Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-11-25 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Montrealu co weekendowy komentarz Marco Campanozzi analityka a zarazem inwestora.
Zapytany co obecnie obserwuje , odpowiada : poziomy zakupów «Black Friday» bo to oddaje poziom nastrojów w jakich są obecnie Amerykanie.
Ze wskaźników to : dane z Chin, prace nad przyszłym budżetem USA,rynek pracy a szczególnie nieruchomości.
Zapytany w co by obecnie zainwestował $10tys odpowiada :1000$ actions de Whitecap Resources , 1000$ actions de Spartan Oil and Gas. 2000$ dans la Banque TD, bo wszedł w amerykański sektor, a ma dobre kanadyjskie fundamenty to tam powinien dobrze sobie radzić .
Oraz przemysł wydobywczy :2000$ actions de Lundin Mining, 1500$ actions Osisko et 1000$ actions de Kinross Gold.
A resztę co pozostała to zainwestowałbym w CAE i w Bauer Sports.
Zapytany jakie wskaźniki obecnie nie są doceniane to odpowiada : indywidualne zadłużenie obywateli Kanady oraz że jest niedoceniane co się stanie jak w porę amerykańscy politycy nie dogadają się w sprawie budżetu.
...........................................

Ja osobiście to bym z tego jeden czynnik przeniósł do Polski a mianowicie poziom indywidualnego zadłużenia w Polsce też się powoli nasyca co może wyhamować wewnętrzny rynek.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-24 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj!
Muszę przyznać że poniżej pisałem zbyt powierzchownie :
W takim wypadku AT to psu na budę.

Generalnie to oczywiście to masz rację pisząć
Gdy już plota zakończy swój żywot i spółka sięgnie dna, zaczyna się proces systematycznego odrabiania, który prowadzony jest już wg pewnego "harmonogramu", znanego lepiej bądź gorzej przez większość (AT, wskaźniki fundamentów). Czasami stymulowane będzie to kolejną plotą. Wszak ścierają się na giełdzie różne przypadki, ale o tym pisałem na początku postu. Chciałem tylko napisać, że nie ignorowałbym AT :)

Jak już pościłem posta to się zastanawiałem czy coś do tego nie dopisać aby nie zostało odebrane jako banalizacja AT, ale pomyślałem : a kto to będzie czytał ???
Dla inwestora to AT jest chlebem powszednim, nawet jak nie rysuje kresek to mu w głowie się pojawia odpowiedni obraz.
Ale jednak czasami to z góry wiemy że na to nie warto zwracać uwagi.
Dzięki za czujność i pozdrawiam.

Re: Student i konto maklerskie

Ciułacz / 2012-11-23 04:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zacznij od wirtualnego demo i nie oszukuj samego siebie, licz wszystko nawet prowizje.

wyciągnąć 100-200 zł miesięcznie ?

Ja byś zainwestował 500zł to byś chciał wyciągnąć 20-40% miesięcznie ? hmm... to sadzisz że tu większość starych wyjadaczy wyciąga drugie tyle co Ty nowicjusz ? albo myślisz że tu są sami gamonie i nieudaczniaki co się zadowolą 2-5% miesięcznie ?
Będziesz płacił prowizje 1% bo minimum jest 5zł, np dzisiaj kupisz a jutro sprzedasz to już jesteś w plecy 2%.
Pisze trochę bezpośrednio abyś szeroko otworzył oczy.
Bardziej to bym widział zainwestowanie na longa, ale Tobie chyba chodzi na zarabianie na tz kieszonkowe.
Pozdrawiam
Ps.
Jak się podszkolisz to kto wie, ale nawet jednemu na tysiąc się to nie udaje.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-23 03:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Tak też to widzę i pamiętam co pisałeś
naruszył wspomnianą linię oporu

Tam gdzie można łatwo kasę zarobić to są tendencje do pomagania losowi.
Np jedna z plotek głosiła że zarząd poddał sie biernie atakom na wiarygodność spółki bo miał w tym cel,
hmm... jak by to było zbliżone do prawdy to powinni systematycznie odrabiać straty.
W takim wypadku AT to psu na budę.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-11-23 02:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach po Święcie Dziękczynienia lubi rosnąć a czy tym razem też tak będzie ???

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-23 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
c# witaj !
Piszesz
Jak zwykle proszę o "recenzję".

Hmm... mając te same dane i robiąc te same analizy i nawet wyciągając te same konkluzje to nie koniecznie będziemy podejmować te same decyzje.
Widzę że jesteś nastawiony na zarabianie , nic zdrożnego ale ja bardziej jestem nastawiony na ochronę kapitału co już zarobiłem czy to na giełdzie czy w nieruchomościach, czas mamy nie pewny i wole coś tam podskubywać i czekać na hossę .
Odnośnie
KGHM się nam "skorekcił

Na moich kreskach to bym widział korektę rzędu 10zł od ostatniego szczytu, ale to zależy od ogólnej koniunktury .

Teraz chyba czas na Polimex

Wygląda nam na to że mu wiatr w żagle wieje, a reszta to zależy od sternika i od prądów morskich.
W spółce następuje stabilizacja a to przyciąga inwestorów, ale bądźmy ostrożni i wszystkiego nie kładźmy na jedną szalę.
W tych dniach miał dobrą prasę to i spekulanci ruszyli do ataku, ale jak braknie nowych dobrych wiadomości ??? bo wyniki ma dalej fatalne.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-23 01:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-11-22 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jakoś zapisy na debiut Alioru mnie nie pociągają, chociaż ten bank ma potencjał.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-22 01:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wielki teorze witaj !
Pytasz
widze ze kolega Ciułacz tez jest posiadaczem Getinu:) co myslisz o nim bo tez go mam.

Wziąłem go z powodu jego fundamentów i myślę go potrzymać do strojenia okienek a dalej to będzie zależeć od nastrojów na parkiecie .
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-21 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Calatrava.. Ruszy w końcu w górę czy nie?

Jakoś nie wiem jak do niej sie ustawić

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-21 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu ze Śląska witaj !
Pytasz
Ciułaczu co się stało na PSWCapita, że dzisiaj tak spadł mocno

Ostatnio sie potwierdziły w miarę dobre wyniki więc miał zryw do góry co zachęciło do realizacji zysków lub wyjścia z mniejszymi stratami, a jak wiadomo na tym rynku łatwo o zwałkę.
Ja sie trochę uparłem i czekam liczę zamkniecie toku na ładnym plusie i pamiętam o ambicjach wejścia na szeroki rynek a to wymaga większej płynności co dobry animator rynku może zrobić.
Tylko w tym wszystkim jest dobre pytanie czy ona już była na dnie ? bo również dobrze może się okazać teraz chodzi tylko o wyleszczenie przed prawdziwą operacją ataku do windowania spółki.
Hm... może mam za bujną wyobraźnie ;-))
Bardziej bym sie skłaniał do tego że udziałowiec większościowy ma tych spółek bez liku a ze sam wszystkim chce rządzić to są sobie na samopas, ale jak się zdecyduje pociągnąć za sznurek to będzie się działo.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-21 02:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge pytasz;

Ciułaczu, czy w równorzędnym konkursie Redakcja podesłała Tobie suweniry?

Hm... wstyd mi się przyznać ale chyba pozbierałem wszystkie wasze suweniry :-))
no może nie całkiem, ale tak dokładnie to nie wiem bo podałem mój adres w PL i jak 2 tygodnie temu rozmawiałem z moją siostrą to mi powiedziała że przyszły dwie koszulki i dwa kubki oraz portfel to w sumie jest z trzech różnych konkursów.
Chciałem zaznaczyć że za każdym razem jak byłem wymieniony przez redakcję do nagrody to wysyłałem na adres redakcji moje dane z wklejką odnośnie mojej wygranej.
Z doświadczenia to wiem że często takie konkursy to prowizorka i nikt nic nie wie .
To nie koniecznie może być wina organizatora konkursu ale często jest z tym więcej pracy niż przewidziano.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-21 02:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Pozwoliłem sobie powyżej odnieść sie do twojego bardzo dobrego komentarza apropo Alterko bo często się zdarza że w pośpiechu ktoś nie dopatrzy się stwierdzenia warunkowego w tym wypadku małe słowo : jeśli i wszystko wyjdzie na opak ;-))
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-21 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C#, witaj !
Powiadasz
Jakiś czas temu mówiłem, aby zainteresować się kghmem. Jak widać miałem rację

Bravo dla Ciebie, a jak jeszcze na tym zarobiłeś to jeszcze lepiej.

zabawa teraz na tej spółce robi się ryzykowna (chodzi mi o DT).

Można teraz przypuszczać że tak wyskoczył pod wypłatę ostatniej transzy dywidendy, czyli inwestorzy kupowali kilka dni przed wypłatą licząc że po wypłacie dywidenda zostanie zainwestowana w miedziaka i co się stało, jak iść dalej tym tokiem rozumowanie to część spekulantów może zacząć już wychodzić jak to było po ostatniej wypłacie dywidendy.
Ja muszę się przyznać że przespałem efekt przed ale się załapałem na pierwszy dzień po.
Jeśli chodzi o
W dłuższej perspektywie, cały czas impuls wzrostowy.


Spółka jest dobra i dalej będzie brana przez wszystkie emerytalne fundy, a jak zagranica chce coś z naszego grajdołka to właśnie na nią patrzy .Po mimo to bądźmy ostrożni bo wyraźnie nam się rysuje spowolnienie gospodarcze, a jak to się odbije na KGHM to zobaczymy.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-11-20 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alterco ???
Dodge poniżej pisze :

Kurs dzisiaj ponownie walczył z oporem wyznaczonym linią łączącą szczyty z lipca i października b.r. Jeśli pokona ten opór to przy dobrych wiatrach wraz z saniami Św. Mikołaja może dojechać do granic 7-8 zł. Średnie 15,30,45

Chcę podkreślić w jego stwierdzeniu
Jeśli pokona ten opór to

Szkopuł w tym że już brak animuszu bo spekuła wychodzi a na longa to trochę za wcześnie bo by musiało się najpierw skonsolidować, ale kto wie jak będą mieć dobrego animatora co da gawiedzi systematycznie dobre info ???

Najnowsze wpisy