Forum Polityka, aktualnościKraj

Medycy zlikwidowali własne miejsca pracy

Medycy zlikwidowali własne miejsca pracy

Money.pl / 2008-03-21 15:12
Komentarze do wiadomości: Medycy zlikwidowali własne miejsca pracy.
Wyświetlaj:
podatnik / 217.11.139.* / 2008-03-26 16:33
Bardzo dobrze sie stało. Sądze ,ze celowo natłukli nadgodzin przez pierwsze 3 miesiące i wykożystali cały limit , poto aby potem szntarzować i się nie udało. Pogratulowąc władzom determinacji. Gdyby zawsze postepowano stanowczo nie byłoby tyle problemów dzisiaj.
Dobrze znam ten mechanizm nadgodzin , jak się pozwoli tow godzinach pracy z chlebkiem , a potem wymusza się nadgodziny dla kasy i to dotyczy nie tylko lekarzy. Nadgodziny należy dkładnie kontrolować , czy faktycznie są uzasadnioe.
Infuzja / 82.139.7.* / 2008-04-20 13:01
Zgadzam się z pańskim komentarzem. Brawo dla władz determinacji ! Teraz mało im 10 tys. za pół roku mało byłoby 15-cie i ... nie byłoby końca.
Jestem pielęgniarką pracującą w tym właśnie szpitalu - moja miesięczna pensja jest równa kwocie jednego dyżuru lekarskiego. To karygodne !!! Pracuję na oddziale nie zabiegowym...wiecie jak wygląda praca na takim oddziale...? Pacjenci lekarza widzą tylko na obchodzie, lekarze nie interesują się swoimi pacjentami, nie znają nawet ich nazwisk, wyników badań. Całe popołudnia i noce przesypiają zamykając się w swoim gabinecie. Kto całą dobę zajmuje się chorym? Pielęgniarka. Wystarczy?
Het / 217.74.68.* / 2008-03-25 07:43
Wreszcie ktoś miał odwagę wywalić nierobów/łapówkarzy pseudolekarzy z roboty.
Z reform SZ niech na początku zrobią tylko jedną: wprowadzą zakaz konkurencji dla lekarzy pracujących w publicznych jednostkach służby zdrowia. Ukróci się znacznie kombinowanie w postaci przyjmowania na zabieg poza kolejnością w szpitalu publicznym przez lekarza, który najpierw przyjmuje pacjenta prywatnie i kasuje za to "legalnie" parę stówek.
a kaczorek ma motorek / 79.184.21.* / 2008-03-23 13:03
Bezczelny tytuł artykułu „Medycy zlikwidowali własne miejsca pracy „ bardziej trafny był by „ polityka rządów PO i poprzednich likwiduje możliwość pracy w służbie zdrowia”
Dzejas / 2008-03-28 15:08
jesli już to "Medycy spowodowali by PO likwidowało ich miejsca pracy." aczkolwiek to nie tylko PO.
I bardzo dobrze że wkońcu ktoś zacisnął obrożę w służbie zdrowia. Jeszcze tylko żeby realna stzała się odpowiedzialność lekarzy za ich błędy.
Kolega Doktor / 83.20.163.* / 2008-03-25 10:23
Regulamin forum
sanderr / 83.19.106.* / 2008-03-22 14:23
- przysięga hipokratesa zmieniła w środowisku nazwę na hipokryty, teraz w końcu ktoś im pokazał ich głupotę , stawianie się ponad społeczeństwem i im dokopał
Heyy / 83.6.126.* / 2008-03-23 13:12
A którą linijkę z przysięgi masz na myśli? Znasz ją w ogóle?
TO JEST TO! / 212.76.37.* / 2008-03-22 12:24
TAK TRZYMAĆ!!! Macie u mnie PLUS!!!
pacjent / 83.238.23.* / 2008-03-22 10:35
Więcej takich likwidacji to może wkoncu skończą się strajki lekarzy. Zarobki coraz wyższe, a jak się idzie do szpitala to i tak w łapę trzeba dać, bo inaczej kolejka 2 lata, za każde badnanie, zabieg też swoje trzeba dać. Zwykłych ludzi gnębi Urząd skarbowy aby wyliczyli się z dochodów niewiadomego pochodzenia, ciekawe ilu lekarzy Urtząd Skarbowy zweryfikował, zapewne żadnego - to jest klasa nietykalna.
czater / 2008-03-22 09:57 / Tysiącznik na forum
Czemu zaden naczelnik urzedu skarbowego w Polsce nie odważy się prześwietlić majątków lekarzy ??? Oto jaki mamy poziom korupcji w Polsce, żaden się nie odważy bo wie że póżniej nie moglby liczyc na specjalne traktowanie, chyba że sie myle
A kaczorek ma mototek / 79.184.34.* / 2008-03-22 11:14
Typowe myślenie przeciętnego Polaka " co by ty zrobić by upieprzyć sąsiadowi żywot [ bo ma więcej jak ja ] ? Jak by nie można innaczej: np: jak pracować innaczej by mieć więcej od sąsiada . pozdrawiam Pane Czarter
veto! / 212.76.37.* / 2008-03-22 12:21
Typowe myślenie przeciętnego mądrego inaczej: "a niech sobie tłuka lewą kasę, gdy mają takie możliwości".
fan PO / 79.184.21.* / 2008-03-23 12:55
według ciebie veto : wszyty za jednego jeden za wszystkich, zawinił kowal powiesili Cygana i tak dalej. Ci co biorą to mały procenta i to temat na inną okazje, a co zresztą chciałbyś robić zawsze nadgodziny ? za śrubki. A Ci co po godzinach pracują w swych prywatnych gabinetach to co oszustami są? Ciekawe poglądy na forum można przeczytać
:-p / 89.77.203.* / 2008-03-25 18:27
tylko jakoś na te swoje prywatne praktyki nie spożniają się, a na państwowe to i po dwa godziny można czekać az sie jasniepaństwo pojawi... i jeszcze złe, ze musiało przyjechać swoim samochodzikiem, ale parkuje sie powolutku, a jakże
Kero niezwerbowany / 77.253.49.* / 2008-03-22 09:03
I dobrze się stało. Rozpiernmiczyć na czterty wiatry medycznych przesytępców.
To podobno inteligencja a postepują jak (zupełnie nie ubliżając traktorzystom) traktorzyści.
Precz z warcholstwem w SŁUŻBIE zdrowia!!
odys1 / 2008-03-22 08:02
O przyznaniu urlopu okolicznościowego decyduje szef-nie pracownik! Brak akceptacji jest równoznaczna z porzuceniem pracy. W wyniku pazerności doktorków powstało realne zagrożenia dla życia i zdrowia wielu ludzi a to podlega ściganiu z urzędu. Co na to PAN PROKURATOR ???!!!
Heyy / 83.6.126.* / 2008-03-23 13:17
Pan prokurator spojrzy do kodeksu pracy, przeczyta 48h pracy w tygodniu i zajmie sie dyrekcją, bo nie zabezpieczyła własciwie opieki nad pacjentami!! Dlatego nie oprze się sprawa o sąd!!!!
:-P / 89.77.203.* / 2008-03-25 18:31
i nie masz racji Heyy!. kazdy pracodawca może zlecic nadgodziny, a w okreslonych warunkach to pracownik powinien przyjsc - poczytaj kodeks. a poza tym to pracodawca ustala grafik a nie pracownik, który ma wszysko w du...
na a jak tak mają to ich pracodawca tez ma w du....e. myslicie ze w Bułgarii albo w Rumuni nie ma dobrych lekarzy? to sie mylicie
ojkoko / 83.5.179.* / 2008-03-21 23:19
Ciekawe kiedy ktoś skieruje zawiadomienie do prokuratury i inspekcji pracy w sprawie przestępstw popełnianych przez dyrektora, wojewodę i minister rządu RP? W ustawie z sierpnia br (lansowanej i popieranej oraz przegłosowanej przez PO) zgodnie z dyrektywami UE zagwarantowano lekarzom max.48 godzinny tydzień pracy, lekarz w drodze wyjatku moze zgodzić się na dłuzszą pracę (tzw opt-out) lecz moze go z miesiecznym wyprzwedzeniem wypowiedzieć. Ustawa mówi wyraznie że nie mozna zmuszać lekarza do pracy ponad 48h tygodniowo. Czy szantaż pozbawienia pracy nie jest grozbą-jest i to chyba karalną (nieprawda?) Od stycznia było wiadomo że trzeba przyjąć do pracy wiecej lekarzy, lub POPROSIC (a nie wymuszać, straszyć i szantazować) lekarzy o podpisanie opt-out. Wybrano drogę szantażu i tym z urzędu powinien zająć się krajowy inspektor pracy i prokurator. Swoją drogą jezeli politycy PO nie szanują prawa które kilka miesiecy wczesniej sami przegłosowali, to jakie szanować będą ?
man13 / 2008-03-21 23:14 / Tysiącznik na forum
"Dopiero po 2012 roku mozliwa reforma zgodnie z potrzebami pacjentow. Do tego czasu jedynie wzrost wynagrodzen dla lekarzy by nie uciekli z kraju."

Ludzie to zrozumieja a opozycja tak i tak bedzie szczekac.
Gość / 213.172.188.* / 2008-03-21 23:08
Bardzo odważna i prawidłowa decyzja dyrektora szpitala w Radomiu. Lekarze otrzymali tak duże podwyżki, nieplanowane w budżecie (emerytom nie dają, bo poprzedni rząd też nie zaplanował w budżecie, jak oświadczył premier Pawlak). Gdyby takich dyrektrów było wiecej, byłby lepszy porządek w Polsce. Oprócz wynagrodzenia w szpitalu, lekarze otrzymują pieniądze za prywatna praktykę, bez kas fiskalnych, a kioskarz musi mieć. My renciści, emeryci musimy tam chodzić po prywatne porady, bo specjaliści też maja limity i przyjmą dopiero za kilka miesięcy, izby przyjęć ani SOR - y w szpitalu nie przyjmą, bo lekarze nie chcą, bo im rzekomo w czasie pracy nie płacą.
Za PRL w każdej chwili można było przyjść do szpitala, izby przyjęć dyżurowały całą dobę i zawsze każdemu udzielono bezpłatnej porady. Komu to przeszkadzało. Pieniądze demoralizują, a szczególnie jak się ich dużo dostaje.
ojkoko / 83.5.179.* / 2008-03-21 23:11
wiesz jakie mają podwyzki i ile zarabiają? czy słyszałeś o tym z ust ministra? niestety minister kłamie
w wielu kwestiach, w tej też , ale cóż wierz komu chcesz
Polak2 / 83.21.220.* / 2008-03-21 22:17
Debilny minister, głosowałem za PO, a ten bubek od siedmiu boleści obudził sie dzis, jakby wcześniej nie wiedział, ze 48 godzin nie wydłuży sie w marcu do nie wiadomo ilu. A moze mając 10 tysięcy ktoś nie ma juz ochoty na dalszą robotę , bo stwierdza, ze mu to po prostu wystarczy i woli pożyć z rodziną a nie dalej pracowac. To tak trudno zrozumieć? Nie , trzeba miec tylko mózg w głowie , a nie d... zamiast głowy...
laszczyny / 77.253.145.* / 2008-03-21 22:55
nie podniecaj się tak bo Ci coś pęknie jeszcze i impotencja gotowa! Od 21.00 już lekarze wrócili do pracy w Radomiu i będą zarabiać tylko 9 600 + 20% dodatku zaq dyżury nocne!
ojkoko / 83.5.179.* / 2008-03-21 23:09
nie podniecaj się koleś-mynyster mówił o zarobkach które miały być z dyzurami- a tam pracowano w trybie czasu równowaznego -czyli nie było dyzurów, czyli mninister z PO kłamał ,i kłamie nadal
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-21 22:50
dlatego częśc szpitali zostanie zamknieta częśc się rozbuduje .. wszystko powinno zalezec od pacjenta a nie od iteresów korporacyjnych pracowników służby zdrowia

są po prostu niepotrzebne .. szpitale nie sa po to aby biały personel miał pracę

szpitale sa po to aby leczyc ludzi .. skoro lekarze nie chca tegorobic nie musza ..

pozatym wychodzi ładne porównanie .. srednia pensja lekarzy (jezeli to co podał money.pl i telewizja jest prawda) ponad 10000 zł i średnia pensja pacjenta ok 1100 (az nie chce mi się wierzyć ) wygląda na to że pacjentami szpitali sa głównie emeryci i rencisci

takiej dysproporcji pomiędzy dochodami leczących i leczonych chyba nie ma na zachodzie .. piszę chyba poniewaz nie wiem.

pozatym nie wiem jak to jest .. moja znajoma pracuje w prywatnej klinice .. zarabia duzo więcej jak jej odpowiedniczka w publicznej słuzbie zdrowia .. pacjenci zadowoleni .. przynajmniej mam takie wrazenie .. przynajmniej ja .. juz dwa razy korzystałem z usług tej kliniki .. lekarze tez pracuja nie tak jak to miałem okazje obserwowac w publicznej słuzbie zdrowia.

zresztą mam wielu znajomych lekarzy pracujących w publicznej słuzbie zdrowia .. nie raz jednocześnie tzn w tym samym czasie pracują na dwóch etatach .. taki cud tylko w polsce chyba jest mozliwy .. tak dzieje się juz po tych podwyzkach .. mówią że chcieli by wyjśc z tej patologicznej sytuacji .. ale presja srodowiska jest tak duza że nie chca się wychylac
alAksandere kwas / 83.25.206.* / 2008-03-21 22:07
wasze komentrze mnie osłabiają ...mieliśmy służbe zdrowia w drugiej połowie lat 90' całkiem przyzwoicie się modernizującą. Cały pic polega na tym że powstały prywatne klinki a tym bedzie zależało na jak najgorszym wizerunku publicznej czytaj racjonalnie rozłożonej budzetowo służby dzięki której coś takiego jak wspólny kapitał daje szanse leczenia także tym najubozszym. Wiem że brzmi to fatalnie "wspólny kapitał" ale prawda jest ze na zachodzie mam na myśli dzikim jakim jest śmieciowe państwo Usa ludzie biedni umieraja na szpitalnych korytarzach - kto nie ma kasy ten umiera. wielkim problemem polski jest to ze grupa cwaniaczków grających na emocjach takich jak wy prubuje ubić targu i przejąć za bezcen coś co jest dobrem narodowym. W majestacie prawa dokonuje się złodziejstwa jednego z nielicznych sektorów gospodarki. Przykre to tym bardziej że wiekszosć z was podnieca się jak dzieci i myśli przez emocje. Optuje za prywatną służbą zdrowia dobrze zarządzaną ale z systemem który gwarantowałby mozliwośc opieki także najubozszym i poprzez uczciwą zapłate za przejmowane placówki .Zdaje sobie sprawe ze to pobożne zyczenia bo gro lekarzy to zwykli psychopatycznie myslący lub chorzy z chciwości ludzie którzy poszli na studia medyczne po to by robic kase ...żeby niebyło tak jak to widziałem w Usa ...tego sobie zycze
alAksandere kwas / 83.25.206.* / 2008-03-21 22:08
dla złośliwych literówki -próbuje
Wapniak / 83.28.142.* / 2008-03-21 19:14
Niech Rząd RP się opamięta! Niech weźmie się wreszcie do roboty i to całe towarzystwo za d... Wystarczy, że U.S. zorganizuje prowokacje w prywatnych gabinetach dopóki nie będzie kas fiskalnych i skończy się "podskakiwanie" tej grupy mądrali. Resztę jak najszybciej sprywatyzować! Okaże się, że lekarzy mamy za dużo, szczególnie tych co nic nie umieją... Wreszcie skończy się zabawa.
No, tylko trzeba do tego rządu z j.... a nie pośmiewiska na całą Europę.
To samo dotyczy takiego samego bajzlu w sądownictwie!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy