Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kasy fiskalne u lekarzy i prawników? Temat wraca

Kasy fiskalne u lekarzy i prawników? Temat wraca

Wyświetlaj:
baj100 / 89.231.100.* / 2009-08-20 10:16
Zlikwidowac kasy fiskalne wszystkim.Prawo równe dla wszystkich.
basia871@op.pl / 89.231.100.* / 2009-08-20 10:14
Dlaczego my mamy być inni od wszystkich i tak dobrze zarabiamy,chcemy mieć kasy ,niech nikt mi nie mówi,że biore w łapę ,zapłaci wydam kwit i niech mnie w nos ...........pocałują.
Niech wszyscy maja kasy bo robienie wyjątków szkodzi wszystkim.
Bernard+ / 83.22.84.* / 2009-08-18 19:13
Lekarze powinni mieć kasy fiskalne, bo wtedy nie będą mogli bez opodatkowania legalizować swoich nielegalnych dochodów w postaci otrzymanych od rodziny pacjentów tzw. „dowodów wdzięczności”.
Ministerstwo Finansów nie wie albo nie chce wiedzieć o tym, że jeżeli lekarz ordynator oficjalnie zarabia 4500 zł miesięcznie a ma 3 synów i wybudował im 3 domy oraz kupił 5 dobrych samochodów to skąd wziął na to pieniądze? Otóż formalnie taki ordynator ma prywatną praktykę czynną 2 razy w tygodniu po 2 godziny i opodatkowaną ryczałtem w postaci karty podatkowej dzięki temu za Np 350 zł miesięcznie podatku może zalegalizować każdą kwotę dochodów potrzebną mu na pokrycie ujawnionych wydatków. Ludzie mieszkający naprzeciwko takiego prywatnego gabinetu mówią, że ruch pacjentów do prywatnej praktyki pana doktora jest prawie zerowy, bo wszystko załatwia „prywatnie” w szpitalu. Gdyby wprowadzono kasy w prywatnych gabinetach to nieuczciwy lekarz musiałby przynajmniej pewną cześć otrzymanych " dowodów wdzięczności " Np za przyspieszenie terminu operacji zarejestrować na kasie i zapłacić podatek wg skali podatkowej a to poważnie zwiększyłoby dochody budżetu. Aby pacjenci żądali od lekarzy paragonów wystarczy wprowadzić 9% ( tyle ile wynosi składka na ubezpieczenie zdrowotne) odliczenia od podatku dochodowego wydatków wydanych na prywatne leczenie a i tak do budżetu państwa wpłynie więcej, bo raczej dochody lekarzy przekraczają próg podatkowy 18%. Natomiast Polacy, którzy leczą się prywatnie odciążają niewydolny system NFZ, za co powinni mieć takie odliczenie od podatku swoich prywatnych wydatków na leczenie.
manian / 213.227.87.* / 2009-08-11 08:36
Ktoś bezmyslny pisze że lekarze i prawnicy to szara strefa. Nie rozumie znaczenia tego słowa. Łatwo ominąć kasę tak samo jak się omija faktury. Z tą różnica że producent kas zarobi tyle : ( liczba lekarzy+liczba prawników ) x cena kasy. No i oczywiście będą przetargi .... Jeszcze zostaną nauczyciele osoby sprzedające coś w internecie osoby które pracują na etacie ale zostały zmuszone założyć działalność itd. Chcesz sprzedać starą kanapę ? Kup najpierw kasę fiskalną abyś mógł wystawić rachunek i paragon a wydruki z kasy przechowuj w lodówce aby nie wyblakły bo ci przywalą karę w razie kontroli. Aby wzmocnić kontrolę trzebaby jeszcze zainstalowac lekarzom i prawnikom monitoring aby wiedzieć dokładnie ile wzięli od klienta. A prostytutki i cichodajki ? Dają bez podatku. Im to dopiero trzebaby zamontować kasy liczniki i kamerki. To po prostu efekt rozrostu biurokracji z ciepłymi spokojnymi pewnymi i dobrze płatnymi posadkami która sama się napędza i aby usprawiedliwić swój rozrost wymysła nowe problemy które koniecznie trzeba kontrolować.
rubens / 83.27.197.* / 2009-08-22 08:11
może i masz rację ,że można wybijać mniej paragonów i td, ale w takim razie nie płaćmy wszyscy podatków i będzie lux , a państwo wprowadzi np vat 30% i tak zedrze z obywateli może ze wszystkich wtedy,bo musi z czegoś funkjonować , ale napewno nie powinno być tak ,że jeden płaci a drugi nie , bawi sie i śmieje
acomitam / 83.11.90.* / 2009-08-11 06:59
Idę o zakład, że prawników MinFin wyłączy. Jak mafia, to mafia i nikt, żaden tam MinFin jej nie podskoczy. Jak zakończyły się próby usunięcia przeszkód w dostępie do zawodów prawniczych podjęte przez Ziobrę? Każdy wie, wie tez MinFin więc nie będzie podskakiwał.
kiler 2009 / 89.228.254.* / 2009-08-10 18:48
O tym korupcyjnym wyłączeniu horrendalnej kasy spod VAT-u wypowiadam się już kilka lat i przestałem już wierzyć, że kiedykolwiek jakiś rząd skończy z tym korupcyjnym porozumieniem pod pulpitami poselskimi. To nie wstyd, to granda, żeby sprawa musiał trafić aż do Trybunału Konstytucyjnego. Państwo prawa, czy państwo "lewa"? - kasa oczywiście.
Pilsener / 2009-08-10 08:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kiedy u rolników zobaczymy kasy fiskalne? I u księży? Jak wszyscy to wszyscy! Każdy obywatel musi mieć NIP i kontaktować się regularnie z US, dlaczego by już od skończenia 13-tego roku życia nie musiał posiadać kasy? Powieście polacy ludziom na szyjach te kasy i utopcie w rzece. Czy naprawdę nie ma innych sposobów opodatkowania działalności niż kasy? Dlaczego tylko w polsce (i chyba Hiszpanii) są kasy w taksówkach? Ile partia dostaje pieniędzy od producentów kas? Jak zwykle zarabia partia + namaszczeni przez nią, a kiedy będzie coś dla zwykłych ludzi? Co mi z tego, że będziecie lekarzy ścigać aż na Madagaskar? Kobiety już jeżdżą do Niemiec rodzić, niedługo z bólem głowy będziemy jeżdżić do Rosji a wyleczyć ząb do Czech.
mrówka123 / 83.28.130.* / 2009-08-10 09:48
Ty Pilsener jak zaczynasz pisać to już wiadomo że obrzucisz błotem rolników. Najwyższy czas żebyś został rolnikiem i zbierał kokosy.
Pilsener / 2009-08-10 15:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chciałem, ale całą ziemię wykupiła w moim regionie warszawka i jej ceny poszły w górę o prawie 1000% - najmniej podrożała ziemia, która już była droga (czyli dobrej jakości gleby i tereny pod zabudowę), najbardziej ugory, na których oficjalnie coś się wypasa i bierze dotację, nieoficjalnie wrony tam zawracają. Układ jest prosty: "rolnik" deklaruje, że coś tam uprawia/wypasa i dzielą się dotacją - oczywiście nikomu nie przeszkadza to, że "rolnik" pracuje w mieście albo jeździ na taksówce. Kogo uważasz za rolników? Dla mnie rolnik to producent żywności, a takich jest w kraju kilkanaście tysięcy - reszta to żadni dla mnie rolnicy.
lplp / 83.12.23.* / 2009-08-10 07:33
a dlaczego zwolnić??? Przecież wiadomo że przychody lekarzy są znacznie większe niż podatki które płacą. Nie spotkałem lekarza który w zamian leczyłby (przyjął do prywatnego gabinetu) jakąś biedną rodzinę za darmo. Opodatkować lekarzy, dentystów, prawników i księży a dziura budżetowa zniknie bardzo szybko
Pilsener / 2009-08-10 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A chcesz jeszcze drożej płacić za lekarza czy dentystę?
dsdsdsds / 217.74.68.* / 2009-08-10 11:04
Ci lekarze, ktory po wprowadzeniu kas fiskalnych podniosa ceny od razu powinni byc skontrolowani przez US, bo to implikuje, ze nie placili w pelni podatkow.

A rolnikow to swoja droga trzeba opodatkowac. Rolnik, to przedsiebiorca i na tych samych zasadach powinien byc opodatkowany. Kasa akurat tu nie jest potrzebna, jak nie sprzedaje swoich marchewek w detalu, bo faktury VAT i rachunki zalatwia wszystko.
lplp / 83.12.23.* / 2009-08-10 08:53
mój drogi kolego, ja już płacę... Nie pamiętam kiedy byłem u lekarza za free... o dentyście nie wspomnę.
orca / 83.19.141.* / 2009-08-10 08:31
chyba Cię pogięło, legalna działalność zawsze jest tańsza, prawdopodobnie sam działasz wszarej strefie!!
Pilsener / 2009-08-10 08:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"legalna działalność zawsze jest tańsza" - hahaha, widać, że nie prowadziłeś nigdy działalności, pewnie też nie budowałeś domu, co? A miałeś kiedyś remont? Spytaj się fachowca, ile weźmie z fakturą a ile bez i nie gadaj bzdur!
orca / 83.19.141.* / 2009-08-10 11:16
Pilsener-nie rozumiesz podstaw działalności; działalność prowadzę już bardzo długo, dom budowałem a nawet remont i wiele innych rzeczy i jak słyszę frazę " z fakturą czy bez " generalnie przestaję z takim usługodawcą rozmawiać-jesli chcesz od takiego fakturę to zawsze policzy Ci drożej jak usługodawca, u którego faktura jest podstawą rozliczania sie z klientem.
Jesteśmy zasranym wshodem Europy i potrwa to jeszcze trochę, poza tym " lewy " pieniądz jest szybko dostępnym pieniądzem i korzystają z tego lekarze , prawnicy i cała reszta szarej strefy. Nie jestem za kasami generalnie ale za prawem, które stworzy normalne warunki egzystencji.
W obecnej sytuacji prawie każdy lekarz pracujący na państwowej posadzie może za niewielką kwotę wysłać "chorego " na rentę bo lubi cierwone wino i pieniądzie/pisownia oryginalna lekarza z Ośrodka Zdrowia/
orca / 83.19.141.* / 2009-08-10 08:27
jest to największa szara strefa, która się broni przed kasami fiskalnymi i to bardzo skutecznie a ponoć prawo jest równe dla wszystkich.....o zgrozo, dopiero Trybunał Konstytucyjny musiał wydać werdykt.
NaY / 2009-08-10 09:38

a ponoć prawo jest równe dla
wszystkich.....


A co TY na to że służba zdrowia jest zwolniona z VATu
Nie ma stawki 0% w Polsce dla medycyny.

Tutaj już nie widzisz niesprawiedliwości i braku równych szans w stosunku do innych przedsiębiorców.

Czy może tylko potrafisz się pienić jak Ci każą ci u góry i nie wiesz o czym do Ciebie piszę ?!
Jez Jerzy / 83.26.152.* / 2011-03-28 14:48
sa tutaj w ogóle jacys prawnicy? myslę, że cała grupa już od jakiegoś czasu pogodziła się z tym, że w końcu będzie trzeba to zrobić. Najlepsze, że wszędzie podaje się że to faktycznie muszą być kasy. takie sformuowanie nie jest prawdziewe i de facto nabija kabze producentom kas. Można mieć oprogramowanie - wparcie dla kancelarii, podłączyć do niego drukarkę fiskalną i w tej formie się "fiskalizować". Dla zainteresowanych: http://www.prawnik.pl/prawnik.pl-dla-prawnika/oferty-dla-prawnikow/275200,Jak-usprawnic-zarzadzanie-kancelaria-prawnicza-.html

Najnowsze wpisy