Forum Forum dla firmKsięgowość

Ksiegowość online , dobry pomysł?

Ksiegowość online , dobry pomysł?

MartaMnich / 78.8.158.* / 2010-09-30 13:44
Witam. Prowadzę prywatny biznes w małej miejscowości. Do tej pory próbowałam sama radzić sobie z prowadzeniem ksiąg ale ostatnio nie nadążam z tym wszystkim i postanowiłam zlecić prowadzenie księgowości jakiemuś księgowemu . Niestety w mojej okolicy, Sztaby – Dolnośląskie, nie mogę znaleźć takowego, a do najbliższego miasta – Wrocławia mam zbyt daleko żeby mi się opłacało dojeżdżać. Na jednym forum poradzili mi żeby spróbować księgowości przez internet, ktoś polecił taką firmę: www.partnersc.com, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł bo przecież ciężko jest zstąpić kontakt osobisty z księgowym, no i nie wiem czy z punktu widzenia prawa nie będzie jakiś komplikacji. Dzwoniłam do tego biura i oni mówią , że nie będzie problemów ale postanowiłam się jeszcze upewnić, dlatego proszę o wszelkie opinie na ten temat.
Wyświetlaj:
Paulina Lipska / 31.0.122.* / 2017-03-31 12:56
Sama wiele tat byłam obsługiwana przez biuro rachunkowe stacjonarne, ale to wszystko zajmowało mi sporo czasu. Zastanawiałam się nad skorzystaniem z usług biura rachunkowego online, ale ciągle miałam obawy. Ostatecznie przekonała mnie ta Pani:
http://pakto.pl/biuro-rachunkowe-online/ - już drugi rok jestem obsługiwana przez biuro rachunkowe online i jestem zadowlona. Wszystko dostępne od ręki i nie muszę nigdzie wozić dokumnetów.
weronikalis887 / 95.171.195.* / 2016-11-30 10:33
Ja myślę, że to świetny pomysł i na pewno sobie poradzisz pod warunkiem, że znajdziesz sprawdzony system do tego. Ja testuje właśnie https://wfirma.pl/. Prosty, szybki i przejrzysty. Ponadto prócz wystawienia faktur i księgowości masz opcję magazynu oraz kadry i płace. Czyli wszystko co potrzebujesz do prowadzenia firmy w jednym miejscu.
Olka1234 / 188.146.18.* / 2016-10-25 08:30
Ja korzystam z księgowości online, głównie z 24iValue, dzięki czemu mogę bez problem wyliczyć lub sprawdzić swoje wyliczenie podatku: http://24ivalue.pl/module/podatek-cit-podatek-odroczony/
WerkaKos / 83.27.255.* / 2016-06-28 14:20
W księgowości online jest ta zaleta że do wszystkiego masz bieżący dostęp no i niekwestionowanie cena, bo przy tradycyjnej księgowości to niewielki ułamek. Warto dbać o systematycznośc wtedy właściwie wszystko robisz na bieżąco i z głowy. Dla mnie to zdecydowanie jedno z lepszych rozwiązań ułatwiających prowadzenie firmy. Co do samych programów, warto wybrać w zależności od potrzebnych funkcji, jak zależy Ci na maksymalnym usprawnieniu polecam Mksiegowa, także ze względu na niezawodną pomoc techniczną, która jak wiadomo przydać się może.
felikss / 178.217.192.* / 2015-12-02 08:24
samodzielne prowadzenie księgowości ma swoje zalety, jest tańsze. Ja w firmie Superksięgowa, z której korzystam mam dostęp do dokumentów przez 24 godziny, loguje się na platformie, więc tak naprawdę potrzebuje tylko dostępu do internetu. Wcześniej byłem na usługach biur stacjonarnych i pochłaniało to dużo czasu. Mieszkam w dużym mieście, dowiezienie brakującej faktury zajmowało zbyt dużo czasu.
gość1234 / 5.60.247.* / 2015-11-18 12:36
Jeśli firma jest mała i nie ma konieczności prowadzenia pełnej księgowości to są programy do zainstalowania które wychodzą i tanio i są praktyczne. Na takie sytuacje bardzo pomocna jest Symfonia Start. Z takich najważniejszych spraw obsługi to jest wprowadzanie danych i faktur na bieżąco, później mamy do nich bardzo łatwy dostęp i większość rzeczy/raportów tworzona jest automatycznie.
trochekura / 2015-08-11 09:54
Polecam http://www.kognitariat.pl/nasza-oferta/ - wszystko na czas, nie ma błędów i żadnych problemów :)
Bizneswoman39 / 37.248.254.* / 2015-10-25 20:02
Jak to mawiają... "każda myszka swój ogonek chwali". Nie nadaję się do samodzielnego prowadzenia księgowości, na małej lokalnej firmie "po znajomości" się nacięłam, w końcu trafiłam na tax care i skończyły się problemy z bałaganem w papierach i wiecznym robieniem wszystkiego na ostatnią chwilę. Ja sobie chwalę.
paati81 / 2015-06-01 13:04
Czy ktoś z was korzystał z usług Evenem? Szukam czegoś na Śląsku, zależy mi na załatwieniu jak największej ilości spraw przez internet i telefon, żebym nie musiała ciągle jeździć, ale żebym w razie czego mogła się pojawić osobiście. Znajoma mi polecała, ale jest mało opinii w necie, może wy coś doradzicie.
Lucinda / 89.74.197.* / 2015-04-24 15:11
a nie lepiej samemu prowadzić księgowość? Ja to robię od lat i bardzo sobie chwalę. Oczywiście trzeba mieć odpowiedni program do tego , by mozna było sobie poradzić Ja akurat korzystam z programów Księga oraz Faktura VAT Pakietu Przedsiębiorcy, proste, intuicyjne, niedrogie programy:
http://pakietprzedsiebiorcy.pl/download
oleandros / 176.111.136.* / 2015-03-11 22:07
ja też korzystam z księgowości internetowej i zdecydowanie polecam. Korzystam od lat z jednej z firm, która mocno się rozwinęła i jest jednym z liderów w Polsce.

Co nieco poczytałem na i-malaksiegowosc.pl - dostaniecie tam tez gratisa w postaci 6 miesięcy za darmo.
Babcia.Grażynka / 193.192.170.* / 2015-04-24 11:33
Od ponad 3 lat mam prowadzoną księgowość online w Tax Care i była to bardzo dobra decyzja! Zawsze siedzenie w papierach mnie męczyło, bo nie miałam czasu dla siebie. A teraz dokumenty prowadzi mi księgowa online, pracownica sprzedaje w sklepie a ja mogę zająć się wnukami :)
marcin322 / 31.61.140.* / 2015-04-25 22:42
też mam w Tax Care i też mogę polecić, są po prostu solidni, a cenami też nie powalają. teraz o wiele mniej płacę za spółkę z o.o. niż w poprzedniej, o wiele mniejszej firmie.
Mirka58 / 2014-11-17 22:39
Jeśli już sama prowadziłaś księgowość to może wystarczy Ci pomoc fachowego systemu, to na pewno wyjdzie taniej niż biuro rachunkowe. sprawdź 24ivalue.pl, jest tam dostępna bezpłatna wersja demo i darmowe kursy. Dostępne moduły to m.in.
podatek dochodowy czy rezerwy na zobowiązania może spokojnie samodzielnie wyliczyć. Bardzo łatwe w obsłudze, system prowadzi krok po kroku, dostępne są też inne moduły: wycena instrumentów i aktywów, przepływy pieniężne, utrata wartości, leasing finansowy i inne.
Adam1983659 / 89.76.237.* / 2014-10-20 15:03
polecam biurorachunkowe-perfekto.pl korzystam i jestem bardzo zadowolony.
Ekoconsultant / 195.234.8.* / 2014-09-30 12:01
Księgowość online jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw. Biuro rachunkowe, które reprezentuję - Ekoconsultant - świadczy dla swoich klientów również tego rodzaju usługi. Dzięki temu klienci mają dostęp do swoich dokumentów 24h na dobę. Pozwala to im zaoszczędzić czas oraz daje poczucie bezpieczeństwa.
Tenhi / 83.27.43.* / 2014-09-20 10:58
Zgadzam się z Regasem. To dobre biuro rachunkowe
radek467 / 91.196.212.* / 2014-09-22 15:35
Dla małej firmy poleciłbym krakowski inFakt. Fajnie się rozwijają i to widać. Nie stoją w miejscu.

Ewentualnie jeżeli ktoś nie chce online to (ja akurat uważam, że to tylko dla małych podmiotów raczej) to polecam pakiety od Reset2 -bardzo solidne.
Regas / 83.7.194.* / 2014-09-17 09:28
Ja polecam biuro rachunkowosc-weryfikacja.com.pl, sądzę że to dobry pomysł.

Najnowsze wpisy