Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Kupuj akcje ,,Drozapol"-u (6.12.2007 r.)

Kupuj akcje ,,Drozapol"-u (6.12.2007 r.)

Prokurator / 2007-12-06 19:29
Witam wszystkich wieczorem. Dziś podaję tylko jedną rekomendację i jeden ważny komunikat dla właścicieli akcji spółki ,,Bioton" . Oto one poniżej.
,,Drozapol" kupuj z limitem ceny 5,64 zł. Termin ważności zlecenia do 11.12.2007 r.

UWAGA: Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie moich rekomendacji.

Prokurator.

KOMUNIKAT dla właścicieli akcji spółki ,,Bioton"
Ostatnio podawałem rekomendację sprzedaży dla akcji spółki ,,Bioton". Przebieg notowań akcji tej spółki i ich zamknięcie na dzisiejszej sesji spowodowały niewielką zmianę sytuacji na rynku tych akcji. W związku z powyższym w dniu jutrzejszym t.j. 7.12.2007 r., w zależności od przebiegu notowań w tym dniu i poziomu ich zamknięcia nie wykluczam podania komunikatu dla osób, które na podstawie mojej ostatniej rekomendacji sprzedaży złożyły zlecenia sprzedaży z prośbą o wycofanie tych zleceń.

Prokurator.
Wyświetlaj:
Dawid1982 / 2007-12-12 12:38 / portfel / Bywalec forum
w portfelu mam akcje drozka jednak srednia wychodz cos ok 7 zl :/ wiec wciaz czekam na wzrost :/ szczerze mowiac stracilem juz nadzieje :/
hehehehehebuehehe / 91.123.161.* / 2007-12-11 20:32
no to jutro po 4zl bedzie ;/
gregus1976 / 2007-12-11 18:41 / portfel / Bywał tu i tam...
Dzis drozapol na zamknieciu 5,50... Pozdrawiam
saren_as / 2007-12-11 17:26
Witam!
Powie mi ktos jak to jest... Mam konto w mBanku i wlasnie w ten sposob dokonuje zakupow akcji. Dzisiaj dalem zlecenie kupna po cenie 5,64 i nie udalo mi sie ich kupic. Czy chodzi o to ze nie znalazl sie nikt to zechcial by mi je sprzedac? Domyslam sie ze ludzie dali rade po tyle kupic wiec moje pytanie jest takie:
Od czego jest uzaleznione to ze inni po tej samej cenie kupili a ja nie?
- ilosci jaka chcialem kupic
- czasu kiedy zlozylem zlecenie (zlecenie bylo okolo godziny 10:40)
- a moze od tego ze robie to w mBanku

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedzi!
Lil / 81.129.27.* / 2008-01-01 19:59
zachęcam do przeczytania kilku książek o giełdzie i rynku, najpierw lektura a potem inwestycja, pamiętaj że laicy tracą najwięcej
Prokurator / 2007-12-11 20:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,saren_as".
Chyba swoje zlecenie złożyłeś zapóźno. Zlecenia z tymsamym limitem złożone wcześniej realizowane są wpierwszej kolejności, Ale to tylko moje domysły. Pozdrawiam Cię.

Prokurator.
tulipan / 83.22.79.* / 2007-12-12 09:50
Panie Prokuratorze, a co z synthos? odbije się? jak do tej pory wciąż spada...A może opłaca się jeszcze dokupić? Ostatnia rekomendacja była do 1,54 a teraz jest 1,31. Pozdrawiam
Prokurator / 2008-01-03 20:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,tulipan".
Na pewno nie polecam sprzedaży tych akcji. Owszem, można byłoby zaryzykować kupno,ale z nim proponowałbym wstrzymać się do momentu pojawienia się rekomendacji kupna. Może się bowiem okazać, że cena tych akcji spadnie jeszcze niżej. Wniosek jest jeden: Trzeba wstrzymać się z wykonywaniem jakichkolwiek ruchów i czekać na rekomendację dla akcji tej spółki ( obojętnie jaką).

Prokurator.
Prokurator / 2007-12-07 12:53 / Uznany Gracz Giełdowy
UWAGA KOMUNIKAT:
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią proszę o anulowanie zleceń sprzedaży akcji spólki ,,Bioton" złożonych na podstawie mojej ostatniej rekomendacji sprzedaży dla tej spólłki. W najblizszym czasie podam nową rekomendację sprzedaży dla akcji tej spólki z innim limitem ceny i terminem ważności zleceń.

Prokurator.
ejak / 89.174.122.* / 2007-12-07 10:14
Producenci stali liczą na Euro 2012 Drukuj
Źródło: Parkiet 2007-12-05 09:00


Huty zapowiadają inwestycje

Niezbędne inwestycje budowlane na Euro 2012 wymagają użycia milionów ton stali. Lwią część tego materiału dostarczą polskie huty. Euro 2012 potrzebuje nowych stadionów, a do ich budowy niezbędne są konstrukcje stalowe produkowane przez zbrojarnie. Mogą one liczyć także na profity związane z budową mostów i dróg. Zyski powinny być duże, bo konkurencja na rynku jest stosunkowo niewielka. Stąd też inwestycje. Firmy hutnicze i kooperujące z hutnictwem budują nowe zbrojarnie i otwierają nowe zakłady konstrukcji stalowych. Wielkie inwestycje wzięła na siebie m.in. Arcelor Huta Warszawa, która uruchomi w przyszłym roku nową walcownię. Uzupełni ona obecną ofertę zakładu o stal na potrzeby budownictwa. Inwestycje zapowiada też CMC Zawiercie. Firma ma już jedną zbrojarnię i buduje kolejną w Żyrardowie. Jej moce produkcyjne wyniosą około 3 tysięcy ton. Spółka ma w planach dalsze inwestycje.

Na Euro 2012 sporo zarobić może ISD Huta Częstochowa. Huta ma w swoich strukturach Zakład Konstrukcji Stalowych, zajmujący się przetwarzaniem blach i ich prefabrykacją oraz produkcją konstrukcji stalowych. Dzięki temu jest producentem największych konstrukcji stalowych, w tym największych konstrukcji mostowych.

Na zyski liczą też huty Batory i Bankowa (obie należą do grupy Alchemia). Chcą wykorzystać wzrost popytu na produkty stalowe do budowy stadionów i innych obiektów wielkogabarytowych. Grupa poczyniła już odpowiednie przygotowania. Do końca 2008 roku moce produkcyjne w hutach zwiększą się o 10-11 proc. w wydziałach stalowni oraz o 8-10 proc. w walcowni rur. Rury z zależnych od Alchemii hut służyły już do budowy stadionów, m.in. w Dortmundzie.

Na profity wynikające z Euro 2012 liczy też Przedsiębiorstwo Przerobu Złomu Metali Centrozłom Wrocław. W najbliższych miesiącach firma wybuduje w Oławie nową zbrojarnię, dostarczającą konstrukcje stalowe o zdolnościach produkcyjnych co najmniej 2 tys. ton miesięcznie. Koszt inwestycji wyniesie ponad milion euro.

Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa prognozuje, że przemysł stalowy stoi w najbliższych latach przed perspektywą stałego wzrostu, spowodowanego rosnącym zapotrzebowaniem na wyroby stalowe, m.in. w związku z planowanymi inwestycjami w infrastrukturze. W tym roku rośnie produkcja we wszystkich branżach konsumujących stal - w przemyśle maszynowym, motoryzacji i przemyśle artykułów gospodarstwa domowego o ponad 20 proc., w budownictwie o kilkanaście procent.

Mimo tego zapotrzebowania we wrześniu polska produkcja hutnicza spadła o kilka, a w przypadku niektórych wyrobów nawet o kilkanaście procent. Stali surowej huty wytworzyły mniej o 2,5 proc. (łącznie po 9 miesiącach wciąż jest 8-proc. wzrost). HIPH tłumaczy spadek głównie dużymi zapasami w magazynach dystrybutorów, którzy spodziewając się wzrostu sprzedaży i cen, zrobili zapasy po starych cenach. Wśród przyczyn tego zjawiska jest też bardzo wysoki import w pierwszym półroczu.

Poleć znajomemu
TUPowiec / 217.168.130.* / 2007-12-07 09:38
Czy Prokurator lub inni gracze mogli by się wypowiedzieć na temat akcji TUP?
Pod koniec września idąc za rekomendacją zakupiłem pakiet tych akcji po 26,94zł. Obecnie akcje stoją bardzo nisko.
Czy są szanse na to że spółka odbije w ciagu 1-2 miesięcy, czy może powinienem ciąć straty i sprzedać teraz z 30% stratą?
Prokurator / 2008-01-03 20:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,TUPowiec".
Odradzam takie rozwiązanie. Raczej skłonny byłbym poczekać na jakąś rekomendację dla akcji tej spółki. W przypadku pojawienia się rekomendacji kupna starałbym się dokupić jeszcze ich pakiet aby obniżyć średnią cenę zakupu.

Prokurator.
kuzynx / 2007-12-06 21:49 / Tysiącznik na forum
Witam !
Czyli uwazasz ze sygnal sprzedazy pojawi sie na wyzszym poziomie ?
Prokurator / 2007-12-07 12:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,kuzynx".
Tak.
Prokurator.
poorman / 2007-12-06 19:49
Miło widzieć rekomendację kupna ;), szkoda że nie sprzedałem powyżej 7 jak Pan rekomendował ale liczyłem na fuzję z TMS . Posiadam dość spory pakiet tych akcji lecz średnia jest parę groszy powyżej 9zl więc taka informacja poprawia humor.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy