Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kasy fiskalne ujawnią dochody lekarzy

Kasy fiskalne ujawnią dochody lekarzy

Money.pl / 2007-06-06 11:08
Komentarze do wiadomości: Kasy fiskalne ujawnią dochody lekarzy.
Wyświetlaj:
zdrowy / 91.94.145.* / 2009-07-16 23:54
Oj, Gosiu, nie narażaj się lekarzom! Z Twoją nadwagą raczej szybko wylądujesz w gabineciku, a tam Cię tak sfiskalizują, że się nie pozbierasz...
Tomek K. / 83.23.50.* / 2007-07-13 18:37
W końcu! Jeszcze brakuje rynkowych opłat za korzystanie ze sprzętu i pomieszczeń przychodi i szpitali (do prywatnej praktyki). A jesli tak chca podwyzek, to dac je tylko tym którzy zobowiaza się nie podejmować prywatnej praktyki w ogóle!
psych. / 95.49.173.* / 2009-06-24 18:17
Nareszcie, pomysł super, lekarz medycyny paliatywnej będzie jeździł do umierającego z kasą fiskalną tylko na to czekamy, pomysłodawców zapraszam do psychiatry . Ludzie zastanówcie się zanim zaczniecie pisać komentarze.
mmmm / 83.23.121.* / 2007-06-13 10:34
No nie, dobija mnie to przeświadczenie o wyjątkowości każdego, kto skończył studia medyczne. Te mity z okresu komuny już czas puścić w niepamięć. Ta maniera wielkości jest na wyrost. 95 % lekarzy to po prostu rzemieślnicy. Reszta, to znaczy 5 % w przyszłości może stać się wybitnymi lekarzami, jeżeli cią do kasy nie przysłoni im oczu. To naprawdę tak samo odpowiedzialny zawód jak wiele innych, wiec trzeba zapier...ć, żeby do czegoś dojść. Jak się chce bykiem leżeć do na bezrobotne i już. To środowisko już nie potrafi odróżnić dobra i zła i dlatego "doi" biednych i schorowanych ludzi. Znm wielu lekarzy i z powołaniem, o którym doktorzy tak chętnie mówią cokolwiek wspólnego mają jednostki. Żeby było dobrze w służbie zdrowia potrzebne są 3 rzeczy.
1. Kasy fiskalne dla lekarzy i zdrowie dla kontrolerek skarbowych. Chore będą przymykać oko, bo przecież na "doktora złodzieja" mogą jeszcze kiedyś trafić.
2. Zakaz jakiejkolwiek praktyki prywatnej dla lekarzy pracujących w szpitalach. Szczególnie chodzi o ordynatorów.
3. Cyrograf dla rozpoczynających studia medyczne za moje, czyli publiczne pieniądze, że orzepracują w kraju co najmniej 15 lat.

Hough!
Ernest222 / 83.30.103.* / 2008-02-10 19:40
Jak wprowadza kasy fiskalne to nie bede placil za wizyte 100zl tylko 120 to rzecz jasna nie lekarz bezie placil za podatek tylko ja... wiec tak pochopnie bym tego nie wprowadzal proste zaplacimy wiecej... po drugie jakie 15 lat? to sa studia jak kazde inne niech kazdy po swoich studiach siedzi 15 lat w Polsce nie komentuje tego pomysly bo nie bede sie znizal do poziomu kogos kto w ogole tak mysli zeby wszystkich Polakow po studiach 15lat w kraju uwiazac... po trzecie czemu ma nie miec praktyki prywatnej jak chce to juz kompletna glupota... to juz pozostawie bez komentarza bo sie sam zblaznie jak sie okaze ze odpisuje 12latkowi haha
@@@ / 195.90.107.* / 2008-02-10 20:15
O jakim podatku piszesz?
Uslugi medyczne sa zwolnione z VAT w UE.


po trzecie czemu ma nie miec praktyki prywatnej jak chce

Jak chce to niech ma tylko niech nie wysyla swoich pacjentow do panstwowego szpitala (w ktorym sam pracuje) na badania i leczenie na panstwowym sprzecie.
gosć / 213.134.174.* / 2009-08-10 14:33
mylisz sie usługi medyczne w Europie nie są zwolnione z VAT tylko opodatkowane stawką "0" to jest olbrzymia różnica.
aal / 89.171.16.* / 2007-06-11 16:16
i dobrze, niech beda kasy fiskalne, ale podwyzki tez,
..jestem lekarzem pracujacym tylko w szpitalu i bede szczesliwa, wiedzac, ze to wystarczy tez wtedy, gdy wyprowadze sie od rodzicow
DA-old / 195.225.71.* / 2007-06-11 12:44
Dlaczego tak późno???? To powinno się sytać przynajmniej 15 lat wsteccz!!!!
biedak / 83.5.88.* / 2007-06-07 22:51
Panie Prezydencie Kaczyński, prosimy niech Pan nas ratuje przed tymi złodziejami lekarzami !!!
ekspert! / 83.11.137.* / 2010-01-15 22:31
Już widzę pediatrów, psychiatrów, geriatrów jak jeżdżą z wizytami domowymi wożąc kasy fisklane, to dobry pomysł Pani ekspert, oby była Pani pierwszą pacjentką doktora z kasą fiskalną.Pamiętaj doktor, jak nie zabierzesz stetoskopu, aparatu do ciśnienia nic Ci nie zrobią ale nie zapomnij kasy fiskalnej jadąc na wizytę do ciężko chorego. Takiego idiotyzmu to jeszcze nie było. Jeszcze tylko kasy fiskalne dla księży z tacą, aktorów seriali, i paniom z agencji towarzyskich a dlaczego nie? Ten kraj ginie!!! Głupota ekspertów nie zna granic. Sam jestem ekspertem ale myślącym.
J.T. / 83.9.101.* / 2007-06-07 14:00
Jeszcze jedno . Całkowity zakaz przyjmowania pcjentów w szpitalach, żadnych dzierżaw sprzętu szpitalnego, gdyż potem na "kasę" nie można dostać się całymi miesiącami na zabieg !! a prywatnie można go zrobić na tym samym sprzęcie od razu !!? Polska jest krajem cudów !!!
J.T. / 83.9.101.* / 2007-06-07 13:55
Wprowadzenie kas musi być koniecznie powiązane z ulgą w podatku dla klienta bo tylko wtedy będzie on się domagał paragonu !!!!
Chodze do prywatnego dentysty kiedyś jak były ulgi to brałem rachuki , po zlikwidowaniu ulg - nie biorę.
Pacjent wyłudzacza / 83.21.228.* / 2007-06-07 07:04
Brawo, tylko dlaczego od przyszłego roku? Ktoś tu napisał, ze jego kolega lekarz twierdzi, iż nie interesują go podwyżki nawet o 100 % ponieważ w praktyce prywatnej ma około 20 pacjentów po 70 do 150 złotych dziennie. Niech to będzie tylko te 70 złotych x 20 pacjentów to jest 1400 złotych dziennie bez podatku. Tak, ja chodziłem do lekarza laryngologa, przyjmował mnie w szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie, facet ma gabinet przy Podgórnej, w którym oprócz krzesła i dla siebie biurka nie ma nic. Bolało mnie ucho wstapiłem do niego całkiem przypadkowo widząc szyld.Wysłuchał co mi dolega i postawił DIAGNOZĘ: tutaj to ja panu nie mogę nawet zajrzeć do ucha, nie mam nic nawet mikroskopu. Proszę przyjść do mnie na dyżur w szpitalu, tu podpierając się kalendarzem, umówił się ze mną na konkretną datę, za to umówienie się, musiałem zapłacić 40 złotych.
Kiedy przyszedłem do kliniki laryngologicznej, na jego dyżur, o godzinie 17.00, gdy w szpitalu wymiotło prawie wszystkich lekarzy, zprowadził mnie do gabinetu i ...
diagnozował: o cho cho, co się tu u pana dzieje?, będziemy to musieli potraktować azotanem srebra. Coś pogrzebał w uchu i... jeśli nie ustanie ból, kazał przyjść za 10 dni wyznaczając mi datę i znowu godzinę popołudniową. Na wyjściu, zapłciłem 150 złotych, ponieważ lekarz dokonał zabiegu. Ucho boleć nie przestawało, a lekarz wyciągną za parę wizyt 490 złotych. Spotkałem zaprzyjaźnioną farmaceutkę, poskarżyłem się na ucho i lekarza. Poczekaj do jutra, wracając przyniosę ci coś na to ucho. Nazajutrz dostałem lek za 8 zł ( słownie: osiem złotych) i ucho przestało boleć, a fakt ten miał miejsce okolo 5 -6 lat temu. Lekarz ten, czytałem w gazecie dużo później, jest podróżnikiem i trochę alpinistą, ale w największym stopniu wyłudzaczem pieniędzy, a czsem mam wrażenie, ze partaczem, nie jestem pewien ale chyba coś mi zrobił w to ucho, bo teraz kiedy mam katar i wycieram nos, czuję uciekające powietrze uchem. Nie do konowałów, nawet sprawdzić co złego ten partacz mi zrobił nie idę. Zawsze już będę unikał tych złodziei.
MO / 212.2.99.* / 2007-06-06 22:15
I nic się nie zmieni
MO / 83.22.7.* / 2007-06-06 21:58
LUDZIE ZROZUMCIE, KASY U LEKARZY I PRAWNIKÓW MOGĄ ZAŁAMAĆ BUDŻET I ZACHWIAĆ FINANSAMI PAŃSTWA. NIE TENDY DROGA. KASY SĄ DOBRE DLA FRYZJERÓW I TAKSIARZY, A NIE LEKARZY CO RATUJOM ŻYCIE
Przemo13435 / 83.242.83.* / 2007-06-07 08:25
Jeżeli mówisz serio to znaczy że nie masz kompletnie pojęcia o tym co mówisz. Bo ja na ten przykład jak będę u lekarza napewno wezmę paragon i będę chciał żeby się na nim znalazła cała kwota jaką zapłaciłem. Tak jak tego żądają klienci w moim sklepie. Czy dostałeś kiedyś w sklepie paragon na papierosy na którym było 1 złoty gdy ty zapłaciłeś 5. CHYBA NIE.
Wapniak / 83.28.142.* / 2007-06-06 20:49
Bardzo słusznie. Ciekaw jestem tylko z czego z czego Ci biedni lekarze będą żyć jak pozwalniają się z pracy w ramach protestu... o czym tak szeroko głoszą.
A tak w ogóle inne zawody też cierpią na brak kasy...... fiskalnej, co Panie Gosiewski!? Może załatwić rzecz hurtem i będzie taniej...
Anna B. / 83.21.119.* / 2007-06-06 20:48
Płace podatki od każdego zarobionego grosza...i tak powinni wszyscy..i lekarze...i prawnicy...i inni....Niech dostaną na posadach- 5-10 tys zł. To się należy...ale za 8 godzin...a nie 3....
Fraper / 212.2.100.* / 2007-06-06 20:27
Swoją drogą nie do końca rozumiem strajkujących lekarzy.
To, że zawód mają odpowiedzialny i dużo nauki podczas studiów to fakt.
Z tym, że nie oni jedni.
Więc dlaczego od razu po studiach, w państwowym szpitalu chcą zarabiać dużo ?
W większości zawódów trzeba najpierw zdobyć doświadczenie, wykazać się swoją wiedzą, żeby awansować i zarabiać dużo.
Dlaczego więc lekarze mają być wyjątkiem ?
Zwłaszcza tacy, którzy potrafia tylko wypisywać recepty i zwolnienia niekoniecznie zwlaczając tym przyczyny choroby.
Asia77 / 83.19.100.* / 2007-06-07 15:16
prosze bardzo sprobuj Ty wypisac ecepte-wlasnie miedzy innymi po to uczymy sie tyle lat. poza tym my nie chcemy tego,zeby inni zarabiali mniej tylko aby lekarze zarabiali na tyle dobrze,aby nie musieli pracowac na 3 etetach tylko mieli czas na nauke i odpoczynek. A podobno urzednicy zarabiaja po 5 tys. zl i wcale nie sa po studiach-wystarczy,ze maja mature.I co trzeba zdobywac to doswiadczenie.A sprzataczka w NFZ zarabia 2500zl brutto czyli 700zl ode mnie wiecej. Wyglada na to,ze nie warto bylo sie szkolic.
mega_lucyfer / 83.2.24.* / 2008-01-07 12:42
skąd te dane? dobry dowcip, litości,
Aksas / 83.27.242.* / 2007-06-14 09:32
Fakt, ja też uważam,że lekarze powinni zarabiać godziwie-ale godziwie do swojej wiedzy i doświadczenia (z uwzglednieniem lat nauki i odpowiedzialności ) a im więcej doświadczenia -tym więcej kasy.Kasy fiskalne też być powinny aby było uczciwie bo wiadomo powszechnie ile zarabiają lekarze i pielegniarki na lewo !Moze gdyby zarobki były godziwe to nie brali by aż tyle w kieszeń...
@@@ / 195.90.107.* / 2007-06-07 15:52
Nie widze problemu w pracy na 3 etatach jesli te etaty to 3 godziny kazdy. Praca na 3 normalych (8 godz.) etatach jest nimozliwa wiec te Pani 3 etaty sa tak prawdziwe jak te pozostale cyfry ktore Pani podaje.
obs / 83.13.104.* / 2008-05-11 16:25
praca na normalnych 3 etatach jest możliwa!
Zdaje się że w ogóle zapominasz o istnieniu sobót i niedziel.
Zdaje się, że chciałeś niby wypunktować, że 3 etaty to 100 % czasu- tak, ale od poniedziałku do piątku. Lekarze pracują w soboty, niedziele i święta- więc żeby lekarskie wydanie wieloetatowości zabrzmiało niewiarygodnie, to trzeba powiedzieć o CZTERECH etatach, Trzy mieszczą się spokojnie.
Bernard+ / 83.30.203.* / 2007-06-06 19:06
Pomysł z kasami fiskalnymi dla lekarzy i rachunkami dla pacjentów był już kiedyś zgłaszany i dyskutowany, ale chyba ekipa Milera bała się ruszyć lekarzy i nie potrafiła ustalić ile ma być tego odliczenia dla pacjentów, aby budżet się nie załamał, bo i tak była dziura po Baucu. Ale to jest ogólnie krok w dobrym kierunku. Jeżeli podatki będą płacić wszyscy i od wszystkich dochodów to podatki będą mogły przestać rosnąc w wymiarze procentowym do dochodów a i tak będą rosły wpływy do budżetu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy