Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kiedy obniżenie wieku emerytalnego? Minister pracy zdradza szczegóły

Kiedy obniżenie wieku emerytalnego? Minister pracy zdradza szczegóły

Wyświetlaj:
ikrzw / 78.88.131.* / 2015-11-20 16:45
teraz mają pilniejsze sprawy nie cierpiące zwłoki,a te emerytury to takie przyziemne sprawy
Grzesiek322 / 5.134.72.* / 2015-11-20 16:43
Dlaczego w tym projekcie nie ma prawa wyboru? Ktoś tu ciągle wciska kit że obniża ten wiek.A ludzie poszli głosować na PiS bo obiecali obniżenie wieku.Obiecać a zrealizować to są dwie kwestie dla mnie to czysta kiełbasa wyborcza i nie dojdzie do zmiany wieku emerytalnego a dlaczego? powód jest bardzo prosty POLSKI nie stać na obniżenie wieku emerytalnego a jeśli to zrobią to świadczenia emerytalne będą obniżone.PiS żeby wyjść z twarzą powinien uchwalić 40 lat pracy BEZ WZGLĘDU na wiek.Jest to najrozsądniejsze posunięcie w tym momencie po pierwsze kosztowało by to mniej to raz po drugie 2 razy szybciej zostałoby to zrobione a tak mamy do czynienia z wielkimi obietnicami a czynów oczywiście brak i będą zwlekać,zwlekać i tak 4 lata.Kolejna sprawa jest dużo ludzi którzy wieku 60 lat nie nadają się do pracy może warto zainteresować się ich zdrowiem? Nie każdy zarabia po 12 tyś za siedzenie w Sejmie.
40 lat to prawo dla Rolników? owszem ale też jest sporo ludzi którzy nie byli Rolnikami i zaczynali pracę w młodym wieku nie tylko rolnicy.Ale hydraulicy,elektrycy czy inni specjaliści.
Na koniec stwierdzę że obniżenie wieku emerytalnego do 65 dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet jest to projekt który narzuca pracę komuś a nie daje obywatelowi PRAWO WYBORU.
40 lat bez względu na wiek to najsensowniejsza opcja przynajmniej obywatel ma prawo wyboru czy chce dalej pracować czy nie czy zdrowie mu na to pozwala a tak musi pracować przymusowo do 65 roku życia kosztem chorób jakie miał w przeszłości.
trybaut / 83.11.232.* / 2015-11-20 17:10
re grześ 322 - Trochę niezbornie, ni kupy ni d..y. Ja też nie zarabiam 12 tys. netto miesięcznie. Szanowny wielce Grzesiu, coś Ci się popitoliło, równie dobrze można żądać pracy przez 50 lat i zgody obojga rodziców na przejście na emeryturę. Pomyśl trochę, jeżeli czynność ta jest u Ciebie możliwa. Znaczna, i to bardzo, część pracowników może mieć duży problem ze stażem z racji bezrobocia, w przypadku kobiet wychowywaniem dzieci itp. Czasami Janusz Korwin-Mikke plecie bzdury, ale tu ma bezsprzeczną rację: w momencie uiszczenia pierwszej składki na ZUS zawarliśmy z państwem polskim, a państwo polskie z nami umowę, umowę narzuconą przez państwo polskie, że wieku 65 lat w przypadku mężczyzn i 60 lat kobiet należy się nam emerytura "gwarantowana przez państwo". Stara rzymska zasada mówi " Pacta sunt servanda " - umów należy dotrzymywać!
bezrobotna 50+ / 83.26.95.* / 2015-11-20 16:59
no a ja mam lat 55 i gdzie ja mam dorobić do tej emerytury nawet jak obniżą do 60ciu lat??
zdrowia juz nie mam, kregosłup bardzo boli od ciężkiej pracy, a PUP nic nie oferuje, jedynie posyła mnie do Agencji Zatrudnienia, a oni oferuja pracę na produkcji???
jak ja mam wytrzymać na stojąco 8 godzin??? no jak???
gdzie jest program rządowy dla ludzi w w ieku 50+, dajcie prace interwencyjna do 60ciu lat , bym dopracowała.
jak życ.. jak życ...
tbw / 5.172.237.* / 2015-11-20 16:33
Gdzie mogę zamówić obraz tej trójcy ?
zb999 / 87.101.34.* / 2015-11-20 16:28
Dlaczego mamy czekać pół roku albo i dłużej. Przecież PiS twierdził, że na jednym posiedzeniu można to zrobić. Co się dzieje ???????????
felek_666 / 193.105.35.* / 2015-11-20 18:23
Zakładam, że nie głosowałaś/łeś na PIS czyli im nie uwierzyłaś/łeś, że zrobią to na jednym posiedzeniu. Skąd więc pretensje? Potwierdziłaś/łeś sobie tym samym, że dobrze zrobiłaś/łeś nie głosując na PIS. Jednak większość zagłosowała za nimi i nie wiem jak innym, ale tym wyborcom PIS, których znam nie przeszkadza poczekanie pół roku. Zasady demokracji są takie, że decyduje większość więc uszanuj to.
lika / 83.21.128.* / 2015-11-20 16:28
Przeszłam na emeryturę w wieku 60 lat i 9 miesięcy i to przedłużenie pracy wpłynęło nie zauważalnie n a świadczenie.Niech nikt nie mami,że przez rok czy dwa lata pracy dłużej emerytura będzie wyższa,praktyka pokazała co innego.A jak ktoś nazbiera parę groszy więcej kapitału to średnie dalsze trwanie życia GUS mu to zmieni
polka1954 / 79.184.122.* / 2015-11-20 17:05
Zgadzam się z powyższym komentarzem. Przepracowałam rok dłużej.Kwota o którą mi powiększono emeryturę to 30 zł netto.( moje zarobki to ok. 4 tyś/m-c) Czyli po 5 latach teoretycznie byłoby to 150 złotych.Piszę teoretycznie ponieważ każdego roku dokładają nam ilość miesięcy do przeżycia a więc to co mamy zgromadzone w ZUS dzielą przez większą ilość miesięcy i tym samym emerytura się zmniejsza!
kaśka941 / 213.238.64.* / 2015-11-20 16:02
moje pytanie jeśli 72% odpowiada nie to kto do cholery na nich głosował????
Gadopol / 90.208.147.* / 2015-11-20 15:57
Wg trybunalu konstytucyjnego nie moze byc mowy o roznicowaniu wieku emerytalnego dla kobiet I mezczyzn. Po drugie wielu pracodawcow bedzie zwalniac 60 letnich emerytow w zwiazku z czym ci ostatni Zostana na lodzie z glodowa emerytura. Pis to czysty populizm. Nie wiem dlaczego ludzie daja sie na to nabrac.
mysz18 / 217.97.244.* / 2015-11-20 16:35
Męża sąsiadki zakład zwolnił na 4 miesiące przed wejściem w ochronę przedemerytalną ,a pracował w tym zakładzie 38 lat. KAŻDY PRACODAWCA chciałby ,aby pracownik był młody ,wykształcony,znał przynajmniej dwa języki i nie żądał większej wypłaty od minimalnej. Problem największy pojawi się niedługo,a to dlatego,że fizycznych roboli zabraknie,bo już zaczyna brakować. Ludzie teraz są wykształceni i nie chcą fizycznie pracować za pensję minimalną. Pytam więc -Kto będzie pracował fizycznie za parę lat ??? Nie szanuje się pracownika fizycznego ,a do rządzenia mamy nadmiar ,efekt ,zabrakło taniej niewolniczej siły roboczej,więc każą się rozmnażać :) Mądry nie chce dużo dzieci,a głupi już głupim nie jest , bo rodzice kształcąc ,sami klepali biedę wraz z kształconym.
MADRALA / 100.37.103.* / 2015-11-20 15:47
Praca fizyczna jest zdrowsza niz praca biurowa...Jestem po trzech bajpasach.Mam lat 66 i wciaz pracuje
fizycznie /po dwudziestu latach pracy biurowej/ Trzeba miec wiedze i lubiec wykonywana prace.
Co jest warunkiem dobrego samopoczucia..Niemniej juz w mlodosci warto dbac o zdrowie
Prawidlowe odzywianie,aktywnosc fizyczna na swiezym powietrzu..Siedzenie przed telewizorem
niestety dobremu zdrowiu nie sprzyja.. Zrodlem narzekania na prace zwykle jest brak odpowiedniej
edukacji do wykonywanej pracy..Wtedy takowej racy sie nie lubi..
Ciasny Wiesiek / 89.229.37.* / 2015-11-20 15:41
Nic nie opuszczą nie ma co liczyć na to tylko podniosą jeszcze tak aby nikt nie dostał renty emerytury
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-11-20 15:35
ktoś kto przepracował 30 lat przy dobrych wynagrodzeniach będzie miał wyższa emeryturę jak ten co pracował 50 lat za najniższą krajową. Po co kręcić i kluczyć o zaletach pracy do 70 lat w której średnia wynagrodzenia z 10 lat zatrudnienia jest najniższą krajową ?
Janko818 / 93.105.42.* / 2015-11-20 15:31
Kiedy Ci ludzie wreszcie zrozumieją, że PRACA pracy nierówna. Ktoś , kto siedzi na tyłku za biurkiem, czy w np; bibliotece może "PRACOWAĆ" nawet do setki ,albo jeszcze dłużej, ale są zawody, które kończą ludzi fizycznie, psychicznie i umysłowo i nie da się tam pracować do nawet 60 - 65, czy dłużej niż 25 lat a nie min. 40. Inna farsa to obstawione URZĘDY emerytami pobierającymi świadczenia i wciąż pracującymi. To ich trzeba wysłać do Fabryki na taśmie w ruchu ciągłym. Może wtedy zrozumieją...i odejdą dając pracę młodym.
cotojest / 79.187.16.* / 2015-11-20 15:28
jak to składali składki nauczyciele ,że obecnie w wieku 60 lat emerytura 2400 zł i możliwość jeszcze pracy????
ja 2222222 / 83.22.63.* / 2015-11-20 15:22
Pierwsze polrocze drugie i kolejne-tak do końca kadencji

Najnowsze wpisy