Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
amelian / 2011-12-23 15:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
Moi Drodzy,
W ten świąteczny czas życzę Wam wiele radości i miłości, niech Święta spędzone wspólnie z Rodziną napełnią Was spokojem i dadzą jakże potrzebny odpoczynek :) dużo, dużo zdrowia i rozsądku w podejmowaniu nie tylko zawodowych decyzji ale i tych prywatnych również i niech rok 2012 będzie jeszcze lepszy od obecnego :)))

Odpoczywajcie i obżerajcie się do syta bo po są w końcu Święta ;)

Wszystkiego najlepszego dla Was i najbliższych :)
mk72 / 83.238.167.* / 2011-12-23 13:46
Witam Wszystkich

Spokojnych i radosnych świąt życzę Wszystkim.
smooth / 2011-12-23 09:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Chyba jakieś przesilenie idzie. Teraz mam czas chciałem sobie coś pogadać a tu takie kwiatki (uups sorry kwiatek).
Wtrącał sie nie będę ale życzę wam uśmiechu i Pogodnych Świąt.
Kto się czubi ten się lubi!
Kambodza / 2011-12-23 09:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witak Smo:)

My się lubimy tylko czasami coś się dzieje nie tak.

dobra spadam do roboty.
Kambodza / 2011-12-23 07:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie,

Piter nie chodzi o faocha czy coś a o to o czym rozmawialiśmy na ostatnim spotkaniu ze 3 tygodnie temu więc powuinieneś pamiętać, że muszę dopocząć psuychicznie i dopóki tego nie zrobię to się nie będę udzielał bo jestem drażliwy jak dz.... w deszcz i niepotrzebne kłótnie są a jest to niepotrzebne i chodzi o to a nie że kogoś olewam czy coś. Myśłę że zrozumiesz mnie bo dośc długo o tym rozmawalia;liśmy wtedy i zakończmy temata.

pozdrówka
pietroo / 2011-12-23 08:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Darek

wiem i pamiętam o Twoich problemach i Twoim zmęczeniu psychicznym, obiecałeś mi również coś o czym powinieneś pamiętać
zbliża się nawet odpowiedni czas, aby to zrealizować


ja się nie gniewam, bo sam kiedyś przez to przechodziłem

moja rada jest taka jaką Ci wtedy dawałem, dodam jeszcze to, że powineneś patrzeć na ten świat z pewnym dystansem i nie brać wszystkiego dosłownie
trzymam kciuki

pozdrawiam
Kambodza / 2011-12-23 09:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Piter,


obiecałeś mi również coś o czym powinieneś pamiętać
zbliża się nawet odpowiedni czas, aby to zrealizować

zamkne rok, wszystkie audyty giełdowe i nie giełdowe zamknę i będzie grane to co obiecałem. A i może z Tomkiem polecim cos ustrzelić:) he he:)

Pozdrówka
Pooh nl. / 77.114.178.* / 2011-12-22 22:42
Cze, Ludki...
Pogięło Was tam poniżej?
Kłócić się, który z kłamców jest lepszy?
Jak mawia mój idol "Wszyscy kłamią" .
Z drugiej strony - ludzie chcą być oszukiwani i mieć ew. pretensje, że znowu obietnice nie zostały spełnione, nawet jeśli były nierealne.
Pozdro i opamiętania w Święta życzę.
Q-buś.
pietroo / 2011-12-22 22:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kuba,

Ja się nie kłócę ani się nie obrażam. Szanuję każdego i każdy może mieć swoje zdanie, ale musi być kulturalny i potrafić dyskutować. Każdy kto mnie zna może powiedzieć o mnie, że jestem normalny i posiadam duże poczucie humoru. A polityków nie cierpię :))
Lubię Was i tyle :))

Pozdrawiam
pietroo / 2011-12-22 22:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-12-22 21:36:49 77.113.163.* | amelian nl
dajcie już spokój Chłopaki, nieładnie się tak obrażać, wszystkie te nieporozumienia zawdzięczamy
przedświątecznej gorączce jak sądzę...i tuaj należy się zastanowić po co te święta??? ludzie
chyba zaczynają się w tym wszystkim gubić...

A mi głupio że wywołałam taki temat i teraz czuję się winna temu... :((( to już najlepeij będzie
dla wszystkich jak ja zniknę i kłócić się nie będziecie


cześć

pisz, bo przecież nic złego nie napisałaś
nie znikaj, bo lubię Cię :)

pozdrawiam
kwiatek... / 2011-12-22 22:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
GPW: Indeksy mają szansę wzrosnąć


Autor: Artur Nawrocki


.
.
Może jest szansa, że św. Mikołaj odwiedzi inwestorów na ostatniej sesji przed Bożym Narodzeniem. Udzielenie wotum zaufania rządowi Mario Montiego w sprawie pakietu oszczędności wartych 30 miliardów euro na pewno będzie sprzyjać bykom.

Ciekawe czy jutrzejszy dzień nas wszystkich mile zaskoczy?
pietroo / 2011-12-22 22:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-12-22 21:18:52 Kambodza [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
uważam tak samo ale jeśli Piotrek nie widzi w takim tekście nic złego to ja mu dłużny nie pozostanę na pewno



oto ten tekst:


2011-12-22 18:40:45 pietroo [ Portfel ] [ FC Barcelona the best ]
Niech sobie plują w twarz Ci co na nich głosowali!!



jak ktoś widzi coś w tym tekście złego lub przytyk do siebie niech mi napiszę, bo ja chyba czegoś tu nie rozumiem
kwiatek... / 2011-12-22 22:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek chyba dawno spotkania nie robiliście że taka atmosfera na forum:(
pietroo / 2011-12-22 22:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-12-22 21:32:45 Kambodza [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Bądź spokojny, Tomowi się nie oberwię.

Ja z tobą też już skończyłem.

i w ogóle najlepiej będzie jak zniknę z tego portfolio i będzie git i tak tez robię.

Pozro dla Wszystkich



Darek zupełnie Cię nie rozumiem. Skąd te fochy?
Przecież forum jest po to, aby dyskutować. Ja nie napisałem nic obraźliwego wobec Ciebie, ani wobec nikogo. Podkręcasz teksty, z plucia w twarz, robisz plucie w ryj lub mordę.... Polityka potrafi podzielić każdego, ale jeśli się podejdzie do tego z dystansem i da się przekonać do spokojnej rozmowy, to nic nikogo nie podzieli. Gdybyś był politykiem, to chyba obraiłbyś każdego i obraziłbyś się na każdego, wiec, że oni kłócą się przed kamerą, a potem idą razem na gorzałę i są kolegami. Przemyśl to co Ci napisałem. Myślę, że żadna rozmowa polityczna nie moze zakończyć naszej znajomości, no chyba, że jest to ważniejsze dla Ciebie.
kwiatek... / 2011-12-22 22:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kam dzisiaj jakieś zakupy robiłes na straganie?
kazumi / 2011-12-22 21:59 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
hmm..widzę, że kłótnia ,,polityczna" się zrobiła w kąciku..na szczęście idą Święta to chyba rozpamiętywać sobie nie będziecie długo nieporozumień..właśnie dlatego ja raczej omijam dyskusje na te tematy, bo to zawsze można się poróżnić, nie zrozumieć i posprzeczać..
PS. Amelko miło Cię widzieć..buziaka przesyłam..pod względem soczystości Twój tekst ,,palce lizać"
dobrej nocy życzę
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 22:08
I ja Tobie przesyłam buziaka Kaz :*

PS. Amelko miło Cię widzieć..buziaka przesyłam..pod względem soczystości Twój tekst ,,palce lizać"

ehhh...czasem trzeba i przeklnąć ;)
kazumi / 2011-12-22 21:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie
najpierw zabrali nam całe 5% comiesięcznie odkładane na OFE (z 7,3% zrobiło się nagle 2,3% i nikt nawet nie podniósł alarmu o to...)

alarm był..podnosił go choćby Balcerowicz i poplecznicy OFE, których media chętnie pokazywały..nawet na forum była o tym dyskusja - na pewno pamiętacie choćby dyskutowaną na forum debatę Balcerowicz-Rostowski - to wtedy było właśnie nt. zmniejszenia składki przekazywanej do OFE..
to jeszcze dopowiem..myślę, że OFE - to był eksperyment i prawdopodobnie jedna wielka pomyłka, ale jeszcze przyjdzie czas na ostateczną weryfikację i jakieś podsumowania..przekazywanie części składki do OFE powodowało tylko dodatkową wyrwę w FUS-ie na którą kolejne rządy musiały proporcjonalnie zwiększać dług publiczny..prawdopodobnie ten rząd, może kolejny zawiesi całkowicie wpłacanie składek do OFE w imię narastających problemów z długiem publicznym..dalej - dziedziczenie z OFE - wierzycie, że to przetrwa kilkanaście, kilkadziesiąt lat kiedy większość z nas zejdzie z tego świata i ktoś po nas dostanie z OFE uzbierane środki..ja nie wierzę, za to wierzę że w pewnym momencie usłyszę, iż sytuacja z długiem jest na tyle ciężka, że znosimy dziedziczenie z OFE..nie zdziwię się jeśli kiedyś pod tym samym pretekstem wezmą wszystko co jest w OFE - obligacje które kupuje OFE i tak są Skarbu Państwa a akcje przejdą które zakupiły fundusze na rzecz SP..
wtedy to potwierdzi się że OFE było nieudanym eksperymentem, które tylko spowodowało zwiększenie dziury w FUS-ie i wrzodem na tyłku Skarbu Państwa..no i trzeba dodać machiną do robienia pieniędzy dla instytucji które przez parę ładnych lat miało grabieżną prowizję od polskiego emeryta nie ponosząc w zasadzie żadnej odpowiedzialności za osiągane wyniki..wyniki OFE które są uzależnione od giełdowej bessy lub hossy, czyli jak się nic nie zmieni to wysokości emerytury uzależnionej od tego czy się przejdzie na nią w czasie bessy czy hossy..a w ostatniej bessie wyniki OFE pokazywały, że zżarła ona ich kilkuletnie zyski - a jeśli wziąć pod uwagę inflację z tych lat to co wtedy wychodzi ? to nie jest tak w rzeczywistości, że OFE było wtedy na zero bo choć emeryt dostałby taką samą złotówkę tylko że porównując od tamtego okresu (koniec lat dziewięćdziesiątych)do dnia ostatniej bessy należy wziąć pod uwagę mocny spadek siły nabywczej jednej złotówki..o wynikach samych OFE i tak będą decydować giełdowe hossy lub bessy (które są kreowane poza Polską - nasza giełda tylko naśladuje innych) jednak założenie że w długim terminie ich szczyty i dołki będą coraz wyżej może się okazać fikcją - to zyski z funduszy emerytalnych są tak niepewne jak i to że OFE przetrwają do momentu gdy większość z nas przejdzie na emeryturę (o ile się do niej dożyje)..
ten czy następne rządy będą miały coraz trudniej rządzić, bo balon na polskim długu systematycznie rośnie i będą po prostu zmuszeni sytuacją do podejmowania niepopularnych decyzji jak choćby podnoszenia składek, podatków i cięcia wydatków itp.. trzeba być niestety na to przygotowanym, że będą chcieli sięgać do naszych kieszeni coraz głębiej i na różne sposoby - taka jest prawda..trzeba się na to nastawić, ale swoje zdanie tak Amelka należy wyrażać i jakby poszło za daleko to choćby protestować
Pozdrawiam
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 22:04
Kaz :)))
Masz rację rozmawialiśmy na forum o tym, chodziło mi raczej o akcję zakrojoną na skalę szeroką...

Od 2012 roku wchodzi nowa hybryda emerytalna IKZE i będzie to moim zdaniem dobry pretekst rządu że jeśli dajemy wam "drodzy" obywatele drugą już foręą oszczędzania po swojemu i to z dużymi przywilejami optymalizacji podatkowej (w IKZE mozna będzie odkładać rok rocznie 4% swojego dochodu i tą skałdkę odpisać od podstawy opodatkowania ujmując to rzecz jasna w rocznym picie, zwrot tej kwoty przyszły emeryt będzie miał do połowy roku na koncie i może tą kasę po swojemu reinwestować albo też skonsumować, IKZE będzie również w każdym przypadku zwalniać z belki, i nie trzeba tutaj tak jak w IKE kończyć wieku emerytalnego...ale jak już przejdziemy na emeryturę to żeby nie było tak różowo ów podatek dochodowy zostanie nam odciągnięty jeśli wybierzemy formę wypłat np. comiesięcznych jak to na emeryturze to zabiorą nam 18% podatku a jeśli zdecydujemy się na wypłatę jednorazową, bo i tak można, to wtedy 32% czyli próg najwyższy...to o IKZE)

I tak zabiorą nam OFE (ale przecież to nadal nasza kasa!!!) Dlatego mimo, że to śmiesznie brzmi trzeba samemu myśleć o emeryturze i samemu na nią odkładać, biorąc pod uwagę procent składany to sensowne jest systematyczne oszczędzanie...

A co mojego oburzenia i zawodu wręcz na polityce to przerażająca jest dla mnie ich krótkowzroczność i to w jaki sposób traktuje się młodych ludzi, którzy nie wyciągają ręki po cudze, po rządowe chociażby, sami chcą uczciwą pracą zapewnić sobie dobrobyt i ja już tutaj nie piszę o pomoyt ale żeby przynajmniej nam w tym nie przeszkadzać...
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 21:08

skoro nie widzisz problemu to mozemy się bawić że jak coś napiszesz co uznam za głupie to ci napisze ty debilu pluń se w ryja

ależ po co tak od razu???

Może to słuszna idea aby tematów politycznych nie poruszać bo to dzieli zamiast jednoczyć...z drugiej strony można udawać że problemu nie ma a to nie rozwiąże sytuacji.

Ja nie chciałam moimi wpisami nikogo obrazić jeśli ktoś poczuł się źle oznacza to iż ma niewiele dystansu i do siebie i do rzeczywistości a to szkodzi zdrowiu ;)
Kambodza / 2011-12-22 21:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
mi nie chodzi Amelcia o temat tylko jak ktoś do mnie piszę pluń sobie w modę bo głosowałeś na PO to sorry
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 21:16
mamy wolny kraj i każdy może głosować wg swoich upodobań, nie ma się co kłócić o to...
Kambodza / 2011-12-22 21:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
uważam tak samo ale jeśli Piotrek nie widzi w takim tekście nic złego to ja mu dłużny nie pozostanę na pewno
Noxik / 2011-12-22 21:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Kam napisałem :

oooo ty to twoja wina kam kajaj sie!

Nie dodałem na końcu uśmieszku a ty jakieśgroźby mi wysyłasz? Stary tobie jakaś gorączka wigilijna do głowy uderzyła. Wybacz ale na takim poziomie to nie mam zamiaru już nigdy z tobą żadnej dyskusji prowadzić. Widzę, że to chyba dobry czas będzie aby przenieść się i porozmawiać jednak w jakimś innym temacie - wolnym od ludzi preferujących obrzucaniem się mięsem.

nara było miło.
Kambodza / 2011-12-22 21:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jak widze post z wykrzyknikami i kazaniem mi się kajać to wybacz ale innej reakcji się nie spodziewaj
Noxik / 2011-12-22 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Sorry ale po tych kilku ładnych latach, które razem na tym forum przeżyliśmy sądziłem, że znasz specyficzne poczucie humory ludzi wypowiadających się tutaj. Widać nie a szkoda. Podejrzewam, że następnemu oberwie się tomtayowi za swoje cięte, częste riposty.

Ja już dyskusję z tobą skończyłem.
Kambodza / 2011-12-22 21:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Bądź spokojny, Tomowi się nie oberwię.

Ja z tobą też już skończyłem.

i w ogóle najlepiej będzie jak zniknę z tego portfolio i będzie git i tak tez robię.

Pozro dla Wszystkich
tomtay / 2011-12-22 21:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Bądź spokojny, Tomowi się nie oberwie

:))
a jak się oberwie to znaczy, że się należało ;))
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 21:36
dajcie już spokój Chłopaki, nieładnie się tak obrażać, wszystkie te nieporozumienia zawdzięczamy przedświątecznej gorączce jak sądzę...i tuaj należy się zastanowić po co te święta??? ludzie chyba zaczynają się w tym wszystkim gubić...

A mi głupio że wywołałam taki temat i teraz czuję się winna temu... :((( to już najlepeij będzie dla wszystkich jak ja zniknę i kłócić się nie będziecie
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 21:26
nie pisałam tyle dziś coś tam się wtrąciłam i widzę, że niepotrzebnie, gorzej Wam czy co? :(
Noxik / 2011-12-22 21:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobrze, że piszesz od tego są fora aby wyrażać swoje myśli i skłaniać innych tymi wypowiedziami do zadumy nad naszym życiem :)
Kambodza / 2011-12-22 20:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a Petrol widzę ciągle leci w dół.
Chciałem go kupić i nadal chcę ale teraz wybrać dobry moment graniczy z cudem bo im dłużej się czeka tym większe promo - póki co przynajmniej
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 21:03
ano leci bo na taki spadający trend już czas jakiś temu natrafił...;) a promo to taki zrobią niebawem jak na Biotonie ;)
Kambodza / 2011-12-22 21:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
oby nie bo mój Brat się zapłącze a już mu nic innego nie pozostało jak to trzymać bo i strata mega.

A że Rysiek lubi emisje i przez to groszówki to prawda:)
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 21:14
to szkoda bo pamiętam swojego czasu brat miał ładne zyski na nim... :( ja to widzę tak, że w OILa już nawet spekuła przestała wierzyć
Kambodza / 2011-12-22 21:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
miał miał, jak był kurs ok 14 ziko to był pięknie zarobiony ale on widział już wtedy info o ropie i lekko 100 zł przy 10-ych widłach i tyle z tego wyszło. A jak to się okaże za rok czy dwa to ja niestety nie wiem - a szkoda:)
amelian nl / 77.113.163.* / 2011-12-22 21:24
a jak Twoje nastawienie do AT, zmieniło się coś? i jak Twój "guru"? dalej ma dar przewidywania?
Kambodza / 2011-12-22 21:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a no zmieniło się:) tzn czytam kilka osób np. D. Bartłomiejczaka bo jest całkiem niezły i aptrzę na poziomy.
Tak jak ostatnio pisałem Gedziowi o miedziaku jak pytał co zamierzam i się sprawdziło tzn wsparcie wybronili i teraz odbija powoli więc nie mówię już że jest mega be bo się przydaje aczkowliek poprawkę trzeba brać i ją biorę:)

Guru stoi z boku ale ogólnie przewiduje wzrosty i ma niedługo zapodac prognozę więc zobaczymy:)
Ged / 2011-12-22 17:02 / Tysiącznik na forum
ktoś z Was obserwuje może Dudę?
kwiatek... / 2011-12-22 17:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ged...Czyżbyś się przymierzał do papierka?
Ged / 2011-12-22 17:32 / Tysiącznik na forum
patrzę na jakąś okazję na szybkie 10% :)
kwiatek... / 2011-12-22 17:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Co myślisz o mitku?
Ged / 2011-12-22 19:34 / Tysiącznik na forum
miałem to gówno kiedyś, po pół roku sprzedałem ze stratą

fundamentów tam nie ma, towarzystwo szemrane, a kurs nieprzewidywalny (o AT zapomnij)

tyle zapamiętałem :D
kwiatek... / 2011-12-22 20:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś pamiętam kiedyś pisałeś po ile Ty kupowałeś ten papierek?
Ged / 2011-12-22 21:41 / Tysiącznik na forum
kupno listopad 2010 po 1,42
sprzedaż sierpień 2011 po 0,76
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy