Forum Forum prawneKarne

Listonosz podrobił podpis.. Co robić?

Listonosz podrobił podpis.. Co robić?

Marciaa / 2008-02-12 19:54
Witam

Mam pewien problem z którym nie nie wiem jak sobie z nim poradzić i mam nadzieję, że Państwo mi pomogą..

Przedstawiam sytuację: wczoraj po powrocie z pracy do domu zobaczyłam, że w mojej skrzynce na listy jest pismo z firmy, w której pracowałam. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że list ten był POLECONY i ja go nie podpisywałam, gdyż mnie nie było w domu. Pojechałam dziś na pocztę i powiedziałam, że chcę zobaczyć wykaz wczorajszych podpisów, aby zobaczyć kogo podpis widneje przy moim nazwisku. Kobieta z uśmiechem na twarzy stwierdziła, że ona nie może mi tego pokazać i po co robię aferę skoro list mam.

Obawiam się, że stało się to co bardzo często się zdarza w mojej miejscowości na Poczcie czyli LISTONOSZ wrzuca listy polecone do skrzynki po czym podpisuje się na tym całym blankiecie nazwiskiem osoby, do której nadany był list.. Mało tego nie po to płacimy drożej za przesyłki Piorytetowe, aby dochodziły one do nas po 1-1,5 tygodnia! Gdy zapytałam listonosza dlaczego tak długo nie przynosił przesyłek usłyszałam: "Ja proszę państwa z 1 paczką jeździł nie będę bo mi się nie opłaca. Czekam aż się więcej uzbiera więc wtedy przyjadę"

Do Naczelniczki poczty nie mam co iść, gdyż nic nie zdziałam. A dlaczego? Ponieważ listonosz jest jej mężem.

Bardzo proszę o radę jak załatwić te 2 sprawy. Czy Poczta ma wogóle jakieś zasady? Czy może oni się czują bezkarni?

Pozdrawiam Państwa serdecznie,
Marta
Wyświetlaj:
Grzegorz881 / 2022-09-14 12:54
Spotkałem się już z taką sytuacją co do tych podrbionych podpisów albo rzekomo dostarczonych awizo, a np byłem w domu ;)
Nieznana / 193.150.76.* / 2022-06-30 15:38
Witam. Ja miałam taką sytuację, że wysłałam list za potwierdzeniem odbioru do osoby, która wynajmuje mieszkanie, podpis był niby " siostry" wynajmującej mieszkanie, dzisiaj dostałam awizo na odbiór swojej paczki i pismo jest takie samo jak na potwierdzeniu odbioru listu, czyli jednym słowem pani listonosz podrobiła podpis, i co ja mam z tym zrobić?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Witek były listonosz / 188.147.76.* / 2022-10-04 23:55
Masz art. 270 kk ktoś podrobił twój podpis. Dokładnie mówi o tym w/ wspomniany artykuł Kodeksu Karnego. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jajajajaaj / 5.173.138.* / 2021-12-03 15:50
U mnie jeszcze lepiej. Podpisał się za adresata, który pod danym adresem jest nieznany. I co? Dalej mówimy o kimś kto nie ma problemów a listonosze i pocztowcy to ogólnie biedactwa zapracowane? Chyba większość komentarzy tutaj napisali pracownicy poczty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jannmor / 78.159.101.* / 2019-09-04 21:02
Ja bym tego tak po prostu nie zostawił.. Ewidentnie jest to nielegalne i powinno się takiego listonosza pociągnąć do odpowiedzialności. Co by było gdyby podpisał się za nas pod czymś szczególnie ważnym? Jak jesteś z Lublina to odezwij się do kancelarii Anny Legieć. Gwarantuję, że od razu powie Ci co robić w takiej sytuacji, aby pociągnąć go do konsekwencji.
szrubka / 85.11.72.* / 2019-08-22 14:00
Listonosz podpisał blankiet moim nazwiskiem. Następnie wrzucił list do skrzynki i to nie naszej lecz teściów mieszkających obok. Nadawcą listu był Urząd Miasta - było to Postanowienie na które służyło zażalenie (7 dni na wniesienie zażalenia). Teściowie byli na urlopie... List dostałam 1 dzień przed terminem złożenia zażalenia. DRAMAT. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której mamy do napisania jakieś odwołanie czy zażalenie do instytucji Państwowej i mamy na to jedno popołudnie.... Pozostawiam to bez dalszego komentarza.
Anonim803 / 37.47.183.* / 2018-08-02 20:22
A co jezeli listonosz podrobil podpis i zabral mi 800zl? Brak sladu na poczcie
Poczta przekierowala mnie do innego punktu a tu przynosi ci potwiedzenie a tu podpis imienia i nazwiska. Najlepsze to ze listonosz niestety nie trafil na charakter pisma i odrazu zorientowalam ze to podpis podrobiony. Taka sprawe zgłosiłam na policje. Bo mowicie ze listonosz wyswiadcza przysluge? Nikt nie ma prawa ma to aby podrobic moj wlasny podpis. Bo jaja wychodza.
lesio1 / 91.222.58.* / 2011-10-28 07:32
O jej... Bidula nie musiała iść na pocztę. A tak uwielbia stac w kolejce. Ugotuj obiad chłopu głupio baba bo masz za duża wolnego i się Tobie przewraca.
P.S. Idealny materiał na TW :)
bojadźka / 5.174.117.* / 2020-04-17 11:55
CHŁOP NIE MA ŁAP
goniony / 89.72.93.* / 2011-09-30 14:11
wypowiedzi sa podzielone jedni sa za że listonosz przysluge zrobil, jedni krytykuja bo jak mozna sie podpisac falszujac podpis.....w zadnym wypadku nie powinien podpisywac listu poleconego...poniewaz moze ktos przed czyms ucieka np. przed wojskiem lub innym organem od ktorego nie chical odbierac listu i co wtedy zrobicie????
boumiła / 83.16.215.* / 2011-08-19 11:19
nie wiem po co to zgłaszać do prokuratury ,jezeli cos takiego wynikło wystarczy zgłosić to Pani Naczelnik ,i poprosić o podjentej decyzji w stosunku do listonosza -powiem szczeże jezeli ma Pani skrzynkę to ma Pani zamykana na kłódke i nikt chyba nie ukrad tego listu, powiem szczeże żyje już na tym świecie parnaście lat ,i nigdy nie miałam zastrzeżeń do pracy listonoszy , bo sama pracuje z ludzmi i wiem że niewiwm jak by sie człowiek starał wszystkim nie dogodzi. Pani Marto zastanów się czy nigdy Pani nie zdaźyło się popełnić błędu, a jeżeli tak sie stanie to czy chciała by Pani aby ktoś zgłaszał do prokuratury i pozbawić pracy -jestem zatym aby ukarać Listonosza ale nie w ten sposób .P.Marto prosze to przemyślec -bo kto mieczem wojuje to od miecza ginie.
agullus / 83.10.177.* / 2010-11-23 17:29
Uważam ze ma Pani mało zmartwień i problemów . Mi by się nie chciało leciec na Pocztę aby robic jakąś afere , czesto sama prosiłam listonosza aby wrzucał mi listy R do skrzynki , ponieważ nie miała bym czasu latac z avizo na Pocztę , a tu taką Paniusia aferę robi , bo najprawdopodobniej nie ma nic lepszego do roboty , proponuję aby zamiast latac z głupotami na pocztę i zajmowac sobie i innym czas wybierz się pani do Kina
młody listonosz / 217.172.245.* / 2010-10-07 22:41
Ty Głupia ..Wariatko popracuj troszkę mózgiem zanim cokolwiek uczynisz....listonosz wyświadczył Ci przysługę.....jeśli masz rodzinę i przyjaciół ze starszego rocznika i pokoleń to niejeden ci odpowie że listonosz to jest gość i "Im" życie uratował...choćby drobnym gestem...
bojadźka / 5.174.117.* / 2020-04-17 11:58
" gość" nie fałszuje podpisów
Oborowy / 79.185.76.* / 2010-08-23 20:32
Sprawa jest prosta. Owy fakt należy zgŁosić do prokuratora.
joniget / 83.26.86.* / 2010-07-20 10:04
hah śmieszą mnie niektóre opisy oczywiście że listonosz nie ma prawa aby podrobić podpis... a co do przesyłki poczta zastrzega że przesyłka priorytetowa ma określony czas w jakim ma przebrnąć od nadawcy do odbiorcy to jest chyba (2-3) dni jeśli nie dojdzie w tym czasie zgłoś to na poczcie jeśli nie poskutkuje zmień pocztę na inną firmę np."INPOST" lub jakiegoś kuriera jak nie będą mieli pracy może wreście wezną dupy w kroki ....
niezniszczalny / 85.237.189.* / 2010-08-11 20:39
Inpost nosił rachunki telefoniczne z 2 tygodniowym opoznieniem,czesto listy byly mylnie wkladane Oczywiscie ja sie musialem tlumaczyć ludziom
.Minely dwa lata wielkiego inpostu ,a ludzie wracaja do nas np, z telefonami. w telewizji brednie mowia ,ze nam rynek zabieraja to niech obsluguja wioski ,czemu tego nie robia .No odpowiedz mi kolego
wole Pocztę Polską , szybciej , bezpieczniej i mniej nerwów / 86.111.108.* / 2011-12-06 23:16
Ja również nie jestem zadowolona z tego calego INPOSTU , miałam otrzymac list polecony i nieopatrznie nie doczytałam , że będzie to INPOST , oczywiscie dostałam awizo . Musiałam przejechec poł miasta aby odebrac list. Ktoś zaoszczędził wysyłajac list INPOSTEM a ja stracilam na bilety i 2 godziny czasu. ŻENADA Z TYM InPOSTEM
InPost / 2010-08-13 17:07
Szanowny Panie,

Chcielibyśmy jak najszybciej wyjaśnić sytuację opisaną przez Pana. Zależy nam na każdej opinii, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby możliwie jak najszybciej wyjaśnić przedstawioną przez Pana kwestię. Jeśli prześle nam Pan emaila z opisem sytuacji zajmiemy się zgłoszoną przez Pana sprawą tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o kontakt pod adresem zgloszenie@inpost.pl

Z poważaniem
Zespół InPost
KMWD / 156.17.238.* / 2010-08-23 19:39
Nie będzie żadnego mejla z wyjaśnieniem sytuacji.
Ot, "niezniszczalny" pracownik Poczty Polskiej poczuł, że jego duma została urażona i chciał się odegrać.
listek / 79.186.43.* / 2010-06-20 11:51
Listonosz nie może podrabiać podpisów ale być może ta pani miała tzw. rządanie R czyli zadeklarowała kiedyś, że listonosz może wrzucać jej listy do skrzynki bez podpisu pod warunkiem, że list nie ma potwierdzenia odbioru. Sam podczas swojej pracy jako listonosz spotkałem się z ludźmi którzy złożyli taką chęć na poczcie na odpowiednim druku, podpisali się pod tym a po pewnym czasie zapomnieli o tym fakcie i wyskakiwali z pretensjami, że wrzucam im listy do skrzynki. Osobom, które wyraziły chęć takiego otrzymywania listów bez potwierdzeń nakleja się na skrzynkę znaczek z literą "R". Są osoby które go zrywają ze skrzynki, ale deklaracja jaką złożyli na poczcie wciąż jest ważna...
Lexis 02 / 89.78.199.* / 2010-05-03 19:07
Podrobienie podpisu jest oczywiście przestępstwem przeciwko wiarygodności dokumentów i w
takiej sytuacji powinieneś zgłościć sprawę na prokuraturę która przeprowadzi odpowiednie
dochodzenie. Jest ustawa która się nazywa prawo pocztowe, może tam znajdziesz na temat
działania tej instytucji. tutaj masz lnk do zboru ustaw, który znalazłem na necie.:
http://www.biuroprawne.fr.pl/index.php?a=akty-prawne&kat=c
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy