Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys nie dotknie Polski. Przedstawiamy 5 głównych powodów

Kryzys nie dotknie Polski. Przedstawiamy 5 głównych powodów

Wyświetlaj:
Fandango / 83.238.230.* / 2008-10-10 11:16
B.A.R.A.N.Y!!!!!! I BARDZO DOBRZE,ŻE TAK PISZE!!! NIE ROZUMIECIE O CO CHODZI? NAJLEPIEJ JUZ TERAZ ZAPIER... DO BANKU I WYCOFAJCIE KASĘ, SPRZEDAJCIE AKCJE, JEDNOSTKI FUNDÓW, ZLIKWIDUJCIE LOKATY.......... I WTEDY Z CZYSTYM SUMIENIEM BĘDZIECIE MOGLI POWIEDZIEĆ......... NO I MAMY WRESZCIE TEN KRYZYS! POLAK BYŁ, JEST I BĘDZIE GŁUPI!
XYZ.. / 77.254.134.* / 2008-10-12 14:40
A JAK TO WYJASNISZ ZE KOLEDZE NIE WYPLACILILEM KASY ( CHCIAL PORZYCZYC)-DLACZEGO BANK NIE CHCIAL WYPLACIC.MOWIONO DOPIERO ZA TRZY DNI-DOPIERO PO POSTAWIENIU SIE WYPLACILI CZESC W DANYM DNIU I NASTEPNEGO DNIA. (REGULAMIN CHYBA MOWI O KWOCIE KWOTE POWYZEJ 30000 ZE NALEZY ZGŁASZAĆ) A TU NAWET POŁOWY KWOTY NIE BYŁONIE BYLO. I KTO TU JEST GŁUPI
Howard Webb / 2008-10-10 12:10 / Bywalec forum
w jednym jesteśmy liderem na skalę conajmniej europejską: w obrzucaniu się inwektywami
szron / 83.17.191.* / 2008-10-10 11:39
zamo zaklinanie ze kryzysu nie bedzie tez nic nie da. jak ma byc kryzys to i tak bedzie nawet jesli nikt nic nie wyplaci.
Fandango / 83.238.230.* / 2008-10-10 12:14
Ale mnie akurat chodzi o to, żeby i tak wielkiej histerii nie potęgować, czym akurat z wielką ochotą zajmują się media. Kryzys przede wszystkim dotknie tych, którzy w coś inwestowali i powinni liczyć się z tym, że nie zawsze rośnie. Nie ma co straszyć zwykłego Kowalskiego, że straci pensję, jak mu firma wpłaci do banku, albo że nie odzyska pieniędzy z lokaty. Bo jak on sie wystraszy, to co wtedy? Wtedy będzie kiszka. Na razie tracą ci, którzy mieli troche więcej, niz potrzeba na życie. Jak będzie u nas kryzys na taką skalę, jak w Islandii, to wtedy stracą też w pewnym sensie "niewinni niczemu" ludzie.
MrMgr / 79.185.252.* / 2008-10-10 10:42
Skąd ta euforia? Media wieściły ze Europie nic nie grozi, a co się dzieje z Islandia? Teraz media w baranim pędzie dalej wieszczą ze Polsce nic nie grozi. A no grozi...
bo jak zaczną wracać patrioci z zachodu to bezrobocie wzrośnie, obciążenia socjalne w gospodarce wzrosną to prowadzi do dalszego pogłębienia dziury budżetowej a w konsekwencji pogłebi efekt wypychania i inflacji.
Jedyny ratunek w tym ze powracający zaczną robić firmy za własne pieniądze bo na pożyczki moa nie liczyć.
Fandango / 83.238.230.* / 2008-10-10 12:35
A ile znasz osób, które założyły firmę za pieniadze banku? Bo ja znam wielu ludzi, którzy prowadza firmy i żaden nie zakładał w ten sposób. Co innego po założeniu. Kredyt obrotowy itd. to rozumiem, ale na start nikt Ci nie da. Nie łudźcie się.
stgik / 2008-10-10 12:12
Zgadnijcie, dlaczego dolar rak bardzo rośnie, skoro tam jest epicentrum kryzysu? Odpowiedź, która mnie satysfakcjonuje, znalazlem tutaj: www.waldekr.prv.pl (pytanie-link "dlaczego")
szron / 83.17.191.* / 2008-10-10 10:25
Podam bez broblemu piec powodow, dla ktorych kryzys do polski przyjdzie. Trzeba miec naprawde niezly tupet zeby mowic ze polsce kryzys nie grozi.
WQE / 83.7.166.* / 2008-10-10 10:10
Weźcie się Polacy w garść. Potraficie tylko przewidywać kataklizmy, pęknięcia baniek i inne p*******. Polak jak ma kase, mówi: kicha jak cholera, dokładam do interesu.
Amerykanin jak nie ma kasy: wszystko OK, w jak najlepszym stanie.

Wypośrodkujcie w końcu bo się rzygać chce od Waszego biadolenia.
Opisujcie fakty a nie każdy z osobna pieprzy jak Nostradamus.
ro0mbo / 83.10.71.* / 2008-10-10 10:55
Tu Panie kolego nikt nie biadoli tylko realnie patrzy na to co sie dzieje . Jesli bardziej podoba Ci sie debil amerykanin ktory nie majac kasy mowi ze jest ok i jedzie na wakacje na Hawaje ... to co tu jeszcze robisz....wiza i jedz dolaczyc do najbardziej inteligentnych ludzi na swiecie:)
dr ssssssssssssss / 85.222.70.* / 2008-10-10 10:09
kryzys nam nie grozi bo twierdzą tak
- analitycy z open
- analitycy z exp.
- analitycy z money,
- pan jozek z parkingu, bo jak wiezdzalem o 9 to byl jeszcze w miare trzezwy i jak dostal 5, to sie cieszyl sie ze mi sie coraz lepiej powodzi.
takze reasumujac rozważania i argumenty przedstawiane przez ekspetów kryzysu na pewno nie bedzie. No i jeszce te EURO! Zapomniano jeszcze doradzić, ze juz taniej nie będzie i nadszedl najlepszy czas na zakupy - a moze po wczorajszych radach moneyowi troche głupio? Choć jak przeanalizuemy ich analityczny bełkot z ostatnich kilkudziesieciu miesicey, kto ich posłuchał niezlą wtope zaliczyl. A może w ramach podstawowyej przyzwoitosci i etyki zawodu, analityków, którzy całkowicie nie rozumieja wspólczesnego swiata przestac publikowac?
sb / 83.12.116.* / 2008-10-10 09:56
RAZ TO NIEPOCIESZAJCIE LUDZI A DWA NIEWPROWADZAJCIE W BŁAD.BO NIEOSZUKUJMY SIE NIEJESTESCIE WSTANIE PRZEWIDZIEC JAK TO SIE PRZEŁORZY NA POLSKE,TAKIE BIEDOLENIE ,KAZDY KRAJ TO SIEGNIE BEZ WYJATKU
korwiniuś / 82.177.233.* / 2008-10-10 09:52
Stek bzdur-dla czego takie nieuzasadnione euforyczne bzdety publikujecie? po co ? Banki nie były wyrafinowane ? Polacy nie żyli ponad stan? W/g jakich danych ten człowiek tak twierdzi?Jedno jest pozytywne Banki już nie są nasze więc naszych banków faktycznie kryzys nie dotknie..
Paweł.Satalecki / 2008-10-10 10:47 / Analityk Money.pl
Witam, proszę poczytać oprócz śródtytułów także tekst pod nimi:)

Pozdrawiam!
wolny człowiek / 83.27.14.* / 2008-10-10 09:51
Szanowny Panie Pawle
"Nie oddamy guzika od munduru" - tak komentuję Pański artykuł. Jeśli nie wie Pan o co chodzi proszę poszperać w podręcznikach historii. 1939 rok - tak dla informacji, aby było łatwiej znaleźć.
obserwator2 / 156.17.201.* / 2008-10-10 09:41
że kryzys finansowy zostanie załagodzony w przeciągu miesięcy, do połowy przyszłego roku? A gdzie byłeś rok temu jak reklamy nawoływały naiwnych ludzi do kupna udziało\ów w funduszach inwestycyjnych bo przynosiły zysk po 200 i 300 procent. Dlaczego wtedy nie byłeś taki mądry i nie ostrzegałeś, że wiecznie tak nie będzie?
er / 79.186.165.* / 2008-10-10 09:39
dawno nie czytałem.
GM (co najmniej) pada = zwolnienia i domino upadłości podwykonawców + spadek popytu i wzrost wydatków państwa.
Gdy popyt 'zachodni' spadnie na pysk, będziemy kwiczeć.
O jakim wzroście x6 więc mowa?
Długi po uszy, więc też kwiczymy w razie skrajnej destabilizacji.
er / 79.186.165.* / 2008-10-10 10:38
No właśnie! Zapomniałem o deweloperach i rynku budowlanym! Tu się rysuje niezła katastrofa.
Wg. autora, co nasze firmy i robotnicy będą teraz budować? i dla kogo?
Może bazy na Księżycu albo na Marsie?
Przyspieszy się oba projekty i ruszymy do przodu, co?
Paweł.Satalecki / 2008-10-10 11:07 / Analityk Money.pl
Stadiony, biurowce,drogi, hotele.

Pozdrawiam!
HeniekM / 24.215.150.* / 2008-10-17 04:24
Stadiony i drogi może tak, ale hotele i biurowce raczej nie. Jaka firma w dobie kryzysu będzie inwestować w biurowce, jak kasa jest potrzebna na inne wydatki. Kto będzie inwestował w hotele, jak turystyka pójdzie w dół bo ludzie nie będą mieli kasy, firmy też zmniejszą wydatki na delegacje, imprezy itp. A jak jest naprawdę u nas z budową dróg i stadionów to chyba wszyscy wiemy, więc i na to też bym nie liczył.
WQE / 83.7.166.* / 2008-10-10 14:27
Pawle lepiej z nimi nie dyskutować. Oni kochają czarne wizję, katastrofy, głód i nędzę. Nie było pożarów, nie było katastrofy biologicznej, rynek finansowy się kurczy i tyle. Biadolenie mamy w genach, po zaborach jakoś pewnie...
Mam tylko żal, że spekulanci pozostają bezkarni, ale to urok demokracji...
Roman K / 2008-10-10 09:33 / Bywalec forum
Panie Pawle: obecna sytuacja jest dokładnie taka jaka opisałem ,że tak będzie na forum jesienią 2007r. Wystarczy poczytać wedle autora w historii.
Podobnie z pańskim artykułem jeśli Pan pamięta "Świeca w górę", a było dokładnie inaczej o czym też napisałem i to ja miałem rację.
Nie chce mi się teraz wracać do wcześniejszych moich komentarzy i powielać to co napisałem wcześniej, jedyne co napiszę to to ,że bardzo się Pan myli w swojej diagnozie gospodarczej dla Polski.
Lessie / 161.53.65.* / 2008-10-22 22:49
W imieniu HP i AMD miło mi państwa poinformować o konkursie DYWIZJA SERWERÓW. Będzie on dotyczył wiedzy informatycznej i jest kierowany głównie do firm i ich pracowników. Czekają cenne nagrody!

Po szczegóły zapraszam na letsblade.pl
fraque / 78.88.202.* / 2008-10-10 09:23
Polska to taki śmieszny kraj w którym i w czasie boomu i w czasie kryzysu przedsiębiorcy chcą łupić obywateli. Kryzys dotrze do Polski i odczują go osoby zainteresowane wzięciem kredytu.

Oczywiście w mediach codziennie będziemy słyszeć o kryzysie, nagle wzrosną ceny artykułów na które kryzysy rynków finansowych nie ma większego wpływu ale wzrosły bo... "mamy przecie Kryyyyyyzys panie, co się pan czepiasz".

Tak jest w Polsce ze wszystkim - zanim podejmie się jakieś konkretne działania, wszyscy wokoło biją piane i podgrzewają atmosferę. Tak było ze spadkiem na giełdzie. Zero pomysłów tylko codziennie setki mądrych debatowało o tym czy index wzrośnie czy spadnie.

Nie wyznaję teorii katastroficznych ale uważam że największy interes w tym kryzysie mają spekulanci - ludzie którzy nic nie produkują i jedynie obracają pieniądzem. Później interes maja producencie towarów, których nie można zastąpić innymi i które są potrzebne do życia.

Dla zwykłego człowieka w gospodarce najlepszy jest spokój.
WQE / 83.7.166.* / 2008-10-10 14:30
podpisuje się pod tym komentarzem. Manipulacja psychiczna działa jak informacja przekazywana przez przekupki na rynku.

A ludzie pod dyrygenturę spekulantów sieją czarne wizje.
Baz63 / 195.117.255.* / 2008-10-10 09:03
A Pan Paweł to pomyślał, co się stanie jeśli CHF będzie kontynuował trend zapoczątkowany 2 miesiące temu, przy uwzględnieniu, że ok. 50% kredytów hipotecznych to kredyty w CHF
Paweł.Satalecki / 2008-10-10 11:19 / Analityk Money.pl
Po to powstała rekomendacja S, aby kredytobiorcy walutowi nie zbankrutowali, to nie są kredyty subprime. Poza tym wydaje mi się, że frank traci do złotego od dwóch miesięcy - co jest teoretycznie korzystne dla tych właśnie kredytobiorców.

Pozdrawiam!
bobas71 / 2008-10-10 09:01
Wszystko fajnie, ale nóż się otwiera, kiedy widzi się "a nóż" w ostatnim zdaniu. Polecam lekturę: http://www.obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=183
wulkanolog / 83.10.71.* / 2008-10-10 09:00
Pan Satalecki nie bierze finansowej odpowiedzialnosci za to co pisze....wiec pisze to co wymyslil, a ze sam nic nie wymyslil tylko powtarza to co inni mowia ...wiec mozna zalozyc ze portal MONEY zaczyna schodzic na psy... karmiac nas starannie przetrawiona papka dla idiotow.
Moze Pan Satalecki zyje baaaardzo dlugo, aletakie kryzysy jak obecny wystepuja w okresach dluzszych niz czas aktywnosci zawodowej jednego pokolenia....wic po prostu o nich zapominamy... to tak jak z wybuchami wulkanow....budujemy miasta a potem sie dziwimy ze ...Kurna sie spolilo:)...a wiiny jest rzad:)

Najnowsze wpisy