Forum Forum dla firmKadry

Kto zyska na zmianach w kodeksie pracy?

Kto zyska na zmianach w kodeksie pracy?

Money.pl / 2008-10-10 16:22
Komentarze do wiadomości: Kto zyska na zmianach w kodeksie pracy?.
Wyświetlaj:
żbik / 194.181.195.* / 2009-08-03 13:41
Każdy kto pracuje powinien mieć taki sam wymiar urlopu. Urlop to chwilowy oddech od pracy i uważam, że nie mają nic do rzeczy pokończone szkoły, bo przecież każdy student ma i tak po trzy miesiące wakacji podczas - niekiedy b. długiej - nauki! Dla mnie osobiście ten fenomen prawny zawsze był bezprawny, i teraz - w dobie równych praw pracowniczych i obywatelskich - jest właściwie hańbiący każde prawo. Bo czy pracownik młody czy stary to pracuje tyle samo minut, dni i godzin. Stary pracownik jest o tyle w lepszej sytuacji od młodego, że umie się już dobrze migać od pracy, a młody zazwyczaj jest wykorzystywany przez wszystkich i wszyscy w nigo orzą - po prostu jest tzw. kotem!!! Od lat dla każdego powinien być miesiąc urlopu! Jestem starym pracownikiem - 43 lata pracy zawodowej i wiem coś na ten temat!
Hsz / 79.188.37.* / 2008-12-12 07:19
Pomysł doskonały , prosty i klarowny dla każdego, ale nie dla Rządu.
Bernard+ / 83.22.121.* / 2008-10-10 16:22
Uzależnianie wymiaru urlopu od stażu ogólnego i od ilości lat nauki jest rozwiązaniem o tyle złym, że każdy po roku pracy powinien odpocząć a za ten czas płaci pracodawca, więc dlaczego ma więcej płacić za mniej pracy u siebie a ponadto obecne przepisy na ten temat są źródłem ogromnej biurokracji w aktach osobowych pracowników. Należy wprowadzić proste rozwiązanie: „pracodawca ma dać pracownikowi 2 dni urlopu płatnego za każdy przepracowany u tego pracodawcy miesiąc”. Niezależnie od stażu ogólnego lub ukończonych szkół, bo to są zasady wynikające z poglądów dawniej dominujących, ale dziś nie
dających się obronić. Nastąpiłoby znaczne uproszczenie obliczania i ustalania praw pracowniczych, znikłoby kolejne pole konfliktów i sporów sądowych. Co najwyżej za pracę w warunkach szkodliwych pracodawca powinien dawać kolejny trzeci dzień urlopu aż poprawi warunki. A zapłatą za staż pracy są wyższe zarobki pracowników doświadczonych od nowoprzyjętych i urlop nie ma tu nic do rzeczy. Z kolei uzależnianie wymiaru urlopu od układu kalendarza w danym miesiącu jest administracyjną bzdurą komplikującą niepotrzebnie zarządzanie i podwyższającą koszty w firmach. Mam tu na myśli przepisy o dodatkowych dniach wolnych lub zmianie wymiaru tygodniowego czasu pracy za to, że w tygodniu było więcej świąt. Wystarczyłby przepis, że urlopu udziela się w dni, które dla pracownika zgodnie z umową o pracę są dla niego dniami roboczymi.
0000000000 / 80.2.126.* / 2008-11-22 01:37
TAK, ale nie jestes politykiem wiec ZAPOMNIJ o zdrowym rozsadku.. :)
00000000000000000 / 80.2.126.* / 2008-11-22 01:39
Mam na mysli zdrowy rozsadek KLASY (nie naszej) ale RZADZACEJ. Pozdrowienia .
NUTKA / 83.7.153.* / 2008-10-15 10:53
POPIERAM,AŻ MIŁO CZTAĆ,WSZYSTKO JASNE
Zbyszek - górnik z M-ic / 83.30.180.* / 2008-10-11 17:01
Popieram Cię. Twoje uwagi są bardzo rozsądne (zaznaczam, że nie jestem pracodawcą a pracobiorcą)

Najnowsze wpisy