Forum Forum podatkoweInne

Komisja za złagodzeniem wzrostu składek na ZUS

Komisja za złagodzeniem wzrostu składek na ZUS

skomentuj
Wyświetlaj:
Tadeusz / .* / 2004-10-17 16:09
W pierwszym dniu gdy wejda te propoycje zwalniam pierwsdzych 10 osob i zaczynam szukac nowej siediby firmy w innym panstwie
DD / .* / 2004-10-10 19:09
Już teraz mali przedsiebiorcy ledwie wiążą koniec z końcem - nie myśląc o składkach dla ZUS jako o swojej przyszłej emeryturze - a jak o konieczności wyrzucenia kilkuset złotych z pustej kieszeni. Gro już teraz ma zaległości - co będzie po podwyżce ? pRZESTANĄ WOGÓLE PŁACIĆ !!! albo poprzez fikcyjne umowy o pracę czy umowy zlecenia - zawierane pomiedzy "zaprzyjaźnionymi" przedsiebiorcami zaczną uciekać od opłacania ZUS w"nowej" wysokości. Na pewno jakiejokwiek podwyżki w dłuższym okresie nie przyniosa korzyści gospodarce - najprościej mówiac -matematyka którą się uzsadnia wysokość wpływów gotówki do budżetu nie ma nic wspólnego z szarą codziennością. Szara strefa w kraju zacznie dopiero wtedy kwitnąć :):) Należy także powaznie się zastanowić - jaki młody biznesmen w dobie wiecznych podwyżek, zmian i niepewności na rynku - dożyje do marnej emerytury ?? Rząd może powinien zacząć od gruntownej reorganizacji w ZUS - zreformować moloch który jest tak :kaso żerny" że trudno to z czymkolwiek porównać. Jak znam życie "Polak potrafi" i tutajteż będzie gro kombinacji aby obejść nowe obciążenia - tyle że tym raze ze szkodą dla budżetu. Czy nie warto zastanowić się - ile poza wątpliwymi korzyściami - szkód w gospodarce wyrządzą podwyżki. Przykład z tzw. ubezpieczeniem zdrowotnym - podniesiono go - a NFOZ (obojętnie jak to się nazywać będzie w przyszłości) w wyniku prowadzonej gospodarki finansowej - tak czy inaczej nie potrafi racjonalnie gospodarować pieniędzmi. Wszelkie podwyżki powodują ewentualne podwyśznie wynagrodzen lekarzy - bez przełożenia na jakość usług medycznych. Tutaj - podwyżki też nie przełożą sie na godziwą emeryture - jak to u nas w kraju - pieniądze się rozejdą !!!! Zreformujmy ZUS, zacznijmy racjonalnie gospodarować pieniędzmi a wtedy obejdzie się bez podwyżek. A tak na marginesie - ciekawe jaką kwotę pożerają w ZUS wynagrodzenia ?? Ciekawe czy w wyniku reorganizacji nie da się zwolnić przynajmniej 50 % ich pracowników - a tym którzy pozostana płacić za pracę a nie za podpisana umowę o pracę !! Może i w ZUSie czas wprowadzić zasady gospodarki rynkowej ?? Niech zaczną sami oszczędzać !!! Ja już teraz uciekam na umowę zlecenie - z jej pomocą bez względu na wysokość wynagrodzenia - od prowdzonej działalności gospodarczej zapłacę tylko zdrowotne. Tylko co będzie jak wszyscy podpiszą umowy zlecenia na 100,- zł z innymi pracodawcami i od prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej przestaną płacić składki na ubezpieczenie społeczne ???
Czarny / .* / 2004-10-10 09:21
Zasada opłacania składek przedsiębiorców od ich dochodów/podatków nie jest pozbawiona słuszności, ale:a) jeżeli wszyscy są "równi wobec prawa" to od Prezydenta, posła, senatota poprzez "księdza, pana i plebana" do "szczura okrętowego" włącznie wszyscy powinni płacić na ubezpieczenie emerytalno-rentowe i tego nie da się zmienićb) jednakże obowiązek powinien dotyczyć tylko pewnego minimum gwarantującego emeryturę-rentę na poziomie minimum socjalnego - reszta powinna być dobrowolnac) nie wolno zapominać o starszym pokoleniu, które posiada tzw. prawa nabyte, to są święte prawa w praworządnym państwie i na tę część społeczeństwa musimy świadczyć dodatkowod) pamiętajmy też o tym, że nieskonsumowane przez emerytów oszczędności emerytalne przejmują w różnej materialnej postaci młodsi krewniMoże należałoby szerzej potraktować ten problem w MONEY i bardziej merytorycznie taki artykuł skomentować. Znam bardzo wiele nie poruszonych aspektów tematu. Przede wszystkiem wnioskując podwyżki Hausner nie pomyślał o żadnych skutkach z wyjątkiem finansowych korzyści budżetowych i to go dyskwalifikuje, NO CHYBA, ŻE NIE MÓWI CAŁEJ PRAWDY - ale to by znaczyło, że manipuluje i to też go dyskwalifikuje.
Czarny / .* / 2004-10-10 09:02
SDPL proponuje racjonalne rozwiązanie, które warte jest poparcia. Natomiast te drastyczne podwyżki proponowane przez arytmetyków Hausnera i Patera należy wrzucic do kosza. Tylko jak to zrobić? Jesteśmy bezsilni, prawie bezsilni, ale powinniśmy oprócz krzyku rozpaczy popierać mądrzejszych posłów, pisać do nich maile, przedstawiać własne argumenty, przesyłać je do branżowej prasy, firmować swoim nazwiskiem i - jeśli można prosić - przesyłać kopię do Redakcji MONEY oraz do mnie. Obiecuję dalszą pracę nad tymi materiałami.
zeus / .* / 2004-10-08 10:05
Jestem wzruszony troską Wysokiej Komisji Sejmowej o wysokość naszych przyszłych emerytur! A już łza mi się w oczu kręci jak słyszę argumentację że budżet / a więc wszyscy podatnicy/ będzie musiał dokładać do przyszłych emerytur do wysokości minimalnej gwarantowanej przez Skarb Państwa!!! To są dwa główne argumenty panów Patera i Hausnera przemawiające za koniecznością podwyższenia składek zusowskich. Otóż sa to wierutne bzdury i ohydne kłamstwa !!! Po pierwsze obojętnie ile i jak długo byśmy płacili haracz do ZUS-u to i tak nasza emerytura będzie niewielka / na dzisiaj wynosiłaby ok. 500 zł minus 19% podatku Belki i 7% na Zakład Emerytalny/. Dzieje się tak dlatego że składka odprowadzana do ZUS-U tylko w ok. 12% pracuje na naszą emeryturę i nie jest inwestowana a rewaloryzowana o 2/3 wzrostu wynagrodzenia w strefie budżetowej / a więc poniżej inflacji/. Służy do wypłacania bieżących emerytur i budowania pałacy dla ZUS-u. Tylko 7,3% wynagrodzenia jest inwestowane w OFE. Tak że ile byśmy nie płacili to i tak z przyszłych emerytur będziemy musieli się ścigać ze szczurami do śmietników. / tylko fundusze inwestycyjne nas uratują/.Drugi argument o konieczności przyszłych dopłat budżetu do przyszłych emerytur jest już obrzydliwym kłamstwem. Otóż wg rzeczniczki ZUS pani Anny Warchoł „od 2012 roku zniknie gwarancja najniższego świadczenia „/ „Gazeta Wyborcza” z dnia 40.03.04, „Luka w ustawie...”/ Zatem pytam się jak budżet ma dopłacać do czegoś czego już nie będzie / i to w dwa lata po wejściu reformy emerytalne w życie/???Tak więc widać wyraźnie że projekt podwyższenia składek zus-owskich jest oparty na dwóch ochydnych kłamstwach a chodzi tylko i wyłącznie o zniszczenie gospodarki!!!Jestem niezmiernie ciekaw którzy posłowie przyłożą swoją rękę do tak haniebnego projektu!!!Oczywiście nikomu chyba nie muszę mówić, że nie będziemy na nich głosować!!!! Niech się z nami liczą i nas boją!!!
Kot / .* / 2004-10-07 12:59
Pomogę w przeniesieniu firmy na Słowację, do Czech na Słowenię lub Łotwę.Zatrudnię businesmena na stawkę minimalną...
elgor / .* / 2004-10-10 13:21
Jestem zainteresowany Czechami. Proszę także o kilka słów info w sprawie zatrudnienia biznesmena. Rozważę zmianę obecnego sposobu otrzymywania wynagrodznenia za zarządzanie spółką z o.o.
Czarny / .* / 2004-10-10 08:36
Proszę podać swój mail, może przeniosę firmę na Słowację.
PS / .* / 2004-10-07 12:34
Zastanawiam się czy rząd jast aż tak głupi, czy aż tak perfidny chcąc przepchnąć taką ustawę ? Co myślicie ?
Marta / .* / 2004-10-07 11:53
Fakty są takie . Żeby wypłacić dzisiaj 600 zł emerytury - musi wpłynąć do ZUS-u tyle samo składek . Od pensji brutto 1000 jest to 122 zł. Z tego wynika , że 5 osób musi obecnie pracować na tę malutką emeryturę. Dodać trzeba , że I filar nie ma gwarancji Skarbu Państwa. Ma gwarancję II filar , który podlega również dziedziczeniu . Polski ZUS jest obecnie stać jedynie na wypłatę bieżących emerytur i zasiłków pogrzebowych. W Polsce ponad 70 % emerytów otrzymuje 600zł emerytury. Emerytury będą maleć , a kapitał początkowy wyliczony przez ZUS , nie jest gwarantowany. Z upływem czasu emerytury będą maleć , ponieważ bezpośredni wpływ ma na to : dłuższy okres życia , niż demograficzny , czarny rynek , bezrobocie . Dlatego ludzie , jak przewidział chyba prof. Balcerowicz , którzy mają 20-25 lat do emerytury , będą ją mieli w wysokości 25% ostatniej pensji . Te czynniki , o których wspomniałam wyżej mają bezpośredni wpływ na malejące emerytury . Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest III filar , a jak ktoś sobie nie życzy , to zostanie mu darmowa zupka w pomocy społecznej , co wcale nie jest śmieszne . W najgorszej sytuacji znajdą się ci , którzy prowadzą własną działalność, ponieważ zostaną z emeryturą - plus/minus - ok. 350-400 zł (oby ). Dlatego sądzę , że wysokie składki do ZUS , to podcinanie skrzydeł polskiej przedsiębiorczości . Oczywiście nie mam na myśli tych przedsiębiorców z układami czy plecami , jak kto woli .
Ksiądz Robak / .* / 2004-10-10 08:30
Droga Marto! Robisz podstawowy błąd podając za przykład wynagr. brutto 1000 zł - chyba wiesz ile wynosi średnia krajowa. Potem oczywiście wszystkie wnioski są błędne.
Magda / .* / 2004-10-07 09:01
Jest to jak zwykle drenaz naszej kieszeni. Nie rozumiem co nagle tak rzad boi sie o moja emeryture, pracuje 30 lat i wlasnie sie dowiedzialam ze dostane polowe tego co mialam dostac, ale mam teraz placic jeszcze wiecej. Paranoja. gdybym przez te wszystkie lata odkladala pieniadze nie musiala bym sie bac o swoj los. Konczy sie kadencja nie ma z czego krasc by napelnic sobie kabze przed wykopem z Wiejskiej wiec komu zabrac malym przedsiebiorcm by ich wykonczyc. Po nas chocby Potop. Zaczynam sie zastanawiac czy nie jest to jeszcze jedna korupcyjna sprawa. Moze ktos z tzw Uni boi sie naszych przedsiebiorcow ze moga przypadkiem wejsc im w droge i zaplacil co niektorym za ich wykonczenie. Moze fantazjuje ale mam niejasne przekonanie ze za tym stoi cos wiecej. Przed wejscem do Uni wykonczyl rzad caly przemysl rozprzedajac go za symboliczna zlotowke w rece obcego kapitalu. teraz mamy tylko puste hale fabryczne, maszyny wyemigrowaly do Uni, ludnie poszli na bruk wiec nasi bracia nie musza juz obawiac sie ze polski przemysl im wejdze w parade maja "bialych murzynow" w postaci polskich robotnikow ktorym moga placic 80% najnizszej pensji w majestaciae prawa, albo nie placic im wogole tanszej sily roboczej jak Polak nie znajdziesz. Rzad usankcjonowal bowiem zlodziejstwo z gory zakladajac ze tak bedzie no bo jezeli nie ma pracy a robotnik ma kasus bezrobotnego bez prawa do zasilku no to z czego bedzie rzyl odpowiedzmy sobie sami. A po wprowadzeniu nowych skladen za ZUS ta rzesza bezrobotnych jeszcze sie zwiekszy bo naprawde wielu zwlaszcza tych malych jednoosobowych firm padnie no bo jak oplaci ZUSy podatki oplaty itd to na rzycie nic nie zostanie - a dzialalnosci harytatywnej na rzecz panstawa nikt nie bedzie prowadzil
poczatkujacy / .* / 2004-10-07 08:51
Czytajac te wszystkie radosne wiesci dla ludzi, ktorzy sami sobie znajduja zatrudnienie a i w przyszlosci moze i przyczyniliby sie do pomocy temu krajowi przez umozliwienie pracy innym, dla poczatujacych przedsiebiorcow pozostaje wiec tylko jedno: opuscic ten kraj, by wyzbyc sie gorzkiego uczucia, ze nasze ciezko zarobione pieniadze (bo kto z przedsiebiorcow prywatnych pracuje do 15?) zostana wydane na nastepna plyte marmurowa.... Jezeli takie maja byc ulatwienia dla nas przedsiebiorcow, to wynosmy sie do sasiadow! Co i kto bedzie latac wtedy nasza dziure budzetowa?!
Hellraiser / .* / 2004-10-07 08:15
ZUS - ZYSK U-NAS STRACISZ!!!Co my mamy dobrego w naszym kraju?pastę do zębów, bo reszta jest do dup.
Krzyś / .* / 2004-10-07 08:02
CZY PŁACENIE ZUS JEST OBOWIĄZKOWE?Ileż można POMPOWAĆ w bankruta!!! Ludzie co jest z wami? TRZEBA TO JUŻ NAGŁAŚNIAĆ że ZUS padnie, bo tak się stanie. Nadchodzi niż demograficzny a już brakuje ZUSOWI pieniędzy. Co będzie za kilka lat? Po co utrzymywać tego twora? Macie dojścia to nadawajcie na antenie bo ten lud jest tak ciemny, manipulowany, że głowa boli. BRAKNIE DLA WAS KASY. Nie dostaniecie emerytur z ZUSU!!! ZUS PADNIE a WY będziecie mieć puste konta. TYLE nauki w szkole nie wiem po co a nie umiecie dodać 2+2. Nagła prywatyzacja ubezpieczeń WAS załamie. Bierzcie przykład choćby z Irlandii. Tam się dało powoli przekształcić ubezpieczenia na prywatne.W Polsce też się da tylko trzeba o tym mówić wszędzie i tak się stanie. O czym się myśli i mówi to się ma i to jest prawda.Życzę miłego dnia i pogodnej jesieni
sylwia / .* / 2004-10-07 19:41
Brawo!!!!!!!!!! Popierm cię bez dwuch zdań.
George / .* / 2004-10-07 06:52
Mam dwie wiadomości (autentyczne): dobrą i zła. Dobra: samolot z premierem Belką na pokładzie uległ awarii i przymusowo lądował w Chinach. Zła: nikomu nic się nie stało. Że też to życie potrafi być takie okrutne.
:-( / .* / 2004-10-07 09:49
zła - to ta,że z tych Chin udało im sie wyjechać!!
Inwigilator / .* / 2004-10-07 06:49
Pater i Hausner to przecież Żydzi, którzy nie znoszą tego kraju. Zrobią wszystko aby mu dokopać.
BM / .* / 2004-10-07 06:16
Oczywiscie ze skladki przedsiebiorcow powinny byc wyzsze, po 15 latach balganu i dorabiania sie kosztem pracownikow i oni niech cos zaplaca za socjalne zabezpieczenie. Skadinad wiadomo ze potrafia z pieniedzy ZUS korzystac lepiej niz ktokolwiek inny.
bk / .* / 2004-10-07 10:56
Ciezko myslacy czlowieku, a kto bronil pracownikom byc przedsiebiorcami. A juz szczytem bezczelnosci i komuszego wychowania byla wypowiedz zurnalisty we wczorajszych wiadomościach TVP o 19.30.
:-( / .* / 2004-10-07 09:51
BM - mam dla ciebie młoteczek do puknięcia się w czółko (nie czoło tylko czółko bo chyba jest niziuuuutkie)
MM7 / .* / 2004-10-07 09:07
Jak łatwo jest doradzać i oceniać innych. Czemu Szanowny Pan sam się ie weźmie za prowadzenie firmy i "dorabiania sie kosztem pracownikow " oraz "potrafia z pieniedzy ZUS korzystac lepiej niz ktokolwiek inny" przecież to podobno takie łatwe i dochodowe. Rzyczę powodzenia.
George / .* / 2004-10-07 06:45
Ech ten socjalizm w tych kościach... To widać wrasta niektórym w tkankę.
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy