Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "teoretyk-praktyk"

Komentarze do portfela "teoretyk-praktyk"

Wyświetlaj:
teoretyk-praktyk / 2008-01-04 19:01 / portfel / Toddler giełdowy
Prawdopodobieństwo wzrostów jest mniej więcej jak udział funduszy akcji do funduszy ochrony kapitału.
teoretyk-praktyk / 2007-12-04 15:27 / portfel / Toddler giełdowy
To wszystko i jeszcze Nowy Rok. Skoro więc nie będzie bardzo źle, jak miało być, to będzie nieźle. I też dobrze.
teoretyk-praktyk / 2007-07-31 15:15 / portfel / Toddler giełdowy
Wiele wskazuje na to, że korektę mamy już za sobą, pozostaje wyłącznie konsolidacja. Zatem do października raczej będzie spokój co powoduje, że można dokupić akcji BZWBK za 400 zł korzystając ze zniżki.
teoretyk-praktyk / 2007-08-13 13:46 / portfel / Toddler giełdowy
Może być jeszcze około 10-15% spadek więc dobrze wycofać się z AIG (za szybko spada jak na stabilny wzrost) i kupić Arkę. Najbliższe dwa tygodnie powinno pokazać zasięg ewentualnej korakty. Jak będzie to 3200 to można poczekać, a jak 3400 to można szybko się przerzucić. Natomiast może też być około 2900 na WIG20, ale chyba tak nie będzie bo amerykanie rzucili pieniądze na rynek na jak Europejczycy, więc chyba głębszej przeceny nie będzie. Jak chcą mieć rok wyborczy przy dobrych notowaniach i słabnącej gospodarce to powinni dać zrobić głębszą korektę, nawet 40%. Wtedy odbicie trochę zajmie i będzie łatwiej robić wzrosty przy większej awersji do ryzyka.
teoretyk-praktyk / 2007-09-01 13:47 / portfel / Toddler giełdowy
Ponieważ konsolidacja trwa długo i jest bardzo wąska, a dane makro i techniczne raczej wskazują na silny ruch w dół niż w górę, więc dzisiejsza zmiana odzwierciedla stan świadomości inwestora, czyli moją. Niewielki udział Arki Akcji spowodowany jest nieoczywistością ruchu w dół, zatem istnieje małe prawdopodobieństwo wybicia w górę przy wykupionym rynku. I to jest wbrew opinii większości (mam nadzieję). Zatem przewidywany ruch w dół ma poziom docelowy minimum 3100, średni 2700, maksymalny 1800 pktów. na WIG20. W zależności od celów politycznych jekie rząd amerykański zechce osiągnąć przy określonych poziomach.Jeśli będzie chciał większej kontroli nad systemem łatwych kredytów to wtedy korekta może być nawet 1800 pktów. po to aby unaocznić zgubne skutki braku kontroli z godnie z tezą amerykańskiej polityki - jak nas nikt nie napadnie to nie ma wojny. Zatem krach musi się stać aby pokazać zasadność zwiększonego nadzoru nad systemem bankowym w tym względzie. Chodzi o bezpieczeństwo systemu finansowego państwa. Zatem 50% krach jest z politycznego punktu widzenia dobry, mało tego jest dobry również z do etycznego i społecznego - ludzie zaczną przyglądać się baczniej ofertom oraz będą zmuszeni samoedukacji ekonomicznej oraz prawnej. Zatem obawa jest zasadna, zwłaszcza po wypowiedziach senatora Warnera z usa. Gdy korekta będzie płytsza to i tak wiele zyskamy.
teoretyk-praktyk / 2007-07-26 19:37 / portfel / Toddler giełdowy
Jak widać możliwe, że dzisiaj lub znacznie wcześniej zaczęła się korekta. Bardzo dobrze. Za niedługo powinniśmy zarobić około 50% na ruchach cen, gdy będą one gwałtowne.
teoretyk-praktyk / 2007-05-25 16:54 / portfel / Toddler giełdowy
Aby bezpiecznie ulokować pieniądze w niebezpiecznym czasie (koniec hossy - początek bessy) trzeba wybrać bardzo bezpieczną lokatę. Fundusz stabilnego wzrostu jest dobry na miesiąc, w ciągu którego spodziewam się globalnej korekty. Zatem z jednej strony fundusz ochrony kapitału zapewnia stabilny zysk, z drugiej strony wchodzenie w tym czasie w fundusze akcji to czyste kaskaderstwo. Zatem z jednej strony zysk nie będzie zbyt wolno narastał z drugiej strony w przypadku nagłej korekty i np. formacji dnia odwrotu lub gwałtownego załamania koniunktury nie będę bezbronny. Trzeba pamiętać, że zlecenia są przyjmowane na drugi dzień więc można stracić nawet 1000 zł w jeden dzień. Fundusz stabilnego wzrostu może mieć w takim razie najwyżej 3% strat w ciągu dnia, a nie 30% jak fundusz akcji. Tak bywało w 2000/2001 roku w usa. Zatem jest to bardzo bezpieczny fundusz w tym czasie.
teoretyk-praktyk / 2007-07-12 10:07 / portfel / Toddler giełdowy
Sytuacja się powoli wyjaśnia. Przewidywana jest korekta w czasie wakacji jednak stosunkowo drobna - około 10% (średnio). Nawet w przypadku większej - do 30% skonstruujemy tak portfel, aby szybko odrobić straty. W tym celu sprzedajemy fundusz ARKA BZ WBK Ochrony Kapitału. Jutro ciąg dalszy opisu inwestycji.
nehema / 2007-07-12 15:06 / portfel
ee a nie rozjezdza sie czasem teoria z praktyka ?
teoretyk-praktyk / 2007-07-13 20:32 / portfel / Toddler giełdowy
Raczej nie. Dzisiaj jest koniec konstrukcji portfela, więc we wrześniu lub pażdzierniku zobaczymy jakie zyski to dało. Powinny być rzędu 400 zł. Czas pokaże, czy przewidywania te się sprawdziły.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy