Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Viktor-ia / 213.192.91.* / 2016-03-28 18:58
Księdzu "coś" się pomyrdało w rozumie ! Szlachetna paczka przewróciła mu w głowie !!! CELEBRYTA się znalazł. A płaca w prywatnej firmie, czy w państwowej . winna być taka abym mógł normalnie jadać codziennie w restauracji jak wszyscy ludzie w normalnych krajach a nie kręcił co tu kupić do jedzenia aby starczyło na opłaty nie mówiąc o wczasach.Księżulku zdejmuj sutannę i idź do pracy to zobaczysz czy będzie cię stać na normalne życie -bęcwale !
xxxxx540 / 89.67.9.* / 2016-03-28 18:58
Fakt jezus namawiał żeby nadstawiać drugi policzek i jeść mirabelki ze szczawiem a wybrańcy narodu ośmiorniczki w winie....
Aga461 / 5.172.247.* / 2016-03-28 18:56
Tyle prawdy w jednym wywiadzie, aż miło było przeczytać. Tak Szanowni Państwo,to jest bardzo katolicki i uczciwy punkt widzenia. Bardzo się cieszę, że mówi to ksiądz, bo kiedy ja tłumaczę to samo znajomym, wszyscy pukają się w czoło. Jest wiele mitów w naszej religii, które tak utrwaliły się w życiu codziennym, że przestaliśmy używać zdrowego rozsądku.
Stefan 333 / 109.241.134.* / 2016-03-28 18:52
Pierwszy ksiądz którego lubię
Boże dziecię / 37.128.72.* / 2016-03-28 18:50
Stryczek, Franciszek, JPII, Sowa... żal mi was katolicy, którzy w człowieku, a nie w Bogu nadzieję pokładacie.
Panie Stryczek, proszę wziąć Biblię do ręki i poczytać.
ja7765346437 / 78.88.98.* / 2016-03-28 18:50
Nie mam nic przeciwko wyższym zarobkom prezesów, kierowników, dyrektorów. Skala tej wyższości to już powód do dyskusji. Ale dochody pampuchów w tych dziwnych, czarnych sukienkach? Dochody za nieróbstwo, wstecznictwo, ogłupianie ludzi, wredność, brak jakiegokolwiek szacunku dla nauki, człowieka wreszcie, to skandal już. Dlaczego państwo uczciwie ich nie opodatkuje, nie zmusi nierobów do pracy???
wrewe / 88.156.73.* / 2016-03-28 18:47
właśnie przez tego pana przestałem pomagać szlachetnej paczce
gosialoren / 2016-03-28 18:45
Po pierwsze, Jezus nauczal a nie "kazal". Zgadza sie, bycie bogatym to nie grzech, ale tylko wtedy gdy zyski zostaly zarobione w uczciwy, moralny, i bez krzywdzenia nikogo... sposob. Nasze banki niestety zdzieraja z ludzi niemilosiernie, zwlaszcza z tych, ktorzy maja najmniej. Nie ma zadnej ochrony konsumenta. Pewnie, nabijaja kase w rekordowym tempie kosztem polskiego spoleczenstwa. Nie ma znaczenia, czy Polskie, czy zagraniczne banki w Polsce, bo prawo jest na ich stronie. Na przyklad... dzieci sa odpowiedzialne za dlugi rodzicow, w wypadku ich smierci... Cos nieslychanego! To jest nielegalne np. w USA, nie wiem jak w innych zachodnich krajach, ale mysle, ze konsumenci sa podobnie chronieni. A u nas w tej chwili to dziki zachod, zdzieraja z ludzi ile mozna. Pan ksiadz Stryczek pewnie dostaje niezle na tace... Wszystko jest na sprzedaz.
wreszcie / 188.146.137.* / 2016-03-28 18:33
To już na szczęście ostatni etap rozwoju polskich kiecoli. Po atakowaniu komuny, spotkaniach w Magdalence, winie Monsignore przyszedł czas na jawną pogardę wobec słabszej ekonomicznie części owieczek.
sprawiedliwy 2016 / 87.205.166.* / 2016-03-28 18:28
Nigdy więcej nie wezmę udziału w "Szlachetnej paczce".
sdsds / 188.146.3.* / 2016-03-28 18:42
ja też skoro mówi, żeby nie dzielić się, bo Jezus nie dzielił. Przez takich jak on, którzy nie widzą nic złego, że prezesik jakiś zarabia 300 razy więcej za siedzenie tyłkiem od zwykłej osoby, straciłem wiarę w księży.
Agata154 / 185.18.135.* / 2016-03-28 18:25
To o czym ksiądz mówi to totalne bzdury. Owszem świat ewoluuje, ludzie "zaburzają życie społeczne", ale podejście do religii też się zmienia i zmieniają się jak widać idee księży. Bardzo to wszystko ciekawe... zamiast szerzyć słowo o dobroci i pomocy społecznej szczególnie dla tych pokrzywdzonych i słabszych, ksiądz ewidentnie stoi po stronie biznesu. Prawdopodobnie dlatego, że biznes to teraz religia, na której zarabia się potężne pieniądze.
bilista / 83.11.148.* / 2016-03-28 18:24
"...Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogaczowi wejść do Królestwa Niebieskiego:..."
coco196 / 89.77.2.* / 2016-03-28 18:22
Łk 3,10-18
Pytały go tłumy: Cóż więc mamy czynić? On im odpowiadał: Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali go: Nauczycielu, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono. Pytali go też i żołnierze: A my, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie. Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę.

Najnowsze wpisy