Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kontrowersje wokół ACTA. Skąd się biorą?

Kontrowersje wokół ACTA. Skąd się biorą?

Money.pl / 2012-01-24 09:41
Komentarze do wiadomości: Kontrowersje wokół ACTA. Skąd się biorą?.
Wyświetlaj:
nie nie nie / 62.148.84.* / 2012-01-24 15:59
ha ha strony mają zabezpieczone a hakerzy na nie weszły oj coś nie tak panie Boni - nie zgadzamy sie na tą umowę czy to Pan to zrozumie???? mówimy i piszemy po polsku przecież !!
nikoś / 217.97.137.* / 2012-01-24 15:33
[Komentarz naruszał postanowienia paktu ACTA i został usunięty]
internauta jeden / 217.97.137.* / 2012-01-24 15:30
...a na pomysł o konieczności ratyfikowania klauzuli Pan Boni wpadł dopiero po burzy wywołanej ukrywaniem przez rząd zamiaru podpisania ACTA. Wcześniej było wszystko w jak najlepszym porządku natomiast teraz okazuje się, że są pewne nadinterpretacje i nieścisłości. Czyli rząd umowę czyta po jej podpisaniu. W ich przypadku mnie to nie dziwi.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2012-01-24 15:10
"Zaszyli sobie usta. Na znak protestu" - taki tytuł na money, myślałem ze chodzi o desperacki krok przeciwników ACTA. Swoją drogą ciekawe co władza by uczyniła gdyby społeczeństwo zostało zszokowane masowym zaszywaniem ust przez celebrytów, artystów, polityków, etc.?
xyz7777 / 195.117.16.* / 2012-01-24 15:20
Celebryci i politycy raczej nie będą zaszywać sobie ust w proteście przeciw ACTA, bo taka ustawa im odpowiada. Jak każda która cementuje stosunki społeczne. Wręcz przeciwnie, w najbliższych dniach większość dostanie słowotoku w uzasadnianiu potrzeby, czy wręcz konieczności, wprowadzenia jej w życie - w celu rzekomego cywilizowania internetu i walki z przestępczością.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2012-01-24 16:05
w ostatnim czasie zdarzały się akty samospalenia (dość mocno przemilczane), więc na mniej radykalna formę jednocześnie bardziej medialną ochotnicy by się znaleźli...

ale masz rację, na pewno nie w kręgu polityków
xyz7777 / 195.117.16.* / 2012-01-24 16:17
co najwyżej strzelą sobie w łeb, by kilka godzin później z bandażem na policzku, opowiedzieć w popularnym tv talk-show o swoim zdecydowanym proteście ;)
bronskow / 89.228.132.* / 2012-01-24 15:06
Ten polityk albo jest głupi albo mierny i wierny Tuskowi jak pies i wykonuje rozkaz pana.Po co podpisywać coś co jak mówi nie wpłynie na polskie ustawodawstwo?,po co?Kto ma w tym interes?,ile komu obiecano za podpis?Na złodziei jest policja,prokuratura, sądy.Pytam więc po co?Odpowiem-CENZURA.Politycy nie lubią,kiedy naród wytyka im publicznie ,że ich działania wymierzane są właśnie przeciwko własnemu Narodowi.To politycy łamią prawo a prokuratorzy trzęsą portkami przed Tuskiem i jemu podobnym.Wsadzą do p****** ludzi za którymi nie stoi żadna korporacja, partia czy rząd,ludzi bez koneksji, ludzi biednych i ludzi bez kontaktów.Politycy stoją ponad prawem!Kłamią, oszukują i okradają Polaków ze wszystkiego, wystarczy, że swoje zapędy złodziejskie wesprą ustawą i już niby nie jest to złodziejstwo.Uchwalają ustawy, które skutkują brakiem swobodnego dostępu do lekarza, leków, szpitala i w konsekwencji ludzie umierają.TO JEST LUDOBÓJSTWO.
123qwere / 178.73.48.* / 2012-01-24 14:49
[Komentarz naruszał postanowienia paktu ACTA i został usunięty]
KonDonek / 83.15.9.* / 2012-01-24 14:49
Eeetam bez neta można żyć, popatrzcie się lepiej jak umocniła się złotówka!!!
pincio / 2012-01-24 14:44 / Bywalec forum
Kto jest za referendum w sprawie odwołania rządu niech wciśnie plusa.
Dziadek01 / 2012-01-24 14:48 / Bywalec forum
Sprawa jest bardzo prosta...jak ma zareagować społeczeństwo na kolejne próby ograniczenia wolności przez Państwo, oraz to że wszytsko robi się za ich plecami?
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-01-24 14:35
Czego się ten rząd nie dotknie, wszystko sp... W tym roku 100% trafień.
anty ACTA / 195.69.83.* / 2012-01-24 14:33
Powstają ACTA, SOPA, PIPA itp. mechanizmy,
a obozy koncentracyjne w USA już czekają w gotowości na kolejnych osadzonych...

Przeczytaj o współczesnych obozach koncentracyjnych w USA:
http://www.prisonplanet.pl/multimedia/film_oboz_fema,p1882132210

Przeczytaj o zamachu na wolność słowa:
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/sopa_pipa_i_acta,p514601167
LaVega / 2012-01-24 14:23 / portfel / Bywalec forum
Wlasnie przeczytalem Artyku na blogu Lege Artis
Autor slusznie zwraca uwage ze wedlug Konstytucji RP ratyfikowanna umowa miedzynarodowa ma pierszenstwo przed ustawami krajowymi...
CZyli legalny zamach stanu...
Az sie cisna na usta slowa J.Kaczmarskiego
Czas ratowac panstwo chore.....
xyz7777 / 195.117.16.* / 2012-01-24 14:31

ratyfikowanna umowa miedzynarodowa ma pierszenstwo przed ustawami krajowymi

To się nazywa "zrzeczeniem się (części) suwerenności" i tego dotyczył Traktat Lisboński. Obecnie, w pewnych obszarach, prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem polskim, nawet bez konieczności ratyfikowania umowy przez sejm. Tak chcieliśmy (podobno)
deck / 62.141.200.* / 2012-01-24 14:22
Biora sie chyba ze zdrowego rozsadku, tak jak w wypadku pakietu klimatycznego, rownie "nic-nie-zmieniajacego" dla krajow takich jak Polska.
1,2,3 / 87.105.133.* / 2012-01-24 13:58
Będziemy mieli internet w rytmach Boni M.
Lysy 25 / 77.255.140.* / 2012-01-24 13:58
Od budowy socjalistycznej ojczyzny też nie było odwrotu... a jednak.

20 lat tem padła jedna grupa zdrajców teraz czas na drugą.
Zresztą wg dostępnych źródeł :
Michał Boni to Jakub Bauer, TW "ZNAK".
PO-ST KOMUNISTYCZNY CENZOR / 89.230.66.* / 2012-01-24 14:20
NASZA WŁADZA SOCJALISTYCZNA NIGDY NIE PADŁA. MUSIELIŚMY SIĘ ZAKAMUFLOWAĆ, ALE BYLIŚMY CIĄGLE U WŁADZY. MARNE PRÓBY ZDEKONSPIROWANIA NAS, PRZEZ OLSZEWSKIEGO I JEGO ŻOŁNIERZA MACIEREWICZA, UDAREMNILIŚMY NOCNĄ ZMIANĄ.

TERAZ ODZYSKUJEMY 100% KONTROLĘ, JAK ZA DAWNYCH LAT.
OJCOWIE STANU WOJENNEGO Z 1981 ROKU, NIGDY NIE ZOSTALI SKAZANI. PRZECIEŻ BICZA NA SIEBIE NIE UKRĘCIMY!!!
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 13:48
PAMIETAJCIE LEMINGI

Zakup uzywanego laptopa i modemu radiowego na rynku, czy markecie bez podania danych wlasnych to nie przestepstwo.

Bez zakupow online, wchodzenia na portale gdzie jestescie zarejestrowani nikt was nie namierzy.Otworzcie sobie dodatkowa,prywatna, bez podgladu :::))) poczte i dalej mozecie surfowac po internecie incognito, bez permamentnej inwigilacji.

Mozecie komentowac co i jak chcecie.
Nawet jak przechwyca wasza wiadomosc nie beda mogli was namierzyc, ani powiazac z jakas konkretna osoba.

Nie nadawajcie jedynie przez kilka godzin dziennie z jednego miejsca(np parku) bo po miastach jezdza takie auta tzw. PELENGI ktore namierzaja.Niemcy robili tak podczas okupacji namierzajac radiostacje podziemia.
Po podpisaniu ACTA tych samochodow bedzie na ulicach wiecej.Z zewnatrz sa nie do rozpoznania.


TO MOZE BYC WASZA ODPOWIEDZ NA ACTA.
xyz7777 / 195.117.16.* / 2012-01-24 14:02

Nawet jak przechwyca wasza wiadomosc nie beda mogli was namierzyc, ani powiazac z jakas konkretna osoba

Bardzo się mylisz. Wszystkich można namierzyć z imienia i nazwiska - tych co nadają kablem i tych co nadają bezprzewodowo. Przy odpowiedniej infrastrukturze informatycznej - takiej jakiej stworzenia wymaga ACTA - do tego wystarczy jedno kliknięcie i kilka sekund. Ściślej mówiąc namierzyć można prawie wszystkich ;)
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 14:10
Jak namierza cie z imienia i nazwiska jak nigdzie pod nim nie wystepujesz, tylko masz pseudonim.
Komputer i modem kupiles uzywany, bez podania danych sprzedajacemu.

Nie kupujesz z tego laptopa, nie korzystasz z banku i nie wprowadzasz zadnych swoich danych.
Namierzyc MOGA TYLKO MIEJSCE z ktorego sie laczysz jezeli robisz to zbyt dlugo i czesto.

Albo jestes w tym temacie zielony, albo glupio probujesz przestraszyc ludzi.
sram_na_lemingi / 178.37.111.* / 2012-01-24 14:37
Lemingu... Jeśli nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj. Mów tylko to czego jesteś pewny.

Wiesz co to adres IP? Wiesz, że posiadając łącze u swojego ISP oraz zewnętrzny adres IP (netia, tpsa, UPC, aster, etc.) możesz być namierzony w każdej chwili? Czy nie zwróciłeś nigdy uwagi na to, że Google/YouTube wie na Twój temat dosyć dużo podając Ci propozycję stron/filmów zgodnie z tym co ostatnio oglądałeś? (działa to również w przypadku wyłączonej obsługi Cookies).

Wyobraź sobie teraz, że odpowiednie organy mogą robić to samo za pośrednictwem stosownych umów z ISP i logować Twoją aktywność w sieci. Dynamiczne IP też nie jest rozwiązaniem bo ISP logują IP z których korzystałeś w ramach swojej umowy abonamentowej. Nikt nie jest nigdy anonimowy w sieci. Chyba ze korzystasz z tora (ale to też tak nie do końca).

> Namierzyc MOGA TYLKO MIEJSCE z ktorego sie laczysz
> jezeli robisz to zbyt dlugo i czesto.
Za dużo CSI??

Pewnie teraz sobie myślisz o korzystaniu z hotspotów ale wtedy wiadome jest gdzie się znajdujesz z dokładnością do 1 metra i wcale nie tak długo jakby się mogło zdawać... Pakiety krążą w sieci nawet gdy nie przeglądasz stron ani nic innego nie robisz... Mogą podejść i sprzedać Ci gonga... (Sam mam ochotę jak czytam takie bzdety).

A z maila korzystasz? Wyobraź sobie teraz, że Twoje imię i nazwisko przewija się tam setki razy. Teraz powiążmy Twoje aktualne IP ze skrzynką z której korzystałeś i Voilà...

Adres MAC to nie wszystko... Trzeba tylko odrobinę kreatywności informatyka.

A tak na marginesie... Co komu z Internetu, w którym trzeba się ukrywać, w którym wprowadzono godzinę policyjną? W którym muszę się martwić o swoją anonimowość?
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 14:49
nie goraczkuj sie tak, moze masz wieksza na ten temat wiedze(a moze co innego jest twoim celem).
ale wciaz nie rozumiem o co chodzi z tym przewijajacym sie moim imieniem i nazwiskiem.

A niech sie przewija, mam na imie batman, reksio,john doe, czy jak tam wolisz.

"A tak na marginesie... Co komu z Internetu, w którym trzeba się ukrywać, w którym wprowadzono godzinę policyjną? W którym muszę się martwić o swoją anonimowość? "

bo widzisz jestem zonaty a jak pisze do swojej kochanki ze lubie wachac jej majtki to mnie chce zeby ktos to czytal iprzechowywal.
A potem moze jeszcze jakis baran to wykorzystac.
xyz7777 / 195.117.16.* / 2012-01-24 14:25
Jeśli korzystasz z komercyjnego łącza (neostrada, chello, eragsm, play, itp) to operator ma obowiązek zapamiętywania przydzielanego ip wraz z zakresem czasu (jeśli ip zmienne). W przypadku kabla to identyfikuje konkretny adres, w przypadku łączy bezprzewodowych geograficzne miejsce (w okolicy masztów antenowych) w miastach z dokładnością do kilku metrów. W obu przypadkach znany jest oczywiście użytkownik figurujący na umowie. W miejscach publicznych (kawiarenki internetowe) zainstalowany jest zawsze monitoring z którego zapisy muszą być przechowywane co najmniej dwa lata. Każda komunikacja ujawnia szczególne cechy sprzętu którym się posługujesz np. numer fabryczny karty sieciowej. Każde zapytanie przeglądarki wysyła na przykład jej wersję. Nie piszę o innych śladach, bo musiałbym dużo pisać. Przy centralnych bazach informacji, to wszystko wystarcza do błyskawicznego zidentyfikowania źródła transmisji ;)
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 14:39
ok.
Z tym ze przy zakupie modemu radiowego uzywanego na rynku, czy od jakiegos menela(okazyjnie) nie ma uzytkownika figurujacego na umowie.

Wyglada na to ze zeby przegladac internet bez inwigalacji trzeba bedzie dosc czesto zmieniac miejsce polaczenia.Numery fabryczne karty sieciowej, komputera, wszystko co moze wyslac zapytanie przegladarki przy komputerze uzywanym kupionym na rynku, nie ma wiekszego znaczenia o ile nie wprowadzisz zadnych swoich danych.
xyz7777 / 195.117.16.* / 2012-01-24 14:52
Numer fabryczny modemu można ukryć (albo sfałszować) ale to nie takie proste i raczej nieosiągalne dla 99% internautów. Nic ci to jednak nie da, bo do łączności z netem musisz korzystać z usług operatora który ustawowo ma obowiązek inwigilować swoich klientów. Jak słusznie zauważył ktoś post wyżej, w typowym przypadku klienta operatora komercyjnego, wystarczy jeden "błąd" do ujawnienia tożsamości - wystarczy, że raz podasz np. w mailu swoje dane osobowe, albo odbierzesz przesyłkę adresowaną do Ciebie, z jawnymi danymi osobowymi. System gromadzący informacje może to zapamiętać i później skojarzyć z konkretnym modemem, lub zakończeniem kabla. Umowa ACTA nakłada obowiązek na państwa wdrożenia takich mechanizmów aby „prewencyjnie zapobiegać łamaniu praw autorskich”
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 15:22
ok zgadzam sie ze przebywanie zupelnie incognito w sieci moze byc trudne, ale nie wykluczam ze to mozliwe.

A falszowac modem nie wydaje misie potrzebne.
Moj pomysl wzial sie z tego ze widzialem na markecie w UK sa ludzie ktorzy sprzedaja uzywane laptopy wraz z modemem radiowym PRE-PAID.
Dajesz gosciowi kase i wychodzisz z marketu, wchodzisz do byle jakiego sklepu i ladujesz modem za 10 GBP na 1GB danych.

Siadasz na lawce i na tym kupionym 20 minut temu laptopie wchodzisz do neta.

To wytlumacz mi jak ktokolwiek moze mnie namierzyc, znaczy kogo ??

Wchodze na to forum i opluwam jakiegos polityka,ujawniam jakas afere, i skad wiadomo ze ja to ja, nawet jak namierza miejsce z ktorego nadawalem.

Nie wprowadzam tam zadnych danych, nie odbieram wiadomosci.
xyz7777 / 195.117.16.* / 2012-01-24 15:58

Wchodze na to forum i opluwam jakiegos polityka,ujawniam jakas afere

W tym momencie operator zanotował ip i inne charakterystyczne cechy komputera skojarzone z miejscem nadawania (danych nie ma, bo karta prepaidowa - zakładamy, że w Polsce też działa!). Te dane będzie przechowywał bardzo długo. Kamery zanotują obraz okolicy na którym prawdopodobnie zostaniesz uwieczniony. Jeżeli z tego obrazu nie wynika jednoznacznie, która osoba na zdjęciu była operatorem komputera (np. jest kilka osób które trzymają na kolanach komputer), to nic nie szkodzi. Następnym razem sytuacja się powtórzy, zapewne w innej okolicy i w innym towarzystwie i wtedy porównując dwa zdjęcia można będzie ustalić obraz osoby. Jeżeli nadasz coś z domu, nawet coś neutralnego i znacznie później, a w domu masz monitoring, to portier albo sąsiedzi Cię zidentyfikują, w kawiarni - barman, itd. Oczywiście zawsze można sięgnąć po dane od operatora telefonii komórkowej, porównać dwa miejsca - pozycję komórki i modemu/komputera - metodą analizy korelacji pozycji. Tak naprawdę nie ma anonimowych kart telefonicznych. Pamiętaj, że dane są gromadzone przez wiele lat i wystarczy jedna "wpadka" pozwalająca je połączyć w jedną całość. A politycy bywają bardzo wrażliwi na swoim punkcie ;)
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 16:29
KURCZE, ty chyba pracujesz w jakis sluzbach tropiacych przestepczosc internetowa..eeehhm, zapewniam ze moje rozwazania sa czysto hipotetyczne(tak na wszelki wypadek :::)))

Nie bede wiec ujawnial zadnych politycznych afer, zostane lepiej przy szybkim sciagnieciu 3, no moze juz teraz tylko 2 mp3 na tej lawce.
Wtedy chyba te kamery nie beda mnie az tak bardzo namierzac(a moze jednak).

A z drugiej strony dzieki za te informacje, to sklania mnie do przemyslenia wszystkiego od nowa i do obmyslenia duzo lepszych technik kamuflazu.Dzieki

pozdrawiam
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 15:37
ps
nie wprowadzam tam oczywiscie zadnych swoich danych,sciagam sobie tylko na tej lawce 3 utwory muzyczne mp3 na wlasny uzytek i po 5 minutach ide do domu.

To znaczy jak namierza te tresci z mojego laptopa, ze sciagam, czy nawet wejda mi do komputera, to kogo znajda,Jak ten komputer kupilem za gotowke od goscia na rynku bez zadnych umow, na modem , komputer.
Ja go nie znam on mnie nie zna.

Namierzyc ze ktos przez chwile sciagal moga, ale wiedza tylko tyle ze KTOS.
k aczordonald / 92.20.3.* / 2012-01-24 16:17
idac dalej, ja tez uwazam ze masowe udostepnianie nie jest ok, ale podobno mozna sciagac na wlasny uzytek.

Czyli korzystajac z tej metody chyba nikt mnie nie bedzie namierzal jak sobie sciagne 3 mp3 na dzien,w parku na lawce, co potrwa najwyzej 5 minut ::))

To mi daje jakies 1000 utworow mp3(70-80 krazkow CD) rocznie, wiec to mi zupelnie wystarczy.

Nie zamierzam tego udostepniac, bede to trzymal na zewnetrznym trwardym dysku i sluchal wylacznie dla siebie w swoim mieszkaniu.


I TO BY BYLO NA TYLE.

Najnowsze wpisy