Forum Forum prawneZmiany w prawie

Kredyt gotówkowy-ubezpieczenie

Kredyt gotówkowy-ubezpieczenie

Maria50 / 46.204.85.* / 2013-08-17 11:33
Kochany forumowicze, mam pytanie i proszę Was o pomoc!!!
Byłam przez okres 3 latach zatrudniona u osoby prywatnej i niestety tej osoby już nie stać na zatrudnieni mnie.
Przez ten czas kiedy byłam zatrudniona, wzięłam kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem i moje pytanie, co pracodawca ma wpisać w świadectwie pracy, żeby ubezpieczyciel uznał mój wniosek i pokrył chociaż częściowo moje zobowiązania wobec banku.
Wyświetlaj:
szklarek / 2013-08-19 09:54
Pracodawca nie ma w tym zakresie specjalnej dowolności. W kwestiach finansowych :
- musi wpisać informację o zajęciu wynagrodzenia, jeśli takowe było
- może wpisać- na wniosek pracownika- wysokość i składniki wynagrodzenia.

Nie trzeba dodawać, że muszą to być informacje prawdziwe.

Podstawa- art. 97, par. 2 Kodeksu Pracy.
Maria50 / 188.146.76.* / 2013-08-19 16:07
Proszę pana pracodawca mnie zwalnia bo po prostu nie chce już mieć opiekunki i pytanie jak to prawnie sformułować w świadectwie pracy, w rubryce gdzie pisze się powód zwolnienia.
szklarek / 2013-08-20 09:53
Jak rozumiem Pani nie chce się zwalniać, a umowa jeśli była czasowa nie dobiega końca. Musi być więc to w pkt. 3 a świadectwa 'wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia'.
Czyli w trybie art. 30, par. 1, pkt. 2, z dopiskiem, że 'przez pracodawcę'.

Okres wypowiedzenia dla umowy bezterminowej- z art. 36 KP, czyli w Pani przypadku jak rozumiem już 3 mc:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace/art-36

Jeśli umowa terminowa, to zwolnienie w tym trybie jest możliwe, jeśli taką możliwość- tj. rozwiązania przed terminem kończącym umowę zawarliście w umowie.

Najnowsze wpisy