Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mijający tydzień gracze zapamiętają na długo

Mijający tydzień gracze zapamiętają na długo

Wyświetlaj:
Pablo / 2006-05-28 23:12 / "Uznany Gracz Giełdowy"
"Asymilacja i pierwsze notowanie 7 mln akcji dystrybutora żywności North Coast, obecnie w obrocie w formie praw do akcji, odbędzie się w przyszły czwartek, 1 czerwca - podała GPW w komunikacie."
mysza / 2006-05-28 22:40 / portfel / Bywalec forum
"Grozi nam nadmiar mięsa","Producentów mięsa najbardziej martwi fakt,że nic nie zapowiada odblokowania granic na wschodzie" z RP.-co dalej "DUDO"?
Mój portfel:
ARKA,GETIN-odkupiłem część po 9.15,pozostały pakiet 8,40,PKN ORLEN 54.0,MCI5.20,IDMSA48.20Trochę gotówki na dokupienie jutro?
kaskadere / 83.20.208.* / 2006-05-28 21:24
A ja kupiłem średnio drogo, ale mogę szybko wycofać i czekać:
MIL 35%
ABG 30%
Polimex 30%
Atlantis 5% - bo nigdy nic nie wiadomo.
Nie gram DT, bo przy mniejszych kwotach za wysokie prowizje.
Na razie się uczę ale nie mam złych przeczuć, myślę że różnych funduszy polskich i zagranicznych w tym ze Stanów, Europy i Azji jest na giełdzie dużo i tak jak my każdy ma swoją prawdę jedni sprzedają inni kupują.
Pozdro.
zagi / 2006-05-28 20:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja teraz stoję z gotówką z boku
stop loss wywalił wszystko i jestem w plecy 11%
mam zamiar obkupić się na spadkach w tym tygodniu (bo że spadki będą to raczej pewne :-)
Jeck / 2006-05-28 18:01 / "Poławiacz perełek"
GTN 40% (dokupiłem, sprzedałem,dokupiłem sprzedałem...licząć prowizje makl.nic
mi ta operacja nie dała :) no może z 5%
MNI 27% (dokupilem )
MCI 17%
MIL 10% (będę dokupywał systematycznie (taki mam plan)
PGniG 5%-kolejne podejście -nieudane...-7%
gotówka 15%

W plecy jestem w ostatnim tygodniu...parę kilo ( na szczęście udało mi sie wyjść wcześniej z części MNI iMCI, MNI teraz dokpułem po 12.0)
Chcę ponadto wejść mocniej w Millenium
orzeł / 2006-05-28 16:53 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
WANDZIA 13,2 % (STARA + DOKUPIONA W DZIWNY DZIEŃ PO ŚREDNIO 5,2 ZŁ )
BMP 11, 5 % (UŚREDNIANY ZDRAJCA Z NADZIEJĄ :)
TIM 11 % (STARY + DOKUPIONY PO 12,4 )
TECH 10,3 % (STARY + DOKUPIONY PO 16,2)
ALCHEMIK 10 % (NIE POWINIEN ZEJŚĆ PONIŻEJ 42 ZŁ)
PC 5 % (ZMNIEJSZYŁEM I PRAGNĘ SIĘ WYZEROWAĆ :(
REL 7 % (TRZYMAM I MYŚLĘ ŻE JEST WART SPORO WIĘCEJ)
HYDRA 3 % (CHĘTNIE DOKUPIĘ JĘŚLI JESZCZE SPADNIE – WYJŚCIE PO 42 ODKUPIENIE PO 35,4)
PBG 5 % (DOKUPIĘ)
MSW 3% (DOKUPIĘ)
ATM GROUP 4,3 % ?
ARKA 6 %(TRZYMAM)
BEE 4,3 % (BRRRRRRRR)
MONEY (FAJNIE BYŁOBY MIEĆ WIĘCEJ:)

