lokata + fundusz

taczma / 2007-01-22 09:26
mam 10 tys zł i nie wiem co wybrac lokate z funduszem czy sam fundusz pomózcie dzięki
Wyświetlaj:
mick / 2007-01-22 18:41 / Uznany Gracz Giełdowy
sam fundusz.
zadnych hybrydowych badziewow. przy lokacie z funduszem nie masz elastycznosci - tzn ograniczone pole manewru typu konwersje czy wczesniejsze wycofanie srodkow. np jak wycofasz wczeniej srodki to nie dostaniesz kasy co zarobil fundusz, tylko to z lokaty. polecam artykuł "ile mozna stracic na lokacie" w styczniowym Forbesie
taczma / 2007-01-22 19:39
czy jakis fundusz polecasz?
mick / 2007-01-22 19:44 / Uznany Gracz Giełdowy
wszystko zalezy od horyzontu czasowego inwestycji i akceptacji ryzyka. na kilka lat fundusze akcyjne. jak na krocej stabilny wzrost. odradzam zrównowazone. ja od kilku lat siedze w arce i nie narzekam, ale nie chce naganiac. mozesz podzielic kase miedzy tradycyjne f. akcji i moze cos z Misków.
taczma / 2007-01-22 21:33
jeszcze dodam ze nie chce bardzo ryzykowac i sprawdzac czy mam cos przekonwertowac czy nie chcialabym cos stabilnego na poczatek a potem moze z nastepnych pieniedzy ryzykowac
mick / 2007-01-22 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy
to podziel te pieniadze miedzy f. stabilnego wzrostu i akcyjny np. 70:30% - jak nie chcesz ryzykowac. w kazdej chwili mozesz odkupic, dokupic, przekonwertowac jednostki.
taczma / 2007-01-22 21:27
a co sądzisz o lokacie krysztalowej z pko bpsa?
mick / 2007-01-22 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy
to samo co o innych lokato-fundaszach - naciaganie i sztuczne poczucie bezpieczenstwa dajace niewielki zarobek. o ile dobrze pamietam to 60% kwoty inwestuja w fundusz akcji czy zrownowazony. wiec realny zarobek roczny to troche ponad 60%wzrostu wartosci jednostki uczestnictwa. a pko/sc nie naleza do orłów, i blado wypadaja w porownaniu z innymi TFI. w statnim roku odpowiednio zarobiły cos ok 18 i 27% - wiec ta lokata zrobiłaby cos ok 10 i 15% (nie sprawdzalem dokładnie danych i licze w pamieci :)). dla mnie bez sensu - po co ograniczac potencjalny zysk lokata??
taczma / 2007-01-22 22:20
a moze warto rozlokowac te 10tys w 2 lub 3 fundusze o róznym stopniu ryzyka? tylko nie wiele jeszcze wiem o prowizjach i ninnych oplatach
mick / 2007-01-22 22:30 / Uznany Gracz Giełdowy
tak jak napisałem wyzej - akcyjne i stabilne (bez zrownowazonych) - proporcje do ustalenia na podstawie oczekiwanych wyników (zadowalajacych dla Ciebie) i na podstawie ryzyka ktore zaakceptujesz. im bardziej rozdrobnisz ten kapitał tym wyzsze prowizje zapłacisz - bo z reguły stawka opłat maleje wraz ze wzrostem kwoty inwestycji. i jak sie zdecydujesz na fundusze to staraj sie kupic j.u. bezposrednio w banku, tfi bez posrednikow
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy