Forum Forum podatkoweVAT

Kasy fiskalne dla prawników i lekarzy

Kasy fiskalne dla prawników i lekarzy

myshell / .* / 2005-07-06 17:56
Komentarze do wiadomości: Kasy fiskalne dla prawników i lekarzy.
Wyświetlaj:
Demokrata / .* / 2005-07-13 21:30
A niby dlaczego producenci kotłów c.o. mają przywilej sprzedaży osobom fizycznym bez prowadzenia kas fiskalnych i sprzedaży swoich wyrobów bez VATu.Powinno się wszystkich jednakowo traktować anie robić wyjątki. To prowadzi do patologi społecznej.
prawnik-młody wilk / .* / 2005-07-11 15:48
NARESZCIE, NARESZCIE, NARESZCIE! Powtórzę za poprzednikami - zacznijmy od prywatnych praktyk lekarskich. Z góry przepraszam uczciwych, ale podczas pracy w Urzędzie Skarbowym (na szczęcie krótko) widziałam na własne oczy - komórka kontroli skarbowej - PIT-y co poniektórych lekarzy z mojej miejscowości. Zastanawiające jest jak można zbudować okazały dom i jeździć dobrym samochodem posiadając roczny dochód z praktyki na poziomie ok. 5 (pięciu) tys. złotych? Jeśli ktoś nie wie (tak jak ja) to warto lekarzy popytać, a może lepiej pacjentów - Ci dokładnie wiedzą jaka jest obowiązująca "taryfa" - oczywiście nieopodatkowana! Szkoda że państwo wycofało się z ulg za leczenie, marne one były, ale mobilizowały ludzi do proszenia o rachunki, a jak jest rachunek to jest przychód i podatek, tak jak wszędzie. Prawnicy to podobne "kółko zainteresowania", broniące jak niepodległości dostępu do zawodu i nieoopodatkowanej kasy, bo przecież kto prosi pana adwokata czy radcę o rachunek za poradę? Ktoś napisał - "będzie drożej" - może będzie, ale podatek też od tego będzie. A jak nam jeszcze nowy prezydent nie zawetuje ustawy o dostępie do zawodu dla młodych (też jestem zainteresowana), to konkrencja wzrośnie i ceny spadną. Takie jest prawo rynku - wzrasta podaż, ceny w dół - a więc społeczeństwo nie straci, a są duże szanse że zyska!Faktem jest, że producenci kas - też, ale nie bądźmy zbyt chytrzy, w efekcie możemy zyskać wszyscy.
Antonio / .* / 2005-07-15 08:05
Ma pani całkowitą rację, ale lobbi adwokatów (czyt. krwiopijców) jest ogromne. Oni wolą średniowiecze i bardzo nie lubią demokracji.
tomtal / .* / 2005-07-09 23:29
Za jakiś czas powstanie nowa Komisja Sejmowa...... I jak tu ich wybierać, bądź jak obok nich siedzieć- byle nie z nimi.
Niewierzacy / .* / 2005-07-08 10:58
Uwierze jak zobacze kasy w gabinetach i kancelariach.....i jak uslysze o kontrolach sprawdzajacych nabijanie transakcji na kasy .....
Ramirez / .* / 2005-07-08 10:57
Kasy fiskalne to będzie następna afera.Na samych tylko taksówkarzach producenci kas fiskalnych zarobili ~300000000 (300 mln) złotych.A już wyjątkowo bezczelne i perfidne jest głoszenie że "państwo zwróciło taksówkarzom 50% ceny zakupu kasy.Po pierwsze nie "państwo" tylko podatnicy, czyli my wszyscy płacący podatki.Po drugie: nie "zwróciłotaksówkarzom" tylko "zapłaciło producentom" kas naszymi pieniędzmi.Po trzecie: perfidnie próbowało w ten sposób zrobić z taksówkarzy wrogów społecznych.A co będzie z resztą obciążonych obowiązkiem zakupu kasy? Czy oni też "otrzymają od państwa" zwrot połowy kosztów zakupu kasy? Może się okazać wtedy, ze wrogów społecznych jest ze 2 mln pracujących na własny rachunek, tzw. "prywaciarzy"A co z kasą? Ano 2000000X2500 zł = 5000000000 zł (pięć miliardów) złotych. Do tego przegląd obowiązkowy kasy 1raz w roku - 2000000x400 zł=800000000 (800 mln) zł. Razem na pewno ~6 mld zł, bo przecież niektórzy muszą mieć dwie kasy. A cała ta kasa idzie dla producentów kas. No może 90%. Bo przeciez za przepchnięcie takiej ustawy trzeba było komuś zaopłacić. Zwyczajowo nie mniej niż 10%. Bez paragonu fiskalnego i rachunku. Oczywiście.
Antonio / .* / 2005-07-08 14:08
Swoją drogą ciekawe, czy od tej wysokiej prowizji odprowadzono podatek ?
xxx / .* / 2005-07-09 04:48
A kiedy wprowadzą kasy dla łapówkarzy?
mard / .* / 2005-07-08 07:45
NARESZCIE !!!!!!!!!!! A już myślałem, żę lekarze biorący potrójne pensje ciągle będą mieli tylko jedną tą oficjalną -opodatkowaną. Po wprowadzeniu kas nie będą się musieli rozliczać tylko z jednej pensyjki czyli kopert wręczanych przez zdesperowanych pacjentów i ich rodziny.:-)
yeh / .* / 2005-07-13 19:25
"uderz w stół, a nozyce się odezwą" - skoro to Was nie dotyczy, to po co się odzywać ?
Dziubulencjusz / .* / 2005-07-11 16:52
Ciekawe gdzieś Ty widział lekarzy z potrójną pensją? Pytam dlatego, że sam jestem lekarzem i poza pretensjami, oskarżeniami i 400 godzinami miesięcznie (łącznie z dyżurami) nie mam potrójnej pensji o której piszesz. Natomiast intensywnie teraz uczę się języka obcego, żeby wyjechać do kraju, gdzie docenią moją pracę i nie będę musiał czytać podobnych opinii pisanych przez zupełnie takich abnegatów
Tomtal / .* / 2005-07-09 23:10
Chyba troszkę uogólniasz i przez to obrażasz wielu uczciwych lekarzy. Żeby ostudzić Twoją radość, (bo jak widzę nie bardzo wiesz na czym praca lekarza polega), to podpowiem, że kasy są dla tych co prowadzą tak zwaną "Prywatną praktykę", a nie dla tylko pracyją w szpitalach poradniach itp. I uwierz mi - ja nie biorę i nie mam prywatnej praktyki.
xx / .* / 2005-07-07 20:16
Hehehe....co tam kasy. Kasy to tylko nabijanie pieniędzy nieuczciwym posłom i producentom kas ( bo to jest oczywiście moralnie nieuczciwe). Kasa to tylko obowiązkowe wysokie koszty dla usługodawców oczywiście tych uczciwych. Raz, że muszą taką kasę kupić za swoje pieniądze, następnie robić przeglądy za które słono trzeba płacić. O wiele lepiej jest tym co pracują w szarej strefie. Na przykład kotły c.o. i inne materiały budowlane produkowane w kraju można bez przeszkód kupić bezpośrednio u producenta, czy zaprzyjaźnionego z nim sprzedawcy bez rachunku. Wszyscy są zadowoleni; producent sprzedał towar, klient bo nabył ten towar o 18 % taniej, Żadnych papierków, kas, rozliczeń itp. To samo z usługami budowlanymi. Cieśla, murarz, hydraulik i każdy inny usługodawca nawet jeśli prowadzi firmę legalnie to i tak nie wystawia rachunków na umówioną wcześniej kwotę tylko mówi: " chce pan rachunek to proszę bardzo, ale pan dopłaci 22% VATu - wystawienie rachuneczku kosztuje". Oczywiście kto chce płacić więcej? No chyba, że jest idiotą.Wiyta u lekarza czy prawnika zamiast kosztować 100 zł bez paragoniku, to z paragonikiem będzie nieco droższa np. o jakieś 50 zł. (Czyli razem wizytka będzie nas kosztować 150 zł) A paragonikiem nawet tyłka się niepodetrze więc po jakie licho żądać wydania.Ja jeżeli będę potrzebował fachowca, to pójdę tylko do takiego, który mi zaoferuje najniższą cenę. Nie będę płacił haraczu na żadne głupie wymysły naszych posłów.
J.T. / .* / 2005-07-07 18:17
W pierwszej kolejności lekarze a głównie DENTYŚCI !!!
tomtal / .* / 2005-07-09 23:13
Oj!! chyba jesteś prawnikiem...
HALUś / .* / 2005-07-07 18:09
Jeszcze parę lat temu ,można było korzystać z ulgi na leczenie w prywatnych gabinetach wystarczyło wziąść od lekarza rachunek i skorzystać na tym że państwo nie zapewnia opieki medycznej na odpowiednim poziomie przez obniżenie sobie podatku i to była wymierna korzyść dla tych którzy z prywatnej opieki korzystali ,dlaczego nasze władze od tego odeszły ,nie chcą rekompensować społeczeństwu swej nieudolności w realizacji obowiązku zapewnienia opieki medycznej,lepiej niech płacą lekarze i ich pacjęci i niech obarczają winą za wysokie ceny medyków ,a władza zdefrauduje dochody z kas fiskalnych i ewentualnych wyższych podatków od lekarzy ,podzielą się między sobą,a społeczeństwo zapłaci za swą głupotę w popieraniu bzdurnych rozwiązań wyższymi opłatami za usługi medyczne ,które są bardzo tanie w stosunku do reszty świata ,a mamy świetnych specjalistów i oni mogą niestety chcieć pracować za godne pieniądze ,a Unia przyjmuje ich z otwartymi rękami i robi bardzo dużo żeby ich zachęcić do przyjazdu ,a nam zostaną lekarze ze wschodu .Obyśmy nie obudzili się za póżno ,więc nie zazdrośćmy lekarzą bo nawet jeśli nie płacą od prywatnej pracy wszystkich podatków to pokarzcie mi tych którzy są tacy gorliwi,a szczególnie ci którzy te wspaniałe rozwiązania wprowadzają.
jj / .* / 2005-07-07 18:32
Jestem studentem medycyny. Moja mamuska jest lekarzem pediatra i nefrologiem.Na cale miasto tylko ona potrafi zakladac dialize otrzewnową, co ratuje zycie dzieciaczków. Namawiam ja na wyjazd, bo nie chce zeby pracowala za taka lipna kase majac takie kwalifikacje.Sam tez nie zamierzam tu zostac, WIEC POZDRAWIAM RZADZACYCH!!! Bedzie ich Białoruś leczyć, hehe.
adieu / .* / 2005-07-13 19:28
no to ŻEGNAM !!! tylko szybko ! bo nie ma ludzi niezastąpionych ! wiem coś o tym ! he he !!!
tomtal / .* / 2005-07-09 23:26
Z całym szacunkie-jak się Mamusia da Panu namówić na ten wyjazd to niech kogoś najpierw nauczy przed wyjazdem (z tego co wiem to nie tak bardzo skomplikowane-wystarczy ze dwa razy zobaczyć - ja przynajmniej na tyle ufam moim studentom). To tak, tylko w imię wartości moralnych (łatwe słowo), deontologicznych (tym razem trudne słowo) i wreszcie Hipokratesowskich(a to już klasyka).P.S. Ma Pan rację co do godziwości wynagrodzeń lekarzy. Ale niech Pan uwierzy: tu Mamusia jest KIMŚ, tam będzie "piętaszkiem" choć i owszem z lepszą pensyjką-(i tak gorszą od Robinsona). Ten stan rzeczy też frustruje.
Antonio / .* / 2005-07-07 12:24
Tu wcale nie idzie o lud. Naród to oni mają w "głębokim poważaniu" Powstał lobbing oszustów: producentów kas fiskalnych i fiskusa, i liczy się tylko prywata. Nieważne czy ma to służyć krajowi czy wręcz przeciwnie. Takie działania na szkodę państwa polskiego od czasu wojny stały się zjawiskiem dość powszechnym. Ktoś za tym stoi...............
Andy / .* / 2005-07-07 11:32
Kasy fiskalne są potrzebne do rejestracji sprzedaży opodatkowanej podatkiem VAT. Po co kasy lekarzom, skoro ich usługi są zwolnione z tego podatku. Oczywiście, że sprawę rozdmuchało lobby producentów kas i fiskusa, a lud żądny sprawiedliwości społecznej podchwycił. Ceny usług lekarskich wzrosną, a same usługi staną się bardziej niedostępne.
Wojtek / .* / 2005-07-07 09:33
Wmawiano nam, że kasy fiskalne w taksówkach to wymóg UE. Byłem tydzień temu w Brukseli, w tej jaskini UE. Taksówki w Brukseli nie tylko nie mają kas fiskalnych ale także taksometrów! Co o tym myśleć? Może jest to lobby fiskusa i producentów kas fiskalnych.
Andrzej / .* / 2005-07-07 09:17
Dlaczego tak późno!!!
fryzjez / .* / 2005-07-07 09:15
Uważam,że conajmniej dziesięć lat za póżno.To jest duży błąd ,alba świadome działanie fiskusa,żeby najbogatszych zostawić na koniec.
vogel / .* / 2005-07-07 10:22
trzeba sie bylo palancie uczyc i zostac lekarzem albo prawnikiem...
armia / .* / 2005-07-09 23:17
I kogo byś wtedy palancie leczył gdyby wszyscy się uczyli. No i od kogo byś brał kopertki.Ryczałtem ich obciążyć ok. 2 tys. zł. i tak bedą zadowoleni bo zostanie im jeszcze z 5 tysiaczków.Tak , tak płacić konowały.
Skwariusz / .* / 2005-07-07 14:49
vogel aleś błysnął - twój wyuczony geniusz, aż powala, bez wyrazów szacunku...
G23 / .* / 2005-07-07 09:04
A i owszem, teraz każdemu facetofi trzeba podłączyć kasę fiskalną przy pieszczotach z żoną
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy