Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys nie dotknie Polski. Przedstawiamy 5 głównych powodów

Kryzys nie dotknie Polski. Przedstawiamy 5 głównych powodów

Wyświetlaj:
777c / 149.254.217.* / 2009-08-19 22:10
1.
teza : polskie banki nie są zaawansowane w inzynierii finansowej...
antyteza: a są jeszcze polskie banki ?
hipoteza: prawdopodobnie tylko PKO

a które banki nie są wyrafinowane....? moze te którch prezesi nie trzęsą się z radości na wieść o wypłatach, tydziez premiach....

2:
teza: Polacy nie żyją ponad stan - przeszkodził nam kryzys
antyteza: a mają z czego żyć ponad stan ? może 10 % wydawanie 100 złotówek traktuje jako życiową przyjemność, ale podejrzewam że ci są jeszcze bardziej skąpi od reszty.
hipoteza : a wydawać pieniadze zamiast dusić w portfelu - to dopiero pobudza gospodarkę.

3. teza : PKB Polskie będzie rozwijać się prawie 6-krotnie szybciej niż Eurolandu
antyteza: i bedzie wzrastać bezrobocie i zakłady beda likwidowane, po co one komu.
hipoteza: może budujemy już społeczeństwo technokratyczne ?

4. teza: Popyt wewnętrzny - zarabiamy więcej, pracy jest pod dostatkiem
antyteza: gdzie ? w Wielkiej Brtyanii, Irlandii, czy Holandii, a może w Norwegii ?
hipoteza: hipotetycznie staniemy się Rajem, jeszcze przed wyborem Donalda na prezydenta

5. teza:To my mamy Euro 2012
antyteza: i bandę trutni żerujących na tym haśle, a stadionów jak nie było tak nie ma.
hipoteza: prawdopodobnie damy radę, zimy w Polsce są łagodne można przyśpieszyć budowę stadionów

6. teza: Giełda - tu jest najgorzej
antyteza : no jak to? 2000 pkt, całkiem niezły rezultat :)
hipoteza: kwestia pół roku i bedzie 3000 pkt

7. teza : Co robić z pieniędzmi?
antyteza: upychać w materac, albo wydawać
hipoteza: nalezało by inwestwać w złotego bo wszyscy analitycy są zdania że się bedzie umacniał i nalezało by teraz sprzedać waluty po wciaz jeszcze zawyżonym kursie wzgledem złotego.

Havanna havanna .. dobrze że czytając to słucham ragge, zeby sobie osłodzić szare życie

cytat: Niewielką część naszej gotówki przeznaczny na małą, ciekawą i dynamiczną spółkę. Mimo wielu wad, dobrze do tego nadaje się rynek NewConnect. Gdy spadki miną, pojawi się na nim z pewnością wiele interesujących spółek, z ciekawych branż. Warto na nie poczekać, a nuż uda się nam odkryć polski Google"

... a nuż , widelec niewypali ten Polski Boobel :D
Devill / 213.134.184.* / 2008-10-27 21:29
chciałbym i zyczyłbym tego wszystkim, aby było tak jak pisze P. Paweł.
Jedynym plusem wzrostu waluty wzgledem PLN to wartość srodków jakie obiecano nam w unii. Był czas ze pomimo ze wywalczyliśmy 60 mio EUR to ich wartość w PLN spadła o kilkanascie miliardów. Teraz mamy szanse to odrobić.
Zatrzymanie akcji kredytowej przez banki to brak napływy popytu:
siada budownictwo,
przemysł
finanse
to dla nas duza bolaczka. Instytucje finansowe w ponad 80% należą do firm które mają kłopoty. One przerzucą je do nas posrednio. Tu jest problem
Jacek Gadzinowski / 82.210.140.* / 2008-10-12 09:49
http://interaktywnie.com/blog/255-nareszcie-koniec-irracjonalnej-wybujalosci.html

Oznacza to tylko jedno - przyjdzie czas efektywności, lepszego zarządzania i konserwatywnego podejścia do biznesu. Zwłaszcza w firmach zwiazanych z mediami, reklama i internetem.
kozyk / 77.115.94.* / 2008-10-11 15:26
Gościu a teraz bądź uczciwy i napisz 10 powodów dla których jednak krach jak najbardziej nas dotyczy.
Bo tym co napisałeś to tylko czarujesz rzeczywistość!!
ait / 89.200.145.* / 2008-10-10 17:53
Jak to nie kupujemy domow, na ktore nas nie stac ??!! W 2003 roku mieszkania byly po 3000pln/m2 i nikt ich nie chcial. Kilka lat pozniej na pniu schodzily dziury w ziemi po 8000/m2. Czy ktos zaczal zarabiac kilka razy wiecej ??? NIE !!! To sa mieszkania kupione za kredyty bankowe. To wlasnie te kredyty spowodowaly, ze gospodarka zaczela sie zbyt szybko krecic w zlym miejscu. Sprezyna pekla, odkrecamy sie do roku 2003.
xfxb / 89.79.60.* / 2008-10-11 18:11
były po 3000 i nie nikt ich nie chciał tylko NIKOGO STAĆ NIE BYŁO.
a teraz są po 6500 i ludzie kupowali jak świez bułeczki.
BO NIE ZA SWOJE TYLKO Z KREDYTU.... 130% wartości...
czyli ktoś kupował mieszkanie za 300000, wkład własny 0zł, notariusz wchodził do kredytu, PCC do kredytu, rzeczoznawca do kredytu bo nie każdy miał 10000 by to wszystko pokryć.
i do tego 30000 na remont.
Razem wkład 0 zł kredyt 350000, wartość mieszkania 300000 a właściwie na dzisiaj to już 280000.
bulbBa / 83.31.74.* / 2008-10-10 14:58
WIG20 ---1956,52 -9,72%
WIG --- 30799,57 -8,67 14:32:02

Matołki z wyższej szkoły biznesu i magii .
RZECZYWISTOŚCI BARANY NIE DA SIĘ ZACZAROWĆ ! !
hckwrth / 83.31.243.* / 2008-10-12 13:34
Spekulanci tracą? No to niech tracą, darmozjady!
vegas / 79.185.163.* / 2008-10-11 23:48
podales ze wig spada, no i co ? to reakcja na wiesci ze swiata, ale ja w tym jeszcze kryzysu nie widze :) dobrze ze mam pieniazki na lokacie
ner / 83.175.191.* / 2008-10-11 05:55
No i co z tego BARANIE? Bardzo dobrze - niech spada! Tracą głównie ci geniusze którzy nie mając o tym zielonego pojęcia inwestują na własną rękę na giełdzie. Weszli kiedy trzeba było sprzedawać, wychodzą w większości teraz. I super, będzie nauczka!
dfbd / 89.79.60.* / 2008-10-11 18:16
a kto się zna??? NAGANIACZE???
im tym bardziej lata czy to górka dołe, hossa, bessa w nosie to mają mają NAGANIAĆ....
A jak ktoś traci 5% dziennie to mu prawa do sprzedaży odmawiasz??? Zmknięcie giełd też nic nie da bo ludzie tym bardziej się w....... że odbieracie im możliwośc ratowania tego co zostało..... jak rosło 5% dziennie to nikomu to nie przeszkadzało nikt nie zawieszał notowań.

KOMUNOMATOŁKI SRAJĄ NA STOŁKI
Sham / 86.155.123.* / 2008-10-11 13:39
Ty jestes baran i gnój!!! Dlaczego źle życzysz ludziom. Każdy chce zarobić!!! Jak czytam wypowiedzi takich tępych ludzi to mi się wymiotować chce. Uważaj tylko żeby tobie w przyszłości krzywda się nie stała!!!!!!!!!
Kredytobiorca / 213.158.196.* / 2008-10-10 13:35
Ludzie co oni za bzdety piszą. Jak nas ie dotyczy a spójrzcie chociaż na kursy walut.Jak waluty stały miesiąc temu a dziś. Frank zdrożał prawie o 0,18%.A co zatem idzie wzrost naszych kredytów. Sam spłacam kredyt i skok juz był z sumy 69.000 na 77776. To co nas nie dotyczy!!!!. Jak waluta nasza się osłabia to dostajemy zaproszeniem my kredytobiorcy w dup......... A o tym się u nas nie mówi tylko wygładza , że nas niedotyczy. Zobaczcie na wiadomości z NBP i innych portali finansowych które piszą najnowsze nformacje.
bdfg / 89.79.60.* / 2008-10-11 18:22
a mówili modrzy ludzie: BIERZ KREDYT W TAKIEJ WALUCIE W JAKIEJ ZARABIASZ.
ale p co słuchać jak można posłuchać naganiacza i wziąść we frankach....
Tanio było.... to masz teraz tanio a to dopiero POCZĄTEK zabawy.
A ja mam w PLN i płaciłem więcej ale nie wtopiłem 20% wartośći zadłużenia w kurs.... miałem 100 spłaciłem 10 i mam 90.
A ty miałeś 100 spłaciłeś 10 i masz do splaty 110.
skrew / 2008-10-10 13:05 / Bywalec forum
Obawiam się, że Pan Krauze dostaje zadyszki, to po pierwsze. Niepokojąca jest cisza wokól innego tuza naszego rynku, mam na myśli Pana Czrneckiego. Przedstawienie trwa.
aeega / 83.14.4.* / 2008-10-10 13:32
Pan Krauze wyprzedaje swoje działa sztuki i inne aktywa, tylko po to aby kupować akcje. Musi mieć dużo gotówki na to. Za ponad rok będzie miał 4x większy majątek. Nie krytykuj, tylko rób to co on, a dobrze na tym wyjdziesz.
rty / 83.7.80.* / 2008-10-10 14:27
Obudzicie się razem z panem Krauze z rękoma w nocniku!
Verify / 2008-10-10 12:54
Najlepszy czas na inwestycje!, kto nie inwestuje ten.....
kri / 217.96.2.* / 2008-10-10 12:21
a mnie juz kopnal. Nagle bank PKO-BP postanowil sobie zwiekszyc skokowo 'spread' dla Franka (CHF) o 10 gr. Czyzby ludzie zaczeli masowo przewalutowywac kredyty? Czy po prostu bank ma problem z kupnem CHF? Zapewne wielu mam w PKO-BP kredyty we frankach - prosze wiec o wasze opinie...
lciesiel / 2008-10-10 12:40 / Bywalec forum
Ja również mam w CHF. Moja rada: na razie nic nie robić. Trzeba przeczekać i trochę więcej wyłożyć. Świetny czas na branie kredytu w walucie i przewalutowanie z PLN. Obecnie rynki walutowe działają na emocjach, a na tej podstawie nie ma czego planować.
Paweł.Satalecki / 2008-10-10 12:29 / Analityk Money.pl
Na rynku międzybankowym jest problem z kupnem franka szwajcarskiego. To prawdopodobnie powód decyzji banku.

Pozdrawiam!
pkaminsk / 2008-10-10 12:16
Ja dziękuję. Pierwszy raz czytam żeby analityk oficjalnie przyznałw komentarzach, że to co napisał w artykule to jest kit dla naiwnych i spanikowanych. Co za profesjonalizm....
pozdrawiam
Paweł.Satalecki / 2008-10-10 12:59 / Analityk Money.pl
Wyjaśniłem mój komentarz poniżej. Nie widzę nic w tym złego, aby uspokoić opinię publiczną, skoro są na to merytoryczne argumenty?

Pozdrawiam!
777c / 149.254.200.* / 2008-10-10 12:06
W polsce tytuł premiera czy prezydenta powinien być zastąpionym tytułem KURa (podobnie jak w bractwie kurkowym) A dlaczego ? Skoro jest KRÓL to jest Królestwo, skoro jest KUR to jest k.... stwo. Ogólnie wszystko jest u nas w dobrej kondycji, kryzysu nie ma, bo gorzej być nie może, a to gorzej trwa przynajmniej od 1683r.
Więc niech nam żyje KUR Tusk i KUR Kaczyński
blondynka z klasa / 86.147.147.* / 2008-10-10 11:34
dowod jest 1 -Polska nie posiada wlasnych aktywow,ktore ulegalyby przecenie, nie ma polskich bankow. Poraz pierwszy w historii opoznienie w rozwoju przyczyni sie do unikniecia kryzysu na skale rozwinietych krajow.
Bankier_ / 195.35.80.* / 2008-10-10 11:31
Oto 5 argumentów dlaczego kryzys nam grozi i póka do naszych wrót...
1) Spadek zamówień / sprzedaży dóbr konsumpcyjnych w gospodarce - co spowoduje zwiększenie się stanu bezrobocia + zwolnienia grupowe
2) Wyższe oprocentowanie kredytów + ich zaostrzenie w udzielaniu przez banki - co spowoduje większe raty kredytów (mniejsze zapasy gotówki w gospodarstwach rodzinnych - patrz LIBOR, WIBOR..) - a co dalej spowoduje patrz pkt.1
3) Problem ze spłatami rat kredytów (nie tylko hipotecznych) - zachwieje płynnością w systemie bankowym na naszym rynku - co spowodować może zajęcia prze banki kupionych wcześnie przez klientów mieszkań / domów za ciężkie pieniądze oraz innych ew.dóbr osobistych..
4) Większa część banków działających na naszym rynku ma właścicieli zagranicznych - możliwość odpływu kapitału z instytucji fin. na poczet ich spółek matek znajdujących się w sytuacji zagrożenia
5) Wciąż rosnące kursy walut do PLN spowoduje spadek już nawet importu - co wywołać może spadek popytu wewnętrznego - drogie ceny
.
Nie ma to na celu straszenia i wyolbrzymiania problemu / kryzysu lecz trochę jak słucham wypowiedzi iż kryzys nam nie grozi to trochę jakoś do końca nie dowierzam...
Przecież kryzys na rynku GPW już jest i nikt temu nie zaprzeczy - w tym momencie spieniężane są już praktycznie wszystkie produkty fin. na rzecz gotówki tak potrzebnej w dzisiejszej sytuacji rynkowej...
Jeszcze kilka słow do artykułu:
Wg. Mnie Polacy niestety żyją ponad stan może świadczyć fakt iż w samym zeszłym roku naciągnęliśmy ogrom kredytów z banków. Jeśli chodzi o bezrobocie to trzeba się przygotować na jego znaczny wzrost (przecież niedługo zacznie się emigracja z innych europejskich krajów z powrotem do Polski) + pkt.1 i znów bezrobocie się pogłębi.
Polskę poprostu ominie tylko pierwsza faza kryzysu gdzie upadają (są przejmowane, dokapitalizowane itp..) banki tracąc płynność na rynku, lecz napewno nie ominą nas kolejne fazy tego kryzysu - czyli pogorszenie stanu życia Polaków przez wyższe koszty kredytów, produktów i prawdopodobieństwo utraty pracy przez redukcje kosztów działających firm.
Naszym plusem jest fakt iż tak naprawdę Polska jest jeszcze krajem technologicznie i organizacyjnie zacofanym... i tylko dlatego jeszcze aż tak źle nie jest...
JUJ / 77.79.229.* / 2008-10-16 13:58
Jeśli ktoś pisze, że kryzys cyt. "póka" do moich drzwi, zaczynam spać spokojnie :)
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy