Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2011-10-01 11:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kwiatku - nie interesuje mnie papier GOA. Nie widziałem co się z nim dzieje. Wiem, że giełda jest jakieś 27 procent niżej od szczytów. Obecnie stoję nadal z boku. Nie interesuje mnie Kwiatku takie bujanie i strzelanie na zasadzie "a nóż trafię" :). Wynika to z faktu, że nie dysponuje czasem, który pozwalałby mi na tego typu grę. Nie mniej obiecuję Kwiatku, że postaram się zerknąć w wolnej chwili i coś skrobnę być może na GG albo mailu. :)Nie wiem jednak kiedy. Zaraz zmykam z dziećmi korzystać z pięknego jesiennego słońca. Potem z ojca przepoczwarzę się w kibola i lecę dymić na stadionie i na ulicach z kumplami - jak to mamy w zwyczaju robić od ponand 20 lat:)

Pozdrawiam serdecznie.
dodge / 2011-10-01 11:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Trybuny nawoluja do swietej wojny z zydami.
Oczywiscie to interpretacja tylko ale czyz nie musi byc prawdopodobna />???


Ależ pojechał z tą interpretacją. Jak więc interpretować to hasło dżihad Legia, które od wielu miesiecy jest w słowniku kibiców Legii od dobajże czasów ich sporu z gazetą wyborczą i ich redaktorem, czy nawet sporu z ITI. Też nazwiesz to nawoływaniem do wojny z Żydami? :)Dla Arabów to święta wojna z Żydami, dla europejskich kibiców to równie dobrze może być metafora. Hasło pojawiło się na meczu z zespołem izraelskim, ale nie typowo żydowskim i tylko to może budzić tyle kontrowersji. Wyborcza nagłaśnia całą aferę, ale to akurat nie jest dziwne. Od momentu tego trasparentu:

http://www.youtube.com/watch?v=WoWPAfbNRU8

kibice Legii są na cenzurowanym tej gazety - takie odnoszę wrażenie.

A jeśli ktoś przy tej okazji nie wie WTF, to odsyłam do historii kariery niejakiego Ozjasza Szechtera? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce"szechteriada" i można z pewną dozą nieśmiałości stwierdzić o jaką świętą wojnę kibice Legii prowadzą i z kim.

P.S. W tym zespole gra pięciu arabów. Kibice tego zespołu - jako lewacy - utrzymują dobre stosunki z Palestyńczykami za co nie są lubiani wśród fanów innych drużyn żydowskich.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu. Za oknem piękne słońce. Mam nadzieję, że także w stolicy, na południu i na pomorzu macie jesienne promienie słońca.
Kambodza / 2011-10-01 08:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://urbas.blog.onet.pl/Bankierzy-wydymaja-Polakow-w-g,2,ID436818249,RS1,n

I co Wy o ty myślicie?
Kambodza / 2011-10-01 08:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)

A nie zastanawialiście sie nigdy dlaczego jest słowo antysemityzm i tak się o nim dużo mówi a nie ma antypolacyzm czy antygrecyzm?

Jak mi się uda to znajdę film na yt gdzie mlody żyd prowadzi dyskusje z wieloma ludźmi na ten temat - bardzo pouczajacy.
A swoją drogą chyba nikt z Was nie myśli że są nielubiani za ciche chodzenie po ulicy.
Dziadek mi opowiadał jak się kiedyś u nas w Polsce zachowywali. Wiadomo że generalizować się nie powinno ale ja od Dziadka żadnego dobrego słowa nie słyszałem a historii opowiedział mi z kilka.
Kambodza / 2011-10-01 08:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
już nie wspominając o tym że przed wojną chodzili po chodnikach trzymając się pod ręcę i krzyczeli chodniki są nasze a ulice Wasze - oni tak w Polsce - dla mnie nie do pomyslenia i teraz k**** wielce zdziweni.

Na tym filmie na yt jest taka dobra scena - przyjechali obejrzeć obóz koncentracyjny i zajechali do jakiegoś miasta oczywiście z ochroną i z jakimis dziadkami się spotkały i oni do nich skąd jesteście a te dziewczyny do siebie - on nas nazwał dziwk... czy jakoś tak - oni mają skoszone łby na swoim punkcie
TrentX / 2011-10-01 11:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja takze mysle ze Zydzi nie sa bez winy w ich postrzeganiu przez innych i napewno przyczynilo sie do tego ich osiedlenie i stworzenie panstwa na Bliskim Wschodzie za wydatna pomoca Ameryki,ze o gnebieniu przez nich Palestynczykow i okupowaniu ziem palestynskich nie wspomne.
Ponizej odnioslem sie tylko do tego ze Maciek nie widzi punktow stycznych rasizmu i antysemityzmu , tymczasem sa to bardzo podobne formy co przytoczylem z definicji , a Twoj Kam antypolacyzm czy antygrecyzm mimo ze nie ma na to osbnej regulki to takze odmiana rasizmu , jedne bywaja ze wzgledu na rase, inne ze wzgledu na kolor skory , a jeszcze inne ze wzgledu na pochodzenie ...
dodge / 2011-10-01 11:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ponizej odnioslem sie tylko do tego ze Maciek nie widzi punktow stycznych rasizmu i
antysemityzmu


Sławek - nie zrozumieliśmy się. Ja nie widzę punktów stycznych pomiędzy hasłem dżihad a rasizm/antysemityzm. Czy naprawdę hasło dżihad nawołuje do rasizmu?
TrentX / 2011-10-01 12:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiesz w moim przekonaniu stawiajac sie w ich sytuacji przede wszystkim z powodow o ktorych napisal Piotrus, czyli wiecznej walki z Arabami o swoje miejsce na ziemii (notabene wymuszone na Arabach przez ich silnych sojusznikow) haslo Dzihad moze sie tak im kojarzyc (z terrorystami Hezbollahem itp ) i wszelkie przejawy takich zachowan oni interpretuja jako atak na swoj narod i swoja panstwowosc. Po prostu zyjac w stanie permanentnego zagrozenia reaguja zawsze panicznie i innym wydaje sie to za zbyt pochopne ...a dla nich to cos normalnego .
kwiatek... / 2011-09-30 22:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dogde widziałeś co na goa zrobili na początku tygodnia a na koniec jak uwalili...
TrentX / 2011-09-30 18:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam :)

Dodge te 2 linki maja wiele wspolnego z sektorowka Legii , bo pokazuja czeste stereotypy w naszym zyciu z punktu widzenia innego niz nasz np Izraelczyka...
Nie zamierzam Ci nic tlumaczyc ,bo jesli Ty nie widzisz zwiazku sektorowki Legii z wizyta Hapoelu to nie moj problem ;)

Przytoczylem te 2 linki z filamami bo niestety nie ma calego programu Sekielskiego "Czarna na bialym " w ktorym byly one wykorzystane..
Program zas traktowal o rasizmie i antysemityzmie na polskich stadionach w odniesieniu do pilkarzy z zagranicy , a takze do przeciwnych klubow , a takze o tym jak postrzegani z tego powodu jestesmy w swiecie i dlaczego czesto wrecz celowo pisze sie o "polskich obozach " itp...
Kto ogladal ten program wie o co kaman, zaluje tylko ze nei ma calosci :/
dodge / 2011-09-30 20:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wiesz - ja od dawna mam wyrobione zdanie na ten temat, więc zwyczajnie nazwę to s****(twem), aby pokazywać, że przez pryzmat stadionu kraj nasz jest spostrzegany jako antysemicki czy rasistowski i przez to mówi się o "polskich obozach". Czasami wystarczy nie słuchać i nie czytać tego całego szrotu, którym nas się zalewa, a zwyczajnie pomyśleć i zastanowić się czy to stadion wychodzi na ulice, czy ulica przychodzi na stadion i czy rasizm zwalczony na stadionie zostanie również wyeliminowany na ulicy, w szkole czy w pracy.

Chciałbym Tobie zwrócić uwagę, że kolejny raz odracasz kota ogonem, tym razem pisząc, że nie widze związku sektorówki Legii z wczorajszym meczem. Ja nie widzę kolego związku pomiedzy sektorówką Legii a rasizmem. W imię poprawności politycznej wszyscy wokoło to jednak widzą. To już poprostu staje się irytujące, że sami sobie wmawiamy zachowanie rasistowskie tam gdzie go nie ma.
pietroo / 2011-09-30 20:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
słuchajcie ja uważam, że jeśli ktokolwiek chce szukać rasizmu, to wszędzie i na każdym kroku go znajdzie

a czy flaga jest rasistowska? moim zdaniem nie, tam nie ma nic obrażającego dla Izrealczyków

swoją drogą oni na każdym kroku czują się szykanowani, tylko trzeba pomysleć dlaczego i czym sobie na to zasłuzyli
dodge / 2011-09-30 21:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ależ oczywiscie, że tak Piotrek. Na każdym kroku są media, które pakują w łeb nam, że jesteśmy rasistami, antysemitami - jesteśmy tym przesiaknięci. Buntuję sie wobec takiej postawy. Bo okazuje się, że hasło dżihad odbierane jest przez gazete wyborczą jako rasizm i nie dosyć tego jest to forsowane przez to wydawnictwo. A gdzie tu jest rasizm nie pojmuję. Sami zaczynamy kreować sobie taki los, gdzie zabronione będzie nie lubić Żyda, bo będzie to antysemityzm/rasizm, za to Belga (losowy przykład) będę mógł już w majestacie prawa nie lubić i móc to wyrazić werbalnie.
pietroo / 2011-09-30 20:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za Tvn24

W kulturze islamu dżihad oznacza dokładanie starań i podejmowanie trudów w celu wzmocnienia wiary i islamu. Termin ten często jest jednak tłumaczony jako "święta wojna". Do dżihadu nawiązuje kilka organizacji o charakterze militarno-terrorystycznym - m.in. Palestyński Islamski Dżihad. Nazwa ta była też wykorzystywana przez libańską grupę Hezbollah.
TrentX / 2011-09-30 22:29 / portfel / Tysiącznik na forum
I po tym co przytoczyl Piotrek skadinad , mozna zapytac czy sektorowka Legii naprawde nie miala zwiazku z tym ze zydowski klub zagral w Warszawie ??? Dla nich majacych Hezbollah i palestynczykow przez mur, taki transparent jest jednoznaczny .
Trybuny nawoluja do swietej wojny z zydami.
Oczywiscie to interpretacja tylko ale czyz nie musi byc prawdopodobna />???

Maciek wg mnie awersja do koloru skory czy do innej rasy zwana rasizmem jest bardzo zblizona do antysemityzmu i niecheci do Zydow..Moze i ktos niezbyt fortunnie uzyl slowa "rasistowskie" - jednak "antysemickie" byloby jak najbardziej uprawnione ...

Zeby bylo jasne nie uwazam sie za obronce tego narodu do dyskusji oczywiscie pozostaje temat czego Zydzi sa tak nielubiani , czy slusznie gnebia Palestynczykow ktorzy notabene sa na swojej ojczystej ziemii itp.Poza tym wiadomo skadinad skad sie znalezli tam gdzie sa izraelici i przy czyjej wydatnej pomocy ....Takze uwazam ze maja oni swoje fobie ktore Dociekliwy zacytowal pod tym postem w cudzyslowie i takie ochrony bardziej sluza izolacji mlodziezy niz zapewnieniu bezpieczenstwa ...
TrentX / 2011-09-30 22:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Macku tu jeszcze w temacie wspolnego punktu rasizmu i antysemityzmu.

http://portalwiedzy.onet.pl/15921,,,,rasizm,haslo.html


Za twórców rasizmu uważa się: dyplomatę francuskiego z XIX w. hrabiego J.A. Gobineau (uznawał wyższość rasową Germanów) i niemieckiego filozofa pochodzenia angielskiego H.S. Chamberlaina, tworzącego na przełomie XIX i XX w. (teoria o wyższości rasy aryjskiej).

Rasizm stał się podstawą ideologiczną III Rzeszy i działalności A. Hitlera, usprawiedliwiając politykę eksterminacji niektórych narodów. Rasizm istniał w RPA do 1991 w postaci apartheidu (ścisłej segregacji rasowej, zakazu mieszanych małżeństw). Także m.in. w krajach afrykańskich w 2. połowie XX w. pojawiła się rasistowska wrogość. Formą rasizmu jest antysemityzm - wrogość wobec Żydów (także wobec Arabów).
dociekliwy / 2011-09-30 19:03 / portfel / Tysiącznik na forum
"Obowiązkowe towarzystwo ochroniarzy to wprawdzie nie tylko polska specyfika - podobnie jest z izraelskimi wycieczkami na całym świecie. Pojawia się jednak pytanie na ile ochrona strzeże uczestników wycieczek, a na ile izoluje młodych Żydów? "
kwiatek... / 2011-09-30 17:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amigo ten twój biotonik to podaczka:(
amigo2 / 2011-09-30 17:07
kwiatek patrzaj na nico
tez proponowłem po 8-10 gr
dzisiaj poszedł po 18-;)))))))

odkupiłem czesc po 15 zobaczymy

bioton przyjdzie moment tez wystrzeli
kwiatek... / 2011-09-30 17:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie z Nico miałeś rację:)Na jago również pogrywasz?
kwiatek... / 2011-09-30 17:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
groźba bankructwa:(Pewnie wolisz na cegiełce sobie pograć tam dzisiaj bardzo kiepski obrót....
amigo2nl / 77.255.99.* / 2011-09-30 19:25
Kwitku sa papiery do ktorych zalecana jest cierpliwosc-;))one pozniej wynagradzaja stopa zwrotu 200-300%-;)
griffin / 2011-09-30 18:09 / portfel / Tysiącznik na forum
A na oil'u to pełna sielanka bez groźby bankructwa ;oP
kwiatek... / 2011-09-30 18:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Griffin życzę Ci dobrze na jago....
griffin / 2011-09-30 19:11 / portfel / Tysiącznik na forum
życzenia nie mają tu nic do rzeczy, zaakceptowałem ryzyko i tyle.
Trzeba gdzieś sobie odbić tego cholernego nowiana.
pietroo / 2011-09-30 16:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-09-30 00:22:01 dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Re: Komentarze do portfela "pietroo" [0]
Mecz był kapitalny Piotrek. Widowisko na żywo przy takim meczu można pamiętać długo.

Gratuluję.



Cześć Maciek

Masz rację, trzymał w napieciu do samego końca. Warto było pójść.
Oprawa meczu także była na wysokim poziomie :)) Szczególnie napis "Dzihad Legia" :)) Pokazali go w TV?
dodge / 2011-09-30 17:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem, bo oglądałem jeszcze końcówkę Polek z Serbakami, ale w trakcie meczu już Wyborcza głosiła o rasistowskiej oprawie na meczu. Tam niżej pisałem o tym.
pietroo / 2011-09-30 16:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Waszystkich serdecznie :))

widzę, że spokój i cisza na giełdzie...

pozdrawiam
kwiatek... / 2011-09-30 14:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Wszystkich:)Nuda straszna dzisiaj na gpw:(
Noxik nielogo / 31.11.134.* / 2011-09-30 15:39
Może u ciebie u mnie ten przeklety ekoslaw rosnie!
kwiatek... / 2011-09-30 16:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Oil jak się ruszył:)
Noxik nielogo / 31.11.134.* / 2011-09-30 16:33
taa a ktos wczoraj wspominal ze na oilu brak cos ostatnio "oilowego wybicia"
amigo2 / 2011-09-30 16:56
jakis lepkus był-;))))))
ja tam poinformowałem o zasiorbaniu-;)
griffin / 2011-09-30 19:13 / portfel / Tysiącznik na forum
siorbales w okolicach 3 zl chyba?
kwiatek... / 2011-09-30 16:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnie:)
griffin / 2011-09-30 09:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Czołem wszystkim :o)
Dokupiłem mrożonek, może cuś z tego będzie. Jeżeli pogłoski się potwierdzą to szansa jest. Tyle, że ryzyko tyż spore.
Zieloności Wam i sobie życzę :o)
kwiatek... / 2011-09-30 14:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Musisz uważać ja kiedyś miałem piękny zysk na jago i nie sprzedałem a później konkretnie dostałem po tyłku:(Tam jakaś emisja papierka ma być z tego co pamiętam?
dodge / 2011-09-30 00:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mecz był kapitalny Piotrek. Widowisko na żywo przy takim meczu można pamiętać długo.

Gratuluję.
dodge / 2011-09-29 22:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszedłem na stronę gazety, a tam pod hasłem na czerwono napisanym PILNE zdjęcie ze stadionu Legii i tekst:

""Dżihad Legia" - transparent o takiej treści wywiesili na "żylecie" kibole Legii przed meczem z Hapoelem Tel Awiw. Wywiesili, mimo przedmeczowych próśb o powstrzymanie się od rasistowskich okrzyków i treści."

- no matko boska ... rasizm pełną gębą :)

Piotrek - ochłoń tylko do jutra, bo druga połowa może rozwalić emocjonalnie. Wrócisz naładowany :). Od dzisiaj normalnie profesor Radović - tak o nim będe mówił :)
smooth / 2011-09-30 12:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Ten kto to wymyślił to hasło musi być konkretny kretyn. Ciekawe jaka będzie reakcja Polaków jak w Izraelu na stadionie pojawi sie napis: Auschwitz Legia.
dodge / 2011-09-30 13:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth ..., aby była jasność - chodzi mi o nazwanie tej setkorówki jako rasistowską. No, na Boga - oba pojęcia, o których tu mowa nie mają punktu wspólnego, aby móc je ze sobą powiązać.

To czy było to stosowne czy nie wczoraj - to w takich kategoriach bym rozpatrywał, choć wiem, że hasło to na Legii funkcjonuje nie od wczoraj. Takie tłumaczenie oczywiście UEFA nie przekona pewnie, ale ja bym specjalnie afery z tego wielkiej nie robił. Sami siebie w kraju biczujemy. Szkoda, że wyborcza tak nie grzmiała jak trener z Izraela sugerował, że obozy oświęcimskie były polskim wymysłem. Wczoraj natomiast zanim mecz się nie skończył już czerwony pasek na wyborczej i "PILNE!".
TrentX / 2011-09-29 23:54 / portfel / Tysiącznik na forum
To z podobnej polki do posluchania i obejrzenia :

http://www.tvn24.pl/-1,1719034,0,1,czemu-izraelczyk-nie-zagra-dla-polski-dotknal-blizn,wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/2468003,0,0,4,1,z-jakimi-uprzedzeniami-przyjezdzaja-do-polski-mlodzi-izrealczycy,wideo.html
dodge / 2011-09-30 00:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaki to ma związek z "rasistowską" sektorówką Legii - zrób mi wykład i wytłumacz łysemu i tępemu kibolowi :)
------

Pozwolę sobie zacytować fragmecik z linki:

"Z problemem antysemityzmu borykała się także liga angielska. Udało się jednak znaleźć na to sposób. - W Anglii jest ten sam problem, nienawiści do kibiców Tottenhamu (sami przyjęli określenie "Yids" - red.). Zawodnicy konkurujących klubów - Arsenalu i Chelsea - zaangażowali się w kampanię przeciwko antysemityzmowi. Zdecydowanie powiedzieli, że takie zachowania są niedopuszczalne - komentuje Michał Okoński, "Tygodnik Powszechny"."

Iiiiii ... od tego czasu kibice Arsenalu i Chelsea nie plują do siebie nienawiścią, wspólnie spotykaja się przy piwku i tuląc się do siebie wspólnie oglądają mecze ...

Kto to kurka wodna pisze?
bebe-nielogo / 77.254.159.* / 2011-09-30 00:50
extra..!
extara text..;-)))))-;-)
-------
zwłaszcza : tu cytuje
Iiiiii ... od tego czasu kibice Arsenalu i Chelsea nie plują do siebie nienawiścią,
wspólnie spotykaja się przy piwku i tuląc się do siebie wspólnie oglądają mecze

------------------
pozdrówka...- chłopaki meczowi !!!
dodge / 2011-09-29 22:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc na obecne wyczyny w LE najmocniejszych niby ekip naszej Ekstraklasy, aż dziw bierze, że zaszły tak daleko w LE. No, ale w sporcie jak w sporcie - raz na fali, raz pod falą. Miałem nadzieję, że choć jedna drużyna z tej dwójki wyjdzie z grupy i obstawiałem już tuż po losowaniu grup, że będzie to Legia, bo ma łatwiejszą grupę w mojej ocenie. Widac jednak Legia znowu jakiś kryzys przechodzi.
dodge / 2011-09-29 22:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:) Wobrażam sobie jak Piotrek szaleje po tym karnem. Legia wyraźnie podkręciła tempo i chłopaki z Telawiwu nie wytrzymują tego. Super. Tak trzymać :)
dodge / 2011-09-29 21:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek coś wspominał, że miejsc wolnych nie było na mecz, a tu prześwity całkiem spore na trybunach widzę.
Kambodza / 2011-09-29 21:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
fakt że miejsc sporo widać wolnych. I juz przegrywają
tomtay / 2011-09-29 22:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietrucha dobrze usiadł te sektory są dla dobrych kibiców, można na przeciwko, ale tam siedzi "żyleta" bo przenieśli i na żylecie to stroje obowiązują na biało ;)
dodge / 2011-09-29 22:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mówiąc o prześwitach miałem na myśli boczne sektory, ale teraz skojarzyłem, że pewnie ceny na boczne sa mocno wyśrubowane na takie mecze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy