Forum Polityka, aktualnościKraj

matura 2012 - język polski

matura 2012 - język polski

ajka86 / 2011-05-04 10:00
już prawię godzinę maturzyści piszą maturę z polskiego, przystąpiło do niej 400 tyś. uczniów, trzymamy za nich kciuki!
a Wy jak wspominacie swoją maturę? starą lub nową? ja byłam pierwszym rocznikiem zdającym nową maturę obowiązkowo i była to trochę niewiadoma, ale poszło gładko :) a stresu było tyle że innego większego nie pamiętam!
pozdrawiam wszystkich maturzystów!
Wyświetlaj:
marurapolski / 217.173.178.* / 2011-12-20 12:12
Tematy prac:
1. Afirmacja i bunt, dwie postawy człowieka wobec życia. Omów problem odwołując się do wybranych tekstów literackich.
2. Bohater tragiczny w literaturze antycznej, romantycznej i współczesnej. Porównaj sposób jego kreacji.
3. Wpływ domu i rodziny na kształtowanie postawy moralnej wybranych bohaterów literackich.
4. Ślady wątków biograficznych w twórczości pisarza; omówienie na przykładzie analizy utworów wybranego autora.
5. Wpływ miłości na wybory moralne człowieka jako temat w literaturze. Przedstaw różne jego ujęcia, analizując wybrane przykłady.
6. Miasto w prozie Brunona Schulza. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.
7. Motto, tytuł, ostatnia scena jako klucz do interpretacji dzieła. Omów zagadnienie na podstawie wybranych przykładów.
8. Motyw wędrówki w literaturze. Omów różne jego wersje w wybranych utworach.
9. Na podstawie analizy wybranych utworów literackich scharakteryzuj różne modele władcy.
10. Omów różne ujęcia motywu pielgrzyma, wędrowca, tułacza ukazane w wybranych tekstach literackich.
11. Funkcje motywu podróży w literaturze. Rozwiń temat na podstawie wybranych utworów.
12. Wpływ miłości na wybory moralne człowieka jako temat w literaturze. Przedstaw różne jego ujęcia, analizując wybrane przykłady.
13. Przedstawienie różnego oblicza buntu w odwołaniu do wybranych epok literackich.
14. Utopie i antyutopie w literaturze - sposoby kreowania i ich funkcje. Omów na wybranych przykładach.
15. Bohater tragiczny w literaturze antycznej, romantycznej i współczesnej. Porównaj sposób jego kreacji.
16. Zbadaj, w jaki sposób twórcy wybranych przez Ciebie epok rozumieli pojęcie patriotyzmu. Odwołaj się do kilku tekstów literackich.


cena 5o zł; s.beszczynska@gmail.com

zdawalność 90-100%
Paweł432432 / 46.151.189.* / 2011-11-20 21:34
Ostatnio też miałem kłopot z prezentacja ;/ ale znalazłem serwis www.matury2012.manifo.com , zamówiłem pracę i się nie męczę:)
p.s / 31.42.5.* / 2011-11-08 23:26
Drodzy maturzyści 2012!!

Może warto by było mieć "z głowy" chociaż jeden przedmiot maturalny? Wystarczy podesłać mi temat, a pracę maturalną z języka polskiego możesz mieć w przeciągu 3-4 dni albo nawet natychmiastowo (posiadam liczne prace maturalne mojego autorstwa, przedstawiane tylko raz w częstochowkich szkołach, nie ma ich na żadnym z portali internetowych, tak więc na pewno nikt nie zostanie posądzony o plagiat.)

Może nie wiesz jaki wybrać temat?? podaj mi listę tematów z Twojej szkoły, ja po konsultacji z Tobą, przedstawiając odpowiednie argumenty poparte doświadczeniem, wybiorę najciekawszy i napiszę pracę. Wystarczy czytać ją co parę dni, a -co gwarantuję- treść sama "wejdzie" do głowy. Jeden przedmiot mniej to na prawdę bardzo dużo!

Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy: palka217@wp.pl lub gg 5625708 CENY DO NEGOCJACJI!!! zależne od tematu 50-150zł

Sprzedam również świetnie napisane prace maturalne:


1. W jaki sposób ukazywane są wady ludzkie w twórczości komediowej wybranych autorów. Omów problem, odwołując się do dwóch dzieł różnych autorów.

2. Filmy Andrzeja Wajdy jako interpretacja dzieł literatury polskiej. Omów wybrane przykłady.

3. Bunt i różne jego oblicza. Ukaż problem na bazie losów wybranych postaci literackich.

4. Dawniejsze i współczesne wzorce rodziny. Przedstaw problem na podstawie literatury, filmu lub innych dzieł kultury.

5. Wędrówka człowieka w poszukiwaniu samego siebie. Przedstaw problem na przykładach z literatury.

6. Motyw snu i jego funkcje. Przedstaw zagadnienie na wybranych utworach.

- treść pracy
- bibliografia
- ramowy plan wypowiedzi ( napisany w taki sposób by można było łatwo z niego skorzystać)
- pytania komisji wraz z odpowiedziami!!! (za pytania można uzyskać na maturze najwięcej punktów)

Wykorzystywałam do nich nie tylko książki ujęte w kanonie lektur, dlatego każdy polonista przyzna, iż prace są ambitnie napisane!!! Mają przystępną treść i myślę, że nikt nie będzie miał problemu, aby się ich nauczyć:) Zawsze bardzo przykładałam się do pisania prac, nie są to teksty pisane "na kolanie w 2 dni", nie raz odwiedziłam czytelnie czy bibliotekę, tak więc myślę, że mają dość wysoki poziom.

Wszystkie pisane są w tamtym roku (były przedstawione w częstochowskich szkołach), nie ma ich na żadnym z portali internetowych, tak więc na pewno nikt nie zostanie posądzony o plagiat.

Prace zostały oddane do wglądu polonistce, która nie miała do nich żadnych zastrzeżeń. Oczywiście zostały ocenione bardzo dobrze od 80-100% (to oczywiscie zalezy od przedstawienia tej pracy ale z moimi wskazówkami, bez wątpienia mozna uzykac maksymalna liczbę punktów)
marrika / 2011-11-09 11:39
I właśnie dlatego likwidują ten sposób egzaminowania, prezentacje to fikcja, niedługo przestaniecie na nich zarabiać
m_m0 / 85.219.142.* / 2011-09-13 20:02
napisze twoją wypowiedz maturalna z języka polskiego za jedyne 70zł
gg: 8355603

Najnowsze wpisy