Forum Polityka, aktualnościPolityka

Macierewicz ujawnił kontrwywiad?

Macierewicz ujawnił kontrwywiad?

Money.pl / 2008-03-29 10:19
Komentarze do wiadomości: Macierewicz ujawnił kontrwywiad?.
Wyświetlaj:
badacz netu / 83.6.130.* / 2008-03-29 12:54
W latach 1990-2007 kontrwywiad w Polsce nie istniał. Dawne wojskowe służby były całkowicie zależne od sowietów. Po '90 roku, utraciły (przynajmniej oficjalnie) swoje szefostwo i pogrążyły się w stanie totalnego chaosu. Cześć pracowników, nauczona doświadczeniem jeszcze z czasów afery "Żelazo" wzięła się za działalność przestępczą, część zajęła się kręceniem własnych (legalnych) interesów, jak np. sklepy z bronią, handel międzynarodowy w branży wojskowej, firmy ochroniarskie i detektywistyczne, a część ludzi bez inicjatywy po prostu siedziała w biurach i p********* w stołki. Wszyscy się ich bali, wszystko było objęte tajemnicą więc nikt nie mógł im nic zarzucić. NIKT nie zajmował się aktywnym poszukiwaniem obcych agentów - przez 16 lat WSI nie zatrzymała ani jednego rosyjskiego agenta. W tym samym czasie UOP zatrzymał ich kilkunastu. Wielu pracowników WSI było za to zaangażowanych w różną działalność publiczną.
Macierewicz być może nie był najbardziej kompetentną osobą do zbudowania nowych służb. Ale przynajmniej zaczął coś robić. Zaczął budować kontrwywiad od podstaw i za to należy mu się uznanie.
josef / 91.44.235.* / 2008-05-01 22:53
==>Od roku 1990 do 2006 likwidowano w rp, sb z zerowym skutkiem!!
a od roku 2006 do dnia dzisiejszego struktury wsi ze skutkiem 100%!!!
Gratuluje.
Stan na dzien dzisiejszy 00, 007 ala JB.
Jak wiesc niesie pan M************ tajnie reaktywowal wojskowe gospodarstwa
rolne i tam ;;tajnie;; i expresowo ;;przyuczal;; do zawodu dojnego.
. Przez owe 17 dni na tym kursie opanowano dojenie.... kasy RP i podatnikow.

Ponizej scisle tajne prosze nie czytac.
Wszystkie panstwa EU, maja na swoich uslugach wywiad i podgladaja
sie na wzajem jak za ,,dawnych czasow,,
Bies2 / 2008-03-29 13:07 / Bywalec forum
To co mówisz przyjacielu, wczoraj i przedwczoraj i jeszcze wcześniej mówił ten "może" czyli Macierewicz. Walnij przykładem, jednej afery, jednego szpiega, który kwalifikował by się do wymiany za coś albo za kogoś. Może działanie, które nam zaproponował tenże Macierewicz, to jest właśnie efekt działania tych ujawnionych lub nie szpiegów rosyjskich. Szpieg ma za zadanie obniżać poziom obronności. Nigdy w historii Państw europejskich nikomu nie udało się w ciągu 6 miesięcy zniszcz całkowicie wywiad i kontrwywiad. Nawet niemiecka Abwera - grupa wschód ,została przejęta przez wywiad amerykański. To my tacy durni, czy też Rosjanie mają wywiad, a my oficjalnie działającą w ramach państwa pisowskiego, jego delegaturę?
gal nieanonim / 83.31.199.* / 2008-03-29 23:04
oczywiście, tylko byli komunisci i ludzie szkoleni w KGB mogą w polsce tworzyć kontrwywiad-innym wara czy o to ci biesie chodzi? - takich biesów w historii Polski juz wielu bywało , szczególnie w okresie
rozbiorów- KGB, czy moze inny nadzorca kontrwywiadu ci sie sni po nocach?
Bies2 / 2008-03-30 04:10 / Bywalec forum
Bredzisz, z czego to wynika to co mówisz chyba nie z tej dyskusji. Jeśli coś łapiesz to co podpowiem , że to dokładnie odwrotnie. To wyłączenie mamy sami obowiązek budowania czegokolwiek, a wygląda jak by ktoś obcy nam mieszał.
badacz netu / 83.6.130.* / 2008-03-29 14:50
Jak można zniszczyć coś czego nie ma ?
Bies2 / 2008-03-29 15:13 / Bywalec forum
Pozostajemy w sferze domysłów i prawd głoszonych przez Antka. Byli ludzie ale nie było tego co miało być czyli państwa owładniętego szpiegami i korupcją. Doszło do tego, że kiedy przyszedł upragniony koniec.Jedna noga tego "kolosa sprawiedliwości i prawa" przy użyciu młotka chciała ukryć dowody swojej hańby a druga ukradła dokumenty w których coś miało być i nie chce tego oddać. Nie obronisz ani pozycji PIS-u , ani bojówek dywersyjnych wyłonionych z jej szeregów. Nie poruszamy sprawy pozostałych nóg tj kultury i KK, oraz gospodarki zdominowanej również przez urojonych wrogów.
Tomwic / 2008-03-29 11:43 / Bywalec forum
Macierewicz, to dyletant, który obalił rząd Olszewskiego - tak niechcący.
Teraz niechcący rozwalił kontrwywiad wojskowy. Dla jasności: uważam, że WSI należało rozwiązać, przebudować, zreformować (niepotrzebne skreślić), ale nie w tak amatorski sposób.
Większość złego powodowało nie tyle planowe działanie tej służby, tylko pozasłużbowe sitwy i koterie znajomków działających w atmosferze niedomówień i tajemniczości. To jest niezwykle trudno udowodnić.
PiS i Macierewicz wylali dziecko z kąpielą.
Bies2 / 2008-03-29 12:16 / Bywalec forum
Sądzę, że jesteś człowiekiem łagodnym i serdecznie ustosunkowanym do ludzi w tym nawet do wrogów. To szlachetne postępowanie. Ja nie jestem takim człowiekiem, bo mój stosunek wynika może z innej niż twój pozycji, bo z pozycji ojca, którego synowi grozi to co najgorsze . Zagrożenie to spowodował zwykły chory na nienawiść dureń, ale to ty tak twierdzisz, ja uważam, że to najzwyklejsza zdrada. Pranie mózgów stępiło patrzenie na to co robił Macierewicz z resztą mu podobnych. Dla tego on nadal funkcjonuje w życiu społecznym i publicznym. Nie tam jednak jest jego miejsce.
jeślimożna / 213.158.196.* / 2008-03-29 13:06
dogi Biesie zaintrygowałeś mnie tym stwierdzeniem o ojcu i synu. Wytłumacz proszę, co tak groźnego może przypaść w udziale synowi i co z tym wspólnego ma Macierewicz.
Bies2 / 2008-03-29 13:33 / Bywalec forum
To co mówię jest zawsze prawdą. Pomyśl ilu żołnierzy bez profesjonalnego biega po górach za Talibami. Ilu tych żołnierzy ma ojców, którzy tak jak ja drżą, kiedy ci jadą po rozdrożach, bez operacyjnego zabezpieczenia. Tyle.
przyjaciel ciemnogrodu / 77.253.184.* / 2008-03-29 12:49
Może to nie jest dureń ,tylko cwaniak któremu za udawanie głupka i rozwalenie naszego wywiadu i kontrwywiadu dobrze zapłacono?Donaldzie -sprawdż tą wersję,może warto!!!
KAP / 2008-03-29 10:19 / Tysiącznik na forum
nieudolni (i to akurat szczescie) obsesjonaci bawili i bawia sie sie Panstwem Polskim. to wlasnie spuscizna PiSfachowosci. Jeszcze ladnych pare lat bedziemy sie z tym 'dorobkiem' bawic. I byloby super gdyby nie to ze jestesmy w realu a nie w 2nd life.
waleriana / 213.158.196.* / 2008-03-29 10:33
parę lat?, z byka spadłeś Ober-KAP-o?. To już tak na zawsze!. Nie zreaktywujesz WSI żebyś wszystkich zaklęć użył, tak was ten real dopadł, że musi, oj musi to boleć.
KAP / 2008-03-29 12:22 / Tysiącznik na forum
niewatpliwie niszczycielska pasja PiS jest przemozna. na szczescie musicie juz sie teraz zajmowac glównie autodestrukcja w czym szczerze zucze powodzenia na miare zdolnosci...
Bies2 / 2008-03-29 11:30 / Bywalec forum
Czemu miał by to robić, służba ta sama może mieć sto nazw. Trzeba tylko harcerzy i ministrantów wysłać do pracy, w której razem z Antkiem nie będą męczyć się główkowaniem. Plan regulacji Odry jest dobrym miejscem do takiej pracy. Oczywiście Antek szpiegoman, powinien znaleźć się na bardzie poczesnym miejscu niż Sowińska. Może srebrny medal idioty roku.
Przyjaciel ciemnogrodu / 77.253.184.* / 2008-03-29 12:27
Lepszym miejscem dla nich byłby księżyc który kiedyś dla Antoniego ukradli.Teraz mogliby wspólnie pod patronatem ojca z Torunia szukać śladów pobytu na nim izraelitów a nie jak podały oficjalne żródła amerykanów.Oby ta podróż była tylko w jedną stronę!!!
KAP / 2008-03-29 12:24 / Tysiącznik na forum
plus wyróznienie od publicznosci...
ojniedobrzeniedobrze / 213.158.196.* / 2008-03-29 13:07
tej wyselekcjonowanej oczywiście (z naszywkami i pagonami)
Bies2 / 2008-03-29 13:44 / Bywalec forum
Co ty mi imputujesz. Czy masz na myśli obszywki moich kalesonów jakie zrobiła mi moja , żona by się nie pruły. Cz też uważasz, że reszta to idioci popierający twoje stronnictwo.
???? / 213.158.196.* / 2008-03-29 15:47
no i dobrze, nie nosisz pagonów tylko kalesony. Czy okoliczność ta jest wystarczającą podstawą do imputowania innym, że są idiotami, bo coś popierają?
Bies2 / 2008-03-29 16:59 / Bywalec forum
Dla czego dobrze, że nie noszę pagonów? Idiotami nazywam tych, którzy sądzą, że zachowanie ludzi typu Macierewicz i inne szuje, nie popierają jedynie aktualni lub byli żołnierze. Każdy normalny człowiek zauważy, że to grupa ludzi nadająca się albo do zakładów karnych albo domów wariatów. Dzielny Polaku ja jestem normalny, mam to w pozwoleniu na broń myśliwską. Niech to pokaże Macierewicz a może jeszcze paru czołowych oszołomów.
niestety / 213.158.196.* / 2008-03-29 18:35
wybacz Biesie, ale nie jestem w stanie uwierzyć w to, że podobny stosunek do Macierwicza opiera się, li tylko wyłącznie, na walorach poznawczych tzw. normalnego człowieka. Dojście do takich wniosków, że ktoś jest szują nadającym się do zakładu karnego lub do domu wariatów, musi i zapewne ma podtekst wyjątkowo emocjonalny, a aż takie emocje nie tworzą się z oglądu spraw i ludzi w ramach normalnego postrzegania rzeczywistości.
Bies2 / 2008-03-29 18:59 / Bywalec forum
Nie czytałeś uważnie moich postów w tej dyskusji. Ale jeśli chcesz to możesz uważać , że jestem generałem wywiadu, którego Macierewicz bezpodstawnie pozbawił wpływu na telewizję, kler, oligarchów i kierownictwo przedszkola nr 119 w Poznaniu. Nie uciekaj w świat podejrzeń i urojeń, Mój świat jest mały i prosty jak ja. Aby wiedzieć co komu się należy i podchodzić emocjonalnie do tego nie potrzeba mieć innych związków niż rodzicielski. Albo być tylko wrażliwym patriotą. A jakie ty masz związki ze sprawą, czy pytasz tak sobie, czy ci za to płacą. To forum dyskusyjne a nie platforma zwierzeń ale analizuj, analizuj.

Najnowsze wpisy