Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kudrycka: Pieniądze mają iść za studentem

Kudrycka: Pieniądze mają iść za studentem

Money.pl / 2009-06-16 10:13
Komentarze do wiadomości: Kudrycka: Pieniądze mają iść za studentem.
Wyświetlaj:
Niecierpliwy... / 195.117.54.* / 2009-10-17 11:09
Pani Minister z niecierpliwością czekamy na Pani dymisję!!!
bucyfał / 79.188.238.* / 2009-06-17 09:27
tak pójdą jak za chorym u Kopacz.

a kończy się na materacu na korytarzu, już nawet bez lózka.
/akadamia medyczna na Banacha w Warszawie/

wybierajcie platformę, koniecznie !
Elendir / 2009-06-16 21:03 / Łowca czarownic

Minister powiedziała, że wielu studentów rozpoczyna drugi kierunek studiów tylko po to, aby otrzymać stypendium.

Studiowałem na 2 uczelniach i na obydwu otrzymywałem stypendium. Ale jakby ktoś zasugerował że studia na drugiej uczelni robiłem dla stypendium to tylko popukałbym się w czoło. Stypendium naukowe, jakby na to nie patrzyć, to jednak jest mała suma w porwaniu z tym co można zarobić w inny sposób.
ekomoney / 193.109.225.* / 2009-06-16 19:30

Minister powiedziała, że wielu studentów rozpoczyna drugi kierunek studiów tylko po to, aby otrzymać stypendium.

Przecież za samo studiowanie na drugim kierunku nikt nie daje stypendium! Chyba coś pani minister ostatnio spadło ciężkiego na głowę.


Minister Kudrycka dodała, że obecny system, w którym większość studentów uczy się na płatnych uczelniach prywatnych, jest niesprawiedliwy.

A kto im broni uczyć się w liceum i potem dostać na uczelnie państwową. Albo studiować drugi kierunek na państwowej jak już teraz studiują prywatnie. Jakieś p******* plecie ta minister.
acomitam / 83.11.94.* / 2009-06-16 12:13

Zdaniem minister, system ten promowałby studentów z niezamożnych rodzin.

Nie za bardzo rozumiem, to chodzi o studentów zdolnych, czy tych z niezamożnych rodzin? Promowanie studentów z niezamożnych rodzin przypomina mi znane z PRL promowanie punktami za pochodzenie studentów z rodzin robotniczych i chłopskich. Kiedy my się wreszcie uwolnimy od komuszków typu Kudryckiej? Straszne tałatajstwo sprawuje od 20 lat władzę w Polsce.
mirek3011 / 2009-06-16 10:32 / Tysiącznik na forum
Tak jak idą za pacjentem w służbie zdrowia.........
marek 19.53 / 83.24.9.* / 2009-06-16 10:13

Resort zamierza więc opracować nowy system,


Jak cały ten rząd.
zamierza, zamierza, zamierza.

No i tworzy sztuczne problemy, które oczywiście zamierza rozwiązać.

Sztuczne problemy ? Już wyjaśniam. Odsetek studentów uczących się na dwóch kierunkach jest znikomy.
Znam tylko jednego, który studiował jednocześnie matematykę i informatykę na UW. Dobry ze ścisłych, naukowo łeb po środku (ale matura, kryterium Kudryckiej, ledwo, ledwo).
Nie tu są marnowane pieniądze na uczelniach, to nie jest żadna reforma, to niczego nie rozwiązuje.

Pomijam drobiazg. Ten "problem" jest do rozwiązania na poziomie uczelni lub wręcz dziekanatu.

Ale to cecha charakterystyczna tego rządu. Minister nauki zachowuje się jak dziekan podrzędnej uczelni, minister zdrowia jak kierowniczka przychodni, inny minister jak wójt gminy, a premier jak malarz kominów.
K A T A S T R O F A !!!
velandil / 2009-06-16 14:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mylisz się bardzo. Studentów uczących sie na dwóch kierunach jednocześnie jest naprawdę bardzo dużo. Kiedy kończyłem studia parę lat temu, połowa ludzi z mojego kierunku studiowała równocześnie na drugim wydziale (Politechnika Wrocławska). Jest to zjawisko bardzo powszechne i faktycznie często chodzi tylko o stypendia bądź inne przywileje wynikajace ze studiowania na dwóch kierunkach. Nie mów więc proszę, że jest to zjawisko marginalne, bo naprawdę ogromne ilości pieniędzy się w ten sposób marnuje.
ekomoney / 193.109.225.* / 2009-06-16 19:25
żeby mieć to stypendium na drugim kierunku też trzeba mieć niezłe oceny. a pieniądze się nie marnują ponieważ ukończonych kilku kierunków studiów wymaga od nas rynek pracy
Elendir / 2009-06-16 20:58 / Łowca czarownic
Rynek wymaga od uczelni by studia były płatne (przy założeniu kredytów gwarantowanych przez państwo) gdyż obecny system się nie sprawdza.

Najnowsze wpisy