Forum Forum podatkoweInne

Money.pl do polityków: Wyrzućcie ten podatek do kosza!

Money.pl do polityków: Wyrzućcie ten podatek do kosza!

Wyświetlaj:
pracownik fizyczny / 83.14.175.* / 2006-09-18 21:15
Jesteśmy młodym małżeństwen (od roku) i teraz nie wiem co mam robić.Czy mieszkać z teściami do końca ich życia,czy kupić mieszkanie na gwałt do końca roku bo po nowym roku nie dostane już jakie kredytu by jeszcze oddać 1/5 wartości mieszkania w podatek. Krótko mówiąc: albo teraz coś szybko kupie, albo nie wiem. Może kawalerka gdzieś na wsi dla mnie, żony i dziecka w najlepszym wypadku.To jest chore tak samo jak nasz kraj. Pozdrawiam "patriotów". A teraz ide na nocke wzbogacić nasz kraj.
Krzysztof / 62.233.185.* / 2006-04-22 15:22
Niech Gilowska zajrzy do kieszeni polityków skąd mają pieniądze bo większość ma je z nieuczciwej spekulacji i wykorzystywania stanowisk. Poza tym za co oni biorą pieniądze jak kraj się ciągle zadłuża. Niech im płacą od zysku jak ich działalność przynosi straty to niech zwracają uposażenia i ponoszą udział finansowy w szkodach jakie zrobili budżetowi. Albo do więzienia ale takiego w którym będą mogli odpracować swoje winy, zracją żywnościowąmniejszą niż aktualnie w szpitalu. Nich politycy zejdą wkońcu na ziemię!!!
barrrbra / 82.160.7.* / 2006-04-13 10:58
Jak dla mnie to jest kompletna bzdura. Sama właśnie po wielkich trudacha zdobyłam kredyt na małe M. Małe bo jak narazie na takie mnie stać ale w przyszłości mam nadzieje kupić sobie większe i widze że będę miała kolejny problem. Kurcze człowiek się żyłuje żeby mieć własne M a inni na tym zarabiają i teraz jeszcze rząd się do tego dokłada. Mam już dość nowatorskich pomysłów osób rządzących!!!
ana / 193.108.177.* / 2006-04-12 13:39
Czy oni juz poupadali całkowicie na głowy!!!!??!!!! Z jednej strony mamy państwo pomagające ubogim i chcące popierać rodziny a z drugiej strony - coś takiego. Myślę, że czas juz kończyć p. Gilowska...
konrad / 83.14.126.* / 2006-04-11 14:58
Nic dodać nic ująć rząd solidarny nie liberalny zabiera najmniej potrzebującym (młode małżeństwa) żeby dać najbardziej (aparat państwa).
Trzeba zaprotestować!!!!!!
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-04-10 22:01
Opodatkowanie dochodu ze sprzedaży mieszkań nie będzie dotyczyło "inwestorów", czyli osób fizycznych kupujących mieszkania w celu odsprzedaży z zyskiem.

Obecne rozwiązania podatkowe znacznie ograniczają gospodrczy sens takiej działalności inwestycyjnej osób fizycznych.

Przede wszystkim dlatego, że trzeba czekać 5 lat aby kupione mieszkanie sprzedać bez zryczałtowanego podatku 10% od PRZYCHODU ze sprzedaży. Jeżeli "inwestor" nie odczeka 5 lat, to "traci" 10% wartości mieszkania. Pięcioletni okres przymusowego zamrożenia kapitału stwarza więc pierwszą barierę do inwestowania w mieszkania na zasadzie "kupić, aby sprzedac z zyskiem".

Drugim ograniczeniem jest obecnie podatek VAT. Dla sprzedaży nieruchomości przyjmuje się, że osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej ma obowiązek naliczenia VAT ze sprzedaży mieszkania jeśli sprzedaje więcej niż jedno mieszkanie (nieruchomość) w roku. Jeśli "inwestor" sprzedaje więcej niż jedno mieszkanie w roku, to na drugim i każdym następnym w kolejnych latach "traci" 7% podatku VATod ceny rynkowej (rynku wtórnego). Bo nabywcy na ryku wtórnym nie interesuje, że sprzedający musi zapłacić VAT. Oznacza to, ze "inwestor" nie może inwestowac w więcej niż pięć mieszkań.

Trzecim ograniczeniem jest prowizja dla pośrednika na poziomie nie mniejszym niż 2%, a z podatkiem VAT od prowizji robi się już prawie 2,5% (conajmniej, bo wiele biur pośrednictwa żąda 3% prowizji).

Tak więc podatek od dochodu (zysku) ze sprzedaży mieszkań obciąży "zwykłych" właścicieli sprzedających jednorazowo mieszkanie z różnych życiowych przyczyn.

Kuriuozalny i moim zdaniem "niekonstytucyjny" jest brak piecioletniego "przedawnienia", które jest standardową zasadą zobowiązań podatkowych. Czyli jak kupisz mieszkanie, to będziesz płacił podatek nawet po pięćdziesięciu latach.

No ale cóż. Miało być zmniejszanie zobowiązań podatkowych.

A co mamy?

Kilka dni temu pani premier powiedziała wręcz, że zmniejszenia podatków nie będzie, tylko "przesunięcia". Teraz mamy poszukiwanie sposobów, aby obciążyć podatkowo wybraną grupę obywateli.

Ale jak się funduje górnicze wcześniejsze emerytury z podatków obywateli zamiast z odpisów płaconych przez kopalnie i składek górników, jak się uchwala becikowe, jak trzeba będzie sfinansować "paliwo rolnicze" po to aby kupić Leppera na koalicjanta; jednym słowem jak się ZWIĘKSZA wydatki budżetu, zamiast ZMNIEJSZAĆ, to przedwyczorcze zapowiedzi zmniejszania podatków są KŁAMSTWEM.
planujący sprzedaż / 62.89.67.* / 2006-04-10 13:54
Zakup mieszkania nie jest inwestycją! Mit o inwestowaniu w nieruchomości typu lokum do własnego użytku niedługo odejdzie do lamusa jak to się stało z "inwestycjami" w nowe samochody. Do spełnienia tej tezy potrzeba, bagatela, uwolnienia rynku ziemi z łapek developerów i urzędników gminnych. A tę grupę "inwestorów" łatwo wyfiltrować, każdy z nich posada NIP. Jeżeli jakiś zanipowany podmiot dokonuje transakcji sprzedaży mieszkań częściej niż raz na pięć lat, a nie jest to jego działalność gospodarcza, to można go sprawdzić i chociaż tu pozbawić go miodu z monopolu. Proponuję urzędnikom Pani minister uruchomić szare komóreczki a nie próbować załatrwić problem "pa wsiech". A może o to chodzi, aby woda była mętniejsza?
Z uwagi na powyższe - ustawę do niszczarki, urzędników do myślenia, minister do nadzorowania urzędników, pastę do zębów !
Pozdrawiam tych, którym jeszcze chce się chcieć :)
tadeusz / 82.160.7.* / 2006-04-10 11:01
Kontynuacja komuny polega międzi innymi na tym, że Obywatel jest od łupienia a władza od ucisku i Pani Zyta jako dawna hipokrytka PO taką politykę stosuje bo ma taki KOD. Każdy polityk, który obiecywał obniżki podatków i tej obietnicy nie dotrzymał powinien Sam płacić wyższy podatek (PIT) od dochodów osobistych w skali wprost proporcjonalnej do niezrealizowanych obietnic!!!!!
A. Rzeszowski / 217.96.24.* / 2006-04-10 10:43
Szanowni państwo proszę sobie sprawdzić jaki nowy podatek ryczałtowy szykuje nam pani Zyta, która w trosce o sakiewkę Państwa chce zlikwidować podatek ryczałtowy od wynajęcia mieszkańia (8,5%) a w jego miejsce wprowadzić podatek również ryczałtowy ale kwotowy rozpoczynający się od 200zł mieszięcznie w zwyż niezależnie od uzyskanego dochodu.Jeżeli przyjmiemuy że osoba która komuś wynajeła mieszkanie w biednym mieście za 200zł to zamiast jak ma to miejsce
obecnie zapłacić podatek w kwocie 17zł to zapłaci 200zł.
Proszę mi powiedzieć szanowni Państwo co ma zrobić osoba która uczciwie płaci podatki , czy wyrejestrować swoją działalność i wyrzucić lokatora czy też wynajmować mu je dalej bez żadnych z tego tytułu korzyści a nawet stratach wykikających z amortyzacji.
Piotr B. / 62.148.95.* / 2006-04-10 10:36
I znowu ten sam schemat. Piekne hasła głoszone przed wyborami a potem prawdziwy program dopisany małym druczkiem. Nic dziwnego, że coraz więcej modych ludzi decyduje się na opuszczenie tak "opiekuńczego" państwa i rozpoczyna od zera za granicą.
Anna K. / 83.29.250.* / 2006-04-10 07:55
Nie łudźmy się, że podatki zmaleją. Rząd o nastawieniu socjalnym będzie brać co mu się tylko spodoba. Tanie państwo to takie, w którym każdy będzie musiał żyć tanio, bo będzie mieć malutko pieniążków, albo jeszcze mniej.
ewizna2 / 85.221.164.* / 2006-04-09 20:55
Już chyba sko ńczyły sie im pomysły jak zgnębić normalnych ludzi. Do tego artykułu nawet z sympatią patrzyłam na Panią Gilowską, ale teraz - szczyt głupoty. Co mam zrobić jak 12 lat temu kupiłam 50m2 za 30 tys. zł, ( atedy chyna 300 mln zł) a teraz te mieszkania są warte ok. 130 tys.? A czy Pani Gilowska wzięła pod uwagę nakład jaki w to mieszkanie włożyłam przez te lata? chyba nie. Podejrzewam, że Pani minister już bnie będzie sprzedawała mieszkania, bo gdyby ktoś z rządu miał to w planach nie narodziłby się ten idiotyczny pomysł.
gs / 83.175.177.* / 2006-04-10 09:45
Protensje o złe własne samopoczucie należy kierować do autora artkułu,który coś tam wie (ale nie do końca) i z tego sklecił artykuł (ale nieprawdziwy). Autor NIE ZNA PRZEPISÓW i nie wie, że istnieje zwolnienie z tego podatku w przypadku przeznaczenie środków na zakup nowego. A w projektach dokładnie wymienione jest co będzie zmienione - NIE MA TAM SŁOWA O ZNIESIENIU TEGO ZWOLNIENIA !!!
RychoKaziu / 62.111.139.* / 2006-04-08 10:59
No coż, wychodzi na to, że zyskiem należy się dzielić z politykami, pardon - społeczeństwem. Tylko w tej wyliczance nie zgadza mi się jedno: jeżeli kupię mieszkanie za 100000, a sprzedam za 140000 po 10 latach, to jestem do tyłu, gdyż inflacja zjada moje zamrożone w mieszkaniu pieniądze.
Wkur..ny / 217.17.33.* / 2006-04-09 03:58
Czym się różni rząd Pis-u od pogłębiarki rzecznej?
Niczym - jedno i drugie ciągle sięga dna i trzyma się koryta
oliwia / 83.9.71.* / 2006-04-08 10:12
Nie rozumiem jak mozna wypisywać przez niektóre osoby takie bzdety, że własnie słuszne jest nałozenie 19 % podatku. Kto to pisze?. Czy tu na forum tez piszą oszołomy broniący zaciekle głupie pomysły PIS . Wierzyć się nie chce, że Zyta Gilowska mogła coś takiego wymyślić. Uważałam ją za dobrego ministra finansów dążącego do poprawy sytuacji materialnej i mieszkaniowej zwykłych ludzi. Dlaczego tak zawzięcie tępi sie ludzi z pomysłami i mających pieniadze. Ja im tego nie zazdroszczę. Niech sobie mają i niech sie bogacą. Przeciez im więcej ludzi bogatych tym my wszyscy będziemy mieli sie lepiej. Ale wiadomo moi bracia Polacy uwazają, że im sasiadowi gorzej tym lepiej dla nich. I własnie to nas gubi.
KrisZ / 68.183.29.* / 2006-04-08 08:33
Na ogol w madrym swiecie bywa tak ze ludzie ucza sie od madrego. Widac Pani Gilowska tego nie zna. W USA najslilniejszym panstwie ekonomicznie przepisy ulatwiaja kupowanie nowych mieszkan i sprzedawanie starych. W przypadku malzenstwa po dwoch latach mieszkania w swoim domu nie placa oni zysku od sprzedazy chyba ze ten zysk wynosci ponad pol miliona dolarow. Te pieniadze uzyskane z zarobku napedzaja ekonomie panstwa bo ludzie ponownie inwestuja je w wieksze domu czy mieszkania. Pani Gilowska widac tego nie rozumie a szkoda bo zadusisc spoleczenstwo podatkami jest bardzo latwo
Andrzej z Rzeszowa / 217.96.24.* / 2006-04-10 10:27
półmiliona USD to w Stanach kosztuje stary drewniany dom który ma około pięćdziesiąt lat jak z tego wynika to prawie wszyscy posiadacze domów muszą płacić podatki
MacGregor / 195.136.33.* / 2006-04-10 16:01
Czytaj dobrze: _ZYSK_ ze sprzedaży bedzie wiekszy niż 500 tys $
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy