Forum Polityka, aktualnościKraj

Macierewicz: Był wyciek w TU-154, piloci mieli stare dane

Macierewicz: Był wyciek w TU-154, piloci mieli stare dane

Wyświetlaj:
kukulka / 81.210.123.* / 2010-10-08 17:38
Antoniemu sie wydaje, ze ruskie samoloty lataja na wode.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 17:21
..
Jest też taka informacja :

" Nietypowa odległość radiolatarni dalszej :

Pilot założył, że radiolatarnie kierunkowe (NDB) wzdłuż podejścia wschodniego rozmieszczone są na „normalnej” odległości 1 i 4 km od progu pasa startowego, jak to ma miejsce w przypadku większości lotnisk i w przypadku zachodniego podejścia w Smoleńsku. Tymczasem, na wschodnim podejściu, radiolatarnie rozmieszczone są nietypowo w odległości 1 i 6 km. Przelatując nad dalszą radiolatarnią, pilot myślał, że jest 4 km od lotniska, podczas gdy naprawdę był 6. W rezultacie, wcześniej rozpoczął lądowanie. "

Niestety, nie wiem , na ile jest to wiarygodne.

Pozdrawiam
CzarnyZajaczek / 2010-10-08 18:30
Nie mógł tak założyć chyba że był kompletnym idiotą i kozakiem, na każdej najbidniejszej karcie podejścia do lądowania jest zaznaczona odległość NDB od pasa. Na tych ze Smoleńska faktycznie nie było dokładnych współrzędnych, ale odległość NDB od pasa była.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 21:13
Ok. Dzięki za wyjaśnienie.
Pozdrawiam
koch66 / 83.2.33.* / 2010-10-08 17:00

ZIEMIA SIĘ KRĘCI WIĘC

to doprawdy nie jest płaska i oba trzy kaczory nie unoszą jej w dziobach
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-08 17:15
A co?? To wam teraz w TVN-ie taką wiedzę teraz wciskają?
koch66 / 83.2.33.* / 2010-10-08 17:19

To wam teraz w TVN-ie taką wiedzę teraz wciskają?

a na którym programie.
Chyba nie zrozumiałeś przeczytaj między wierszami te białe literki
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-11 10:48
Biale to ty chyba myszki widzisz.
koch66 / 83.2.33.* / 2010-10-11 17:40

Biale to ty chyba myszki widzisz.

hehe białych myszek nie ma
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-12 10:36

hehe białych myszek nie ma

Kazdy pijak to sobie wmawia.
koch66 / 83.2.33.* / 2010-10-08 16:56
no i wlazłeś chłopie między młot a kowadło.
Ktoś będzie musiał złożyć dymisję i wycofać się z polityki????
tkw / 87.207.214.* / 2010-10-08 16:55
Tym musi się zająć komisja do spraw przecieków
Wacus Mlody Zapatero / 83.7.180.* / 2010-10-08 16:50
WydOOpcone LEMINGI - ale ryży ćpun się zapluwa z wściekłości, że J.Kaczyński z A.Macierewiczem nie polecieli też TYM samolotem - OLIWA nie ruchliwa ale na WIERZCH WYPŁYWA . Tej STRASZNEJ MASAKRY platforma bandziorów i oszustów nie zagrzebie pod dywan jak hazardową afere.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 17:00
..
No dobra!
Ale co to za idiotyzm , cytuję :

"Według cytowanej w stanowisku wypowiedzi członka załogi próg pasa lotniska był przesunięty o około 300 metrów."

Co to znaczy "przesunięty"?

To znaczy może , że próg pasa był wydłużony, lub skrócony, czy może był przesunięty "w bok" o 300 metrów?

Czwartej możliwości nie widzę.

Może jacyś fachowcy mnie objaśnią?

Pozdrawiam
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-09 10:25

Co to znaczy "przesunięty"?

NIe rznij glupa.
"przesuniety" oznacza ze na dwoch kartach ma rozne wspolrzedne i ta roznica wynosi 300m.
Przez rok moglo sie zdarzyc wiele i np. pas mogl zostac wydluzony albo skrocony o 300m.
Wacuś Młody Zapatero / 83.7.180.* / 2010-10-08 17:35
K-M to objaśniał tak - nie rżnij Pan Głupa. Pzdr
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 21:47
..

Jest w tym tekście jeszcze jedno ciekawe zdanie "
" Były to dokumenty sprzed roku. Ponadto zapoznałem się z kartami podejścia tegoż lotniska, które przyszły kilka dni przed 7 kwietnia br. "

Proponuję wszcząć dochodzenie, kto ukradł te karty, które przyszły przed 7 kwietnia, a do których nie miała jakoby dostępu załoga z 10 kwietnia.

Pozdrawiam
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-08 17:18
Nie trzeba być fachowcem. trzeba tylko przeczytać drugi raz - może trzeci i czwarty nawet - może w końcu zrozumiesz, a jeśli nie - to na kolana i przed ołtarzyk TVN-u .. Tam Ci objaśnia , symulacje obrazkami zrobią itd. ...
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 17:30
..

Panie `Oszołomowaty,
to nie jest odpowiedź na moje konkretne pytanie.
Tak się składa, że mam wyższe wykształcenie techniczne, wiec stawiam konkretne pytanie.

Pańskie insynuacje z TVN-em są nie na miejscu , bo cytat pochodzi z tekstu artykułu zamieszczonego powyżej , tzn : " Macierewicz: Był wyciek w TU-154, piloci mieli stare dane".

Przeczytaj ostatnie zdanie w tym artykule redakcyjnym- bo to jest wlasnie ten mój cytat!

Przeczytaj ! J eden raz! Ale ze zrozumieniem !

Mimo wszystko, pozdrawiam
m-53 / 83.24.36.* / 2010-10-08 17:55
Istotnie zacytowałeś zdanie, w którym cytatem jest jedynie "przesunięty o 300 m"
Wracamy zatem do poprzedniego cytatu
zapoznałem się z kartami podejścia tegoż lotniska, które przyszły kilka dni przed 7 kwietnia br. Różnica między nimi a wcześniejszymi polegała na tym, że było w nich więcej danych na temat lotniska, były współrzędne progu pasa


Nie pas był przesunięty tylko w dwóch kartach podejścia były różne współrzędne początku pasa.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 22:22
..


1. Na lotnisku w Smoleńsku można podchodzić do lądowania z dwu kierunków : od wschodu i od zachodu, i parametry dla obu tych podejść są RÓŻNE.
Problem, czy ktoś to przeoczył, czy może pomylił dane z obu kierunków.

2. Oczywiście ostatnie zdanie, które cytuję , zawiera też cytat.
Ale całe ostatnie zdanie brzmi śmiesznie, stad moje pytanie o jego sens.
Pytanie z ironią!
Pozdrawiam
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-09 08:59

...czy może pomylił dane z obu kierunków...

Czy Ty wogole rozumiesz co to sa wspolrzedne?
Chyba ze uwazasz ze pas tego lotniska mial tylko 300m dlugosci.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-09 09:52
..

Wiem , @@@, co to są współrzędne, ale jakiś idiota w ostatnim zdaniu artykułu redakcyjnego zrobił idiotyczne podsumowanie : przeczytaj sobie!
Północne lotnisko w Smoleńsku ( bo są dwa, jakbyś nie wiedział) ma około 2400 m ( tzn. sam pas startowy).
Współrzędne do lądowania, są różne na obu końcach lotniska , bo można lądować od wschodu i od zachodu.
A pan redaktor tylko przetwarza bezrozumnie, to co powiedział pilot w jakimś wywiadzie.
I o to durne przekręcanie informacji przez redaktora mi chodzi.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-09 10:19

...w ostatnim zdaniu artykułu

Czy ty przeczytales caly artykul?
Ostatnie zdanie tego artykulu brzmi:

"Dodał, że zespół nie chce przesądzać o przyczynie katastrofy, ale pokazać, że takie informacje istnieją i nie są przekazywane opinii publicznej, a ich ukrywanie przybiera postać świadomego wprowadzania w błąd opinii publicznej."

Co widzisz durnego w tym zdaniu?
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-08 17:50
Acha .. z jakiej to uczelni technicznej.. cobym tam czasami syna nie posłał. Jakie kompleksy tutaj widzę występują - uczelniami sie szczycimy - jak to typowy wykształciuch ...Jaki prezydent taki elektorat - prawda oczywista od dawna, a w tym przypadku aż bije w oczy.
Ale niech bedzie ... POmoge panu inzynierowi:
"..Ponadto zapoznałem się z kartami podejścia tegoż lotniska, które przyszły kilka dni przed 7 kwietnia br. Różnica między nimi a wcześniejszymi polegała na tym, że było w nich więcej danych na temat lotniska, były współrzędne progu pasa i środków radionawigacyjnych lotniska - brzmi przytoczony w stanowisku cytat członka załogi. .."
Podać tez inne fragmenty..? Mówiących o rożnych danych a nie o przesunięciu pasu?
A ponadto, proponowałbym poszukać źródła informacji - oczęta sie panu POinżynierkowi może nieco bardziej otworzą niż w przekazie POmedii ....
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 21:58
..

Nie pytam się, co było w CAŁYM artykule, tylko jaki jest wydźwięk podsumowania zawartego w OSTATNIM zadaniu.

Nie wiesz co to IRONIA?
Współczyję!

Ps. Ja się Twojej uczelni nie czepiam, bo nie wiem doprawdy, gdzie uczą takiej niechęci i agresji w wypowiedziach.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 21:40
..

Ja tu szydzę, że jakiś redaktor robi durne podsumowanie całego artykułu w ostatnim zdaniu, a Ty od razu obrzucasz obelgami!

A mnie chodzi właśnie ,o to durne podsumowanie w ostatnim zdaniu, Panie Oszołomowaty.

Nie wiesz co to IRONIA???

Współczuję!

Ps, Dużo godzin masz oblatane we mgle?
em96 / 151.81.110.* / 2010-10-08 17:48
"...Tak się składa, że mam wyższe wykształcenie techniczne..."
i taki głąb...? - Masakra....!!!
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-08 22:07
..

Redaktor napisał sobie w ostatnim zdaniu durne podsumowanie , wyjęte z kontekstu.
I to jest masakra!
maciekkkk / 2010-10-08 16:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przecież jak jest Macierewicz to nie chodzi o wyjaśnienie sprawy, tylko o medialny show.
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-08 16:44
Hmmm. gdy czytam o pracy Macierewicza, jego dociekliwości i zaangażowaniu w to co robi, to rozumiem te ryki wściekłości i bólu z ust wszelkich POprzekrętasów i innego POmenelstwa. Wiedzą szuje, że nic na Antka nie mają że tego gościa nie da się przekupić. Ma sie czego premier Sobiesiak bać w starciu z takim przeciwnikiem ....
mniek23 / 77.113.60.* / 2010-10-08 17:45
sluchalem ostatnio wywiad z macierewiczem w radio maryja, jadac autem w trasie. Ludzie, przeciez to idiota manipulujacy emocjami ludzkimi jak caly pis. Nie wiem co ten facet bierze, ale musi to byc bardzo mocne. Co do zacieklosci i tego ze PO nic nie ma na Macierewicza ... przeciez facet moze miec swobodnie zolte papiery, no co za idiota wpadlby na pomysl zeby publicznie podac z imienia i nazwiska tajnych agentow naszego kraju i zniszczyc zycie ludziom ktorzy dla tego kraju nadstawiali dupe , przeciez to trzeba byc idiota.
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-08 20:19
Zawsze możesz posłuchać Olejnik, Kuczyńskiego czy Lisa ... nikt ci nie broni. Szkiełka kontaktowego i min tam robionych sie naoglądać ...albo klonów z Superstacji obejrzeć. Ja jakoś od dość dawna wiem, ze mądrzej i lepiej mówią ci, których sie non stop opluwa i ośmiesza. Oni znają życie od tej twardej strony, wiedzą, że gdy mówią to musza być pewni tego co mówią i są posiadają charakter. Możesz mi powiedzieć, czym to kiedykolwiek cierpiała w swoim życiu Olejnik albo Lis. Co oni sobą reprezentują? Gdy obserwuje ich działalność, to widzę zdechłe ryby płynące z prądem i tylko czasami robiące wysiłki wchodzące w dupę silniejszym i mającym kasę ... Ja do takich ludzi szacunku nie mam wcale. Są dla mnie zerem kompletnym. Bardziej szanuję Dodę, niestety, czy Pudzianowskiego. Chociaz jeden pozytywny punkt działalności tych pseudo-dziennikarzy...? Bo ja mogę wyliczyć cały stek kłamstw i manipulacji. O wchodzeniu w tyłek niektórym osobom już nie wspominając
CzarnyZajaczek / 2010-10-08 18:40

no co za idiota wpadlby na pomysl zeby publicznie podac z
imienia i nazwiska tajnych agentow naszego kraju i zniszczyc zycie ludziom ktorzy dla tego kraju
nadstawiali dupe , przeciez to trzeba byc idiota.

albo rosyjskim agentem.

Niedawno wyszło że sprawa Oleksego to była prowokacja rosyjskich służb żeby utrudnić wejście Polski do NATO. Oczywiście nikt inny jak Macierewicz pierwszy przybiegł do mediów ze spreparowaną przez agentów karteczką gdzie było że Oleksy to ruski agent. Później była awantura o światłowód przy gazociągu Przyjaźń. Po tej aferze Ruscy poszli do Niemców i powiedzieli im "widzicie, że z Polakami nie da się normalnie interesu zrobić tylko ze wszystkiego robią problem. Co prawda Nord Stream będzie dużo droższy ale nie ma innego wyjścia". A teraz Macierewicz dostał zlecenie z Moskwy odsunąć za wszelką cenę od władzy Tuska. Dlaczego? Bo za dobrze się dogaduje z Niemcami. Do tej pory Ruscy mogli z Niemcami się przeciw Polsce dogadywać bo mieli argument że z Polakami nie da się normalnie dogadać w biznesie. A tu masz, przyszedł do władzy taki Tusk, i cholera się dogaduje jak brat z bratem z Niemcami. No i Ruscy sobie łamią głowę, bo teraz Niemcom nie bardzo się opłaca przeciw Polsce robić wątpliwe biznesy z Ruskimi, jak mogą się z Polakami dogadać i na tym więcej zyskać.
rozsądek / 83.12.154.* / 2010-10-08 16:56
Jutro zapewne dowiemy sie że był tajny pakt Tusk - Putin - podoby do tego jaki zawarł kiedys Mołotow z niemcami. No i będzie to poparte twardymi dowodami w stylu " Przecież wszyscy widzieli jak Putin z Tuskiem ściskali w Soleńsku "
rekinn666 / 2010-10-08 18:52
jak świat światem stary i jak długo jeszcze pociągnie to złotem będzie zawsze to co się świeci.
ŁATWO PRZEWIDZIEĆ RUCHY PLANKTONU I WYKORZYSTAĆ NA SWĄ KORZYŚĆ-TO JEDYNA RZECZ KTÓRA NIGDY SIĘ NIE ZMIENI I NIE ZMIENI JEJ ŻADNA NAWET 1000KROTNIE POWTARZAJĄCA SIE HISTORIA.
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-08 17:25
Jak myślisz ilu ludzi śmiało sie z wiadomości o układzie Rib.-Moło. w we wrześniu 39 roku? Prawie wszyscy, a Ci którzy o tym mówili byli uznawani za nienormalnych, ciemnych itd. Tak było w sprawie Katynia, Lenino, walce z "kułakami" i setkami tego typu kłamstw i manipulacji. I zawsze znajdywali sie jacyś pożyteczni idioci, tak jak teraz, którzy udowadniali "prawdę". Teraz może być podobnie a ty jesteś w tej większości "przekonanych i wszystko wiedzących" za pomocą POmediów i pseudoekspertów ... Faktycznie jest tak, że gdyby nie Macierewicz to nie wiedzielibyśmy nic o przekrętach w śledztwie - temu chyba nie zaprzeczysz?
`` / 151.81.110.* / 2010-10-08 18:48
Zaprzeczy... - taki typ.
Niepoprawny, pożyteczny idiota jakich potrzebował stalin do budowy swojego imperium zła i obłudy...
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-09 22:15
Szukasz kolegi?
Chcesz sie z nim umowic?
Tesknisz za kims podobnym do siebie?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy