Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys uderzył w internetowych gigantów

Kryzys uderzył w internetowych gigantów

Money.pl / 2008-10-10 06:52
Komentarze do wiadomości: Kryzys uderzył w internetowych gigantów.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.11.105.* / 2008-10-10 06:52
Czy ktoś może mi wyjaśnić, w jaki sposób spadki notowań uderzają w firmy? Czy np. Google stracił serwery, albo jego wyszukiwarka zaczęła wolniej działać i internauci przerzucili się na narzędzia konkurencji, albo zwolniono ileś tam procent pracowników a wiceprezes d/s finansów wyskoczył przez okno? W ogóle to wydaje mi się, że realna ocena wartości poprzez wartość akcji, to rzecz wielce dyskusyjna. Gdyby np. Bill Gates zechciał zamienić swoje akcje na rzeczywiste pieniądze to ile procent z tych miliardów na które jest oceniany by uzyskał? Moim zdaniem powinno się wprowadzić specjalny nominał: dolar akcyjny i wtedy sprawa byłaby jasna, że konfabulujemy, a nie mówimy o realnym pieniądzu. Chociaż i ten realny pieniądz, tez gdy został pozbawiony odniesienia do kruszców, a o jego emisji zaczęły decydować ciała urzędnicze i polityczne przeniósł się w świat wirtualny.
X234 / 90.156.76.* / 2008-10-23 23:20
Ja z chęcią wyjaśnię :-)

Problem polega na tym, że Google musi cały czas inwestować w nowe serwery co wiąże się z koniecznością leasingu co wiąże się z kolei z kredytami branymi przez firmy udzielające leasingu. Kredyty obecnie jest trudno (nietanio) dostać więc koszty leasingu też rosną więc rosną koszty serwerów google'a.

Najnowsze wpisy