Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ministrem finansów będzie niezależny ekspert?

Ministrem finansów będzie niezależny ekspert?

Wyświetlaj:
marek 19.53 / 83.24.67.* / 2007-10-22 13:05

Poseł PO podkreśla, że ambicją jego ugrupowania jest , by Polska gospodarka rozwijała się w tempie ok. 6-7 proc. rocznie

W takim tempie gospodarka rozwija się i bez ambicji Platformy
Podkreślił, że bez naprawy finansów publicznych nie da się obniżyć podatków.

Dotychczas nie słyszałem o takim uwarunkowaniu - wręcz przeciwnie obniżka podatków miała być podstawą reformy.

P.S. - szalenie jestem ciekaw nazwiska "niezależnego" eksperta.
ferrero / 79.187.37.* / 2007-10-22 11:30
jesteś cyniczny, te podwyżki dla lekarzy to nie wasza zasługa, to było juz załatwione przez PiS. Ale świnia.
darkmoheros / 79.187.37.* / 2007-10-22 11:17
tyle mądralował przed kamera a teraż wystraszył sie !
Wprowadzaj te swoje pomysły, co sie boisz. Chcesz kolejne 4 lata sie dekować w ławach Sejmowych ? Śniało.
A... / 2007-10-22 11:35 / Bywalec forum
...a ludzie, poczekajcie, jest ledwie pare godzin po wyborach a wy już chcecie dzielenia stołków..., trzeba sie zastanowić jaka polityka finansowa i dopiero dobierać zespół ludzi do ministerstwa - nie jednego człowieka, ciągle te chore, wodzowskie, "postpisowskie" myślenie...
nojajciągdalszy / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:17
ależ wybraliśmy zdecydowanych, z niezaśmieconymi nienawiścią umysłami ludzi i oni się teraz zastanawiają nad polityką finansową?. A prze zdwa ostatnie lata, to co oni k....a robili?. NIe przygotowali "zespołów ludzkich"?. Czyżby jacyć POrąbańcy i POpaprańcy wygrali ?- przecież to niemożliwe.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-10-22 10:51
Chlebowski nie chce być min.gospodarki.
Tusk pewnie nie będzie chciał być premierem.
po co tacy ludzie pchają się do władzy?
czy tylko po to by wygrać wybory?
Tusk wiele obiecywał
zobaczymy go w końcu jak działa
kiedyś już pokazał ale nie każdy pamięta.
pora na powturkę z rozrywki ala "jak SLD nie skrewi"
czekamzutęsknieniem / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:21
już nóżkami przebieram, aby raraka zobaczyć jak zarządza w sytuacjach kryzysowych. Oj napatrzymy się jeszcze na wytrzeszczone gały i szczerządzce się kły, że o rozwichrzonej rudej czuprynie nie wspomnę.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-10-22 10:52
óóóóóóóóóó sorki
Roman K / 2007-10-22 10:37 / Bywalec forum
Łatwo było krytykować,a teraz strach oponenta Gilowskiej obleciał. Tyle mial do powiedzenia na temat finansów jak był w opozycji ,a jak teraz ma wziąśc odpowiedzialność to umywa ręce.
Wielki falstart na początek ,a przecież ma być cud gospodarczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
scyzoryk odkas / 79.187.37.* / 2007-10-22 11:19
już widać jacy to ludzie. W kampanii taki był wygadany. A teraz panika bo będa wymagać. Żałosne.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-10-22 10:28
szykują posadkę Balcerowiczowi
mapi / 212.2.100.* / 2007-10-22 10:17
eee no 6, 7 % to jak chcecie zbudować Irlandię? oni kilkanaście lat nie schodzili poniżej 10%
Elendir / 2007-10-22 09:40 / Łowca czarownic
Dobry pomysł. Im mniej politycznych nominacji a więcej eksperckich, tym lepsze zarządzanie państwem i silniejsza demokracja.
marek 19.53 / 83.24.67.* / 2007-10-22 13:19
Może to i dobry pomysł w utopii, jakkolwiek nie wyobrażam sobie niezależnego eksperta jako ministra. Będzie prowadził politykę niezależną od rządu ????? Swoją ??????? Kto ma zatem ustalać politykę.
Ekspertów zatrudnia się do roboty. Ministrem jest polityk.

To raczej obawa przed kompromitacją. Proszę sobie przypomnieć dokładnie konferencję (wypowiedź) Tuska zaraz po wyborach. W tle stali Chlebowski, Komorowski, Schetyna. Miny wszystkich raczej spięte, przestraszone.
Elendir / 2007-10-22 14:38 / Łowca czarownic

jakkolwiek nie wyobrażam sobie niezależnego eksperta jako ministra

To wyobraź sobie następujący scenariusz. Dyskutujesz z ekspertem cele działania, program, pozostawiając mu w pewnych kwestiach swobodę. W szczególności w zakresie szczegółów implementacji. Ekspert albo decyduje się podjąć zlecenia, albo nie.

Czy nie przypomina to roli dyrektora w firmie, który nie jest właścicielem ale jednak zarządza firmą mając poparcie właścicieli?
marek 19.53 / 83.24.57.* / 2007-10-23 18:00
Sam Pan sobie zaprzeczył w tym wywodzi "aby inaczej".

Kto dyskutuje z ekspertem-ministrem ???
Elendir / 2007-10-24 07:38 / Łowca czarownic

Sam Pan sobie zaprzeczył w tym wywodzi "aby inaczej".

Można trochę jaśniej? Jakoś tego nie widzę...
Regulgerator / 83.19.243.* / 2007-10-22 09:15
Chlebowski - kandydat na ministra finansów mówi że nie on tylko ktoś niezależny (w domyśle bardziej godny i kompetentny)? Trzeba mieć przysłowiowe jaja - respekt.
bubu / 2007-10-22 08:48 / Bywalec forum
L.Balcerowicz - reaktywacja?
A... / 2007-10-22 08:24 / Bywalec forum
...a dnia 21 października skończył się wasz zamordyzm mordy wy moje kacze...,

i mam nadzieję koniec łamania karier i zastępowania aparatczykami waszemi fachowców, fachowców których jedyną winą był to że nie należeli do PiS-u lub byli już dyrektorami, kierownikami, prezesami przed dojściem do rządu was obrzydliwych kaczorów...

- nie będzie ciszy nad waszą trumną !!!,

Za to jak łamaliście życie ludziom - będziecie musieli mam nadzieję za to ZAPŁACIĆ

...jak obiecałem wiec...
...witam wszystkich w I NORMALNEJ RP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Tom1972 / 87.105.185.* / 2007-10-22 08:51
Zachowam sobie tego posta zeby za 2-4 lata podeslac go na to forum, zmieniajac tylko PiS na PO. W koncu Tusk to Donald a Donald to Kaczor - Wiec witamy w Kaczylandzie2. Jezeli myslicie ze teraz zacznie sie nowy wspanialy swiat to chcialbym widziec wasze miny juz za okolo 6 miesiecy. Poczeka. A na razie zachowuje tego posta zeby sie za jakis czas za bardzo nie naklepac na klawiaturze
P__S / 156.17.85.* / 2007-10-22 09:20
Piszac dokladnie w tym samym to tonie, jeszcze przed wyborami zyczylem wszystkim rynkowym zwolennikom PO zwyciestwa i rzadow Platformy, tylko po to, by mogli sie przekonac, ze w gospodarce zupelnie nic sie nie zmieni. Ot, inni przy tym samym korycie. Poczekajmy te 2 lata.
Elendir / 2007-10-22 09:39 / Łowca czarownic
Gospodarka nie zmienia się z dnia na dzień, ani nawet z miesiąca na miesiąc. Krytyka PiS dotycząca gospodarki nie polegała na tym, że w gospodarce nagle zaczęło się źle dziać, tylko na tym, że nic w tej gospodarce nie potrafili zrobić. A bynajmniej nie jesteśmy w sytuacji, gdy nasza gospodarka jest idealna i nie wymaga żadnych zmian.

Powiem więcej, tak jak już pisałem wcześniej za 2-3 lata spodziewam się kryzysu. I raczej wątpię by umieli mu przeciwdziałać Ci, co uważają: ze w gospodarce zupelnie nic sie nie zmieni.

Skąd taka pewność, że PiSu nie będzie w koalicji rządzącej? Uważasz, że PO nie wystąpi z taką propozycją, czy też PiS ją odrzuci?
marek 19.53 / 83.24.67.* / 2007-10-22 13:27
Zaraz, zaraz. Wszak 2 tygodnie po poprzednich wyborach słyszałem nachalne pytania o 3 mln mieszkań, o tysiące km. autostrad.

Jeżeli w ciągu pół roku 2 mln wyjechały na zmywak z powodu kaczyzmu, to nie widzę powodu by nie mieli wrócić w ciągu 3 miesięcy.
Elendir / 2007-10-22 14:41 / Łowca czarownic
Rząd Kaczyńskiego nie został oceniony za to co zrobił w 2 tygodnie, czy nawet w 3 miesiące, tylko w 2 lata. I problemem nie było brak efektów działań (na niektóre można czekać nawet dłużej niż 2 lata), lecz brak samych działań.
A... / 2007-10-22 09:16 / Bywalec forum
...a ja głosowałem nie na PO a na PSL - nie dlatego bym kochał tą "chłopską" partię, lecz po to by miał kto kontrolować PO - by nie zachłysnęło się władzą - to raz...

...i liczę tylko na odwagę ludzi, że niszcząc postPiS-owskie partyjniactwo, nie dopuszczą już do ponownego tak skrajnego upartyjnienia państwa - nie jestem naiwny - już nie - na ostatnich wyborach prezydenckich głosowałem na Lecha K. i bardzo tego żałuję - mam jednak głęboką nadzieję, że nie tylko ja wydoroślałem, ale i nasza polska demokracja, i....

...i trzymam za słowo z tym moim postem - za 4 lata mam nadzieję, że też będę miał rację..., bo jak nie..., to,
...to witaj zielona Irlandio !!!

P.S. w moim mieście ponad 90tys. PiS dostał tylko ok. 20% głosów...
marek 19.53 / 83.24.67.* / 2007-10-22 13:30
Szanowny Panie,

obawiam się, że mamy wybór pomiędzy upartyjnieniem a umafijnieniem.
A... / 2007-10-22 09:36 / Bywalec forum
...a, i zniosę nawet Balcerowicza, jeśli odejdą różne dziwne persony z NFZ-tu, ZUS-u, wszelkich inspekcji i innych US, czy UKS - co dla mnie jako small biznesu jest najważniejsze (bliższa koszula ciału), żeby tutaj na moim wojewódzkim, powiatowym i gminnym podwórku byli fachowcy a nie "krewni i znajomi królika"...

...tyle niesprawiedliwości co spotkało nas "wykształciuchów" za rządów Prawa i "Sprawiedliwości" to ja nie pamiętam, a trochę już żyję na tym świecie..
dudeko / 195.205.44.* / 2007-10-22 09:14
co PISiarze, zbierasz juz haki na za 4 lata?
hakpodżebro / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:24
a jakże, a co myślałeś POrąbańcu, że odpuszczonym ci będzie totalnie? no to przesra....łeś tą sprawę gruntownie.

Najnowsze wpisy