OD 19.05 STRATA 4,4 %
samuraj jack / 2006-05-28 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
http://gielda.onet.pl/1,59,8,20233245,56625271,2203623,0,forum2.html
strokuś / 2006-05-27 20:43 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Samuraj, pytałeś do kiedy mogą wyciągać kasę na BoC
zapisy skończyły się 23 maja, więc już nie wypływa - musimy się po prostu otrząsnąć po przeżytym szoku
sądząc po notowaniach pln kasa wypływała gdzieś do 18-19 maja
poza tym tydzień od 22 maja na rynku amerykańskim też był niezły pod względem wartości przeprowadzonych IPO - blisko 4 miliardy dolarów (w tym oferta Mastercard za 2.4 miliarda), podczas gdy średnia dla całego maja z ostatnich 5 lat jest rzędu 3 miliardów
ale jak sądze miało to raczej niewielki wpływ, bo dotyczy inwestorów o nieco innych zainteresowaniach a poza tym nie było takich redukcji (np. mastercard sprzedał się za 39$ podczas gdy planowany przedział był 40-46$ za akcję)
także IMHO u nas spadki od 22 maja wywołali raczej spekulanci, żeby wprowadzić panikę i kupić taniej
dlatego też od razu do wzrostów pewnie nie przejdziemy, z uwagi na falę realizacji umorzeń w TFI, która niewątpliwie nastąpiła - przykładowo w mbanku procent udziału FA w okresie 12-19.V spadł o 2 punkty
sądzę, że czeka nas jakiś tydzień bujania w zakresie +/- 100 pkt od 2850, ale później wzrosty uważam za więcej niż bardzo prawdopodobne
w dalszej perspektywie trzeba pewnie uważać na IPO Rosneftu, a jeszcze później kolejny chiński bank (ICBC), który chce wciągnąć nawet 12 (!) miliardów dolarów
samuraj jack / 2006-05-28 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dziękuję, strokuś:)
czarnytom / 2006-05-27 21:16
witaj Strokuś. mam pytanie bo zacząłem dziś czytać o świecach japońskich. jak oceniasz ich przydatność do spółek lub indeksów na GPW (nie wiem czy analizujesz nimi to i to). z góry dzięki za informację. pozdrawiam
strokuś / 2006-05-27 22:09 / Uznany Bywalec forum i giełdy
patrzę w zasadzie tylko na wykresy świecowe - dają pewien obraz przebiegu sesji, czy też innego okresu i jako takie uważam za bardzo przydatne
w sumie nie wyobrażam sobie teraz, żebym miał patrzeć tylko na wykresy liniowe
co do okresu czasowego to korzystam z wykresów dziennych i tygodniowych, sporadycznie zerkam na 60 minutowe i miesięczne - ale w sumie wszystko zależy od horyzontu inwestycyjnego
choć nawet dla gracza o bardzo krótkim horyzoncie analiza długoterminowa może być chyba przydatna, bo wie wtedy jakie ryzyko podejmuje (zobacz np. aktualne RSI czy DMI na miesięcznym wykresie W20 - daje do myślenia, a na co dzień niekoniecznie takie ryzyko widać)
20 sesji czyli miesiąc kalendarzowy moim zdaniem można już uznać za średni termin, choć to kwestia umowna (i nie zależy od rodzaju wykresu :-)), równie dobrze można powiedzieć że to krótki termin
a pytania o szpulkę w kontekście 20 dni zupełnie nie rozumiem :-)
czarnytom / 2006-05-27 22:21
wyczytałem, że szpulki "Mają znaczenie prognostyczne, jeśli występują po dłuższych trendach" a tam był trend wzrostowy długi czas no i od 20 dni teraz jest spadkowy dlatego te 20 dni :-) ale widzę, że na drugim portalu dotyczącym świec japońskich nie wspominają już o "długim trendzie". a tak poza tym to to harami jest złożone z 2 czarnych świec co nie jest tak pewne jak czarno - białe (przy harami wzrostowym). wielkie dzięki za info. dopiero się uczę i każda pomoc jest przydatna :-)
czarnytom / 2006-05-27 21:23
aha i jeszcze jedno pytanie : czy 20 dni to w tej analize krótki okres czy długi ? chodzi konkretnie o szpulkę :-)
czarnytom / 2006-05-27 21:57
jak się przyjrzałem bliżej to rzeczywiście szpulka a konkretniej wytworzyło się harami ale coś mi się wydaje, że w poniedziałek po piątkowych wzrostach nastąpi odwrót i to harami nie zmieni trendu ze spadkowego na wzrostowy ale co będzie to zobaczymy
strokuś / 2006-05-27 22:24 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeżeli mówisz o dziennym wykresie W20 to ostatnie harami było 12 maja
http://www.parkiet.com/enc/enc.jsp?dz=null&id_en=1&id_ha=25
czarnytom / 2006-05-27 22:37
mówiłem o MostostalExport ale jak już wspomniałem wyżej są 2 czarne świece więc niezbyt pewne chociaż z drugiej strony z AT liniowej wydaje mi się, że jeśli kurs trochę wzrosnie to może przebić poziom wyprzedania patrząc po ROC bo kurs spadł bardzo mocno w ciągu ostatnich dni i popyt powinien się pojawić
czarnytom / 2006-05-27 22:41
tak trochę dziwnie bo na CCI, MTM1 i ROC wychodzi po lekkim wzroście sygnał kupna, a na MTM2 i STS już teraz jest sygnał kupna, natomiast EMA, SMA, EMV i POS pokazują, że jeszcze nie... i co tu zrobić to pojęcia nie mam :-)
czarnytom / 2006-05-27 22:44
nie chcę Ci zawracać głowy ale jakbyś miał trochę czasu np. jutro to byłbym wdzięczny jakbyś zerknął swoim doświadczonym okiem i coś rzekł...
pozdrawiam
czarnytom / 2006-05-27 23:02
a patrząc na RSI na W20 miesięcznym, tygodniowym czy dziennym przebijającym od góry poziom 70 % to rzeczywiście "daje to do myślenia" - jakbym zobaczył to wcześniej to pewnie wyszedłbym z rynku wtedy a tak poniosłem straty ale teraz będę miał to na uwadze
Pablo / 2006-05-27 18:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ravdrab dzisiaj było piękne spotkanie w Gnieźnie. Miałem jechać ale samochód koledze nawalił. Czy zauważyłeś, w ostatnim moim komentarzu do Ciebie pisałem o tworzeniu portfela w oparciu o siedem spółek w tym dwóch "młodzieżowców". Chyba zacznę stosować.
kolega / 213.52.175.* / 2006-05-27 17:56
NWZA Biotonu zdecydowało o emisji akcji serii G i splicie akcji
1:5
26 maj 06 (PAP)
26.5.Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Biotonu zdecydowało o
emisji nie więcej niż 1.697.408.406 akcji serii G po cenie
emisyjnej 0,21 zł z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych

akcjonariuszy. Akcjonariusze zdecydowali także o podziale akcji

Biotonu przez obniżenie ich wartości nominalnej z 1 zł do 0,2 zł
-
podał Bioton w komunikacie.

Za każdą dotychczasową akcję Biotoniu akcjonariuszom będzie
przysługiwało jedno prawo poboru, które będzie uprawniało do
objęcia 1,8 akcji serii G.

Dzień prawa poboru został ustalony na 30 czerwca.

Po dokonaniu podziału akcji w stosunku 1 do 5 poprzez zamianę
jednej akcji o wartości nominalnej 1 zł na 5 akcji o wartości
nominalnej 0,2 zł liczba akcji tworzących kapitał zakładowy
Biotonu zwiększy się do 943.004.670. (PAP)

Według wcześniejszych szacunków zarządu, podział akcji miałby
nastąpić do połowy czerwca 2006 r., a emisja akcji będzie miała

miejsce w lipcu.

Spółka zamierza przeznaczyć pozyskane z emisji środki na
akwizycje i inne cele inwestycyjne.

*****************
"Spółka Bioton szybko stała się ucestnikiem globalnego rynku
produktów biotechnologicznych. Bioton od 2000 r. odnotowuje
dynamiczn z ywzrost wartości produkcji rekombinowanej insuliny
ludzkiej. Obecnie spółka jest jednym z pierwszych producentów
produktów biotechnologicznych naglobalnym rynku.
Bioton skupił się na globalnym rynku insuliny, którego wartość
sza-cowana jest na 5,4 mld USD. Po osiągnięciu w ciągu 5 lat
prawie 20% udziału na polskim rynku insuliny, obecnie Bioton
przyśpiesza dynamikęekspansji geograficznej, a celem jest
osiągniecie 5% udziału w wolumeniesprzedaży globalnego rynku,
którego wartość szacowana jest na 5,4 mldUSD."/ING Securities/
"BIOTON PRZEWIDUJE REJSTRACJĘ FORM GOTOWYCH W ROSJI W MAJU 06
W 2005 roku Bioton eksportował insulinę na rynki Azji (Indie,
Pakistan, Filipiny, Kirgizji), do krajów Europy Wschodniej
(Białoruś) oraz tradycyjnie do Egiptu."
dzięki zwiększeniu udziału w SciGen będzie mógł umocnić swoją
pozycję na rynkach Azji."
"Obecnie insulina wytwarzana przez Bioton, pod marką Gensulin,
jest zarejestrowana na następujących rynkach - bezpośrednio
przez
Bioton: Polska, Ukraina, Białoruś, Rosja (substancja),
Uzbekistan,
Kirgistan, a poprzez SciGen: Indie, Wietnam, Pakistan, Indonezja

(wkłady), Filipiny, Sri Lanka, Tajlandia i poprzez Diosynth:
Egipt, Meksyk, Peru, Algieria, Jordania.
W trakcie rejestracji jest natomiast ten produkt na
następujących
rynkach - bezpośrednio przez Bioton: Rosja (formy gotowe),
Bułgaria, Kazachstan, Rumunia; poprzez SciGen: Chiny, Indonezja

(fiolki), Korea Południowa, Malezja, Singapur, a poprzez
Diosynth:
Argentyna, Boliwia, Chile, Ekwador, Kolumbia, Irak, Syria,
Wenezuela, kraje Ameryki Środkowej. (PAP)"
Bioton wytrwale, umiejetnie i planowo realizacje globalną
strategię rozwoju
Spółkiskomentuj
jujo / 2006-05-27 16:58 / Bywalec forum
No to jak co tydzien podsumowanie tygodnia. Od 19.05.06 portfel stracil na wartości 6%. A oto jego sklad.

Portfel: 27.05.2006

RLP - 9,14%
WDX - 8,84%
IDM - 7,34%
PCE - 6,87%
SFT - 6,55%
MCI - 5,85%
PCG - 5,13%
NVT - 4,98%
PBG - 4,86%
TET - 4,71%
DWR - 4,48%
PEP - 4,01%
BEF - 3,76%
STX - 2,97%
gotowka - 20,8%
adzrej / 2006-05-27 11:50 / Bywalec forum
Jak donosi "Gazeta Parkiet" za załamaniem indeksów na warszawskim parkiecie, stoją inwestorzy zagraniczni. Wycofali oni z rynków operujących w naszym regionie 5 mld dolarów, w tym z rynków wschodzących Europy - 1,245 mld USD.
Krzych / 2006-05-27 17:54 / Płoteczka na forum
Dokładnie 4% kapitału a to jest kropla w morzu jeżeli chodzi o naszą giełdę.
pchelek / 83.31.190.* / 2006-05-27 18:48
a ja wplacilem malenka kropelke - jakos tak od dwu lat trafiam z wplatami w dolki - to 'moj" piaty dolek - no niestety nie potrafie przewidziec gorek by zarobic ekstra - pozdrawiam - bedzie dobrze - to fak ze jak rosnie to czlek zaczyna tracic czujnosc - ciekawe ze jak spada to jest sie czujny jak cholera - ja mam takie przemyslenia ze strata "10 zloty" jest o wiele bardziej przezywana niz zysk "100 zl" - jak to jest ???? - by sobie oslodzic strate z poprzedniego tygodnia i tego co mija to sobie kupilem dobry aparat - niech tam
odlewniczy / 2006-05-27 12:23 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
po co to piszesz Ci co kupuja wiedza swoje...
przeciez im caly czas rosnie, a jak rosnie na koncie to czlowiek zaczyna tracic swoja czujnosc.
pozdrawiam
czarnytom / 2006-05-27 14:26
Zgadzam się - po co to pisać po raz któryś ? Już chyba ze 3 razy ktoś o tym pisał.
A przeczytałeś adzrej Strokusia co pisał na ten temat ? Może on ma rację...
Pozdrwiam
wiola / 212.39.72.* / 2006-05-27 08:28
Mam pytanie ad HGN. Znalazlam taki zapis, odnosnie pp do tych akcji:
"osoby, będące właścicielami Akcji Spółki z upływem dnia ustalenia prawa poboru tj. 22.05.2005r., które nie dokonały zbycia prawa poboru do momentu złożenia zapisu na Akcje Oferowane;
Czy to znaczy ze np 23.05 moglam juz te akcje sprzedac (jezeli zlozylam zapis)?
mari / 2006-05-27 09:05 / Achi
www.bossa.pl dział edukacja tam masz wszystko na temat praw poboru i nie tylko z przykładami również co kiedy można sprzedać Powodzenia :-)
adam_inwestkap / 2006-05-27 00:48 / Bywalec forum
Uważam artykuł za rozsądny. Umiarkowany wzrost indeksu WIG 20 wytworzy formację głowy i ramion, która jest bardzo niebezpieczna. Natomiast na duże wzrosty nie ma co liczyć, ponieważ cena miedzi raczej już nie będzie rosła (obecnie jest absurdalnie wysoka), banki są nadal bardzo drogie a dynamika ich zysków mizerna. Pozostaje tylko niewielkie odbicie na TPSA i PKN-ie i to wszystko.
Remi / 83.23.216.* / 2006-05-27 00:37
Szacowna Redakcjo,
Co to za belkot, myślę o całym artykule, a końcówce brak jakiejkolwiek logiki:
"...straty psychologiczne są zbyt duże, by indeksy były w stanie..."
Po co takie "coś" drukujecie?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy