Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mordasewicz: Zmiany w emeryturach są konieczne

Mordasewicz: Zmiany w emeryturach są konieczne

Wyświetlaj:
abc230 / 89.77.210.* / 2012-05-16 17:01
Panie Mordasiewicz tak chwalona przez Pana zmiana wieku emerytalnego ma sens w przypadku równości dla wszystkich.Nikt nie zmusza do pracy min. w górnictwie - jest to każdego wybór.
Niech pracodawcy w tych przypadkach wezmą koszty wcześniejszych emerytur na siebie.
Jest Pan Samozwańczym Guru Polskich Pracodawców ,to opinie przez Pana głoszone powinny byc obiektywne.
Niespecjalista -kobieta 50+ / 79.189.154.* / 2012-05-12 12:12
Co z pana za specjalista, sam wygląda Pan na 70+, to reforma Pana nie obejmie. Aby naprawdę było w naszym kraju lepiej, to należy wszystkie przywileje i to naprawdę wszystkie odebrać. Ludzi traktować równo bez dzielenia, znieść archaiczny ZUS i przede wszystkim KRUS. No to na początek !
fqetbkjtn / 89.174.79.* / 2012-04-02 14:25

podniesienie wieku emerytalnego to konieczne rozwiązanie


dopłacamy do młodych emerytów 30 miliardów.

Co ma jedno wspólnego z drugim?
To że dopłacamy to wynik przywilejów emerytalnych-które oczywiście trzeba zlikwidować.
Natomiast w nowym systemie wiek emerytalny nie ma aż tak istotnego znaczenia-każdy statystycznie odbiera co mu się należy.
Dlatego nie bardzo rozumiem upór PO odnośnie tego wieku.Powinna być określona minimalna emerytura-i ewentualnie staż-i jeśli komuś to wychodzi to może odejść na emeryturę.
Dell12 / 2012-04-02 14:28 / Bywalec forum
Jasne ze są konieczne, ale nie takie jakie propnuje nam rząd!!
poseł / 79.191.149.* / 2012-04-01 13:48
następny skurczysyn odnośnie emerytur
janeczek781 / 178.37.154.* / 2012-04-01 12:33
01.04.2012r Pan Mordasiewicz wystąpił w wywiadzie telewizyjnym.Gadał bzdury w rzekomym imieniu pracodawców.Ja też jestem pracodawcą i wiem że człowiek po sześćdziesiątce jest wypalony/pan także bo w przeciwnym razie nie opowiadał by pan tych bzdur/Siedzisz chłopie w Zusie ,płacą ci i banialuki opowiadasz-szkoda gadać.
i tle w temacie / 85.112.165.* / 2012-04-01 12:05
podaj człowieku lepie, a ile to dziadowskie państwo dopłaca tobie i twoim dzielnym "konfederatom" w formie umorzeń podatków, odsetek, dodtacji wszelakich. No ile? Powiadasz, że się im należy. Dlaczego? czyżby wolna ręka rynku zdrętwiała od przepracowania? A kogo to obchodzi, czu tobie lub innemu podobnemu się akurat wiedzie, czy też nie. Nie masz forsy, podejmowałeś złe decyzje bankrutuj!!.
Zdziczenie was ogarnęło - ot i tyle. Jeszcze na początku lat 90-tych podkulaliście ogony, aby wam tylko nikt nie przeszkadzał. Obecnie rozportaliście skryzdełka i zamiast produkować, czy świadczyć usługi, od czego jesteście, jak dupa od srania, za politykę wzięliście się. Otóż powiadam wam Wara, wara i jeszcze raz wara od decydowania lub też siana propagandy odnoszącej się do milionów, którzy codziennie zmuszeni są obcować z waszymi pazernymi mordami.
w. / 79.185.65.* / 2012-04-01 08:45
od kiedy ten pan to Ekonomista? chyba że to od ekonoma', jak nowa "ministra"
ewatka / 109.196.86.* / 2012-04-01 08:35
Obecnie mniej lub bardziej oficjalnie słyszymy, że jednak trwają zabiegi o fotel szefa Komisji Europejskiej w 2014 r. dla polskiego premiera. Eurokraci, którzy arbitralnie narzucają Europejczykom, co mają myśleć i robić, a także kiedy mają przejść na emeryturę, mają na swój użytek specjalny uprzywilejowany system emerytalny. Urzędnicy Komisji Europejskiej z reguły przechodzą na emeryturę w wieku 63 lat, ale możliwe jest to też wcześniej, już w wieku 55 lat. Panie premierze, przed księdzem się nie klęka - tylko przed Panem Bogiem. Za to nie należy klękać przed tymi, przed którymi pan nabożnie klęczy, najwyraźniej licząc dla siebie na euroemeryturę w wysokości 40 tys. zł miesięcznie, a więc świadczenie wcześniejsze i wielokrotnie wyższe niż Pan proponuje Polakom.
41dj / 89.69.232.* / 2012-04-01 07:30
wyszukiwarką Google jakoś nie mogłem znaleźć, a w ogóle nasza propaganda epatuje się tylko krajami UE. A mnie zwyczajnie ciekawi jak urządził się naród wybrany.
~jurga / 83.7.2.* / 2012-04-01 07:16
Jak w temacie. Bo posługuje się logiką tzw "narodu wybranego" :
Mówił, że co roku dopłacamy do młodych emerytów 30 miliardów.

Lecz wiek emerytalny chce podnosić nie tym młodym emerytom, lecz najdłużej pracującym.
41dj / 89.69.232.* / 2012-04-01 06:45
jak jego gęba i nazwisko na tym portalu są już znienawidzone. Dyżurnych "ekspertów" i klakierów na tym portalu jest ok. 20 i można odnieść wrażenie że to tylko im zalezy na tej reformie. Przecież są i opinie nie mniej "uczonych ekonomistów". Dlaczego portal publikuje tylko klakierów Tuska? Może zgodnie z "ekonomicznym" podejściem do działania dzielą się wierszówką?
papaździerz / 78.88.120.* / 2012-04-01 06:45
W ostatnim tygodniu wielokrotnie słyszałem różne wypowiedzi w wywiadach radiowych jednego zawodnika z piłkarskiej drużyny napastnika Tuska, - przewodniczący komitetu doradczego premiera odpowiadając dziennikarzom w sprawie emerytur powtarzał b. często taki zwrot "... społeczeństwo polskie się starzeje...", jeśli rząd tak się wypowiada, to dlaczego nie padło pytanie, - dlaczego społeczeństwo polskie się starzeje (bo Polska się nie rozwija?, dlaczego się nie rozwija?) a żydowskie się rozwija. Czy dziennikarze w kwestiach społeczno- gospodarczych chodzą na pasku urzędników a czy pan Mordasewicz ma dowody rozwoju starzejącego się społeczeństwa polskiego i dlatego ignoruje bieg czasu. Ja tam widzę, że tylko p. Wałęsa się zestarzał, ale się rozwija.
(@) / 89.79.218.* / 2012-04-01 04:16
Mordasewicz ...! mordo ty moja ! .....
Polak0481 / 2012-04-01 00:44 / Bywalec forum
Jeremi proponuję zlikwidować ZUS to nie będzie trzeba do niego dopłacać.

Wkrótce się spotkamy > na ulicy!!!

Najnowsze wpisy