp w końcu padają z wielkim hukiem i tylko ruiny po nich zostają. Zastanowiłeś się kiedykolwiek nad tym?
A, może podświadomie uważasz, że początek świata to chwila Twoich narodzin, a koniec świata to moment Twego zejścia, no to masz 100% racji, przynajmniej na przestrzeni kolejnych 50 lat.
Ciemny Lud / 80.5.173.* / 2010-07-02 13:08
Kapitalny jest ten wykres !!!

ustawowa granica ubostwa - granica ubostwa skrajnego - relatywna granica ubostwa

no, po prostu rewelacja !

pozdrawiam z UK

Kupie to
arch / 2010-07-02 13:19 / Tysiącznik na forum
Dziękujemy po 20 latach Polska to najbiedniejszy kraj w UE !

- 63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu
-20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie,
- 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich
wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 %. nie stać na samochód.
-Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w
Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie.

-Najniższy parytet siły nabywczej w UE .
-Polacy wśród najbiedniejszych w Unii

www.dziennik.pl/gospodarka/article631105/Polacy_wsrod_najbiedniejszych_w_Unii.html
jliber / 2010-07-02 13:23 / Tysiącznik na forum
20 lat temu to Polska była zbyt biedna aby w ogóle BYĆ w UE, a także była biedniejsza od wszystkich krajów które w przyszłości miały z nią wstąpić do UE, poza oczywiście Rumunią i Bułgarią, które dalej są od nas biedniejsze (o nich zapomniałeś).
arch / 2010-07-02 13:57 / Tysiącznik na forum
Bydło jest i będzie tylko bydłem jeżeli jest niezdolne do logicznego myślenia. Dlatego też prowadzimy je od dawien dawna na rzeź.
wczoraj / 2010-07-02 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cynizm PiS u sięgnął zenitu: Kaczyński wychwalał ostatnio E.
Gierka a w filmie wyswietlanym kilka miesięcy temu przez TVP
(czyt. na zlecenie PIS-u) o Jaruzelskim, Gierek był
przedstawiany jako człowiek bezwzględnie wykonujący nakazy
Jaruzelskiego, człowiek bardzo leniwy
Gall# / 213.158.197.* / 2010-07-02 12:39
To nie prawda co piszesz @wczoraj. O jakim wychwalaniu mowa???

Pan Kaczyński powiedział, że chciałby, aby poparł go związany z Unią Pracy eurodeputowany prof. Adam Gierek, który w drugiej turze wyborów prezydenckich pięć lat temu poparł kandydaturę LECHA Kaczyńskiego.
- Będę się oczywiście cieszył, jeżeli pan profesor mnie poprze. To jest rzecz normalna, że człowiek, który ma prospołeczne poglądy, popiera kogoś takiego jak ja, a nie kogoś takiego jak Donald Tusk czy Bronisław Komorowski.
Powiedział, że choć jako działacz opozycji demokratycznej był czynnym przeciwnikiem Edwarda Gierka, cenił w nim m.in. to, że "opozycję jakoś tam tolerował, a nie zamykał do więzienia"...
Gall# / 213.158.197.* / 2010-07-02 11:54
bo wiem kto to jest i znam jego poglądy.
oo1 / 83.22.23.* / 2010-07-02 12:41
Ze swymi poglądami to on sam ma kłopoty.
Może mu napisz jakie są.
wczoraj / 2010-07-02 12:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to Jarosław to komunista czy człowiek prawicy?
Gall# / 213.158.197.* / 2010-07-02 13:27
SŁOWA - SŁOWA -SŁOWA - co za pytanie...

Po odrzuceniu fasadowych frazesów, system "komunistyczny" to są totalne rządy uprzywilejowanej, wąskiej grupy osób, żyjących w dostatku, ponad prawem, na koszt społeczeństwa, które całkowicie kontrolują kłamstwami propagandy ZASTEPUJĄCEJ RZECZYWISTOŚĆ. To rządy sprawowane na szkodę społeczeństwa, głównie dla utrwalenie dominacji własnej grupy.

To jest właśnie - wypisz wymaluj - system, który próbuje narzucić Polakom Platforma Obywatelska. W tym celu - żeby pochwycić pełnię władzy - usiłują zagarnąć urząd prezydenta RP- wyznaczyli do tego Komorowskiego.
Od naszego wyboru zależy, czy to uda się powstrzymać totalitaryzm PO
jliber / 2010-07-02 13:32 / Tysiącznik na forum
Niedouczyłeś się. System komunistyczny/socjalistyczny to przeważająca własność państwowa, koniec kropka, czyli dokładnie to co chciałby nam zaserwować Kaczyński (wstrzymanie prywatyzacji, a nawet plany nacjonalizacji), czy też to co byśmy dalej mieli gdyby ich opcja wygrała na początku lat 90tych. Powinno dać Ci do myślenia że ludzie PZPR typu Wilczek czy Balcerowicz okazują się większymi liberałami niż Kaczyński który ich będzie wiecznie krytykował.
b3system / 2010-07-02 13:52
Co nam zostawił Balcerowicz? STARE PORTFELE gdzie ze świadczenia do dnia dzisiejszego kradnie mnie 650zl,pozostawiając do utrzymania 520zł z czego 400żl koszty leczenia i rehabilitacji,a składka emerytalno-rentowa procentowo była proprcjonalna z dzisiejszą,Nazywasz Tych złodziei demokracją,agitujesz do głosowania.NIKT NIE POWINIEN GLOSOWAĆ DOPUKI KRAJ NIE PRZYWRÓCĄ DO DEMOKRACJI!
Gall# / 213.158.197.* / 2010-07-02 13:40
Rzeczywiście jesteś tępy @jliber - nawet ta okoliczność, że zagorzali budowniczowie "systemu komunistycznego" okazali się po twojemu "liberałami" nie jest wstanie pobudzić cię do refleksji :-))
St. / 77.252.247.* / 2010-07-02 11:37
Wszystkie sondaże wskazują, że zdecydowana większość Polaków woli żyć w biedzie z PO niż w wirtualnym bogactwie z PiS-em
Elektro Devil / 2010-07-02 11:43 / Tysiącznik na forum
Polacy mają za dużo pieniędzy !

PiS obniżył podatki i dlatego tak nienawidzą tej Partii !

Wyborcy PO powinni być obciążeni 90% składką CIT i pracować 20h na dobę ! Spłacać kredyciki i głosować na Boskiego Tuska!

A Tusk i Drzewiecki będą siedzieć na Florydzie za nasze podatki i śmiać się z tego Dzikiego Kraju, jak zwykł mówić o Polsce poseł PO.
Binarek / 2010-07-02 13:22 / Tysiącznik na forum
"PiS obniżył podatki"

PLANOWAŁ obniżyć lewaku
Tak samo jak planował budować autostrady, 3 mln mieszkań i reformować służbę zdrowia

Ale rozumiem, że przed wyborami można ściemniać, biedni wyborcy to łykną
Elektro Devil / 2010-07-02 14:55 / Tysiącznik na forum
to Bronek w debacie kłamał? Mówiąc, że rząd premiera Marcinkiewicza obniżył podatki.
Sam się już gubisz w swojej manipulacji, może na interii to się sprawdza.

Rząd PO nic nie robi tylko planuje i sprawdza jak na plany reagują sondaże.

Możesz mnie nazywać lewakiem, nacjonalistom i jak tam sobie chcesz.
Ty nie masz żadnych poglądów prócz wiernego poddaństwa do PO. Nawet Sawicką wybielałeś na tym forum...
Binarek / 2010-07-02 15:53 / Tysiącznik na forum
Wasz elektorat wszystko łyka więc jedno kłamsto więcej mniej nie ma znaczenia.

Jeżeli masz demencję starczą to rząd PiS planował obniżki podatków, budowę autostrad, stadiony, gazoport, łączniki gazowe, reforme finansów

a rząd PO to zrealizował

O faktach lewaku nie piszesz bo wtedy nie miałbyś szans

Tak jestem wierny budowaniu tej Polski bo ona jest najważniejsza
Elektro Devil / 2010-07-02 18:50 / Tysiącznik na forum
Celowo manipulujesz faktami do końca ! Masz racje nie mam w takiej manipulacji szans.

PiS uchwalił obniżkę podatków która weszła w życie za PO. Taka jest prawda.

Inwestycje: Autostrady, Stadiony to długi proces projektowanie i budowa.
W roku 2009 za PO jeśli chodzi o nowe przetargi było wyjątkowo słabo.
oo1 / 83.22.23.* / 2010-07-02 13:04


PiS obniżył podatki i dlatego tak nienawidzą tej Partii !

Poziom absurdu już sięga zenitu.
Nie słyszałem, by ktokolwiek miał to PiS-owi za złe, może najwyżej, że obniżono za mało.
olek 2222 / 95.49.74.* / 2010-07-02 11:11
Skad tyle biedy skoro pan Tusk mowil ze bedzie tak dobrze to dlaczego jest tak zle czyzby oszukiwał niech sie wypowie na forum i w telewizji
adsas / 77.255.9.* / 2010-07-02 11:34
odpowiedz jest zawsze ta sama bo im sie nie chce panstwo zawsze bedze dawać sam mam problem ze znalezieniem ludzi do robót ziemnych 10 zł na h to za malo lepiej pod budka z piwem stać a PIS ich w tym utwierdza bo o to chodzi obywatel nalogowy jest najlepszy do manipulowania
bulba1 / 2010-07-02 11:57 / Bywalec forum
Znana kancelaria prawna pozywa rząd Tuska

ttp://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/znana;kancelaria;prawna;pozywa;rzad;tuska,16,0,639248.html
kom. / 93.105.6.* / 2010-07-02 10:55
czy problem biedy był stawiany na forum sejmu i senatu?
Beneq / 62.159.242.* / 2010-07-02 10:43
Pana Kaczyńskiego bieda kłuje w oczy! On przecież nie rządził tym krajem z PiSem czy AWSem. Urwał się teraz z choinki...
1999 / 81.219.72.* / 2010-07-02 10:28
Polska jest krajem bardzo bogatym. Mozna pracowac na etacie i rownoczesnie pobierac emeryture.
jliber / 2010-07-02 10:59 / Tysiącznik na forum
A pewnie, jak się osobom starszym chce pracować to trzeba im zabrać emerytury na które wcześniej odprowadzali składki kilkadziesiąt lat. Bo musi być "sprawiedliwość"...
FirezeuG / 2010-07-02 11:13 / Tysiącznik na forum
Albo emerytura albo praca. Jedno i drugie nie idą w parze.
jliber / 2010-07-02 13:26 / Tysiącznik na forum
A jasne, bo jak się komuś zachce harować aż do śmierci to niech płaci za karę do końca życia na resztę.
FirezeuG / 2010-07-02 13:52 / Tysiącznik na forum
Nie. Wystarczyło by żeby nie opłacał już składek z tytułu ubezpieczenia społecznego ale przez okres pracy, po możliwości przejścia na emeryturę, nie powinien mieć możliwości pobierania takiego świadczenia. Mało mamy takich którzy w wieku 40 lat mają rentę lub wcześniejszą emeryturę a pracyją na pełny etat?
prof.Ciekawski / 213.77.8.* / 2010-07-02 11:04
Czyli jednak nie popierasz podwyższenia wieku emerytalnego?
jliber / 2010-07-02 13:27 / Tysiącznik na forum
To co rząd zrobi ze swoim przymusowym systemem emerytalnym obchodzi mnie tak jak zeszłoroczny śnieg, ja na to złodziejstwo nie płacę (umowa o dzieło) a jak kiedykolwiek mnie zmuszą to wyjadę za granicę.
Ore / 194.213.1.* / 2010-07-02 10:27
Skąd tyle biedy w POlsce przecież od 3 lat rządzi PO, ale jak sie rozszyfruje skrót ktory czytaj Partia Oszustow to juz wszystko wiadomo
romantyk / 79.188.238.* / 2010-07-02 10:17
6,5 miliona żyje w biedzie, brawo wspaniała rewolucja. Wszysto wyprzedane, OFE każdego roku kosztuje budżet miliardy. rządy PO zaledwie 3 letnie doprowadziły do wzrostu długu publicznego o 200 miliardów i ten jas fasola komorowski, pusty jak bęben, posłuszny jakiejś drakońskiej ideii likwidacji Polski. TRAGEDIA panie wodzu wałęsa. pomnika ci nie wystawimy kolego !
MME / 82.210.232.* / 2010-07-02 10:34
Problem w tym jak było poprzednio. Ja dobrze pamietam czasy gdy zarabiało się 30 dolarów na miesiąc a pani sklepowa była Panem Bogiem. Nie chcę następnego nawiedzonego zwolennika totalitaryzmu, który mysli że państwo jest od wszystkiego. Nie chcę aby panią sklepową zastąpiła pani od Rydzyka, która bedzie mnie pouczać jak żyć, co czytać i oglądać.
Nie jest fajnie, ze tyle ludzi żyje w biedzie, ale czy to sie kaczystom podoba czy nie, liczba takich ludzi maleje. Za wolno, zgoda, ale maleje.
prof.Ciekawski / 213.77.8.* / 2010-07-02 11:02
Maleje? Hmm, przez dwa lata z 17,3% do 17,3% spadek zaiste imponujący! Równie imponujący jak owe 17,3%. I żeby było jasne-nie tęsknię za PRL-em ale nigdy nie byłem miłośnikiem kapitalizmu w wersji latynoamerykańskiej, a taki właśnie usiłuje się budować nad Wisłą.
jliber / 2010-07-02 13:29 / Tysiącznik na forum
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z siły i liczebności partii socjalistycznych w ameryce łacińskiej, z pewnymi wyjątkami jak Chile czy Argentyna one tam niepodzielnie rządzą od dziesięcioleci.
aby__ / 195.205.169.* / 2010-07-02 10:22
Nie należę ani do PIS ani do PO, ale uważam, że Tusk
jest najlepszym premierem od czasów odzyskania
niepodległości w 1918r.. Niestety, trzeba mieć szeroki
światopogląd aby to zauważyć - niedostępna to sztuczka
dla ogromnej większości.

Jak wygra Jarek to zarówno PO jak i JK jako prezydent
będą mogli nic nie robić, bo i tak wytrą sobie gębę
przeszkadzaniem tej drugiej strony.

Rząd i prezydent z jednej partii - takie coś już
mieliśmy - pamiętasz SLD i Kwaśniewskiego? Myśleli, że
mogą robić co chcą i skończyło się to marginalizacją
SLD na prawie 10 lat. Nie zaszkodziło demokracji tylko
pozwoliło narodowi sprawdzić w akcji tę formację.
Teraz partie to wiedzą i nie pozwolą sobie na powtórkę
z historii - patrz PIS i L Kaczyński (chociaż zdążyli
bardzo dużo poustawiać pod siebie: TVP, prokuraturę
centralną, NBP).

Sprawdźmy w końcu PO i wybierzmy Bronisława
Komorowskiego.
evergren / 2010-07-02 13:27 / Ciekawy świata
Powiedz mi po co sprawdzać i eksperymentować na Polsce? Rząd PO juz miał swoje 2 lata rządów. Jeśli chodzi o naljepszego premiera od 1918, to czy słyszałeś o premierze Grabskim, o reformie złotówki o budowie portu w Gdynii? Nie obrażaj osiągnięć przedwojennej Polski, kiedy zrujnowaną przez zaborców i I wojnę światową gospodarkę Polski, trxzeba było praktycznie budować od nowa. Pomyśl i wybierz.
jliber / 2010-07-02 13:34 / Tysiącznik na forum
Jasne, po co nam eksperyment liberalny, czas powrotu do PRL.
Floyd / 2010-07-02 21:03 / Tysiącznik na forum
A, ty naiwniaku pewnie uważasz, że eksperyment liberalny jest szczytem doskonałości. W pierwszym pokoleniu nawet bym się zgodził, ale w następnych do głosu dochodzą bardzo często debile których jedyną wartością jest to, że dziedziczą po inteligentnych i pracowitych tatusiach. Niestety, ale talentów i zdolności się nie dziedziczy, a przykre konsekwencje ich działalności ponoszą wszyscy.
Moim skromnym zdanie eksperyment liberalny miał by sens gdyby każde pokolenie dorabiało się na własny rachunek. Liberałowie ekonomiczni chcieli by jednak zapewnić rajskie życie swym potomkom, a to jak pokazuje historia musi skończyć się na dłuższą metę totalną klapą.
pan władek / 89.231.114.* / 2010-07-02 13:14
ale sprawdzamy od 3 lat i d...a.
A tusk rządzi już 7 rok przez swoich przedstawicieli - wcześniej bielecki, suchocka buzek i teraz sam - ile wg Ciebie można jeszcze czekać aż weźmie się do roboty
aby__ / 195.205.169.* / 2010-07-02 13:34
Właściwie od razu po każdych wyborach można powiedzieć jak będzie wyglądało rządzenie - jak każdy z elementów władzy jest z innej opcji politycznej to będzie marazm, kaszanka i czekanie do kolejnych wyborów. Ten schemat sprawdza się od 20 lat. Tylko samodzielne rządy partii pozwalają na prawdziwą władzę i prawdziwą weryfikację. Wyborcy nie powinni patrzeć na to jaki układ byłby najlepszy (uśredniony, czyli nijaki) tylko na ludzi i program, który będzie skutecznie realizowany tylko w przypadku samodzielnych rządów.
a2d2 / 94.246.126.* / 2010-07-02 10:34
Na czym ta dobroć Tuska polega może mnie oświeć a może powinienem kupić mikroskop bo coś przeoczyłem. Ja widzę miałkość tchórzostwo i bezwład, kupowanie czasu za ogromne pieniądze i żenującą czołobitność wobec marksistowskich popłuczyn z Brukseli
aby__ / 195.205.169.* / 2010-07-02 10:37
Z tego wynika, że jesteś w większości, o której pisałem. Wybacz :(
L_W / 83.10.44.* / 2010-07-02 10:31
"Sprawdzam" - to w pokera.
Jest dwóch kandydatów - Kaczyński i Komorowski.
Zagłosuję na tego, który coś pożytecznego dla mnie zrobił . Kaczyński - wiem co zrobił - obniżył podatki. Komorowski - nic. Wniosek - głosuję na Kaczyńskiego.
Obietnice mnie nie interesują - liczą się fakty.
aby__ / 195.205.169.* / 2010-07-02 10:35
Z taką logiką nie dajesz nikomu nowemu szansy, aby zrobił coś dla Ciebie :) Będziesz do końca życia głosował na JK bo w 2006 obniżył Ci podatek? :)
L_W / 83.10.44.* / 2010-07-02 11:03
Komorowski jest prominentnym politykiem PO. Jest marszałkiem Sejmu. Był członkiem rządu - ministrem. Miał czas się wykazać. Telewizji nie oglądam - żadnej, stąd mózgu wypranego jeszcze nie mam.
Liczą się fakty. Dzięki obniżce podatku przez rząd Jarosława Kaczyńskiego zaoszczędziłem w ubiegłym roku kilka tys. zł, które mogłem wydać wg własnej woli. To jest ważne!
Po drugie -za czasów rządów PO pogorszyły się warunki prowadzenia działalności gospodarczej - w każdym razie w mojej branży. To też biorę pod uwagę. Po trzecie- nie zapomnę PO wydłużenia wieku emerytalnego, takim zwykłym ludzom jak ja, przy jednoczesnym pozostawieniu przywilejów, np. mundurowym. Dlatego każdemu z PO mówię - nie.
aby__ / 195.205.169.* / 2010-07-02 11:33
Telewizora nie mam od czasu studiów, odkąd wyprowadziłem się z domu. Moje poglądy kształtuje internet i własna praktyka.

Komorowski nigdy nie był na tyle wysoko w partii, aby mógł przypisywać sobie zasługi ogółu - rząd jest Tuska i to on bierze na siebie sukcesy i porażki obecnej władzy.

Poza tym, to co słyszysz w mediach i od znajomych to jedno, a to jak na prawdę wygląda praca rządu to drugie. Orędzia i konferencje prasowe mamy takie jakie społeczeństwo. Większość to ciemna sfrustrowana masa (smutne, ale niepodważalne) i do nich trzeba przemawiać innym językiem.

Ciesze się, że oszczędziłeś na podatku parę tysięcy, ale z twojej wypowiedzi bije egoizm. Dałeś się złapać na propagandową zagrywkę obniżenia podatku o 1% w czasach prosperity gospodarczej. Rząd PO trafił na globalny kryzys więc chyba nie oczekujesz, że oni też obniżą Ci podatek? Cieszmy się, że udało się dopiąć budżet na tyle, że nie była potrzebna podwyżka podatku.

Co do przywilejów mundurowych - dajmy PO pełnię władzy to w końcu będą mogli przeprowadzić trudne reformy. Prezydent w opozycji do rządu zwiastuje kolejne 1,5 roku stagnacji.
L_W / 83.10.44.* / 2010-07-02 11:55

Większość to ciemna sfrustrowana masa (smutne,
ale niepodważalne) i do nich trzeba przemawiać
innym językiem.

Z tym się zgadzam - tylko dzięki propagandzie usłużnych mediów -TVN, GW - co wnoszę z rozmów jakie z ludźmi prowadzę - PO i Komorowski mają tak wysokie poparcie.
Są jeszcze dwie sprawy które w moim mniemaniu dyskredytują Komorowskiego.
1. Kłamstwo w sprawie swojego, ponoć hrabiowskiego pochodzenia. Okazuje się, że ten ród Komorowskich, do którego należy Bronisław Komorowski, nie ma prawa do tytułu.
To jest poważna sprawa, sprawa honoru - wstyd. Komorowski nie ustosunkował się do tego - brak odwagi?
2. Każdy przywódca, a takim jest prezydent RP, powinien sprawdzić się w sytacjach nadzwyczajnych. Takimi sytuacjami były: katastrofa smoleńska, powódź. Komorowski moim zdaniem nie sprawdził się w żadnej z nich.
Również dlatego nie oddam na niego głosu.
aby__ / 195.205.169.* / 2010-07-02 12:25
Jeśli postrzegać TVN, GW, Polsat jako usłużne dla PO to musisz wspomnieć o TVP, Rzeczpospolitej, WP.pl przychylnej PIS. TVN w odróżnieniu od TVP zaprasza opozycję regularnie, czego niestety nie można powiedzieć o TVP. Publicystyka w TVN i GW kierowana jest do pojętniejszego odbiorcy, którym nie trzeba manipulować w tak prostacki sposób jak nie zapraszanie politycznego konkurenta czy manipulowanie wypowiedziami w relacjach. Wystarczy pokazać starcie/rozmowę/dyskusję i niech widz sam zdecyduje kto bardziej mu się podoba. Nie zapominaj o akcji PIS z 2007 roku - sami zdecydowali, że nie będą występować w TVN/GW - sami wytworzyli ten chory podział.

Co do tytułu szlacheckiego B. Komorowskiego to nie znam dobrze tej sprawy (dobrze na poziomie informacji, które dostępne są dla ogółu). Wydaje mi się, że nie jest to na tyle ważne aby wykorzystywać to jako argument przeciwko niemu w wyborach. Z drugiej strony - czytałem kiedyś bardzo ciekawy artykuł na temat rodu Kaczyńskich i ich roli w powojennej Polsce. M.in. tutaj jest na ten temat dyskusja:
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?p=2960955&sid=95668b62a8d15648674908d166a934f8
Co o tym sądzisz?
jojo102 / 212.69.47.* / 2010-07-02 10:15
O zielonej wyspie. W koncu madra wypowiedz:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8091135,Marek_Goliszewski_dla__Rz___Polska_nie_jest_zadna.html

Najnowsze wpisy