Forum Forum prawneZmiany w prawie

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

Money.pl / 2009-04-26 11:31
Komentarze do wiadomości: Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?.
Wyświetlaj:
Juimi / 178.235.190.* / 2020-08-27 08:12
Witam
Pracuje w małej firmie (kilku pracownikow)która właśnie będzie likwidowana. Chciałbym się dowiedzieć czy należy mi się jakaś odprawa?
brace / 2017-01-22 11:59
witam,
pracuję przy projekcie, który się powoli kończy. Firma zatrudniała ponad 20 pracowników. Obecnie zaczęły się zwolnienia i pracownicy dostają odprawę. Mam umowę na czas nieokreślony i będę jedną z ostatnich osób, które zostaną zwolnione a co za tym idzie w firmie będzie wówczas mniej niż 20 pracowników. Czy należeć mi się będzie odprawa? Czy syt ta podlega pod zwolnienia grupowe?
szklarek / 2017-01-22 20:34
Ponad 20, ale : mniej niż 100, 100 do mniej niż 300 czy 300 lub więcej ?
Paw123 / 195.88.251.* / 2017-01-17 14:45
Witam

w naszej firmie likwiduja projekt, ale zaoferowano nam inne stanowiska pracy, w innym dziale i z innymi obowiazkami (zarobki takie same). Czy jezeli nie przyjme oferty na innym stanowisku pracy i nastepnie dostane wypowiedzenie to przysluguje mi odprawa?
szklarek / 2017-01-17 18:37
1. Jaka wielkość firmy (liczba zatrudnionych) ?
2. Jaki rodzaj umowy o pracę- nie jest przypadkiem umową terminową na czas wykonania konkretnej pracy tj. właśnie na czas wykonania owego projektu ?
3. 'Oferta' innego stanowiska na zasadzie wypowiedzenia zmieniającego czy prawdziwa oferta tj. porozumienie stron ?
Paw123 / 195.88.251.* / 2017-01-18 07:23
Dzien dobry

1.Wielkosc firmy to okolo 200 osob, globalnie duzo wiecej
2.Dostalem dwie mozliwosci: jedna na takim samym stanowisku, ale w innym kraju, druga w moim miescie zamieszkania, ale w zupelnie innym dziale (IT - ksiegowosc).Umowa na czas nieokreslony z wpisanym stanowiskiem pracy, pracuje w firmie ponad rok
3.Oferta w innym kraju na zasadzie wypowiedzenia, bo musialbym tam podpisac nowa umowe na innych warunkach, oferta w kraju bez wypowiedzenia i nowej umowy

W przypadku oferty zagranicznej podpisalem tzw offer letter uzgadniajacy warunki pracy, ale samej oferty nie przyjalem

Pozdrawiam
Paw123 / 195.88.251.* / 2017-01-18 07:32
Korekta: oferta w kraju takze z nowa umowa
szklarek / 2017-01-18 09:31
W punkcie 2 pytałem o charakter obecnie trwającej umowy.
Ze względu na wielkość pracodawca podlega Ustawie, o której mówi artykuł przewodni do wątku. Zakładam, że obecna umowa na skutek owej 'likwidacji' projektu musiałaby zakończyć się przed terminem obowiązywania umowy, jeśli jest na czas określony.

Zatem :
- nieprzyjęcie zwykłej oferty* porozumienia stron nie ma żadnego skutku dla umowy, a więc i odprawy
- nieprzyjęcie wypowiedzenia zmieniającego* warunki pracy i płacy - to czasem zależy..**
- otrzymanie po prostu wypowiedzenia (definitywnego) umowy - rodzi w tym przypadku prawo do odprawy pracowniczej.

* Często jest to jednak dokument, który łączy obie te opcje - tj. pismo, w którym jest oferta porozumienia stron z klauzulą, że "w razie nieprzyjęcia oferty stanowi ono wypowiedzenie zmieniające w rozumieniu art. 42 KP" czy podobną w swoim sensie.
** Zasadniczo - nieprzyjęcie nowych warunków z wypowiedzenia zmieniającego NIE pozbawia prawa do odprawy. Ale chodzi o to, że jeśli pracodawca odprawy nie wypłaci, a pracownik o to wystąpi - sprawa trafia do sądu, gdzie następuje ustalenie czy zaproponowane nowe warunki pracownikowi były/są obiektywnie gorsze od warunków dotychczasowych. Jeśli tak, jest prawo do odprawy, o ile nie ma dodatkowych przyczyn leżących również po stronie pracownika- jeśli zwolnienie nie jest grupowym w rozumieniu Ustawy.

http://www.money.pl/forum/prawo-do-odprawy-w-razie-wypowiedzenia-zmieniajacego-t1390775.html

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/prawo;do;odprawy;w;razie;wypowiedzenia;zmieniajacego,138,0,165514.html
(tu dotyczy jednak kwestii zbiorowej i ewidentnego pogorszenia warunków)
Paw123 / 195.88.251.* / 2017-01-18 11:04
Witam

Dziekuje za odpowiedz

Jezeli chodzi o punkt drugi, to w umowie nie bylo zapisu, ze obowiazje ona do konca projektu. Projekt w zasadzie wciaz trwa tylko jest przeniesiony do innego kraju, a wiec mozna powiedziec, ze umowa zostanie wypowiedziana przed terminem.

Warunki, ktore mi zaproponowano nie sa gorsze pod wzgledem finansowym, ale jest to inne stanowisko pracy, ktore mnie nie interesuje. Podchodze do tego w ten sposob, ze moje stanowisko zostalo zlikwidowane i dlatego nalezy mi sie odprawa w przypadku gdy nie przyjme pracy na innym stanowisku i dostane wypowiedzenie.

Nie jest to zwolnienie grupowe i nie ma zadnej przyczyny po mojej stronie. Przyczyna to przeniesienie projektu do innego kraju.


Czy taka interpretacja, ze nalezy mi sie odprawa z powodu likwidacji mojego stanowiska pracy (mimo ze moglbym sie przeniesc na inne, gdzie potrzebne sa inne kompetencje i przeszkolenie, w innym dziale, na nowej umowie, ale w tej samej firmie) jest poprawna?


Pozdrawiam
szklarek / 2017-01-18 11:20
Tak, poprawna. Proszę pamiętać o tym, że jest termin na właściwe nieprzyjęcie wypowiedzenia zmieniającego tj. wg. art. 42, par. 3 KP
Paw123 / 195.88.251.* / 2017-01-18 11:44
Witam

w tymze wg. art. 42, par. 3 KP jest taki punkt:


§ 2. Wypowiedzenie warunków pracy lub płacy uważa się za dokonane, jeżeli pracownikowi zaproponowano na piśmie nowe warunki.

czy podpisanie przeze mnie tzw offer letter dot. warunkow pracy po przeniesieniu za granice (chociaz ostatecznie nie przyjalem oferty i nie podpisalem umowy) mozna traktowac jako "zaproponowano na piśmie nowe warunki" i tym samym "Wypowiedzenie warunków pracy lub płacy uważa się za dokonane"

Dziekuje i pozdrawiam
szklarek / 2017-01-18 12:04
Wypowiedzenie (zmieniające) warunki ma mieć taki tytuł i być złożone przez pracodawcę/w imieniu tego pracodawcy, który jest stroną aktualnej umowy.

No i siłą rzeczy wskazuje jaką umowę (data zawarcia wypowiada).

Offer letter raczej nie wskazuje tej obecnej umowy, jest więc to zwykła oferta. To, na ile wiąże Pana złożony podpis wynika z jej zapisów i raczej prawa pracy kraju docelowego.

Na polskim wypowiedzeniu zmieniającym podpis kwituje jedynie odbiór, co ma znaczenie dla liczenia biegu wypowiedzenia i jako ewentualny dowód w sporze z pracodawcą. Nie wpływa to na możliwość pisemnego i skutecznego odrzucenia nowych warunków o ile zachowany będzie termin do połowy biegu wypowiedzenia.
Monia 308 / 213.199.214.* / 2016-04-13 14:37
Witam.czy należy mi się odprawa w przypadku gdy pracodawca rozwiązał ze mną umowę z trzy miesięcznym wypowiedzeniem .Miałam umowę na czas nieokreślony .Przyczyną była konieczność zatrudnienia osoby ze specjalistycznym wykształceniem lecz nie na moje miejsce.bo mojego stanowiska nie ma.Firma zatrudnia ponad 20 osob.Pracowałam w firmie 7 lat.Jeśli mi się należy to jak mogę się o nią ubiegać. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi .Dziękuję
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2016-04-14 08:35
Mimo, że jest to zwolnienie indywidualne - okoliczności z grubsza wskazują na Pani prawo do odprawy. Jak rozumiem okres wypowiedzenia jeszcze trwa, więc na razie nie ma konieczności się ubiegania- pracodawca sam z mocy ustawy powinien odprawę wypłacić, a termin jej wymagalności to dopiero ostatni dzień stosunku pracy. Dopiero następnego dnia w razie braku wypłaty powstaje prawo do odsetek i jest okoliczność, gdy należy zdecydowanie już na piśmie się wypłaty domagać.

Wcześniej oczywiście może Pani tę kwestię zasygnalizować.
niepotrzebna / 89.75.101.* / 2015-11-18 22:20
Witam. Od 2 stycznia przebywałam na zwolnieniu lekarskim przez 182 dni,w czerwcu lekarz orzecznik ZUS przyznał mi prawo doświadczenia rehabilitacyjnego na okres 1 roku/ od 3 lipca br do 26 czerwca 2016/.Do szpitala na operację neurochirurgiczną miałam zgłosić się 7 pażdziernika br. Od 8 pazdziernika mogłam przejść na emeryturę, złożyłam w zakładzie pracy we wrześniu pismo-wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem 3-miesięcznego okresy wypowiedzenia.Również we wrześniu złożyłam w ZUS wniosek o emeryturę. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy z zakładu pracy dostałam 2 pazdziernika br rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia bez winy pracownika,dostałam też świadectwo pracy.Po prostu za długo chorowałam, przebywałam na świadczeniu rehabilitacyjnym już przez 3 miesiące. Zwolniono mnie z pracy na kilka dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, na kilka dni przed możliwością skorzystania z dodatkowego urlopu 10 dniowego /mam od 6 pazdziernika ub.roku orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności na stałe/.ZUS wypłacił mi świadczenie rehabilitacyjne za okres 03-.07.10.2015 a od 08.10.2015 przyznał mi emeryturę. Mam pytanie: czy zakład pracy mógł mnie w ten sposób zwolnić na kilka dni przed emeryturą , czy powinnam dostać odprawę emerytalną?Jeśli nie należy mi się odprawa emerytalna to czy mogę zażądać odszkodowania za takie nieludzkie moim zdaniem zwolnienie byleby tylko nie trzeba wypłacić mi odprawy.W ocenie PIP przysługuje mi prawo do odprawy.Wystosowałam pismo do zakładu pracy o wypłacenie mi takowej w dniu 3 listopada, jednak do dziś nie otrzymałam ani odpowiedzi ani pieniędzy.Co mam robić?
szklarek / 2015-12-02 10:36
Miał prawo- zaszły okoliczności z art. 53, par. 1 KP. Biegnący okres wypowiedzenia tego nie zmieniał.

Ochrona przedemerytalna stosunku pracy z art. 39 KP nie ma tu zastosowania, bo nie było to wypowiedzenie.

Ww tryb rozwiązania umowy nie uzasadnia prawa do odprawy pracowniczej z Ustawy o której mówi ten wątek, a jedynie do odprawy emerytalnej.
Monika 45 / 2016-11-19 17:15
Witam,pracowalam w stolowce szkolnej ponad 10 lat.Z chwila, kiedy moja szkola zostala przeniesiona i polaczona z inna szkola podpisalam umowe porozumienie stron z 3 miesiecznym wypowiedzeniem, gdzyz w nowej szkole nie ma kuchni, wiec nie moge wykonywac zawodu kucharza. Nastepnie podpisalam umowe w ktorej zostaje zatrudniona w innej szkole w moim miescie ale jako pomoc kuchenna. Czy mam prawda do odprawy? Wyslalam pismo O wyplaty odprawy, ale dostalam odmowe, gdzie napisano, ze nie mialam ani jednego dnia przerwy w pracy oraz ze dostalam nowa umowe pracy, nie wspomnieli ze na nizszym sranowisku.Czy to moze byc argument? Ustawa mowi ze nawet gdy pracownik po wypowiedzeniem podpisze nowa umowe to nie traci prawa do odprawy.
szklarek / 2016-11-20 20:43
Kto jest stroną obecnej umowy, a kto był poprzedniej ?
Monika 45 / 2016-11-21 16:29
Porozumienie trojstronne pomiedzy mna,bylym gimnazjum i nowym gimnazjum.Porozumienie stron w sprawie rozwiazania umowy o prace (3 miesieczne) miedzy bylym gimnazjum a mna,Nastepnie umowa o prace miedzy mna a nowym gimnazjum.
szklarek / 2016-11-21 19:20
Wątek zdublowany:

http://www.money.pl/forum/odprawa-przy-wypowiedzeniu-3-miesiecznym--t5103774.html
robert_ / 46.148.88.* / 2015-10-21 20:03
Witam.
Pracodawca w ramach zwolnień grupowych wręczył wypowiedzenia wszystkim pracownikom z mojego regionu (400 osób). Dwa tygodnie przed końcem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia złożył pisemną propozycję wycofania wypowiedzenia. Czy taka propozycja z ich strony może powodować brak wypłaty odprawy w razie niepodpisania jej i zakończenia pracy dla tej firmy?
szklarek / 2015-10-22 09:30
Nie może tego powodować. Obowiązku na zgodę na wycofanie nie ma i nie rzutuje to na prawo do odprawy pracowniczej.

Przydatny wyrok - uchwała SN z 7.2.1991 r., III PZP 26/90.

Co prawda dotyczy odprawy z poprzedniej ustawy 'o zwolnieniach grupowych'- Ustawy z 28.12.1989 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy oraz o zmianie niektórych ustaw. Już uchylonej, ale jej regulacje przejęła obecna ustawa.
ja858 / 87.99.14.* / 2015-08-09 22:53
Dodam jeszcze ze wypowiedzenie jest związane z przyczyn ekonomicznych apteki.
szklarek / 2015-08-10 11:52
Ustawowa- nie. Zbyt mały pracodawca. No chyba, że jednak pracodawcą nie jest ta konkretna apteka, tylko właściciel posiadający ich kilka, a więc przekraczający limit 19 pracowników.

Ważne kto jest stroną umowy na umowie o pracę.
ja858 / 87.99.14.* / 2015-08-09 22:47
Witam!
Dostałam trzy miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę w zakładzie zatrudniającej 4 osoby (apteka). Czy należy mi się odprawa ?
mika / 95.40.119.* / 2015-07-21 22:17
Witam serdecznie,

Po 15 latach pracy otrzymałam wypowiedzenie z powodu likwidacji stanowiska. Z tego tytułu przysługuje mi 3 miesięczna odprawa. Dostałam też zgodę na zwolnienie z obowiązku wykonywania pracy. Teraz znalazłam w tej samej firmie pracę na czas określony na rok. Czy jeśli podpiszę tę umowę na czas określony w tej samej firmie, to tracę prawo do odprawy czy nadal mi się ona należy? Dodam jeszcze, że okres wypowiedzenia jeszcze trwa. Jutro mam rozmowę z ewentualnym nowym kierownikiem i będę musiała podjąć decyzję. Zależy mi więc na szybkiej odpowiedzi. Z góry dziękuję.
szklarek / 2015-07-22 11:34
Jak rozumiem nowe stanowisko jest inne, a jeśli to same, to nie chce Pani dochodzić w sądzie uznania wypowiedzenia za nieprawne (fikcyjna likwidacja).
Ponowne zatrudnienie na podstawie nowej umowy u tego samego pracodawcy NIE pozbawia prawa do odprawy pracowniczej. Byłoby inaczej, gdyby doszło do przywrócenia do pracy na skutek wyroku sądu.
wioleta753 / 95.40.15.* / 2015-06-19 13:19
Witam czy moge ubiegac sie o odprawe. W zakladzie pracuje od 7 lat obecnie przebywam na l-4. od znajomej dowiedzialam sie ze jak wroce zostane zwolniona. umowa na czas okreslony
szklarek / 2015-06-19 19:43
ZLA niczego specjalnie tu nie zmienia i nie wnosi, skoro zwolnienie miałoby się odbyć po jego zakończeniu. Znaczenie ma wielkość pracodawcy i przyczyny wypowiedzenia.
elka54 / 89.68.13.* / 2015-05-19 15:25
pracowałam w duzej firmie w 28-02-2014 skorzystałam z ustawy 13-03-2003-r od dnia 29-03-2015 jestem na emeryturze , czy nalezy sie odprawa emerytalna
szklarek / 2015-05-20 10:23
Najkrócej- co do zasady skorzystanie z odprawy pracowniczej nie wyklucza jednoczesnego prawa do emerytalnej jeśli spełnione są warunki uzyskania obu odpraw.
Tyle, że w praktyce to dość rzadkie sytuacje- bo właściwie dochodzi do sprzeczności: emerytalna wtedy, gdy stosunek pracy ustaje z powodu przejścia pracownika na emeryturę- więc leży raczej po stronie pracownika, pracownicza wtedy, gdy przyczyna ustania stosunku pracy leży po stronie pracodawcy: wyłącznie w zwolnieniach indywidualnych, głównie- w grupowych.
Ranze / 5.226.96.* / 2015-03-12 10:08
"Prawo do odprawy przysługuje pracownikowi, którego stosunek pracy rozwiązał się na mocy porozumienia stron lub został wypowiedziany przez pracodawcę." - jak to rozumieć, że odprawa należy się nawet w sytuacji kiedy rozwiązanie stosunku pracy następuję za porozumieniem stron????
szklarek / 2015-03-12 10:42
Tak. Tryb rozwiązania za wypowiedzeniem przez pracodawcę nie jest konieczny. Konieczne są okoliczności związane (poza wielkością pracodawcy) z tym, by przyczyna (y) zakończenia stosunku pracy była NIEDOTYCZĄCĄ pracownika w rozumieniu tej ustawy.
Marta280 / 192.162.60.* / 2015-03-09 12:22
Zgłaszam się z poniższym problemem:
Dzień dobry,
Proszę o poradę
Po kilku latach pracy na umowę o pracę na czas nieokreślony otrzymałam wypowiedzenie zmieniające warunki zatrudnienia, a konkretnie miejsce pracy na miasto oddalone o 300 km od aktualnego. Musiałam ich odmówić, gdyż wiązałoby sie to z przeprowadzką, większymi kosztami utrzymania, odległością od rodziny i brakiem podwyżki. Jednocześnie otrzymałam informację, iż nie należy mi się odprawa, firma zatrudnia 11 osób na umowę o pracę, powyżej 100 na umowę o pracę tymczasową oraz 4 na umowę zlecenie. Będę wdzięczna za informację czy przysługuje mi odprawa. W artykule powyżej zamieszczono informację: "Do stanu zatrudnienia 20 pracowników wlicza się wyłącznie osoby świadczące pracę w ramach stosunku pracy, bez względu na rodzaj umowy oraz wymiar ich czasu pracy. Wymóg zatrudniania odpowiedniej liczby pracowników nie obowiązuje w stosunku do nauczycieli." Na jakiej podstawie? Czy ustawowo jest to regulowane.
Pozdrawiam
szklarek / 2015-03-09 15:44
Pracownicy tymczasowi są zatrudniani przez agencję pracy tymczasowej, a Pani pracodawca jest 'użytkownikiem'. Zatem tych 100 pracowników nie jest pracownikami Pani pracodawcy, są 'na stanie' agencji- i to w przypadku zwolnień w tej agencji da im prawo do odprawy. Pani pracodawca jest pracodawcą 'małym', nie podlega on zapisom Ustawy tzw. o zwolnieniach grupowych.

Co do nauczycieli- nie dotyczy -bo mają oni swoją gwarancję odprawy z art. 20 Karty Nauczyciela, niezależną od liczby zatrudnionych.
Marta248 / 91.232.140.* / 2015-03-10 06:59
Witam, dziękuję za odpowiedź, ale to ja pracuję w agencji pracy, zatrudniamy u pracodawcy użytkownika pracowników w podanej powyżej ilości. W cytacie bardziej chodziło mi o to, jaka ustawa reguluje których pracowników wliczamy do stanu 20, czy również tych których zatrudniamy na umowę o pracę tymczasową?. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
szklarek / 2015-03-10 10:40
Czyli odwrotna sytuacja.

Zgodnie z art. 6 Ustawy o pracownikach tymczasowych NIE ma do nich zastosowania ustawa o zw. grupowych, czyli Ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Zatem Agencja jako pracodawca nie wypłaca odprawy bez względu na to, czy ma pracowników tymczasowych w liczbie 2 czy 102.

Gdyby tego zapisu nie było- to kwestia odprawy 'odbywałaby się' na linii agencja-pracownik tymczasowy. Więc i tak nie wypłacałby jej pracodawca użytkownik. On wypłaca ją swoim regularnym pracownikom o ile w ogóle ma stan zatrudnienia min. 20 osób, do którego NIE wlicza się pracowników tymczasowych, bo nie są oni jego pracownikami.
Marta248 / 91.232.140.* / 2015-03-10 17:29
Witam, szczerze powiem, że nadal nie rozumiem, jestem zatrudniona w agencji pracy na umowę o pracę na czas nieokreślony. Agencja zatrudnia 6 11 osob na umowę o pracę na czas nieokreślony, 4 pracownikow na umowę zlecenie i ponad 100 na umowę o pracę. Otrzymałam wypowiedzenie zmieniające warunki pracy z art.42, moj pracodawca przenosi działalność do miasta oddalonego o 300 km. Złożyłam odmowę przyjęcia zmiany warunków. Czy przysługuje mi odprawa?
Pozdrawiam
marta248 / 91.232.140.* / 2015-03-10 17:31
11 osób, nie 6 11, czeski błąd
szklarek / 2015-03-10 19:24
NIE. Agencje pracy tymczasowej jako pracodawcy NIE podlegają ustawie 'odprawowej' bez względu na swoją wielkość, tj. liczbę zatrudnionych.
Marta248 / 91.232.140.* / 2015-03-10 19:55
A czy mogłabym prosić o artykuł/ ustawę, która to reguluje?
Pozdrawiam
szklarek / 2015-03-10 20:50
Podałem przecież w tym wątku - dziś o 10.40
Marta248 / 46.204.119.* / 2015-03-11 19:15
Podał Pan artykuł: " Do pracowników tymczasowych nie stosuje się przepisów z dnia 13 marca 2003 r. O szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników", ja natomiast ńie jestem pracownikiem tymczasowym więc nadal nie rozumiem Pana argumentacji. Dla mnie artykuł ten reguluje jedynie prawa pracownika tymczasowego.
Pozdrawiam
szklarek / 2015-03-12 10:54
No to nie dość jasno przekazała Pani swój status.
Tyle, że moim zdaniem niczego to nie zmienia- bo ów zacytowany zapis dotyczy przecież niestosowania całej ustawy (wszystkich zapisów) do pracowników tymczasowych, a nie tylko kwestii odprawy.

A więc i kwestii wliczania pracowników tymczasowych do stanu zatrudnienia.

Zatem Pani Pracodawca- agencja, którą Pani "tworzy" nie zatrudnia min. 20 osób, a jedynie 11.

Oczywiście można pomyśleć o pozwie do sądu pracy, którego wyrok sprowadzi się de facto do wykładni tego art. 6.
marta248 / 213.158.221.* / 2015-03-12 15:53
Bardzo dziękuję za podaną informację
Pozdrawiam
Ewa 49 / 89.74.9.* / 2015-02-06 16:40
Witam proszę o radę i pomoc byłam zatrudniona na czas nieokreślony. Najpierw wypowiedziano mi warunki umowy o pracę skutkiem tego przeszłam na pół etatu a później dostałam wypowiedzenie umowy o pracę czy należy mi się odprawa i w jakiej wysokosci
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-02-06 20:19
Bardzo enigmatyczne pytanie. Poprzedzająca wypowiedzenia definitywne zmiana wymiaru etatu jest tu już bez znaczenia.

Pani odprawa zależy od w pierwszej kolejności wielkości pracodawcy, w drugiej- od tego po czyjej stronie były przyczyny zwolnienia oraz to, czy było ono indywidualne czy grupowe.

Jest to przecież napisane w artykule przewodnim do wątku:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html
magda000789 / 94.254.145.* / 2015-01-23 21:29
Witam mam pytanie..obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim mam umowę o pracę na czas nieokreślony natomiast wiem już teraz ze na moje miejsce zatrudniony jest znajomym szefa i na pewno pierwszego dnia po rodzicielskim dostanę wypowiedzenie miesięczne a pracuje ponad 3 lata..czy to wszystko jest zgodne z prawem czy mam możliwość odprawy czy tylko odstane zapłatę za urlop wypoczynkowy..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
magda000789 / 94.254.145.* / 2015-01-23 21:32
Dodam jeszcze że firma zatrudnia mniej niż 20 osób..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy