Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
dareckiooo / 89.69.118.* / 2016-03-27 19:32
To ja zadowolonemu z siebie panu księdzu wytłumaczę, czemu wysokie zarobki prezesów banków są niemoralne. Bo jeśli dłużnik umrze i nie ma spadkobierców, długi przechodzą na gminę, i spłacają je w podatkach wszyscy podatnicy gminy dłużnika, tak jest skonstruowane prawo spadkowe. Jakoś w tym wypadku pan ksiądz i prezesi banków nie upierają się przy regulacjach wolnorynkowych, tylko chętnie do kieszeni bogu ducha winnych ludzi sięgają.
dareckiooo / 89.69.118.* / 2016-03-27 19:56
tak się jakoś składa, że jak majątek jest, to do gminy on nie dociera, zawsze ktoś się o drodze znajdzie. gminom w większości przypadają długi. fakt, że zamiast dyskutować musisz obrażać, świadczy tylko o tobie.
tomson / 79.68.123.* / 2016-03-27 19:31
blazenada

predzej slon przez ucho niz bogaty do Nieba

i wiele wiele innych wersow mozna przytaczac
sawdfw / 46.215.120.* / 2016-03-27 19:26
Ksiądz nie ma pojęcia o tym jaka jest współczesna sytuacja zwykłej rodziny.Ksiądz ma wikt,opierunek,państwową emeryturę,może się kształcić zapewne także za granicą.Nie musi ksiądz płacić za mieszkanie,rachunki.Dla mnie to brzmi jakby ksiądz uważał,że pracownik nie ma prawa o nic się upomnieć,bo liczy się tylko zysk pracodawcy.A jeśli ktoś jest przewlekle chory to co wtedy?
pezet79 / 178.235.37.* / 2016-03-27 20:29
Już nie przesadzaj z tą złą sytuacją polskich rodzin! Rozejżyj się jakimi samochodami polacy jeżdżą. jakie telewizory i tablety mają. Fakt, że wszystko na kredyt ale skoro się zdecydowali to chyba ich stać na to nie?
pracownik banku / 188.121.24.* / 2016-03-27 19:04
Mnie też nie rażą wysokie zarobki prezesów, rażą mnie żenująco niskie zarobki pracowników instytucji tak bogatych jak banki, które niejednokrotnie prześcigają się na szczytach list najlepszych pracodawców.... Jeżeli uczciwie pracuję w takiej właśnie firmie, mam doświadczenie, kompetencje, nie chcę zmieniać pracy, a pracodawca tak ustala wynagrodzenia, że nie stać mnie na wyjazd z rodziną raz w roku na wczasy w Polsce, muszę liczyć każdą złotówkę to coś jest nie tak. Zarobi ludzi rzędu 2.000 - 2.500 netto w banku. Statystyki, o zarobkach rzędu 5.000 brutto to fikcja, która nie dotyczy większości pracowników. Na tzw. zachodzie praca w banku to stabilność i prestiż, to życie na dobrym średnim poziomie, u nas niestety jest wyzysk pracownika i tak jest prawda. Tzw. kapitalizm w Polsce to mit, póki co jest dorabianie się określonych grup ludzi szczególnie w korporacjach. Pracuję w banku ponad 15 lat, osobiście nie mogę narzekać, bo dobrze trafiłem i w innych jeszcze lepszych czasach, ale wiele moich Koleżanek i Kolegów niestety nie mogą tego powiedzieć.... Zmienić pracę, pewnie, że można... Życzę powodzenia ....
gość11 / 83.10.120.* / 2016-03-27 19:03
fajnie się mówi tym co mają bogatych sponsorów, ale odciąć go od kasy zobaczymy jak będzie płakał na niesprawiedliwość. Stryczek to taki drugi Sowa. chwalić bogatych, akceptować niskie płace bo przecież zawsze wina człowieka że ma niskie kwalifikacje i nie jest prezesem! normalnego człowieka rażą różnice w zarobkach idące w miliony!
Zdenek2016 / 188.123.196.* / 2016-03-27 18:34
Gdyby to, o czym mowa w artykule, mówił ktoś reprezentujący instytucję zarabiającą na swoje utrzymanie uczciwą pracą, to może bym uwierzył.
Preacher / 91.231.121.* / 2016-03-27 18:17
Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego udzielać potrzebującemu. Efezjan 4: 28
ZK590 / 37.128.101.* / 2016-03-27 18:14
jeżeli pieniąśdze to takie niby nic to po co państwo zabiera ciężko pracującym aby dać innym prezent 500+. Czy oni nie mogą zapracować SAMI NA WŁASNE POTRZEBY ?
rx55 / 90.156.60.* / 2016-03-27 18:02
Mam podobne poglądy z tą różnicą, że zarabiam na chleb pracą, płacąc podatki i funkcjonując w obszarze konkurencji wolnego rynku bez wspomagania państwa jako instytucji dotującej mój interes. Tak się jakoś dziwnie składa, że kościół zawsze opiniuje w kwestiach których nie zna od strony praktycznej, np: księża mówią ludziom jak żyć w małżeństwie, choć sami żyją w celibacie, mówią jak wychowywać dzieci, choć ich nie posiadają, mówią jak uprawiać seks, choć sami żyją w ascezie seksualnej, a teraz mówią czym jest kapitalizm, choć sami nie prowadzą firmy w oparciu o wolnorynkowe reguły, ale utrzymują swą organizację z zagrabionych społeczeństwu pieniędzy w ramach sytemu podatkowego, do tego nie uczestnicząc w zasadach warunkujących przedsiębiorczość - brak podatków, brak fiskalizacji. I w tym miejscu chciałbym Panu Stryczkowi przypomnieć inne słowa cytowanego przez niego Miltona Friedmana: "nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady."
rolo / 178.36.111.* / 2016-03-28 01:40
A czy dobry konstruktur rakiety musi potrafić nią latać?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
UrGe / 195.240.230.* / 2016-03-27 18:01
Z całego jego bełkotu zrozumiałem tylko, że Jezus to mit...
MIchal1982krk / 46.22.163.* / 2016-03-27 17:39
To może ksiądz zrezygnuje z darmowego mieszkania, wiktu i opierunku na plebani, weźmie kredyt na mieszkanie i zacznie istnieć jako przedsiębiorca na wolnym rynku, który tak gloryfikuje?
musiek / 83.4.232.* / 2016-03-27 17:24
Szkoda słów. To, że coś nie jest nie-moralne, nie oznacza przecież, że jest moralne; praktyczne, słuszne, sprawiedliwe i, w tym konkretnym przypadku, nieszkodliwe społecznie.
Paweł_bann / 31.175.71.* / 2016-03-27 17:07
Owszem bycie bogatym nie jest niczym złym ale..pamiętać trzeba tylko że ponoć "wielbłądowi jest łatwiej wejść do Królestwa" niz bogatemu a i przypowieść o bogatym młodzieńcu tez czegoś nas uczy. Nie bez powodu Franciszek z Asyżu polecał duchownym ubóstwo (i bynajmniej ubóstwo to nie biedota ale wolność od przywiązań)
loligo / 31.178.239.* / 2016-03-27 16:59
kiedyś myślałem podobnie, i pracowałem cieżko by coś mieć i nie być zależny do czasu gdy przewlekle zachorowałem,mimo leczenia, wyzbyciu sie wszystkich oszczedności nadal jestem nie zdolny do pracy czyli co do gazu??
ciekhm / 31.178.239.* / 2016-03-27 16:35
to dlaczego organizuje szlachetna paczke skoro każdy jest kowalem swojego losu.Uważam,że to nie ksiądz powinien się wypowiadać na te tematy żyjąc sobie beztrosko.Powinniśmy wszyscy zostać księżmi , tylko kto by wtedy na nich pracował i im służył....

Najnowsze wpisy